Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten Jaktstart
2014-12-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Lars Suther
IFK Mora SK
1:05:40.393940
88.0p
2
Axel Bergsten
Axa SC
1:05:43.394250
+3.210
87.9p
3
Jack Impola
SK Bore
1:05:52.395150
+12.1110
87.7p
4
Joakim Engström
IFK Mora SK
1:06:00.395900
+19.1860
87.5p
5
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:06:08.396760
+28.2720
87.2p
6
Hampus Lindblom
Åsarna IK
1:06:13.397230
+32.3190
87.1p
7
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
1:06:19.397840
+39.3800
87.0p
8
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
1:06:38.399750
+58.5710
86.5p
9
Erik Söderlund
Malungs IF
1:06:44.400370
+1:04.6330
86.3p
10
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
1:06:46.400510
+1:05.6470
86.3p
11
Adam Steen
Falun Borlänge SK
1:07:29.404880
+1:49.10840
85.2p
12
Oscar Bergström
IFK Mora SK
1:08:11.409020
+2:30.14980
84.2p
13
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:08:19.409800
+2:38.15760
84.0p
14
Måns Sunesson
Sellnäs IF
1:08:51.413040
+3:10.19000
83.2p
15
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
1:09:08.414780
+3:28.20740
82.8p
16
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
1:09:12.415160
+3:32.21120
82.7p
17
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
1:09:12.415180
+3:32.21140
82.7p
18
Patrik Lind
Tunafors SK
1:09:13.415290
+3:33.21250
82.7p
19
Erik Simberg
SK Bore
1:10:26.422560
+4:46.28520
81.0p
20
Albin Jonsson
Högbo GOIF
1:11:08.426750
+5:28.32710
80.1p
21
Dennis Lindberg
Grytgöls IK
1:11:36.429570
+5:56.35530
79.5p
22
Joel Lager
Garphyttans IF
1:12:01.432090
+6:21.38050
78.9p
23
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
1:12:16.433520
+6:35.39480
78.6p
24
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:12:47.436690
+7:07.42650
77.9p
25
Marcus Johansson
Gillberga SK
1:13:23.440230
+7:42.46190
77.2p
26
Andreas Blohm
Filipstads SF
1:13:56.443550
+8:16.49510
76.5p
27
Jonas Böhlmark
Högbo GOIF
1:15:01.450040
+9:20.56000
75.3p
28
Johan Nilsson
Edsbyns SK
1:16:04.456390
+10:24.62350
74.0p
29
Johan Lennartsson
IFK Skövde SK
1:16:05.456420
+10:24.62380
74.0p
30
David Olofsson
IFK Skövde SK
1:17:01.462020
+11:20.67980
73.0p
31
Viktor Johansson
Sundbybergs IK
1:17:01.462060
+11:21.68020
73.0p
32
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
1:18:05.468430
+12:24.74390
71.9p
33
Johan Flynning
Södertälje IF
1:18:57.473680
+13:17.79640
70.9p
34
Rasmus Andersson
Malungs IF
1:19:48.478780
+14:08.84740
70.1p
35
Nils Nordlander
IFK Skövde SK
1:23:09.498820
+17:28.104780
66.9p