Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten Jaktstart
2014-12-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
14:37.87680
2
Edvard Nilsson
Filipstads SF
14:44.88380
+7.600
3
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
14:55.89430
+17.1650
4
Gustav Pålsson
Utrikes SK
14:56.89560
+18.1780
5
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
15:28.92750
+50.4970
6
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
16:01.96050
+1:23.8270
7
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
16:13.97260
+1:35.9480
8
Wilhelm Bergentz
Garphyttans IF
16:13.97290
+1:36.9510
9
Hugo Johnson
Brandsbols SK
16:16.97520
+1:38.9740
10
Oscar Andersson
Älvdalens IF SK
16:17.97600
+1:39.9820
11
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
16:20.97930
+1:42.10150
12
Alexander Melin
Sundbybergs IK
16:26.98540
+1:48.10760
13
Albin Berger
Domnarvets GOIF
16:28.98740
+1:50.10960
14
Jakob Tapani
Sågmyra SK
16:31.99000
+1:53.11220
15
Per Jutterström
IFK Mora SK
16:34.99300
+1:56.11520
16
Truls Gisselman
Rehns BK
16:35.99420
+1:57.11640
17
Emil Granstedt
Eksjö SOK
16:36.99540
+1:58.11760
18
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
16:38.99790
+2:01.12010
19
John Hermansson
IFK Mora SK
16:43.100220
+2:05.12440
20
Emil Byberg
Kvarnsvedens GOIF SK
16:47.100670
+2:09.12890
21
David Borg
Oxvretens SK
16:50.100990
+2:13.13210
22
Gustav Björklund
IFK Mora SK
16:51.101020
+2:13.13240
23
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
16:54.101340
+2:16.13560
24
Carl Hedin
Eksjö SOK
17:09.102840
+2:31.15060
25
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
17:09.102870
+2:31.15090
26
Linus Jonsson
Årjängs IF
17:10.102980
+2:33.15200
27
Albin Köpman
Stora Tuna IK SK
17:22.104180
+2:45.16400
28
Måns Jernberg
Lima IF
18:09.108810
+3:31.21030
29
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
18:10.108980
+3:33.21200
30
Fabian Hermansson
Filipstads SF
18:20.109900
+3:42.22120
31
Olof Hedin
Eksjö SOK
18:46.112530
+4:08.24750
32
Alexander Halvarsson
IFK Mora SK
19:05.114470
+4:27.26690
33
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
20:22.122120
+5:44.34340
34
Emil Lund Laine
Oxbergs IF
20:24.122310
+5:46.34530
35
Axel Thoris
Älvdalens IF SK
27:17.163670
+12:39.75890
36
Hugo Bjurström
Älvdalens IF SK
27:39.165860
+13:01.78080
37
Adam Hahlin
Älvdalens IF SK
34:36.207550
+19:58.119770
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)