Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2014-08-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 997[
1
2
]
48km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Johan Kjølstad
Norway
1:43:57.623600
92.4p
1
H 21
Markus Ottosson
IFK Umeå
1:43:57.623600
92.4p
1
H 21
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
1:43:57.623600
92.4p
4
H 21
Anders Aukland
Norway
1:43:58.623700
+1
92.4p
4
H 21
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:43:58.623700
+1
92.4p
4
H 21
Torgeir Skare Thygesen
IL Korlevoll
1:43:58.623700
+1
92.4p
4
H 21
Jack Impola
SK Bore
1:43:58.623700
+1
92.4p
8
H 21
Petter Eliassen
Tverrelvdalen IL
1:43:59.623800
+2.100
92.3p
9
H 21
Oskar Svärd
Tvärreds IF
1:44:00.623900
+3.200
92.3p
10
H 21
John Kristian Dahl
Norway
1:44:20.625900
+23.2200
91.9p
11
H 21
Andreas Nygaard
Norway
1:45:28.632700
+1:31.9000
90.6p
12
H 21
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
1:45:43.634200
+1:46.10500
90.3p
13
H 21
Simen Lanes
Oseberg Skilag
1:45:57.635600
+2:00.11900
90.0p
13
H 21
Tore Berdal
Norway
1:45:57.635600
+2:00.11900
90.0p
13
H 21
Jimmie Johnsson
Axa SC
1:45:57.635600
+2:00.11900
90.0p
13
H 21
Tobias Westman
IK Stern
1:45:57.635600
+2:00.11900
90.0p
17
H 20
Gabriel Thorn
Bengtsfors BoIS
1:45:58.635700
+2:01.12000
90.0p
17
H 21
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
1:45:58.635700
+2:01.12000
90.0p
19
H 21
Anders Høst Mølmen
Lyn Ski
1:46:01.636000
+2:04.12300
89.9p
20
H 21
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
1:46:03.636200
+2:06.12500
89.9p
21
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
1:46:04.636300
+2:07.12600
89.9p
21
H 21
Philip Askeroth
Aktivitus Sports Club
1:46:04.636300
+2:07.12600
89.9p
23
H 20
Fredrik Andrée
Bengtsfors BoIS
1:46:06.636500
+2:09.12800
89.8p
24
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:46:07.636600
+2:10.12900
89.8p
25
H 21
Ales Razym
Czech Republic
1:46:08.636700
+2:11.13000
89.8p
26
H 21
Mattias Claesson
OK Landehof
1:46:10.636900
+2:13.13200
89.8p
27
H 21
Rasmus Blom
SK Bore
1:46:11.637000
+2:14.13300
89.8p
28
H 21
Samuel Norlén
IK Stern
1:46:12.637100
+2:15.13400
89.7p
29
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:46:14.637300
+2:17.13600
89.7p
30
H 21
Thomas Gifstad
Oppegård IL
1:46:27.638600
+2:30.14900
89.4p
31
H 20
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
1:48:10.648900
+4:13.25200
87.5p
31
H 21
Morten Eide Pedersen
Norway
1:48:10.648900
+4:13.25200
87.5p
33
H 21
Jörgen Aukland
Norway
1:48:15.649400
+4:18.25700
87.4p
34
H 21
Erik Wickström
Ulricehamns IF
1:48:20.649900
+4:23.26200
87.4p
35
H 21
Oscar Kardin
Östersunds SK
1:48:33.651200
+4:36.27500
87.1p
36
H 21
Bill Impola
SK Bore
1:48:35.651400
+4:38.27700
87.1p
37
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
1:48:54.653300
+4:57.29600
86.7p
38
H 21
Ondrej Horyna
Czech Republic
1:49:47.658600
+5:50.34900
85.8p
39
H 21
Jerry Ahrlin
Norway
1:49:49.658800
+5:52.35100
85.8p
40
H 20
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
1:50:02.660100
+6:05.36400
85.5p
41
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:50:14.661300
+6:17.37600
85.3p
42
H 20
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:50:23.662200
+6:26.38500
85.2p
42
H 21
Vetle Thyli
Norway
1:50:23.662200
+6:26.38500
85.2p
42
H 21
Johan Lövgren
Vännäs SK
1:50:23.662200
+6:26.38500
85.2p
42
H 21
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:50:23.662200
+6:26.38500
85.2p
42
H 21
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
1:50:23.662200
+6:26.38500
85.2p
47
H 21
Petr Novak
Czech Republic
1:50:24.662300
+6:27.38600
85.2p
48
H 21
John Wiklund
Stockholms RK
1:50:25.662400
+6:28.38700
85.2p
48
H 21
Martti Himma
Estonia
