Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2014-08-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 501 till 997 av 997[
1
2
]
48km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
501
H 21
Per Andersson
Sweden
2:36:15.937400
+52:18.313700
54.7p
502
H 21
Jonathan Widlund
IK Stern
2:36:24.938300
+52:27.314600
54.7p
503
H 21
Peter Eriksson
SK Granan
2:36:41.940000
+52:44.316300
54.6p
504
H 21
Anders Grelsson
Mälarö SOK
2:36:47.940600
+52:50.316900
54.5p
505
H 21
Robert Ödlund
Ryda SK
2:36:49.940800
+52:52.317100
54.5p
506
H 21
Björn Holm
Sya SK
2:36:51.941000
+52:54.317300
54.5p
507
H 21
Jens Voigt
Holte Ski
2:36:52.941100
+52:55.317400
54.5p
508
H 21 Motion
Gunnar Lefsaker
Barkåker IF
2:36:55.941400
+52:58.317700
54.5p
508
H 21
Ola Selvin
Östgöta Helikopterskola IF
2:36:55.941400
+52:58.317700
54.5p
510
H 21
Lukes Tomas
Czech Republic
2:36:58.941700
+53:01.318000
54.4p
511
H 21 Motion
Per-olof Hansson
Gkn Aerospace FF
2:36:59.941800
+53:02.318100
54.4p
512
H 21
Hans Richard Knubbe
IK Trasten
2:37:03.942200
+53:06.318500
54.4p
513
D 21
Meta Steinbach Olsson
Ronneby OK
2:37:04.942300
+53:07.318600
54.4p
514
H 21
Ingemar Andersson
Göteborgs SK
2:37:08.942700
+53:11.319000
54.4p
515
H 21
Thomas BO Jørgensen
København SK
2:37:12.943100
+53:15.319400
54.3p
516
H 21 Motion
Olof Nyman
Uppsala
2:37:13.943200
+53:16.319500
54.3p
517
H 21
Gunnar Holmberg
Skanska IF
2:37:14.943300
+53:17.319600
54.3p
518
D 20
Jennifer Forsmark
Malungs IF
2:37:20.943900
+53:23.320200
54.3p
519
H 21
Peter Tall
IF Ski Team Skåne
2:37:38.945700
+53:41.322000
54.2p
520
H 21
Magnus Eriksson
Axa SC
2:37:41.946000
+53:44.322300
54.1p
521
H 21
Kent Persson
Jm-Konc IF
2:37:45.946400
+53:48.322700
54.1p
522
H 21
Mathias Häggkvist
Säffle SK
2:37:49.946800
+53:52.323100
54.1p
523
H 21
Otto Strandvig
Holte Ski
2:37:52.947100
+53:55.323400
54.1p
524
H 21
Per-olof Eliasson
SOK 68
2:38:01.948000
+54:04.324300
54.0p
525
H 21
Stellan Christiansson
OK Gynge
2:38:02.948100
+54:05.324400
54.0p
526
H 21
Petter Karlsson
IF Ski Team Skåne
2:38:03.948200
+54:06.324500
54.0p
527
H 21
Thomas Magnusson
IF Ski Team Skåne
2:38:04.948300
+54:07.324600
54.0p
527
H 21
Erik Bresky
IK Ymer
2:38:04.948300
+54:07.324600
54.0p
529
H 21
Martin Männer
Team Aker
2:38:05.948400
+54:08.324700
54.0p
530
H 21
Pål Olofsson
Axa SC
2:38:13.949200
+54:16.325500
53.9p
531
H 21
Kalle Isaksson
Sweden
2:38:15.949400
+54:18.325700
53.9p
532
H 21
Thomas Reinholdsson
Gripen Trollhättan
2:38:20.949900
+54:23.326200
53.9p
533
H 21
Martin Skoglund
IFK Göteborg
2:38:22.950100
+54:25.326400
53.9p
534
H 21
Knut Tore Singstad
Gan Bil
2:38:46.952500
+54:49.328800
53.7p
535
H 21
Peter Jäderström
OK Linné
2:38:49.952800
+54:52.329100
53.7p
536
H 21
Mattias Olsson
Axa SC
2:38:52.953100
+54:55.329400
53.7p
537
H 21 Motion
Ulf Stenman
Sportia Mattsson Fin
2:38:55.953400
+54:58.329700
53.6p
538
H 21
Sven Erik Fredlund
Sweden
2:39:01.954000
+55:04.330300
53.6p
539
H 21 Motion
Håkan Loheden
Sweden
2:39:10.954900
+55:13.331200
53.5p
540
D 21
Anna-Karin Jonsson
Ulricehamns IF
2:39:19.955800
+55:22.332100
53.5p
541
H 21
Peter Hilmerson
Göteborgs Slalomklubb
2:39:27.956600
+55:30.332900
53.4p
542
H 21
Tom Hällsten
Sweden
2:39:28.956700
+55:31.333000
53.4p
543
H 21
Marcus Kindbom
Sya SK
2:39:38.957700
+55:41.334000
53.3p
544
H 21
Rune Skytte Pedersen
Køge Skiklub
2:39:48.958700
+55:51.335000
53.3p
545
H 21
Peter Sallenhag
IFK Helsingborg
2:39:51.959000
+55:54.335300
53.3p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:40:00
546
H 21
Kent Skogsund
IFK Västerås SK
2:40:01.960000
+56:04.336300
53.2p
547
H 21
Bengt Finn
Sweden
2:40:13.961200
+56:16.337500
53.1p
548
H 21
Martin Stern
Nacka Värmdö SK
2:40:15.961400
+56:18.337700
53.1p
549
H 21
Jan Beijbom
IFK Västerås SK
2:40:29.962800
+56:32.339100
53.0p
550
H 21
Mogens Hedengran
Holte Ski
2:40:40.963900
+56:43.340200
52.9p
551
H 21
Lennart Klingberg
Procordia Food
2:40:47.964600
+56:50.340900
52.9p
552
H 21
Ulrich Wahlström
IFK Strömsund
2:40:49.964800
+56:52.341100
52.9p
553
H 21 Motion
Michael Edberg
SK Hylte
2:40:53.965200
+56:56.341500
52.8p
554
H 21 Motion
Andreas Rehn
Lidhults GOIF
2:41:03.966200
+57:06.342500
52.8p
555
H 21 Motion
Daniel Andersson
Smhi IF
2:41:12.967100
+57:15.343400
52.7p
556
H 21
Pelle Mattson
IK Rex
2:41:13.967200
+57:16.343500
52.7p
557
H 21 Motion
Andreas Wadskog
Axa SC
2:41:24.968300
+57:27.344600
52.6p
558
H 21
Andréas Håkansson
Axa SC
2:41:42.970100
+57:45.346400
52.5p
559
H 21
Carl-johan Dyverfeldt
Stockholm Långdistansklubb
2:41:50.970900
+57:53.347200
52.5p
560
H 21
Jerzy Krol
Björnstorps IF
2:41:53.971200
+57:56.347500
52.4p
561
H 21
Mikkel Kaltoft
København SK
2:42:05.972400
+58:08.348700
52.4p
