Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre- och Särnatävlingarna Fristil
2014-11-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
Längdskidor, Fristil
1
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
2:27.14678
-
2
Anton Karlsson
Åsarna IK
2:28.14718
+0
-
3
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
2:28.14738
+0
-
4
Gustav Nordström
Borås SK
2:29.14863
+1.85
-
5
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
2:30.14965
+2.187
-
6
Marcus Ruus
Åsarna IK
2:30.14979
+3.201
-
7
Karl-Johan Westberg
Borås SK
2:31.15003
+3.225
-
8
Phillip Bellingham
Australia
2:31.15090
+4.312
-
9
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
2:32.15126
+4.348
-
10
Modestas Vaiciulis
Lithuania
2:32.15157
+4.379
-
11
Mathias Jonasson
Östersunds SK
2:32.15175
+4.397
-
12
Robin Norum
IFK Umeå
2:33.15217
+5.439
-
13
Ondrej Horyna
Czech Republic
2:33.15250
+5.472
-
14
Jesper Nelin
Hestra IF
2:34.15348
+6.570
-
15
Johannes Ringsby
SK Bore
2:34.15366
+6.588
-
16
Arvid Forss
Åsarna IK
2:35.15448
+7.670
-
17
Simon Lageson
Åsarna IK
2:35.15467
+7.689
-
18
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
2:35.15478
+8.700
-
19
Daniel Svensson
IFK Mora SK
2:35.15483
+8.705
-
19
Adam Steen
Falun Borlänge SK
2:35.15483
+8.705
-
21
Emil Svensson
IFK Skövde SK
2:35.15498
+8.720
-
22
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
2:36.15534
+8.756
-
23
Jesper Arnesson
Borås SK
2:36.15540
+8.762
-
24
Pawel Klisz
Poland
2:36.15543
+8.765
-
25
Adam Johansson
IFK Mora SK
2:37.15630
+9.852
-
26
Lasse Hulgaard
Danmark
2:37.15636
+9.858
-
27
Emil Svensson
Åsarna IK
2:37.15637
+9.859
-
28
Callum Watson
Australia
2:37.15645
+9.867
-
29
Simon Hallström
Idre SK
2:37.15658
+9.880
-
30
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
2:37.15677
+9.899
-
31
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
2:38.15700
+10.922
-
32
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
2:38.15725
+10.947
-
33
Kari Peters
Luxembourg
2:38.15746
+10.968
-
34
Adam Nelin
Hestra IF
2:38.15761
+10.983
-
35
Håkan Emilsson
Offerdals SK
2:39.15822
+11.1044
-
36
Mattias Bångman
Offerdals SK
2:39.15836
+11.1058
-
37
Rasmus Blom
SK Bore
2:39.15873
+11.1095
-
38
Jesper Brofjärd
Borås SK
2:40.15936
+12.1158
-
39
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
2:40.15944
+12.1166
-
40
Albin Jonsson
Högbo GOIF
2:40.15962
+12.1184
-
41
David Frisk
IFK Mora SK
2:40.15985
+13.1207
-
42
Remi Trøen
Norway
2:40.15986
+13.1208
-
43
Hampus Lindblom
Åsarna IK
2:40.15994
+13.1216
-
44
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
2:41.16034
+13.1256
-
45
Daniel Holmgren
IFK Umeå
2:41.16052
+13.1274
-
46
Johan Eriksson
Åsarna IK
2:41.16063
+13.1285
-
47
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
2:41.16065
+13.1287
-
48
Emil Ekman
Ulricehamns IF
2:41.16082
+14.1304
-
49
Lukas Jakeliunas
Lithuania
2:42.16184
+15.1406
-
50
Emil Svensson
Landsbro IF SK
2:43.16212
+15.1434
-
51
Viktor Axelsson
Borås SK
2:43.16242
+15.1464
-
52
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
2:43.16299
+16.1521
-
53
Måns Sunesson
Sellnäs IF
2:44.16304
+16.1526
-
54
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
2:44.16342
+16.1564
-
55
Tautvydas Strolia
Lithuania
2:44.16351
+16.1573
-
56
Pavel Vozka
Czech Republic
2:45.16403
+17.1625
-
57
Marcus Johansson
Gillberga SK
2:45.16443
+17.1665
-
58
Jens Burman
Åsarna IK
2:45.16499
+18.1721
-
59
Daumantas Jurgis PETROVAS
Lithuania
2:49.16805
+21.2027
-
60
Daniel Abrahamsson
Borås SK
2:49.16814
+21.2036
-
61
Turer Lange Nielsen
Danmark
2:50.16920
+22.2142
-
62
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
2:51.17022
+23.2244
-
63
Rokas Vaitkus
Lithuania
2:53.17283
+26.2505
-
64
Erik Ohlström
IK Rex
2:57.17692
+30.2914
-
64
Tue Roemer
Danmark
2:57.17692
+30.2914
-
66
Rasmus Andersson
Malungs IF
3:00.17960
+32.3182
-
67
Andreas Blohm
Filipstads SF
3:06.18521
+38.3743
-
68
David Olofsson
IFK Skövde SK
3:07.18653
+39.3875
-
-
Erik Simberg
SK Bore
23:59:59.8639800
-