1:50:25.662400
+6:28.38700
85.2p
50
H 21
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:50:26.662500
+6:29.38800
85.1p
51
H 21
Axel Bergsten
Axa SC
1:50:27.662600
+6:30.38900
85.1p
52
H 21
Oscar Persson
SK Bore
1:50:45.664400
+6:48.40700
84.8p
53
H 21
Dusan Kozisek
Czech Republic
1:50:47.664600
+6:50.40900
84.8p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:52:00
54
H 21
Gustaf Pettersson
IF Ski Team Skåne
1:52:33.675200
+8:36.51500
83.0p
55
H 21
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:52:34.675300
+8:37.51600
83.0p
56
H 21
Fredrik Byström
Sollefteå Skidor IF
1:52:37.675600
+8:40.51900
82.9p
57
H 21
Jiri Rocarek
Czech Republic
1:52:39.675800
+8:42.52100
82.9p
58
H 20
Anton Persson
SK Bore
1:53:14.679300
+9:17.55600
82.3p
59
H 20
Axel Ekström
Garphyttans IF
1:53:15.679400
+9:18.55700
82.3p
60
H 21
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:53:16.679500
+9:19.55800
82.3p
61
H 21
Mattias Carlzon
Ulricehamns IF
1:53:20.679900
+9:23.56200
82.2p
62
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
1:54:17.685600
+10:20.61900
81.3p
63
H 21
Bob Impola
SK Bore
1:54:18.685700
+10:21.62000
81.3p
64
H 21
Martin Rui
Froland IL
1:54:23.686200
+10:26.62500
81.2p
65
H 21
Fridtjof Vaksdal
Kjelsås IL
1:54:25.686400
+10:28.62700
81.2p
66
H 21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
1:54:27.686600
+10:30.62900
81.2p
67
H 20
Mattias vesterlund
Lycksele IF
1:54:28.686700
+10:31.63000
81.2p
67
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:54:28.686700
+10:31.63000
81.2p
69
H 20
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
1:54:29.686800
+10:32.63100
81.2p
69
H 21
Thomas Freimuth
Wsv Skadi Bodenmais
1:54:29.686800
+10:32.63100
81.2p
71
H 21
Karl-johan Zeitz
Åre SLK
1:54:31.687000
+10:34.63300
81.1p
71
H 21
Johan Kanto
IK Stern
1:54:31.687000
+10:34.63300
81.1p
73
H 21
Anders Sörensson
Tanums IF
1:54:33.687200
+10:36.63500
81.1p
74
H 21
Anders Johansson
Ryda SK
1:54:34.687300
+10:37.63600
81.1p
75
H 21
Anders Zeffer
Högsäters GF
1:54:35.687400
+10:38.63700
81.1p
76
H 21
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:54:46.688500
+10:49.64800
80.9p
77
H 21
Joakim Jarnelid
Magra IS
1:55:45.694400
+11:48.70700
80.0p
78
H 21
Jens Carlevi
Vattenfall IF Älvkarleby
1:55:46.694500
+11:49.70800
80.0p
78
H 21
Pasi Vuori
Team Electrofit
1:55:46.694500
+11:49.70800
80.0p
78
H 21
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
1:55:46.694500
+11:49.70800
80.0p
81
H 21
Per Löwendahl
IK Stern
1:55:47.694600
+11:50.70900
80.0p
82
H 21
Daniel Tonell
IF Ski Team Skåne
1:55:48.694700
+11:51.71000
79.9p
83
H 21
Adam Blomberg
IK Stern
1:55:50.694900
+11:53.71200
79.9p
84
H 21
Carl Bergsten
Östersunds SK
1:55:52.695100
+11:55.71400
79.9p
85
H 21
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:55:53.695200
+11:56.71500
79.9p
85
H 21
Daniel Olsson
Garphyttans IF
1:55:53.695200
+11:56.71500
79.9p
87
H 20
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
1:55:59.695800
+12:02.72100
79.8p
88
H 21
Eric Thomas
SC Hochvogel
1:56:12.697100
+12:15.73400
79.6p
89
H 21
Per-gunnar Mustad
Langesund Tri Hauken
1:56:22.698100
+12:25.74400
79.4p
90
H 21
Mikael Svensson
IFK Skövde SK
1:56:57.701600
+13:00.77900
78.9p
91
H 20
Filip Danielsson
Garphyttans IF
1:57:12.703100
+13:15.79400
78.7p
92
H 21
Viktor Axelsson
Borås SK
1:57:41.706000
+13:44.82300
78.3p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 1:58:00
93
H 21
Henrik Jutterdal
Vreta Skid o Mk
1:58:15.709400
+14:18.85700
77.8p
93
H 21
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
1:58:15.709400
+14:18.85700
77.8p
93
H 21
Göran Hammarson
Stockholms RK
1:58:15.709400
+14:18.85700
77.8p
96
H 21
Emil Lundborg
Sya SK
1:58:16.709500
+14:19.85800