562
H 21
Peter Lindberg
SK Glädjen Göteborg
2:42:06.972500
+58:09.348800
52.4p
563
H 21
Tom-helge Butteberg
Team United Nurseries
2:42:08.972700
+58:11.349000
52.3p
564
H 21
Mikael Nilsson
Björnstorps IF
2:42:10.972900
+58:13.349200
52.3p
565
H 21
Daniel Persson
Timmersdala Motion
2:42:12.973100
+58:15.349400
52.3p
566
H 21
Samuel Lundin
SK Glädjen Göteborg
2:42:13.973200
+58:16.349500
52.3p
567
H 21
Jonas Wakéus
IK Stern
2:42:18.973700
+58:21.350000
52.3p
568
H 21 Motion
Thomas Strandh Horsager
Århus Skiklub
2:42:19.973800
+58:22.350100
52.3p
569
H 21
Rickard Lord
Högaborgs Athleter
2:42:24.974300
+58:27.350600
52.2p
570
H 21
Stefan Djurström
Team Sportia Uppsala
2:43:09.978800
+59:12.355100
52.0p
571
H 21 Motion
Bendix Hansen
IK Shell
2:43:20.979900
+59:23.356200
51.9p
572
H 21
Raimo Westerholm
Klåveröds SK
2:44:03.984200
+1:00:06.360500
51.6p
573
H 21
Ronnie Bodinger
Nacka Värmdö SK
2:44:35.987400
+1:00:38.363700
51.4p
574
H 21 Motion
Erik Dahlén
Sweden
2:44:36.987500
+1:00:39.363800
51.4p
574
H 21
Henrik Larsen
Køge Skiklub
2:44:36.987500
+1:00:39.363800
51.4p
576
D 21
Anneli Lindroth
Björnstorps IF
2:44:54.989300
+1:00:57.365600
51.3p
577
H 21
Andreas Lundh
Halmstad OK
2:45:06.990500
+1:01:09.366800
51.2p
578
H 21
Markus Ockborn
Granbergsdals IF
2:45:21.992000
+1:01:24.368300
51.1p
579
H 21
Torgny Billevik
IK Nocout.se
2:45:35.993400
+1:01:38.369700
51.0p
580
H 21 Motion
Fredrik Herou
Stenungsunds OK
2:45:45.994400
+1:01:48.370700
51.0p
581
H 21
Pål Hansen-Tangen
Asker SK
2:45:52.995100
+1:01:55.371400
50.9p
582
H 21
Mikael Andersson
Hindås SK
2:45:55.995400
+1:01:58.371700
50.9p
583
H 21
Bengt Norberg
Göteborgs Hamns IF
2:45:57.995600
+1:02:00.371900
50.9p
584
D 21
Marion Bald Rasmussen
Faaborg Ski-og Motionsklub
2:45:59.995800
+1:02:02.372100
50.9p
585
H 21
Håkan Strandberg
IF Rigor
2:46:01.996000
+1:02:04.372300
50.9p
586
H 21
Anders Alderbrant
Hammarby IF SF
2:46:03.996200
+1:02:06.372500
50.9p
587
H 21
Michael Hertin
Västerviks OK
2:46:09.996800
+1:02:12.373100
50.8p
588
H 21 Motion
Janne Huhtala
Axa SC
2:46:21.998000
+1:02:24.374300
50.8p
589
H 21
Martin Bramsved
IK Stern
2:46:25.998400
+1:02:28.374700
50.7p
590
D 21
Ingela Carlsson
Bullarens GoIF
2:47:06.1002500
+1:03:09.378800
50.5p
591
H 21
Lars-erik Odén
Sweden
2:47:20.1003900
+1:03:23.380200
50.4p
592
H 21
Thorbjörn Prellner
Björnstorps IF
2:47:29.1004800
+1:03:32.381100
50.3p
593
H 21 Motion
Martin Persson
Sweden
2:48:04.1008300
+1:04:07.384600
50.1p
594
H 21
Göran Johansson
Magra IS
2:48:36.1011500
+1:04:39.387800
49.9p
595
H 21 Motion
Christer Zakariasson
Gkn Aerospace FF
2:48:57.1013600
+1:05:00.389900
49.8p
596
H 21
Asbjørn Moen
Team Pay
2:48:58.1013700
+1:05:01.390000
49.8p
597
H 21
Jesper Andersson
Lima IF
2:49:32.1017100
+1:05:35.393400
49.6p
598
H 21
Peter Kandel
Sweden
2:49:34.1017300
+1:05:37.393600
49.6p
599
H 21
Håkan Ferdinandsson
Brattås Ck
2:49:40.1017900
+1:05:43.394200
49.6p
600
H 21 Motion
Mattias Rygert
IFK Skövde SK
2:49:44.1018300
+1:05:47.394600
49.5p
601
D 21
Emma Jonsson
Gimo IF SK
2:49:47.1018600
+1:05:50.394900
49.5p
602
H 21 Motion
Richard Ekra
Gkn Aerospace FF
2:49:48.1018700
+1:05:51.395000
49.5p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 2:50:00
603
D 21
Åsa Brusheed
IK Stern
2:50:16.1021500
+1:06:19.397800
49.4p
604
H 21
Christer Holm
Axa SC
2:50:22.1022100
+1:06:25.398400
49.3p
605
H 21 Motion
Andreas Asp
Mariestads FK
2:50:35.1023400
+1:06:38.399700
49.2p
606
H 21
Mats Pantzar
Vänersborgs SK
2:50:39.1023800
+1:06:42.400100
49.2p
607
H 21
Henk van Pelt
Stichts Langlauf Team
2:50:41.1024000
+1:06:44.400300
49.2p
608
H 21 Motion
Martin Östberg
Sweden
2:50:43.1024200
+1:06:46.400500
49.2p
608
H 21 Motion
Anders Östberg
Åsarna IK
2:50:43.1024200
+1:06:46.400500
49.2p
610
H 21 Motion
Mikael Nyberg
Bullarens GOIF
2:50:53.1025200
+1:06:56.401500
49.1p
611
H 21
Pär Lindh
Vallsta SK
2:51:28.1028700
+1:07:31.405000
48.9p
612
H 21 Motion
Markus Eliasson
SOK 68
2:51:42.1030100
+1:07:45.406400
48.9p
613
H 21 Motion
Ulf Johansson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:52:25.1034400
+1:08:28.410700
48.6p
614
H 21 Motion
Christoffer Risebrandt
Sweden
2:52:35.1035400
+1:08:38.411700
48.6p
615
H 21
Sten Svangren
Nacka Värmdö SK
2:52:50.1036900
+1:08:53.413200
48.5p
616
H 21
Olof Gyllander
IFK Helsingborg
2:52:54.1037300
+1:08:57.413600
48.5p
617
H 21
Andreas Eriksson
Hestra SSK
2:53:10.1038900
+1:09:13.415200
48.4p
618
H 21
Thomas Malmberg
OK Landehof
2:53:17.1039600
+1:09:20.415900
48.3p
619
H 21
Martin Hübschmann
København SK
2:53:19.1039800
+1:09:22.416100
48.3p
620
H 21 Motion
Hans Blom
IF Hallby SOK
2:53:48.1042700
+1:09:51.419000
48.2p
620
H 21 Motion
Jonas Wihlborg
Axa SC
