Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Sprint
2014-11-23
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 20
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Sivert Grøtan Eriksen
Norway
2
Øystein Ellefsen Sjøli
Norway
3
Martin Hovin
Norway
4
Even Northug
Norway
5
Sebastian Olsson
Stockviks SF
6
Iver Anton Aune
Norway
Semifinal
7
Eddie Edström
Stockviks SF
8
Filip Danielsson
Garphyttans IF
9
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
9
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
11
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
12
Svein Berg Fines
Norway
23:59:57.8639600
Kvartsfinal
13
Anton Persson
SK Bore
13
Olof Roos
Östersunds SK
13
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
13
Ludvik Bjørnstad
Norway
17
Max Novak
Offerdals SK
17
Olof Jonsson
Duveds IF
17
Axel Ekström
Garphyttans IF
17
Henrik Ottosson
Åsarna IK
21
Björn Sandström
Täfteå IK
21
Ole Morten Flataker
Norway
21
Magne Harborg
Norway
21
Markus Persson
Hudiksvalls IF
21
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
26
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
26
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
26
Marcus Grate
Täfteå IK
26
Aleksander Riseth
Norway
26
Olle Axelsson
Borås SK
Kval
31
Erling Engesvold Flataker
Norway
3:32.21190
32
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
3:33.21200
33
Torstein Buan Røvik
Norway
3:33.21250
34
Martin Herbert
Sundbybergs IK
3:33.21270
35
Ask Godal
Norway
3:34.21300
36
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
3:34.21310
37
Jan Thomas Jenssen
Norway
3:34.21330
38
Elias Dahl
Offerdals SK
3:34.21380
39
Peter Nilsson
Lycksele IF
3:35.21420
40
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
3:35.21440
41
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
3:35.21460
42
Emil Persson
Östersunds SK
3:36.21500
43
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
3:36.21560
44
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
3:37.21600
45
Adam Persson
Borås SK
3:37.21650
46
Gustav Sundström
Garphyttans IF
3:37.21660
47
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
3:37.21690
48
Jon Fossum Brennmoen
Norway
3:38.21740
49
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
3:38.21750
50
Sondre Stormo
Norway
3:38.21760
51
Vegard Stav
Norway
3:38.21770
52
Hans Einar Sørensen Overrein
Norway
3:39.21810
53
Erik Persson
Borås SK
3:39.21830
54
Sondre Bjørkli
Norway
3:39.21840
55
Martin Emilsson
Offerdals SK
3:39.21860
56
Tomas Kvasnicka
Czech Republic
3:39.21880
57
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
3:41.22000
58
Anders Roos
Östersunds SK
3:41.22050
59
Jonas Berg
Norway
3:42.22120
60
Jonathan Grahn
Hudiksvalls IF
3:42.22130
61
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
3:43.22230
62
Jonas Aasboe
Norway
3:43.22260
63
John Einar Foell Flytoer
Norway
3:44.22300
64
Jens Selahn
Stockviks SF
3:44.22360
65
Adam Gillman
Garphyttans IF
3:45.22470
66
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
3:46.22550
67
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
3:46.22590
68
Elias Olofsson
Vårby IK
3:47.22610
69
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
3:47.22620
70
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
3:47.22640
71
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
3:47.22650
72
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
3:47.22660
73
Erik Lieback
Ulricehamns IF
3:48.22720
73
William Strömberg
Täfteå IK
3:48.22720
75
Oscar Johansson
Linköpings SK
3:48.22780
76
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
3:49.22810
77
Filip Halldén
Garphyttans IF
3:49.22820
78
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
3:50.22950
79
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
3:51.23000
80
Jacob Stark
Stockviks SF
3:51.23040
81
Filip Åslin
Stockviks SF
3:51.23070
82
Aksel Norli
Norway
3:52.23130
83
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
3:52.23190
84
Emil Thyrèn
Trönö IK
3:54.23310
85
Gabriel Strid
Sunne SLF
3:57.23670
86
Adam Östling
Sundbybergs IK
3:58.23730
87
Eirik Stonor
Danmark
3:58.23780
88
Daumantas Jurgis PETROVAS
Lithuania
4:00.23960
89
Anton Eriksson
Stuguns SOK Gjurd
4:00.23990
90
Viktor Strömberg
Täfteå IK
4:02.24130
91
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
4:06.24510
92
Elis Strömbäck
Husums IF SK
4:06.24580
93
Simon Lundberg
Hagfors SF
4:08.24760
94
Olle Strömbäck
Husums IF SK
4:09.24840
95
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
4:11.25030
96
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
4:11.25050
97
John Magnus Haugen
Norway
4:12.25140
98
Jonas Persson
Trönö IK
4:12.25180
98
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
4:12.25180
100
Martin Johansson
Linköpings SK
4:13.25200
101
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
4:16.25520
102
Jens Filipsson
Sunne SLF
4:16.25590
103
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
4:20.25980
104
Daniel Johansson
Gnosjö FK
4:21.26000
105
Felix Hill
Svegs IK
4:26.26540
106
Harald Hansen
Norway
5:24.32370
107
Fredrik Riseth
Norway
23:59:58.8639700
108
Hannes Liljedal
Östersunds SK
23:59:59.8639800
108
Toelloev Lyngstad
Norway
23:59:59.8639800
108
Aleksander Wisloeff
Norway
23:59:59.8639800
108
Vebjørn Midttun
Norway
23:59:59.8639800
108
Emil Bennermo
Hybo AIK
23:59:59.8639800
108
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
108
Erik Holmgren
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800