Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten Jaktstart
2014-12-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
15:23.92280
2
Emma Eriksson
Filipstads SF
16:13.97290
+50.4910
3
Linn Tapani
Sågmyra SK
16:31.99060
+1:07.6680
4
Ella Georgsson
Högbo GOIF
16:40.99960
+1:16.7580
5
Linnea Sjödin
Rembo IK
16:41.100060
+1:17.7680
6
Alva Björk
Orsa SK
16:54.101360
+1:30.8980
7
Wilma Björkman
IFK Mora SK
16:59.101810
+1:35.9430
8
Klara Andersson
Dala-Järna IK
17:00.101970
+1:36.9590
9
Kajsa Rapp
SK Leksand
17:01.102050
+1:37.9670
10
Alva Andersson
Dala-Järna IK
17:10.102970
+1:46.10590
11
Tilda Ström
Dala-Järna IK
17:14.103340
+1:50.10960
12
Ida Olaspers
Orsa SK
17:15.103400
+1:51.11020
13
Petra Forsman
Öje IF
17:15.103490
+1:52.11110
14
Andrea Aulin
Eksjö SOK
17:16.103540
+1:52.11160
15
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
17:22.104190
+1:59.11810
16
Elsa Persson
IK Fryken
17:41.106010
+2:17.13630
17
Julia Hansson
Svegs IK
17:41.106050
+2:17.13670
18
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
17:45.106400
+2:21.14020
19
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
17:55.107480
+2:32.15100
20
Josefin Lindström
Högbo GOIF
18:14.109390
+2:51.17010
21
Alva Andreasson
IK Fryken
18:18.109760
+2:54.17380
22
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
18:30.110960
+3:06.18580
23
Elin Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
18:57.113690
+3:34.21310
24
Ebba Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
19:03.114210
+3:39.21830
25
Wilma Björn
SK Bore
19:03.114240
+3:39.21860
26
Linda Forsby
Årjängs IF
19:13.115260
+3:49.22880
27
Amanda Hedström
Ekshärads SF
19:16.115530
+3:52.23150
28
Maria Eidhagen Harrouch
Högbo GOIF
19:31.117040
+4:07.24660
29
Alva Andersson
Lima IF
20:01.120020
+4:37.27640
30
Julia Gunnarsson
Malungs IF
20:02.120140
+4:38.27760
31
Malin Olofsson Bierfeldt
Hällbybrunns IF
20:04.120370
+4:40.27990
32
Lisa Leandersson
Älvdalens IF SK
21:13.127250
+5:49.34870
33
Emma Ling
IF Hallby SOK
22:40.135960
+7:16.43580
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)