2:53:48.1042700
+1:09:51.419000
48.2p
622
H 21
Niclas Peterson
SK Glädjen Göteborg
2:54:04.1044300
+1:10:07.420600
48.1p
623
H 21
Tomas Ottosson
SK Glädjen Göteborg
2:54:06.1044500
+1:10:09.420800
48.1p
624
H 20
Viktor Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:54:24.1046300
+1:10:27.422600
48.0p
624
H 21
Nils Lämås
Sisu Forshaga SK
2:54:24.1046300
+1:10:27.422600
48.0p
626
H 21
Joakim Petersson
Björnstorps IF
2:55:03.1050200
+1:11:06.426500
47.8p
627
H 21
Mikael Christenson
IK Stern
2:55:08.1050700
+1:11:11.427000
47.7p
628
H 21
Filip Stål
Sweden
2:55:31.1053000
+1:11:34.429300
47.6p
629
H 21
John Simonsson
Sweden
2:55:44.1054300
+1:11:47.430600
47.5p
630
H 21
Magnus Gildevall
IK Stern
2:55:46.1054500
+1:11:49.430800
47.5p
631
H 21
Mikael Törmänen
IK Stern
2:55:49.1054800
+1:11:52.431100
47.5p
632
H 21
Peter Jørgensen
Slagelse Skiklub
2:55:54.1055300
+1:11:57.431600
47.5p
633
H 21
Jesper Andersson
København SK
2:56:09.1056800
+1:12:12.433100
47.4p
634
H 21
Jonas Ask
Ätrans IF
2:56:32.1059100
+1:12:35.435400
47.3p
635
H 21
Freddy Tengberg
Göteborgs Slalomklubb
2:56:33.1059200
+1:12:36.435500
47.3p
636
H 21 Motion
Daniel Aronsson
Sweden
2:56:37.1059600
+1:12:40.435900
47.3p
637
H 21
Lars Ferdinandsson
Brattås Ck
2:56:47.1060600
+1:12:50.436900
47.2p
638
H 21 Motion
Pontus Gunnarsson
Axa SC
2:56:49.1060800
+1:12:52.437100
47.2p
639
H 21
Jonas Westerholm
Sweden
2:57:11.1063000
+1:13:14.439300
47.1p
640
H 21
Dan Sjölander
IK Stern
2:57:38.1065700
+1:13:41.442000
46.9p
641
D 21
Lykke Muldvad Jeppesen
København SK
2:58:07.1068600
+1:14:10.444900
46.8p
642
D 21 Motion
Theresia Maria Schnurr
København SK
2:58:15.1069400
+1:14:18.445700
46.7p
643
H 21 Motion
Niklas Olofsson
Nevs
2:58:22.1070100
+1:14:25.446400
46.7p
643
H 21
Pontus Enhager
OK Landehof
2:58:22.1070100
+1:14:25.446400
46.7p
643
H 21
Mikael Lundh
Ryda SK
2:58:22.1070100
+1:14:25.446400
46.7p
646
H 21 Motion
Kjell Anton Dyrhovd
Krødsherad IL
2:58:40.1071900
+1:14:43.448200
46.6p
647
H 21
Dennis Edh
Sälens IF
2:58:56.1073500
+1:14:59.449800
46.5p
648
H 21
Lars Eriksson
Axa SC
2:59:12.1075100
+1:15:15.451400
46.4p
649
H 21
Gert Olsen
Holte Ski
2:59:17.1075600
+1:15:20.451900
46.4p
650
H 21 Motion
Per Ivan Engström
OK Orion
2:59:25.1076400
+1:15:28.452700
46.4p
651
D 21
Anna-karin Envall
Alecta Kf
2:59:46.1078500
+1:15:49.454800
46.3p
652
H 21
Andreas Tikkanen
København SK
2:59:57.1079600
+1:16:00.455900
46.2p
653
H 21
Christian Tikkanen
København SK
2:59:58.1079700
+1:16:01.456000
46.2p
654
D 21 Motion
Heidi Willoch Frøyland
Turrennklubben Rogaland
3:00:06.1080500
+1:16:09.456800
46.2p
655
H 21
Torben Schrader
København SK
3:01:21.1088000
+1:17:24.464300
45.8p
656
H 21 Motion
Johan Olausson
Sweden
3:02:52.1097100
+1:18:55.473400
45.3p
657
D 21
Tina Wallenstrøm
Holte Ski
3:03:47.1102600
+1:19:50.478900
45.1p
657
H 21
Roger Pålsson
IFK Helsingborg
3:03:47.1102600
+1:19:50.478900
45.1p
659
H 21
Tomas Hörnqvist
Hammarö GF
3:03:55.1103400
+1:19:58.479700
45.0p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:05:00
660
H 21 Motion
Mikael Andreasson
Borås SK
3:05:03.1110200
+1:21:06.486500
44.7p
661
H 21
Frantisek Havlicek
Czech Republic
3:05:04.1110300
+1:21:07.486600
44.7p
662
H 21
Christian Sporrong
Bovallstrands SK
3:06:32.1119100
+1:22:35.495400
44.3p
663
D 21
Julia Nilsson
Vindrarps SK
3:07:00.1121900
+1:23:03.498200
44.2p
664
H 21 Motion
Anders Gustavsson
Sweden
3:07:58.1127700
+1:24:01.504000
43.9p
665
H 21 Motion
Patrik Ottosson
Nässjö SF
3:08:53.1133200
+1:24:56.509500
43.7p
666
H 21
Erik Lundberg
Axa SC
3:09:23.1136200
+1:25:26.512500
43.5p
667
H 21
Ola Moberg
Sweden
3:09:30.1136900
+1:25:33.513200
43.5p
668
H 21
Johan Schäfer
OK Alehof
3:09:34.1137300
+1:25:37.513600
43.5p
669
H 21
Hans Tjäder
Kungälv
3:09:44.1138300
+1:25:47.514600
43.4p
670
H 21
Jesper Damm-hansen
Hareskoven Skiklub
3:10:39.1143800
+1:26:42.520100
43.2p
671
H 21
Ole Jørgensen
Holte Ski
3:11:20.1147900
+1:27:23.524200
43.0p
672
H 21 Motion
Mikael Nilsson
FK Snapphanarna
3:11:58.1151700
+1:28:01.528000
42.8p
673
H 21
Bjarne Wessel
København SK
3:12:12.1153100
+1:28:15.529400
42.8p
674
H 21 Motion
Stein Ragnar Pünther
Norway
3:13:42.1162100
+1:29:45.538400
42.4p
675
D 21
Tatiana Mazko
Russia
3:14:18.1165700
+1:30:21.542000
42.2p
676
D 21
Janne Britt Hansen
København SK
3:14:50.1168900
+1:30:53.545200
42.1p
677
H 21
Peter Martin
IFK Lidingö SOK
3:15:32.1173100
+1:31:35.549400
41.9p
678
H 21 Motion
Juri Marcinkevicz
Sportclub Sparta
3:18:00.1187900
+1:34:03.564200
41.3p
679
D 20
Fern Cates
Storbritannien
3:18:06.1188500
+1:34:09.564800
41.3p
680
H 21 Motion
David Ranfalk
IK Stern
3:18:31.1191000
+1:34:34.567300
41.2p
681
D 21 Motion
Britt Gustafsson
Axa SC
3:19:29.1196800
