Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Fristil
2014-11-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Fredrik Lindström
Anundsjö IF
33:58.203740
95.9p
2
Calle Halvarsson
Falun Borlänge SK
33:59.203810
+0
95.8p
3
Daniel Richardsson
Hudiksvalls IF
34:04.204370
+6.530
95.5p
4
Martin Johansson
IFK Mora SK
34:19.205810
+20.1970
94.8p
5
Johan Olsson
Åsarna IK
34:20.205950
+22.2110
94.7p
6
Anders Svanebo
Stockviks SF
34:29.206890
+31.3050
94.3p
7
Anders Södergren
Hudiksvalls IF
34:44.208340
+46.4500
93.5p
8
Lars Nelson
Åsarna IK
34:46.208580
+48.4740
93.4p
9
Petr Novak
Czech Republic
34:49.208820
+50.4980
93.3p
10
Erik Andersson
Malungs IF
34:58.209770
+1:00.5930
92.8p
11
Emil Jönsson
IFK Mora SK
35:13.211240
+1:15.7400
92.1p
12
Jens Eriksson
Dala-floda IF
35:14.211300
+1:15.7460
92.1p
13
Ted Armgren
Axa SC
35:18.211790
+1:20.7950
91.9p
14
Christophe Perrillat Collomb
Fra
35:22.212120
+1:23.8280
91.7p
15
Mickael Philipot
Fra
35:25.212440
+1:27.8600
91.6p
16
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
35:26.212500
+1:27.8660
91.5p
17
Viktor Brännmark
Bodens SK
35:26.212580
+1:28.8740
91.5p
18
Petter Engdahl
Östersunds SK
35:27.212670
+1:29.8830
91.4p
19
Bertrand Hamoumraoui
Fra
35:32.213180
+1:34.9340
91.2p
20
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
35:36.213570
+1:38.9730
91.0p
21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
35:40.213950
+1:42.10110
90.8p
22
Ole Marius Bach
Norway
35:52.215180
+1:54.11340
90.3p
23
Pawel Klisz
Pol
35:55.215420
+1:56.11580
90.2p
24
Markus Ruus
Åsarna IK
35:55.215480
+1:57.11640
90.1p
25
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
35:56.215570
+1:58.11730
90.1p
26
Jens Burman
Åsarna IK
35:58.215760
+2:00.11920
90.0p
27
Fredrik Byström
Orsa SK
36:01.216080
+2:03.12240
89.9p
28
Oscar Persson
SK Bore
36:02.216150
+2:04.12310
89.8p
29
Jan Antolec
Pol
36:07.216610
+2:08.12770
89.6p
30
Daniel Svensson
IFK Mora SK
36:08.216700
+2:09.12860
89.6p
31
Sebastian Gazurek
Pol
36:09.216850
+2:11.13010
89.5p
32
Magnus Wiig
Nor
36:10.216910
+2:11.13070
89.5p
33
Robin Norum
IFK Umeå
36:11.217090
+2:13.13250
89.4p
34
Gjermund Loefald
Nor
36:13.217240
+2:15.13400
89.3p
35
Jan Srail
Cze
36:14.217310
+2:15.13470
89.3p
36
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
36:14.217330
+2:15.13490
89.3p
37
Gerard Agnellet
Fra
36:14.217340
+2:16.13500
89.3p
38
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
36:20.217990
+2:22.14150
89.0p
39
Konrad Motor
Pol
36:21.218040
+2:23.14200
89.0p
40
Niklas Niska
Bodens SK
36:21.218050
+2:23.14210
89.0p
41
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
36:24.218360
+2:26.14520
88.8p
42
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
36:25.218430
+2:26.14590
88.8p
43
Torstein Oestnor
Nor
36:28.218750
+2:30.14910
88.7p
44
Martin Bergström
Piteå Elit SK
36:29.218800
+2:30.14960
88.6p
45
Brian Mckeever
Can
36:31.219080
+2:33.15240
88.5p
46
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
36:33.219230
+2:34.15390
88.5p
47
Emilien Buisson
Fra
36:39.219820
+2:40.15980
88.2p
48
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
36:39.219830
+2:40.15990
88.2p
49
Anders Jonsson
Stockviks SF
36:40.219950
+2:42.16110
88.1p
50
Karl-johan Westberg
Borås SK
36:41.220050
+2:43.16210
88.1p
51
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
36:45.220400
+2:46.16560
87.9p
52
Adam Fellner
Cze
36:45.220410
+2:46.16570
87.9p
53
Miroslav Rypl
Cze
36:48.220780
+2:50.16940
87.8p
54
Martin Lopota
Cze
36:49.220840
+2:51.17000
87.8p
55
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
36:50.220900
+2:51.17060
87.7p
56
Karl-johan Dyvik
Falun Borlänge SK
36:56.221590
+2:58.17750
87.4p
57
Håkan Emilsson
Offerdals SK
36:58.221710
+2:59.17870
87.4p
58
Antoine Agnellet
Fra
36:59.221820
+3:00.17980
87.3p
59
Bill Impola
SK Bore
37:03.222200
+3:04.18360
87.2p
60
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
37:05.222450
+3:07.18610
87.1p
61
Jakub Antos
Cze
37:06.222580
+3:08.18740
87.0p
62
Erik Carleton
Can
37:07.222650
+3:09.18810
87.0p
63
Callum Watson
Aus
37:08.222790
+3:10.18950
86.9p
64
Lars Suther
IFK Mora SK
37:11.223020
+3:12.19180
86.8p
65
Jens Andersson
Kalix SK
37:12.223170
+3:14.19330
86.8p
66
Victor Hallquist
Åsarna IK
37:14.223380
+3:16.19540
86.7p
67