77.8p
96
H 21
Ludvig Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
1:58:16.709500
+14:19.85800
77.8p
98
H 21
Hannes Assarsson
Nässjö SF
1:58:21.710000
+14:24.86300
77.7p
99
H 21
Turer Lange Nielsen
København SK
1:58:22.710100
+14:25.86400
77.7p
100
H 21
Ian Murray
Canada
1:58:42.712100
+14:45.88400
77.4p
101
H 21
Jimmy Tigerberg
Lidköpings VSK
1:58:50.712900
+14:53.89200
77.3p
102
H 21
Marcus Johansson
IK Stern
1:58:54.713300
+14:57.89600
77.2p
103
H 21
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
1:58:57.713600
+15:00.89900
77.2p
104
H 21
Per Erik Jensen
Norway
1:59:03.714200
+15:06.90500
77.1p
104
H 21
Anders Carlson
SOK 68
1:59:03.714200
+15:06.90500
77.1p
106
H 21
Martin Eklöf
Björkfors GOIF
1:59:04.714300
+15:07.90600
77.1p
106
H 21
Geir Strandbakke
Lillehammer SK
1:59:04.714300
+15:07.90600
77.1p
108
H 21
Christoph Friedl
Tyskland
1:59:05.714400
+15:08.90700
77.1p
109
H 21
Asger Fischer Mølgaard
Holte Ski
1:59:08.714700
+15:11.91000
77.0p
110
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
1:59:09.714800
+15:12.91100
77.0p
111
H 21
Anders Söderlund
Nacka Värmdö SK
1:59:10.714900
+15:13.91200
77.0p
112
H 21
Öyvind Watterdal
Nøtterøy Ski
1:59:12.715100
+15:15.91400
77.0p
113
H 20
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
1:59:32.717100
+15:35.93400
76.7p
114
H 20
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
2:00:47.724600
+16:50.100900
75.6p
115
H 21
Erik Nygren
Agnäs IK
2:00:49.724800
+16:52.101100
75.6p
115
H 21
Per Sandberg
Filipstads SF
2:00:49.724800
+16:52.101100
75.6p
117
H 21
Emil Folkesson
Enklaresport SK
2:00:59.725800
+17:02.102100
75.5p
118
H 21
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:01:02.726100
+17:05.102400
75.4p
119
H 21
Simon Nilsson
IF Ski Team Skåne
2:01:03.726200
+17:06.102500
75.4p
120
H 21
Andreas Berntsson
IK Stern
2:01:08.726700
+17:11.103000
75.4p
121
H 21
John Junker
Norrbärke SK
2:01:09.726800
+17:12.103100
75.4p
122
H 21
Bill Engman
Karlslunds IF SF
2:01:11.727000
+17:14.103300
75.3p
123
H 21
Kristian Furuskog
Berga SOK
2:01:15.727400
+17:18.103700
75.3p
124
H 21
Johan Heinz
No Club
2:01:19.727800
+17:22.104100
75.2p
125
H 21
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
2:01:53.731200
+17:56.107500
74.8p
126
H 21
Erling Lefsaker
Andebu IL
2:01:55.731400
+17:58.107700
74.7p
127
H 21
Philip Ståhlgren
ASK Växjö
2:02:16.733500
+18:19.109800
74.5p
128
H 21
Björn Hänninen
Högbo GOIF
2:02:21.734000
+18:24.110300
74.4p
129
H 21
Tommy Gabrielsson
Gagnefs IF
2:02:24.734300
+18:27.110600
74.4p
130
H 21
Aasmund Kjøllmoen Steien
Folldal IF
2:02:30.734900
+18:33.111200
74.3p
131
H 21
Daniel Netz
Göteborgs SK
2:02:48.736700
+18:51.113000
74.0p
132
H 21
Ola Jönsson
Nacka Värmdö SK
2:02:50.736900
+18:53.113200
74.0p
133
H 21
Erik Made
Tärna IK Fjällvinden
2:02:52.737100
+18:55.113400
74.0p
134
H 21
Joakim Bydinger
Ronneby OK
2:03:06.738500
+19:09.114800
73.8p
135
H 21
Rasmus Andersson
Malungs IF
2:03:07.738600
+19:10.114900
73.8p
136
H 21
Jesper Halvarsson
Björkfors GOIF
2:03:08.738700
+19:11.115000
73.8p
137
H 21
Viktor Carlsson
Skellefteå SK
2:03:12.739100
+19:15.115400
73.7p
138
H 21
Magnus Karlsson
Häverödals IF
2:03:21.740000
+19:24.116300
73.6p
139
H 21
Henry Churchill
IF Ski Team Skåne
2:03:56.743500
+19:59.119800
73.2p
140
H 21
Patrik Sonehag
IK Stern
2:03:57.743600
+20:00.119900
73.2p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:04:00
141
H 21
Øystein L'orange
Risør Ski
2:04:01.744000
+20:04.120300
73.1p
142
H 21
Stefan Carlen
OK Landehof
2:04:02.744100
+20:05.120400
73.1p
143
H 21
Öyvind Lund
Gjerdrum IL
2:04:21.746000
+20:24.122300
72.9p
144
H 21
Lars Elverum
Stokke IL
2:04:33.747200
+20:36.123500
72.7p
145
H 21
Erik Gressløs
Sarpsborg IL