+1:35:32.573100
41.0p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:20:00
682
H 20
Peter Jensen
København SK
3:20:15.1201400
+1:36:18.577700
40.8p
683
D 21 Motion
Kirsti Vaabel
Sportclub Sparta
3:20:27.1202600
+1:36:30.578900
40.7p
684
D 21 Motion
Eva B Andersson
Swegy Norden AB
3:21:02.1206100
+1:37:05.582400
40.6p
685
H 21
Johan Käll
Borås GIF
3:22:37.1215600
+1:38:40.591900
40.2p
686
H 21
Egil Friestad
IF Ski Team Skåne
3:28:14.1249300
+1:44:17.625600
39.0p
687
H 21 Motion
Thomas Wiis Vogelsang
Danmark
3:28:49.1252800
+1:44:52.629100
38.8p
688
H 21
Bengt Stjärnered
Magra IS
3:29:00.1253900
+1:45:03.630200
38.8p
689
H 21
Robert Tengvall Linde
Roslätts IF
3:29:02.1254100
+1:45:05.630400
38.8p
690
H 21
Jeppe Mordhorst
København SK
3:31:13.1267200
+1:47:16.643500
38.3p
691
H 21
Daniel Stigedal
Varberg
3:38:29.1310800
+1:54:32.687100
36.9p
692
D 21 Motion
Camilla Sagerström
IK Stern
3:40:51.1325000
+1:56:54.701300
36.4p
693
H 21
Niels Erik Hansen
København SK
3:43:03.1338200
+1:59:06.714500
36.0p
694
H 21
Christian Schønbeck
Danmark
4:03:06.1458500
+2:19:09.834800
32.7p
695
H 20
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
695
H 20
Oskar Henriksson
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
695
D 21 Motion
Karin Laurik
Sportclub Sparta
23:59:58.8639700
-
695
D 21
Lotte Wagner
København SK
23:59:58.8639700
-
695
D 21
Madelen Carlzon
IK Stern
23:59:58.8639700
-
695
D 21
Adela Boudikova
Czech Republic
23:59:58.8639700
-
Logga in för att slippa de här annonserna
695
H 21 Motion
Fredrik Zakariasson
JT Byggservice
23:59:58.8639700
-
695
H 20
Joel Lager
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Martin Damm
Björkfors GOIF
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Bent-tommy Larsen
Skagerak Sportsklubb
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Thomas Skogh
Roslagsbro IF
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Oddbjørn Rundtom
Lesjaskog IL
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Jonas Strandell
Vassunda IF
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Jonas Eriksson
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Stefan Olsson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Kim Larsen
København SK
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Jan Vidar Nordbö
Skagerak Sportsklubb
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Mats-erik Larsson
Ryda SK
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Per Videsäter
SK Glädjen Göteborg
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Tommy Skiöld
OK Gipen
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Johan Nilsson
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Claes Björklund
OK Skogsvargarna
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Jesper Fogelström
Sweden
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Jörgen Edinge
Sweden
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Kristofer Petersson
SK Glädjen Göteborg
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Magnus Dalhed
Varberg
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Claus Bak
København SK
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Magnus Ramsin
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Kimmo Väisänen
Skultuna IS
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Adrien Mougel
Frankrike
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Mathias Jonasson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Thomas Söderberg
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
695
H 21
Jes Knudsen
Holte Ski
23:59:58.8639700
-
730
D 21
Helena Eberil
IK Stern
23:59:59.8639800
-
730
D 21
Hanna Falk
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
730
D 21
Ingemo Ilander
IK Stern
23:59:59.8639800
-
730
D 21
Sara Karlsson
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
-
730
D 21
Katja Larsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
730
D 21
Paula Lembke
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
730
D 21
Annelie Schöldström
Huddinge AIS
23:59:59.8639800
-
730
D 21
Eleonor Öström
IK Stern
23:59:59.8639800
-
730
H 20
Oskar Brandt
Grava SK
23:59:59.8639800
-
730
H 20
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
23:59:59.8639800
-
730
D 21 Motion
Camilla Wallin
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
-
730
D 21 Motion
Frederikke Kroon
København SK
23:59:59.8639800
-
730
D 21 Motion
Jenny Johansson
Sweden
23:59:59.8639800
-
730
D 21 Motion
Sofie Holmgren
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
-
730
D 21
Helen Dahl
No Club
23:59:59.8639800
-
730
D 21
Seraina Boner
No Club
23:59:59.8639800
-
730
D 21
Riitta-liisa Roponen
Finland
23:59:59.8639800
-
