Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Gavleloppet
2004-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Walldén
Hedesunda IF
2:11:59.791800
82.1p
2
Ronnie Löf
Högbo GOIF
2:13:10.798900
+1:11.7000
81.4p
3
Peter Rune
Vasastans SK
2:13:41.802000
+1:42.10100
81.0p
4
Mattias Nilsson
Ockelbo SK
2:16:45.820400
+4:46.28500
79.2p
5
Niclas Åberg
Gävle SK
2:16:55.821400
+4:56.29500
79.1p
6
Harri Partanen
Högbo GOIF
2:17:29.824800
+5:30.32900
78.8p
7
Patrik Svedberg
Skellefteå OK
2:17:55.827400
+5:56.35500
78.6p
8
Magnus Ståhlberg
Gävle SK
2:23:01.858000
+11:02.66100
75.8p
9
Ulf Tingström
Ikj Haninge
2:23:09.858800
+11:10.66900
75.7p
10
Anders Widegren
Söders SOL Tyresö
2:23:19.859800
+11:20.67900
75.6p
11
Fredrik Ståhlberg
Gävle SK
2:23:55.863400
+11:56.71500
75.3p
12
Mattias Ekstrand
Nacka Värmdö SK
2:25:30.872900
+13:31.81000
74.5p
13
Henrik Skoog
Högbo GOIF
2:25:46.874500
+13:47.82600
74.3p
14
Daniel Rickardsson
Folksamkamraterna
2:26:07.876600
+14:08.84700
74.2p
15
Patric Carroll
Jäderfors SK
2:26:26.878500
+14:27.86600
74.0p
16
Henrik Ahnbrink
Sundbybergs IK
2:30:01.900000
+18:02.108100
72.2p
17
Pelle Brolund
OK Hammaren
2:31:52.911100
+19:53.119200
71.3p
18
Jari Ihonen
Sundbybergs IK
2:33:42.922100
+21:43.130200
70.5p
19
Lasse Nylund
Rävdun SK
2:34:07.924600
+22:08.132700
70.3p
20
Oscar Hallberg
Vasastans SK
2:34:14.925300
+22:15.133400
70.3p
21
Mattias Westfält
Stenkyrka IF
2:35:37.933600
+23:38.141700
69.6p
22
Erik Nylund
Rävdun SK
2:39:39.957800
+27:40.165900
67.9p
23
Stefan Pers
Gävle SK
2:39:46.958500
+27:47.166600
67.8p
24
Magnus Eriksson
Ockelbo SK
2:42:08.972700
+30:09.180800
66.8p
25
Per Kummetz
IFK Enskede
2:45:24.992300
+33:25.200400
65.5p
26
Jonas Widén
OK Borgen
2:46:01.996000
+34:02.204100
65.3p
27
Mattias Bergqvist
Årsunda IF
2:50:00.1019900
+38:01.228000
63.7p
28
Lars Anttila
Åshammars IK
2:55:44.1054300
+43:45.262400
61.7p
29
Tomas Åhlund
Sundbybergs IK
3:05:12.1111100
+53:13.319200
58.5p
30
Martin Höglund
Ulricehamns IF
3:05:32.1113100
+53:33.321200
58.4p
31
Stefan Zetterström
IFK Enskede
3:08:07.1128600
+56:08.336700
57.6p
32
Peter Bergqvist
Lidköpings VSK
3:08:25.1130400
+56:26.338500
57.5p
33
Thord Axelsson
Ernst & Young SK
3:09:43.1138200
+57:44.346300
57.1p
34
Martin Melin
OK Kullingshof
3:10:43.1144200
+58:44.352300
56.8p
35
Peter Edvardsson
Scania IF
3:15:39.1173800
+1:03:40.381900
55.4p
36
Arvid Rinaldo
Vilsta IK
3:17:31.1185000
+1:05:32.393100
54.9p
37
Jan Linusson
Hallsta IK
3:20:19.1201800
+1:08:20.409900
54.1p
38
Karl Perlhagen
Stakarna
3:21:19.1207800
+1:09:20.415900
53.8p
39
Carl Tersman-Toll
Riddarnas IF
3:22:24.1214300
+1:10:25.422400
53.5p
40
Niklas Ingerstam
Sollentuna SK
3:35:35.1293400
+1:23:36.501500
50.3p
41
Stefan Carlsson
Seb IF
3:37:00.1301900
+1:25:01.510000
49.9p
42
Björn Åberg
Scania IF
3:37:06.1302500
+1:25:07.510600
49.9p
43
Johan Kvist
Bergeforsens SK
3:45:30.1352900
+1:33:31.561000
48.0p
44
Mark Tersman-Toll
Riddarnas IF
3:46:20.1357900
+1:34:21.566000
47.9p
45
Henrik Backman
Bergeforsens SK
3:50:52.1385100
+1:38:53.593200
46.9p