2:05:18.751700
+21:21.128000
72.1p
146
D 21
Maria Nordström
Ulricehamns IF
2:05:19.751800
+21:22.128100
72.1p
147
D 21
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
2:05:20.751900
+21:23.128200
72.1p
147
H 21
Johan Andersson
IK Stern
2:05:20.751900
+21:23.128200
72.1p
149
H 20
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
2:05:21.752000
+21:24.128300
72.1p
149
H 21
Jonas Eriksson
Laxå OK
2:05:21.752000
+21:24.128300
72.1p
151
H 21
Thomas Wollentz
Team Triathlon O Multisport Club
2:05:22.752100
+21:25.128400
72.1p
152
H 21
Erlend Gjestrud
Norway
2:05:23.752200
+21:26.128500
72.1p
153
H 20
Pontus Johansson
Brittatorps Tk
2:05:26.752500
+21:29.128800
72.0p
154
H 21
Magnus Svensson
IFK Täby
2:05:28.752700
+21:31.129000
72.0p
155
H 21
Ladislav Knapek
Czech Republic
2:05:29.752800
+21:32.129100
72.0p
156
H 21
Pär Forsell
Sya SK
2:05:31.753000
+21:34.129300
72.0p
157
H 21
Lars-Erik Larsson
Ryda SK
2:05:39.753800
+21:42.130100
71.9p
157
H 21
Daniel Karlsson
No Club
2:05:39.753800
+21:42.130100
71.9p
159
H 21
Daniel Hillgren
Stockholms RK
2:05:40.753900
+21:43.130200
71.9p
159
H 21
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
2:05:40.753900
+21:43.130200
71.9p
161
D 21
Laila Ahrlin Kveli
Norway
2:06:02.756100
+22:05.132400
71.6p
162
H 21
Jonas Madsen
Berga SOK
2:06:10.756900
+22:13.133200
71.5p
162
H 21
Jimmy Norberg
Axa SC
2:06:10.756900
+22:13.133200
71.5p
164
H 21
Erik Wold
IFK Västerås SK
2:06:11.757000
+22:14.133300
71.5p
164
H 21
Evgenii Vilda
Russia
2:06:11.757000
+22:14.133300
71.5p
166
H 21
Magnus Kristiansen
Brynehein Stakerlag
2:06:25.758400
+22:28.134700
71.3p
167
H 21
Daniel Andersson
Borås SK
2:06:28.758700
+22:31.135000
71.3p
168
H 21
Jörgen Henriksson
Eds SK
2:06:29.758800
+22:32.135100
71.3p
169
H 21
Martin Knuuttila
Göteborgs Polismäns IF
2:06:30.758900
+22:33.135200
71.3p
170
H 21
Jan Krska
Czech Republic
2:06:31.759000
+22:34.135300
71.3p
171
H 21
Marcus Carlsson
IFK Skövde SK
2:06:39.759800
+22:42.136100
71.2p
172
H 21
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:06:41.760000
+22:44.136300
71.1p
173
H 21
Daniel Drottz
Högsäters GF
2:07:00.761900
+23:03.138200
70.9p
174
H 21
Daniel Björndahl
Kungälvs OK
2:07:03.762200
+23:06.138500
70.9p
175
D 21
Marika SUNDIN
IFK Mora SK
2:07:08.762700
+23:11.139000
70.8p
176
D 21
Sara Nordstrand
Team Skiproam
2:07:10.762900
+23:13.139200
70.8p
177
H 21
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
2:07:12.763100
+23:15.139400
70.8p
178
H 21
Ivan Hedlund
IK Stern
2:07:13.763200
+23:16.139500
70.7p
179
H 21
Johan Hamre
Vallsta SK
2:07:14.763300
+23:17.139600
70.7p
180
H 20
Marcus Johansson
Gillberga SK
2:07:19.763800
+23:22.140100
70.7p
181
H 21
Maksim Sergeev
Russia
2:07:39.765800
+23:42.142100
70.4p
181
H 21
Roman Nazarov
Sweden
2:07:39.765800
+23:42.142100
70.4p
183
H 21
Ståle Hansen
Stovnerkameratene
2:07:47.766600
+23:50.142900
70.3p
184
H 21
Ivan Scheblykin
IF Ski Team Skåne
2:07:51.767000
+23:54.143300
70.3p
185
H 21
Andreas Petersson
Göteborgs SK
2:07:52.767100
+23:55.143400
70.3p
186
H 21
Ulrik Schäfer
Storvreta IK
2:07:53.767200
+23:56.143500
70.3p
187
H 20
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
2:08:12.769100
+24:15.145400
70.1p
188
D 21
Solfrid Braathen
Høybråten & Stovner IL
2:08:20.769900
+24:23.146200
70.0p
188
H 21
Mattias Elg
Åre Längdskidklubb
2:08:20.769900
+24:23.146200
70.0p
190
D 20
Olivia Hansson
Garphyttans IF
2:08:23.770200
+24:26.146500
69.9p
191
H 21
Lasse Mølgaard-nielsen
København SK
2:08:37.771600
+24:40.147900
69.8p
192
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
2:08:41.772000
+24:44.148300
69.7p
193
H 21
Kristian Jansson
IF Ski Team Skåne
2:08:55.773400
+24:58.149700
69.6p
194
H 21