730
D 21
Vibeke Skofterud
Norway
23:59:59.8639800
-
730
D 21
Ksenia Konokhova
Russia
23:59:59.8639800
-
730
D 21
Elena Ektova
Russia
23:59:59.8639800
-
730
D 21
Maria Privezentseva
Russia
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Lars Leijon
Mullsjö SOK
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Stig Ove Solhaug
Hindås SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Stig Hansson
SOK 68
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Bill Hald
Dansk Telemark Forum
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Johan Ullbro
Aktivitus Sports Club
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Victor Söderberg
Sweden
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Jesper Cordsen
København SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Nils-einar Stenmyren
Nordre Trysil IL
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Christian Bækgaard
København SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Peter Johansson
Sweden
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Anthon Lindhé
Sweden
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Christer Bengtsson
Lundsbergs IF
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Knut Einar Jakobsen
Norway
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Erik Persson
Sweden
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Gilbert Johansson
Gkn Aerospace FF
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Gunnar Nordensson
Sweden
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Jens Högström
Axa SC
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Jens Christian Pørneki
Danmark
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Jonas Bredenberg
Säffle SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Jonas Karlge
Axa SC
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Magnus Fransson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Mats Lilja
Axa SC
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Max Pettersson
Sweden
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Peter Lykke Fick
København SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Stefan Gerstädt
Sweden
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Sven-martin Åkesson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Thomas Eriksson
Årjängs IF
23:59:59.8639800
-
730
H 21 Motion
Tommy Folden
Trollhättans SOK
23:59:59.8639800
-
730
H 20
Henrik Grønstad
Lyn Ski
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Stefan Palm
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Jan Erlend Innselset
Team Fjelluft
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Marcus Thormé
OK Lindena
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Magnus Graas
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Daniel Björndahl
Kungälvs OK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Martin Andersson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Fredrik Björck
IK Rex
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Tor Egil Kaasa
Skarphedin IL
23:59:59.8639800
-
730
H 21
David Olovsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Jimmy Friestad
IK Stern
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Johan Ölander
Borås SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Henrik Landström
Säffle SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Petter Skåret
Vang IL
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Thomas Bolmgren
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Olof Blivik
OK Dacke
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Hans Andersson
Rehns BK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Henrik Andersson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Arve Lid
Team Fjelluft
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Johan Gustafsson
No Club
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Anders Carlsson
Istrums SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Johan Lundgren
Sweden
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Fredrik Ahlsson
Sunnersta Aif
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Leif Eklund
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Henrik Pålsson
Tanums IF
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Bo Jensen
København SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Bjorn Kristian Neumann
Bergkameratene Ski
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Nils Petter Laudon
Axa SC
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Leif Mikaelsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Roger Lindell
Södra Vi IF
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Carl Alfred Falk