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
37:15.223440
+3:17.19600
86.6p
68
Arvid Forss
Åsarna IK
37:17.223600
+3:18.19760
86.6p
69
Hampus Lindblom
Åsarna IK
37:20.223930
+3:21.20090
86.4p
70
Johan Lövgren
Vännäs SK
37:20.223980
+3:22.20140
86.4p
71
Emil Svensson
Åsarna IK
37:23.224280
+3:25.20440
86.3p
72
Patrik Tallbom
Östersunds SK
37:31.225010
+3:32.21170
86.0p
73
Lasse Hulgaard
Dan
37:35.225410
+3:36.21570
85.8p
74
Valentin Gaillard
Fra
37:36.225550
+3:38.21710
85.8p
75
Oskar Lund
IF Hallby SOK
37:38.225710
+3:39.21870
85.7p
76
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
37:38.225770
+3:40.21930
85.7p
77
Erik Melin Söderström
Östersunds SK
37:39.225810
+3:40.21970
85.6p
78
Oskar Kardin
Östersunds SK
37:40.225920
+3:41.22080
85.6p
79
Johan Herrman
SK Ringen
37:40.225980
+3:42.22140
85.6p
80
Simon Öberg
Kalix SK
37:47.226660
+3:49.22820
85.3p
81
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
37:48.226780
+3:50.22940
85.2p
82
Adam Steen
Falun Borlänge SK
37:50.226910
+3:51.23070
85.2p
83
Daniel Maka
Cze
37:52.227140
+3:54.23300
85.1p
84
Kristoffer Lamoey
Nor
37:54.227370
+3:56.23530
85.0p
85
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
37:59.227890
+4:01.24050
84.8p
86
Joakim Engström
IFK Mora SK
38:01.228090
+4:03.24250
84.7p
87
Brynjar Kristinsson
Ulricehamns IF
38:04.228320
+4:05.24480
84.6p
88
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
38:05.228440
+4:07.24600
84.6p
89
Adrian Bergström
Bodens SK
38:05.228480
+4:07.24640
84.6p
89
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
38:05.228480
+4:07.24640
84.6p
91
Thibault Osterberger
Fra
38:07.228600
+4:08.24760
84.5p
92
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
38:08.228730
+4:09.24890
84.5p
93
Zackarias Toresson
Sävast Ski Team IF
38:10.228990
+4:12.25150
84.4p
94
Nils Persson
Östersunds SK
38:12.229130
+4:13.25290
84.3p
95
Lukas Jakeliunas
Ltu
38:13.229260
+4:15.25420
84.2p
96
David Nordström
IFK Umeå
38:13.229290
+4:15.25450
84.2p
97
Ole Gunnar Wangensteen
Nor
38:24.230320
+4:25.26480
83.8p
98
Eivind Schjelderup Skarpsno
Norway
38:29.230820
+4:30.26980
83.6p
99
Apostolos Aggelis
Greece
38:32.231130
+4:33.27290
83.5p
100
Daniel Holmgren
IFK Umeå
38:40.231940
+4:42.28100
83.2p
101
Per Sandberg
Filipstads SF
38:43.232200
+4:44.28360
83.1p
102
Albin Jonsson
Högbo GIF
38:46.232580
+4:48.28740
82.9p
103
Julius Källgård
Sävast Ski Team IF
38:54.233350
+4:56.29510
82.6p
104
Bob Impola
SK Bore
38:57.233680
+4:59.29840
82.5p
105
Erik Söderlund
Malungs IF
39:00.233930
+5:01.30090
82.4p
106
Martin Husek
Czech Republic
39:02.234130
+5:03.30290
82.3p
107
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
39:10.234970
+5:12.31130
82.0p
108
Tobias Nilsson
IFK Umeå
39:11.235050
+5:13.31210
82.0p
109
Matias Oppedal
Nor
39:32.237150
+5:34.33310
81.2p
110
Erik Strindlund
Östersunds SK
39:53.239230
+5:54.35390
80.4p
111
Vegard Kvam
Nor
40:10.240930
+6:11.37090
79.8p
112
Andre Larsson
Svegs IK
40:15.241400
+6:16.37560
79.7p
113
Tautvydas Strolia
Ltu
40:34.243380
+6:36.39540
79.0p
114
Jakub Kraus
Cze
40:39.243800
+6:40.39960
78.8p
115
Kleanthis Karamichas
Greece
41:10.246970
+7:12.43130
77.7p
116
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
41:18.247720
+7:19.43880
77.5p
117
Tue Roemer
Danmark
41:29.248850
+7:31.45010
77.1p
118
Turer Lange Nielsen
Danmark
41:36.249590
+7:38.45750
76.8p
119
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
42:05.252400
+8:06.48560
75.9p
120
Viktor Axelsson
Borås SK
42:42.256180
+8:44.52340
74.7p
121
Dimitrios Kyriazis
Greece
42:43.256240
+8:45.52400
74.7p
122
Simon Svanebo
Tynderö IK
43:06.258540
+9:08.54700
74.0p
123
Morten Mikkelstrup
Dan
45:10.270900
+11:11.67060
70.3p
124
Marius Wang
Norway
47:06.282560
+13:08.78720
67.2p
-
Phillip Bellingham
Aus
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
-
David Frisk
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Ondrej Horyna
Cze
23:59:59.8639800
-
-
Johan Häggström
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Lagergren
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Ohlström
IK Rex
23:59:59.8639800
-
-
Martin Andreas Groening Rindalsholt
Nor
23:59:59.8639800
-
-
Emil Myrvang Sorsell
Nor
23:59:59.8639800
-
-
Martin Svarc
Cze
23:59:59.8639800
-
-
Pavel Vozka
Cze
23:59:59.8639800
-