Claes Olsson
Göteborgs SK
2:08:58.773700
+25:01.150000
69.5p
195
H 21
Henrik Johansson-Kask
OK Kroppefjäll
2:09:02.774100
+25:05.150400
69.5p
196
H 21
Anders Bergvall
IK Stern
2:09:13.775200
+25:16.151500
69.4p
196
H 21
Nikolai Kabanen
Russia
2:09:13.775200
+25:16.151500
69.4p
198
H 21
Leif Hansson
OK Alehof
2:09:18.775700
+25:21.152000
69.3p
199
H 21
Håkan Nilsson
Karlslunds IF SF
2:09:19.775800
+25:22.152100
69.3p
200
H 21
Erik Karlsson
Tanums IF
2:09:24.776300
+25:27.152600
69.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Morten Rød
Rustad IL
2:09:29.776800
+25:32.153100
69.2p
202
D 21
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
2:09:32.777100
+25:35.153400
69.1p
203
D 20
Mathilda Ruus
Åsarna IK
2:09:35.777400
+25:38.153700
69.1p
203
H 21
Mats Persson
IK Stern
2:09:35.777400
+25:38.153700
69.1p
205
H 21
Otto Linderborg
Ufk
2:09:57.779600
+26:00.155900
68.9p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:10:00
206
H 21
Robert Brundin
Kumla SF
2:10:19.781800
+26:22.158100
68.6p
207
H 21
Geir Sandvik
Pedersvei
2:10:21.782000
+26:24.158300
68.6p
208
H 21
Stefan Larsson
Magra IS
2:10:28.782700
+26:31.159000
68.5p
209
H 21
Peter Larsson
Axa SC
2:10:43.784200
+26:46.160500
68.3p
209
H 21
Torben Michael Hansen
Holte Ski
2:10:43.784200
+26:46.160500
68.3p
211
H 21
Christian Ragnar
Berga SOK
2:10:46.784500
+26:49.160800
68.3p
212
H 21
Lasse Cramer
Glassverket IF
2:10:49.784800
+26:52.161100
68.3p
213
H 21
Nils Christian Green
Bsk
2:11:00.785900
+27:03.162200
68.2p
214
H 21
Sven Münch
Tyskland
2:11:01.786000
+27:04.162300
68.1p
215
H 21
Sergey Zykov
Russia
2:11:04.786300
+27:07.162600
68.1p
216
H 21
Morten Christensen
Hareskoven Skiklub
2:11:09.786800
+27:12.163100
68.1p
217
H 21
Anders Greff
Norway
2:11:11.787000
+27:14.163300
68.0p
218
H 20
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
2:11:18.787700
+27:21.164000
68.0p
219
H 21 Motion
Gustav Karlsson
Sweden
2:11:19.787800
+27:22.164100
67.9p
220
H 21
Kjetil Mathisen
Brynehein Stakerlag
2:11:20.787900
+27:23.164200
67.9p
221
H 21
Staffan Ahlandsberg
IF Ski Team Skåne
2:11:24.788300
+27:27.164600
67.9p
222
H 20
Erik Finnskog
IK Stern
2:11:27.788600
+27:30.164900
67.9p
223
H 21
Jörgen Lindgren
IK Stern
2:11:32.789100
+27:35.165400
67.8p
224
H 21
Jan Erik Pettersson
Säffle SK
2:11:39.789800
+27:42.166100
67.7p
225
H 21
Björn Anundsson
Dala XC Ski Team
2:11:44.790300
+27:47.166600
67.7p
226
H 21
Johan Karlsson
Överkalix IF
2:11:49.790800
+27:52.167100
67.6p
227
H 21
Roger Gustafsson
Magra IS
2:11:51.791000
+27:54.167300
67.6p
228
H 21
Dan Karlsson
Axa SC
2:11:52.791100
+27:55.167400
67.6p
229
H 21
Patrik Petersson
Apladalens Lk
2:11:54.791300
+27:57.167600
67.6p
230
H 21
Lennart Karlsson
Holmedals Ais
2:11:59.791800
+28:02.168100
67.5p
231
H 21
Patrik Molander
Vreta Skid o Mk
2:12:05.792400
+28:08.168700
67.4p
232
H 21
Kenneth Rolling
Halmstad OK
2:12:12.793100
+28:15.169400
67.4p
233
H 20
Mikael Jacobsen
Rold Skov Skiklub
2:12:16.793500
+28:19.169800
67.3p
234
H 21
Eddy Lidström
OK Landehof
2:12:30.794900
+28:33.171200
67.2p
235
H 21
Jan Sjöstedt
IFK Västerås SK
2:12:44.796300
+28:47.172600
67.0p
236
H 21
Bengt Bern
FK Herkules
2:12:53.797200
+28:56.173500
66.9p
237
H 21
Tomas Andersson
IFK Skövde SK
2:13:05.798400
+29:08.174700
66.8p
238
H 21
Thomas Persson
Karlslunds IF SF
2:13:09.798800
+29:12.175100
66.8p
239
H 21
Martin Danklint
Länghems IF
2:13:19.799800
+29:22.176100
66.7p
240
H 21
Peter Larsson
Nacka Värmdö SK
2:13:30.800900
+29:33.177200
66.5p
241
H 21
Ronny Bengtsson
Tormestorps IF
2:13:38.801700
+29:41.178000
66.5p
242
H 21
Tobias Danielsson
OK Stigen
2:13:48.802700
+29:51.179000
66.4p
243
H 21
Joakim Assarsson
Nässjö SF
2:13:50.802900
+29:53.179200
66.3p