Ställbergs IK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Thomas Arnesson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Mikael Corbé
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Patrik Hedemyr
Handelsbankens IF
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Marcus Götberg
Sweden
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Oskar Röer
Kexholms SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Mattias Johansson
Uddevalla IS
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Magnus Jönsson
OK Dacke
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Anders Dahl
Axa SC
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Tore Hjalmarsson
Ryda SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Pierre Björkli
Borås SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Joakim Berglund
Gkn Aerospace FF
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Robert Brundin
Kumla SF
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Peter Davidsson
Jm-Konc IF
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Patrick Friestad
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Jonas Björk
Trollhättans SOK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Terje Bakke
Team Grenland Ski
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Odd Löfvendahl
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Anders Andersson
Sweden
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Andreas Gustafsson
Volvo IF
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Thomas Poppen
Göteborgs Polismäns IF
23:59:59.8639800
-
730
H 21
John Harrysson
Sweden
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Mikael Moström
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Ola Alsén
Axa SC
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Simon Sundberg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Göran Matsson
Bovallstrands SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Fredrik Johansson
IFK Västerås SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Gorm Berthelsen
Kollund Skiklub
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Martin Norder
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Sven Abrahamsson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Thor Kruse Andersen
Aktivitus Sports Club
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Björn Sjökvist
OK Kullingshof
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Anders Alderbrant
Hammarby IF SF
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Björn Johansson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Björn Madsstuen
Halmstad OK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Börge Bakos
Sweden
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Claes Westberg
Stennäsets IF
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Henrik Bengtsson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Johan Engström
IK Stern
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Jonas Larsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Kenth Sebren
Axa SC
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Lars Ravnborg
København SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Martin Norlin
Stockholms RK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Olle Edvardsson
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Patrik Hylander
Sweden
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Peter Laurits
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Rasmus Søndergaard Frederiksen
Århus Skiklub
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Tobias Magnusson
Eds SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Jens Ingrids Eriksson
Norway
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Antti Lampinen
Finland
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Tord Asle Gjerdalen
Norway
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Niklas Dyrhaug
Norway
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Øystein Pettersen
Norway
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Timo Andre Veidekke Bakken
Konnerud IL
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Marcus Grate
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Christian Westgaard
Rustad IL
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Dmitry Krichevskiy
Russia
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Kristian Santiago Ankersen
Oseberg Skilag
23:59:59.8639800
-
730
H 21
Stian Roti Svendby
Lyn Ski
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
32km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Bjørnar Holm
Tørn IL
1:13:48.442700
70.5p
2
H 21 Motion
Felix Kappelsberger
Austria
1:19:10.474900
+5:22.32100
65.8p
3
H 21 Motion
Benji Moser
