Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre- och Särnatävlingarna Klassiskt
2014-11-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Axel Ekström
Garphyttans IF
22:43.136270
90.6p
2
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
23:10.138960
+26.2590
88.7p
3
Edvard Sundman
Åsarna IK
23:23.140200
+39.3830
87.8p
4
Filip Danielsson
Garphyttans IF
23:27.140630
+43.4260
87.5p
5
Martin Herbert
Sundbybergs IK
24:01.144050
+1:17.7680
85.2p
6
Jonathan Engström
Borås GIF
24:04.144370
+1:21.8000
84.9p
7
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
24:15.145400
+1:31.9030
84.3p
8
Alfred Buskqvist
IK Stern
24:31.147080
+1:48.10710
83.2p
9
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
24:31.147090
+1:48.10720
83.2p
10
Gustav Sundström
Garphyttans IF
24:43.148250
+1:59.11880
82.5p
11
Erik Persson
Borås SK
24:56.149570
+2:13.13200
81.7p
12
Jesper Thor
Åsarna IK
25:32.153160
+2:48.16790
79.5p
13
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
25:58.155760
+3:14.19390
78.1p
14
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
26:02.156130
+3:18.19760
77.9p
15
Olle Axelsson
Borås SK
26:09.156800
+3:25.20430
77.5p
16
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
26:22.158100
+3:38.21730
76.8p
17
Daniel Södersten
Orsa SK
26:46.160550
+4:02.24180
75.5p
18
Erik Finnskog
Tranemo IF
26:52.161130
+4:08.24760
75.2p
19
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
27:17.163620
+4:33.27250
73.9p
20
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
27:28.164750
+4:44.28380
73.4p
21
August Östlund
Hedesunda IF
28:02.168120
+5:18.31750
71.7p
22
Gregor Young
Storbritannien
28:25.170450
+5:41.34080
70.7p
23
Jonas Ingard
IK Rex
28:41.172000
+5:57.35630
70.0p
24
Jonas Persson
Trönö IK
28:46.172560
+6:02.36190
69.7p
25
Martin Edman
Eds SK
29:00.173950
+6:16.37580
69.1p
26
Dennis Lindberget
Älvdalens IF SK
29:10.174900
+6:26.38530
68.7p
27
Anders Kallings
Visborgs OK
29:21.176060
+6:37.39690
68.2p
28
Eirik Stonor
Danmark
29:53.179200
+7:09.42830
66.9p
29
Markus Nordmark
Nässjö SF
32:00.191900
+9:16.55530
62.1p
-
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Jaunius Drusys
Lithuania
23:59:59.8639800
-
Anton Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Henrik Ottosson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)