244
H 21
Torgeir Halsen
Langstakerne
2:13:52.803100
+29:55.179400
66.3p
245
H 21
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
2:13:53.803200
+29:56.179500
66.3p
245
H 21
Christian Elsebutangen
Team United Nurseries
2:13:53.803200
+29:56.179500
66.3p
245
H 21
Stefan Virtanen
Nässjö SF
2:13:53.803200
+29:56.179500
66.3p
248
H 21
Mattias Brolin
Magra IS
2:13:55.803400
+29:58.179700
66.3p
249
H 21
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
2:13:59.803800
+30:02.180100
66.2p
250
H 21
Trygve Jensen
No Club
2:14:02.804100
+30:05.180400
66.2p
251
H 21
Magnus Aasa
OK Kullingshof
2:14:06.804500
+30:09.180800
66.2p
252
H 21
Michael Johansson
IK Stern
2:14:07.804600
+30:10.180900
66.2p
253
H 21
Helge Tøndel
Kyrksaeteroera IL
2:14:20.805900
+30:23.182200
66.0p
254
H 21
Tom Christensen
Glassverket IF
2:14:29.806800
+30:32.183100
65.9p
255
H 21
Tomas Olofsson
Lycksele IF
2:14:37.807600
+30:40.183900
65.8p
256
H 21
Karl-Erik Assarsson
Borås SK
2:14:38.807700
+30:41.184000
65.8p
256
H 21
Henrik Fihn
IK Stern
2:14:38.807700
+30:41.184000
65.8p
256
H 21
Thomas Ottosson
Skellefteå SK
2:14:38.807700
+30:41.184000
65.8p
259
H 21
Oscar Bergenholtz
Äspereds IF
2:14:42.808100
+30:45.184400
65.8p
260
H 21
Arne-olav Vigenes
Norway
2:14:45.808400
+30:48.184700
65.8p
261
H 21
John Johannesen Moss
Moss SK
2:14:48.808700
+30:51.185000
65.7p
262
H 21
Mats Jirebeck
IK Stern
2:14:49.808800
+30:52.185100
65.7p
263
H 21
Per Vetle Heldal
Skagerak Sportsklubb
2:14:50.808900
+30:53.185200
65.7p
264
H 21
Arve Rønning
Norway
2:14:51.809000
+30:54.185300
65.7p
265
H 20
Ole Jørgen Folkestad
Trøsken IL
2:14:52.809100
+30:55.185400
65.7p
265
H 21
Pontus Kronmarker
Mullsjö SOK
2:14:52.809100
+30:55.185400
65.7p
267
H 21
Per Sandström
Eds SK
2:14:53.809200
+30:56.185500
65.7p
268
H 21
David Strand
Hvetlanda SK
2:14:54.809300
+30:57.185600
65.7p
269
H 21
Simon Svanebo
Tynderö IK
2:14:56.809500
+30:59.185800
65.6p
270
H 21
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
2:14:57.809600
+31:00.185900
65.6p
271
H 21
David Henriksson
Eds SK
2:15:00.809900
+31:03.186200
65.6p
272
H 21
Jörgen Hugosson
Landsbro IF SK
2:15:04.810300
+31:07.186600
65.6p
273
H 21
Tobias Karlsson
Karlslunds IF SF
2:15:14.811300
+31:17.187600
65.5p
274
H 21
Robert Johansson
Främmestads IK
2:15:41.814000
+31:44.190300
65.2p
275
H 21
Ragnar Andresen
Norway
2:15:42.814100
+31:45.190400
65.2p
276
H 21
Marcus Vestlund
IF Ski Team Skåne
2:15:44.814300
+31:47.190600
65.2p
277
H 21
Bengt Åke Olofsson
IF Ski Team Skåne
2:16:00.815900
+32:03.192200
65.0p
278
H 21
Martin Källgård
Stockholms RK
2:16:11.817000
+32:14.193300
64.9p
279
H 21
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
2:16:15.817400
+32:18.193700
64.9p
280
H 21
Göran Andersson
Strömtorps IK
2:16:21.818000
+32:24.194300
64.8p
281
H 21
Fredrik Erixon
Ccc1000
2:16:24.818300
+32:27.194600
64.8p
282
H 21
Magnus Nygren
Axa SC
2:16:25.818400
+32:28.194700
64.8p
283
H 21
Jens Halvarsson
IK Stern
2:16:26.818500
+32:29.194800
64.7p
284
H 21
Jonas Albäck
Ccc1000
2:16:28.818700
+32:31.195000
64.7p
285
H 21
pär lunnefors
Öxabäcks Vinter-IK
2:16:33.819200
+32:36.195500
64.7p
286
H 21
Björn Pettersson
Göteborgs Polismäns IF
2:16:34.819300
+32:37.195600
64.7p
287
H 21
Jonas Mårtensson
Nevs
2:16:47.820600
+32:50.196900
64.5p
288
H 21
Henrik Zenob
Sya SK
2:16:48.820700
+32:51.197000
64.5p
289
H 21
Peter Roll
København SK
2:16:49.820800
+32:52.197100
64.5p
290
H 21
Ulf Gustafsson
Ryda SK
2:16:50.820900
+32:53.197200
64.5p
291
H 21
Fredrik Wessberg
OK Landehof
2:16:52.821100
+32:55.197400
64.5p
292
H 21
Daniel Muschke
Rejlers IF
2:17:04.822300
+33:07.198600
64.4p
293
H 21
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
2:17:06.822500