Austria
1:19:19.475800
+5:31.33000
65.6p
4
H 21 Motion
Oscar Johansson
Linköpings SK
1:19:20.475900
+5:32.33100
65.6p
5
H 21 Motion
Gabriel Strid
Sunne SLF
1:21:31.489000
+7:43.46200
63.9p
6
H 21 Motion
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
1:22:07.492600
+8:19.49800
63.4p
7
H 21 Motion
Makus Johansson
Zinkgruvans IF
1:22:12.493100
+8:24.50300
63.3p
8
H 21 Motion
Johan Walfridsson
Sweden
1:22:17.493600
+8:29.50800
63.3p
9
D 21 Motion
Sandra Olsson
Malungs IF
1:23:42.502100
+9:54.59300
62.2p
10
H 21 Motion
Patric Duci
Austria
1:27:18.523700
+13:30.80900
59.6p
11
H 21 Motion
Eric Jansson
Tranemo IF
1:27:32.525100
+13:44.82300
59.5p
12
H 21 Motion
Elis Berg
Sunne SLF
1:27:34.525300
+13:46.82500
59.4p
13
H 21 Motion
Magnus Brander
Åmotfors IF
1:30:43.544200
+16:55.101400
57.4p
14
D 21 Motion
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
1:30:59.545800
+17:11.103000
57.2p
15
H 21 Motion
Tomas Bryntesson
Töcksfors IF
1:31:03.546200
+17:15.103400
57.2p
16
H 21 Motion
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
1:31:05.546400
+17:17.103600
57.1p
17
H 21 Motion
Mads Berthelsen
Kollund Skiklub
1:31:32.549100
+17:44.106300
56.9p
18
H 21 Motion
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
1:33:49.562800
+20:01.120000
55.5p
19
H 21 Motion
Kurt-Olof Birgersson
CKV
1:35:05.570400
+21:17.127600
54.7p
20
D 21 Motion
Elin Årseth
Skagerak Sportsklubb
1:36:41.580000
+22:53.137200
53.8p
21
H 21 Motion
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
1:36:46.580500
+22:58.137700
53.8p
22
D 21 Motion
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
1:37:17.583600
+23:29.140800
53.5p
23
D 21 Motion
Hanna Fritz
Filipstads SF
1:37:29.584800
+23:41.142000
53.4p
24
D 21 Motion
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
1:38:21.590000
+24:33.147200
52.9p
25
D 21 Motion
Elin Bryne
IK Fryken
1:39:43.598200
+25:55.155400
52.2p
26
D 21 Motion
Annie Lindh
IF Hallby SOK
1:39:44.598300
+25:56.155500
52.2p
27
H 21 Motion
Igor Sotin
Russia
1:39:45.598400
+25:57.155600
52.2p
28
H 21 Motion
Halvor Elverum
Stokke IL
1:40:31.603000
+26:43.160200
51.8p
29
D 21 Motion
Klara Ask
Borås SK
1:42:17.613600
+28:29.170800
50.9p
30
H 21 Motion
Simon Lundberg
Hagfors SF
1:43:17.619600
+29:29.176800
50.4p
31
H 21 Motion
Herman Nedar
tyi
1:44:47.628600
+30:59.185800
49.7p
32
H 21 Motion
Olof Christensson
Sweden
1:45:42.634100
+31:54.191300
49.2p
33
H 21 Motion
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
1:46:53.641200
+33:05.198400
48.7p
33
D 21 Motion
Matilda Widén
IFK Grängesberg SK
1:46:53.641200
+33:05.198400
48.7p
35
D 21 Motion
Ellen Dalberg
Åmotfors IF
1:46:54.641300
+33:06.198500
48.7p
36
D 21 Motion
Josefin Ellneskog
IFK Skövde SK
1:46:57.641600
+33:09.198800
48.7p
37
H 21 Motion
Oliver Lundqvist
IK Stern
1:48:35.651400
+34:47.208600
47.9p
38
H 21 Motion
Peter Johansson
Sweden
1:48:51.653000
+35:03.210200
47.8p
39
H 21 Motion
Dan Rosengren
equmenia Vänersborg
1:50:46.664500
+36:58.221700
47.0p
40
H 21 Motion
Magnus Wall
Trollhättan HC
1:51:02.666100
+37:14.223300
46.9p
41
D 21 Motion
Josefin Nilsson
IK Fryken
1:53:05.678400
+39:17.235600
46.0p
42
H 21 Motion
Gunnar Håkansson
GKN Aerospace FF
1:54:51.689000
+41:03.246200
45.3p
43
H 21 Motion
Rikard Bremer
Ringhals IF
1:55:15.691400
+41:27.248600
45.2p
44
H 21 Motion
Dag Lindbäck-larsen
Club z
1:56:11.697000
+42:23.254200
44.8p
45
H 21 Motion
Tore Helmersson
Vänersborgs SK
1:56:29.698800
+42:41.256000
44.7p
46
H 21 Motion
Kjell Thorsby
IF Hagen SK
1:56:50.700900
+43:02.258100
44.6p
47
D 21 Motion
Heidi Wold
Sweden
1:57:00.701900
+43:12.259100
44.5p
48
H 21 Motion
Johan Åman
Sweden
1:58:39.711800
+44:51.269000
43.9p
49
H 21 Motion
Staffan Johansson
Sweden
1:59:52.719100
+46:04.276300
43.4p
50
D 21 Motion
Therese Andersson
Högaborgs Athleter
2:00:28.722700
+46:40.279900
43.2p
51
H 21 Motion
Urban Dahlin
Sweden
2:00:53.725200
+47:05.282400
43.1p
52
D 21 Motion
Charlotte Rosengren
equmenia Vänersborg
2:04:11.745000
+50:23.302200
41.9p
53
H 21 Motion
Jan Andersson
Friskis & Svettis Vänersborg
2:06:18.757700
+52:30.314900
41.2p
54
D 21 Motion
Monika Marand
Sweden
2:06:43.760200
+52:55.317400
41.1p
55
H 21 Motion
Hans-Erik Florman
Nevs
2:08:21.770000
+54:33.327200
40.6p
56
D 21 Motion
Tania Willstrand
Frankrike
2:12:35.795400
+58:47.352600
39.3p
57
D 21 Motion
Åsa Nyman
Uppsala
2:17:32.825100
+1:03:44.382300
37.8p
58
D 21 Motion
Lotta Olofsson
Gkn Aerospace FF
2:18:50.832900
+1:05:02.390100
37.5p
59
D 21 Motion
Ulrika Knuts
Trollhättans SOK
2:18:59.833800
+1:05:11.391000
37.5p
60
D 21 Motion
Sara Granqvist
Grava SK
2:20:35.843400
+1:06:47.400600
37.0p
61
H 21 Motion
Janne Välimäki
IFK Västerås SK
2:25:13.871200
+1:11:25.428400
35.8p
62
D 21 Motion
Katinka Ruda
Uttran
2:33:10.918900
+1:19:22.476100
34.0p
63
H 21 Motion
Håkan Lyckfeldt
Sya SK
2:37:15.943400
+1:23:27.500600
33.1p
64
H 21 Motion
Lars Uhlin
Sweden
2:39:45.958400
+1:25:57.515600
32.6p
65
H 21 Motion
Adam Gillman
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
66
H 21 Motion
Per Dahlberg
Lidköpings vsk
23:59:59.8639800
-
66
H 21 Motion
Erik Lieback
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
66
H 21 Motion
Ingemar Tallskog
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
-
66
D 21 Motion
Sara Djurström
Team Sportia Uppsala
23:59:59.8639800
-
66
D 21 Motion
Hanna Stengårds
Uddevalla IS
23:59:59.8639800
-
66
H 21 Motion
Elias Edvinsson
Hagfors SF
23:59:59.8639800
-
66
H 21 Motion
David Walfridsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
66
H 21 Motion
Igor Dementev
Russia
23:59:59.8639800
-
66
H 21 Motion
Philip Walfridsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
66
H 21 Motion
Torbjörn Stoltz
Sweden
23:59:59.8639800
-
66
H 21 Motion
Yngve Janssson
Norrtälje Brottarklubb
23:59:59.8639800
-
66
D 21 Motion
Julia Seger
Boo IF
23:59:59.8639800
-
16km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Simon Mayerhofer
Austria
43:20.259900
68.2p
2
D 21 Motion
Julia Pfennich
Austria
43:25.260400
+5.400
68.1p
3
H 21
Karl Hjalmarsson
IK Stern
47:09.282800
+3:49.22800
62.7p
4
H 21 Motion
Leonid Hlystov
Russia
47:26.284500
+4:06.24500
62.3p
5
D 21 Motion
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
49:40.297900
+6:20.37900
59.5p
6
H 21
Anton Karlsson
Tanums IF
49:44.298300
+6:24.38300
59.4p
7
H 21
Jonathan Nilsson
Bengtsfors Bois
50:56.305500
+7:36.45500
58.0p
8
D 21 Motion
Vicktoria Jöchl
Austria
51:22.308100
+8:02.48100
57.5p
9
D 21 Motion
Malin Svensson
Sweden
51:27.308600
+8:07.48600
57.4p
10
D 21 Motion
Ida Danielsson
Garphyttans IF
52:05.312400
+8:45.52400
56.7p
11
D 21 Motion
Madelene Melin
Malungs IF
52:06.312500
+8:46.52500
56.7p
12
H 21 Motion
Christer Pettersson
Nevs
52:39.315800
+9:19.55800
56.1p
13
H 21 Motion
David Karlberg
IK Stern
54:11.325000
+10:51.65000
54.5p
14
H 21 Motion
Lars Jonsson
Sweden
54:55.329400
+11:35.69400
53.8p
15
H 21 Motion
Mikael Collby
Sweden
54:56.329500
+11:36.69500
53.8p
16
H 21 Motion
Pher-ola Carlson
Gkn Aerospace FF
55:03.330200
+11:43.70200
53.7p
17
D 21 Motion
Ida Wånggren
Motala Aif SK
55:35.333400
+12:15.73400
53.2p
18
D 21 Motion
Malin Johansson
Sweden
56:02.336100
+12:42.76100
52.7p
19
H 21
Alex Vinsanius
Surahammars SOK
58:16.349500
+14:56.89500
50.7p
20
H 21 Motion
Per Lindqvist
Västergärdets Grill & SK
58:22.350100
+15:02.90100
50.6p
20
H 21 Motion
Sverker Herngren
Vattenfalls IF Trollhättan
58:22.350100
+15:02.90100
50.6p
22
H 21 Motion
Henry Edlund
Gammla Roddare Vänersborg
58:46.352500
+15:26.92500
50.3p
23
D 21 Motion
Moa Westh
SK Bore
58:57.353600
+15:37.93600
50.1p
24
H 21 Motion
Mikael Stahre
Gripen Bandy
1:00:25.362400
+17:05.102400
48.9p
25
H 21 Motion
Reijo Iso-kallio
Sweden
1:02:30.374900
+19:10.114900
47.3p
26
H 21 Motion
Andreas Ramm
Sweden
1:03:12.379100
+19:52.119100
46.8p
27
H 21 Motion
Carl Mannheimer
Uddevalla IS
1:05:12.391100
+21:52.131100
45.3p
28
H 21 Motion
Mika Tegelberg
Trolhättans AK
1:05:16.391500
+21:56.131500
45.3p
29
H 21 Motion
Stefan Wennberg
No Club
1:05:57.395600
+22:37.135600
44.8p
30
H 21 Motion
Anders Eriksson
Halvorstorp
1:06:24.398300
+23:04.138300
44.5p
31
H 21 Motion
Pär Falkenberg
Sweden
1:09:45.418400
+26:25.158400
42.4p
32
H 21 Motion
Janne Lindgren
Sweden
1:11:34.429300
+28:14.169300
41.3p
33
H 21 Motion
Christer Olsson
No Club
1:11:50.430900
+28:30.170900
41.1p
34
H 21 Motion
Torbjörn Karlsson
Nevs
1:11:52.431100
+28:32.171100
41.1p
35
H 21 Motion
Thomas Oskarsson
Alliansloppets SK
1:13:25.440400
+30:05.180400
40.2p
36
H 21 Motion
Mikael Nilsson
Sweden
1:24:31.507000
+41:11.247000
35.0p
36
H 21 Motion
Andreas Andersson
No Club
1:24:31.507000
+41:11.247000
35.0p
38
D 21 Motion
Ann-sofi Åhn
Axa SC
1:27:59.527800
+44:39.267800
33.6p
39
H 21 Motion
Andreas Beck
Sweden
1:28:20.529900
+45:00.269900
33.5p
40
H 21 Motion
Mikael Martinsson
Sweden
2:24:31.867000
+1:41:11.607000
20.4p
41
D 21 Motion
Johanna Björklund
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
41
D 21 Motion
Juliette Lazzarotto
Frankrike
23:59:59.8639800
-
41
H 21 Motion
Claes Rönnqvist
Handelsbankens IF
23:59:59.8639800
-
41
H 21 Motion
Fredrik Ahlström
Nevs
23:59:59.8639800
-
41
H 21 Motion
Lars Göran Pettersson
Göteborgs Slalomklubb
23:59:59.8639800
-
41
H 21 Motion
Ola Einarsson
Nevs
23:59:59.8639800
-
41
H 21 Motion
Oliver Olsson
Uddevalla IS
23:59:59.8639800
-
41
H 21 Motion
Ulf Nyström
Nevs
23:59:59.8639800
-
Visar resultat 501 till 997 av 997[
1
2
]