+33:09.198800
64.3p
294
H 21
Patrik Rasmussen
Bovallstrands SK
2:17:07.822600
+33:10.198900
64.3p
295
H 21
Anders Wadman
Arvika IS
2:17:08.822700
+33:11.199000
64.3p
296
H 21
Fredrik Karlsson
Vassunda IF
2:17:16.823500
+33:19.199800
64.2p
296
H 21
Peter Thomsen
København SK
2:17:16.823500
+33:19.199800
64.2p
298
H 21
Torbjörn Gustafsson
Sweden
2:17:17.823600
+33:20.199900
64.2p
298
H 21
Stefan Elfström
IK Stern
2:17:17.823600
+33:20.199900
64.2p
300
H 21
Mikael Forsberg
Sweden
2:17:18.823700
+33:21.200000
64.2p
300
H 21
Johan Månflod
Storvreta IK
2:17:18.823700
+33:21.200000
64.2p
302
H 21
Tanel Tepaskent
Russia
2:17:23.824200
+33:26.200500
64.2p
303
H 21
Christian Sundewall
IF Ski Team Skåne
2:17:34.825300
+33:37.201600
64.1p
304
H 21 Motion
Sven Larsson
Särna SK
2:17:38.825700
+33:41.202000
64.0p
305
H 21
Axel Strandell
OK Linné
2:17:53.827200
+33:56.203500
63.9p
306
H 21
Andreas Davidson
Borås GIF
2:17:54.827300
+33:57.203600
63.9p
307
H 21
Jonas Lundmark
Ufk
2:18:32.831100
+34:35.207400
63.5p
308
H 21
Per-ola Baalerud
Norvestor Equity
2:18:39.831800
+34:42.208100
63.4p
308
H 21
Peter Mårtensson
Axa SC
2:18:39.831800
+34:42.208100
63.4p
310
H 21
Claes Hjertman
Sweden
2:18:45.832400
+34:48.208700
63.4p
311
H 21
Maximilian Schattauer
Älvdalens IF SK
2:18:54.833300
+34:57.209600
63.3p
312
H 21
Jörn H Eriksen
Skagerak Sportsklubb
2:18:55.833400
+34:58.209700
63.3p
313
H 21
Håkan Harrysson
Axa SC
2:18:59.833800
+35:02.210100
63.3p
314
H 20
Gregor Young
Storbritannien
2:19:00.833900
+35:03.210200
63.2p
315
H 21
Karl Cinthio
IFK Helsingborg
2:19:14.835300
+35:17.211600
63.1p
315
H 21
Lars-Göran Järelöv
IK Stern
2:19:14.835300
+35:17.211600
63.1p
317
H 21
Patrik Ingesson
Team Sportia Uppsala
2:19:17.835600
+35:20.211900
63.1p
318
H 21
David Jönsson
Stenungsunds OK
2:19:19.835800
+35:22.212100
63.1p
319
H 21
Johan Byström
Gävle SK
2:19:27.836600
+35:30.212900
63.0p
320
H 21
Mattias Linell
IK Stern
2:19:31.837000
+35:34.213300
63.0p
320
H 21
Samuel Forslund
Ufk
2:19:31.837000
+35:34.213300
63.0p
322
H 21
Martin Kristensson
Öxabäcks Vinter-IK
2:19:34.837300
+35:37.213600
62.9p
323
H 21
Johnny Løvstad
Bull Ski OG Kajakk
2:19:35.837400
+35:38.213700
62.9p
324
H 21
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
2:19:41.838000
+35:44.214300
62.9p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:20:00
325
H 21
Anders Dahl
Axa SC
2:20:03.840200
+36:06.216500
62.7p
326
H 21
William Carlford
Hultsfreds Lk
2:20:04.840300
+36:07.216600
62.6p
327
H 21
Jan Kriz
Czech Republic
2:20:05.840400
+36:08.216700
62.6p
328
H 21
Martin Cleve
Brattås Ck
2:20:06.840500
+36:09.216800
62.6p
329
H 21
Gustav Klock
IK Stern
2:20:10.840900
+36:13.217200
62.6p
330
H 21
John Einar Tørklep
Oppegård IL
2:20:19.841800
+36:22.218100
62.5p
331
H 21
Anders Rudolfsson
Sweden
2:20:21.842000
+36:24.218300
62.5p
332
H 21
Pär Sundqvist
Vallsta SK
2:20:26.842500
+36:29.218800
62.4p
333
H 21
Pavel Jirasek
Czech Republic
2:20:30.842900
+36:33.219200
62.4p
334
H 21
Andreas Holgersson
Brännebrona SK
2:20:32.843100
+36:35.219400
62.4p
335
H 21
Glenn Halvorsen
Oppegård IL
2:20:34.843300
+36:37.219600
62.4p
336
H 21
Inge Odqvist
Borås SK
2:20:37.843600
+36:40.219900
62.3p
337
H 21
Torbjörn Holmberg
Nybro Ski
2:20:41.844000
+36:44.220300
62.3p
338
H 21 Motion
Peter Eich
SG Oberammergau Tyskland
2:20:43.844200
+36:46.220500
62.3p
338
H 21
Ronald Sivertsen
Asker SK
2:20:43.844200
+36:46.220500
62.3p
338
H 21
Pontus Andersson
Herrljunga Skid o OL
2:20:43.844200
+36:46.220500
62.3p
341
H 21
Andreas Ramstedt
Sweden
2:20:44.844300
+36:47.220600
62.3p
341
H 21
Håkan Camper
IF Ski Team Skåne
2:20:44.844300
+36:47.220600
62.3p
341
H 21
Joakim Lilja
Trollhättans SOK
2:20:44.844300
+36:47.220600
62.3p
344
H 21
Jan Johansson
Gkn Aerospace FF
2:20:53.845200
+36:56.221500
62.2p
345
H 21
Sergei Degtiarev
Russia
2:20:55.845400
+36:58.221700
62.2p
346
H 21
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
2:20:56.845500
+36:59.221800
62.2p
347
H 21
Håvard Nyhus
Granli IL
2:21:03.846200
+37:06.222500
62.1p
348
H 21
Marcus Andersson
IF Ski Team Skåne
2:21:14.847300
+37:17.223600
62.0p
349
D 21
Catharina Ramhult
Borås SK
2:21:15.847400
+37:18.223700
62.0p
349
H 21
Michael Nilsson
Sya SK
2:21:15.847400
+37:18.223700
62.0p
351
H 21
Jacob Bilgrav
Holte Ski
2:21:26.848500
+37:29.224800
61.9p
352
H 21
Henrik Sahlström
Främmestads IK
2:21:28.848700
+37:31.225000
61.9p
352
H 21
Anders Erlandsson
Skanska IF
2:21:28.848700
+37:31.225000
61.9p
354
H 21
Mikael Jakobsson
Alliansloppets SK
2:21:32.849100
+37:35.225400
61.8p
355
H 21
Martin Vanous
Czech Republic
2:21:39.849800
+37:42.226100
61.8p
356
H 21
Fredrik Liljesäter
Trollhättans SOK
2:21:41.850000
+37:44.226300
61.8p
357
H 21
Tobias Pettersson
Hestra SSK
2:22:02.852100
+38:05.228400
61.6p
358
H 21
Sören Skålberg
IK Stern
2:22:03.852200
+38:06.228500
61.6p
358
H 21
Thomas Adolfsson
Hindås SK
2:22:03.852200
+38:06.228500
61.6p
360
H 21
Niclas Arnell
Sweden
2:22:10.852900
+38:13.229200
61.5p
361
D 21
Anna Grushina
Russia
2:22:13.853200
+38:16.229500
61.5p
362
H 21
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:22:16.853500
+38:19.229800
61.4p
363
H 21
Pål Aasvestad
Norway
2:22:22.854100
+38:25.230400
61.4p
364
H 21
Ulf Uddbäck
Sweden
2:22:23.854200
+38:26.230500
61.4p
365
H 21
Lars Jonasson
Uddevalla IS
2:22:24.854300
+38:27.230600
61.4p
366
D 20
Ida Kilhén
Malungs IF
2:22:25.854400
+38:28.230700
61.4p
367
H 21 Motion
Stefan Jansson
Arvika
2:22:28.854700
+38:31.231000
61.3p
368
H 21
Mikael Lange
Storvreta IK
2:22:35.855400
+38:38.231700
61.3p
369
H 21
Klaus Jungbluth
No Club
2:22:39.855800
+38:42.232100
61.2p
370
H 21
Jari Toivanen
IFK Västerås SK
2:23:09.858800
+39:12.235100
61.0p
371
H 21
Ola Lundmark
Nässjö SF
2:23:10.858900
+39:13.235200
61.0p
372
H 21
Andreas Carlén
Bodsjöböle SK
2:23:11.859000
+39:14.235300
61.0p
373
H 21
Jesper Olesen Thunø
København SK
2:23:13.859200
+39:16.235500
60.9p
374
H 21
Martin Eriksson
Axa SC
2:23:16.859500
+39:19.235800
60.9p
375
H 21
Peter Ravn Brinck
København SK
2:23:19.859800
+39:22.236100
60.9p
376
D 21
Malin Källman
Sportia Mattsson Fin
2:23:32.861100
+39:35.237400
60.8p
376
H 21
Robin Hylander
Sweden
2:23:32.861100
+39:35.237400
60.8p
378
H 21
Mikael Andersson
Ljungskile FK
2:23:37.861600
+39:40.237900
60.7p
379
H 21
Tomas Snöberg
Färjestadens Motions-IF
2:23:39.861800
+39:42.238100
60.7p
380
H 21
Jan Benak
Czech Republic
2:23:45.862400
+39:48.238700
60.7p
381
H 21
Charles Kjellsson
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:23:59.863800
+40:02.240100
60.5p
382
D 21
Majken Johansson Henæs
Landsbro IF SK
2:24:05.864400
+40:08.240700
60.5p
383
H 20
Martin Johansson
Linköpings SK
2:24:13.865200
+40:16.241500
60.4p
384
H 21
Mikael Erlandsson
Magra IS
2:24:17.865600
+40:20.241900
60.4p
385
H 21
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
2:24:19.865800
+40:22.242100
60.4p
385
H 21
Sture Nordlöf
Nacka Värmdö SK
2:24:19.865800
+40:22.242100
60.4p
387
H 21
Niklas Eriksson
IF Hallby SOK
2:24:20.865900
+40:23.242200
60.3p
388
H 21
Klaus Marius Hansen
København SK
2:24:21.866000
+40:24.242300
60.3p
389
H 21
Henrik Hammelsø
København SK
2:24:31.867000
+40:34.243300
60.3p
390
H 21
Mikael Karlsson
Tormestorps IF
2:24:33.867200
+40:36.243500
60.2p
390
H 21
Henrik Nilson
Axa SC
2:24:33.867200
+40:36.243500
60.2p
392
H 21
Yngve Alvén
Redvägs SK
2:24:35.867400
+40:38.243700
60.2p
393
H 21
Rikard Nedar
Gkn Aerospace FF
2:24:49.868800
+40:52.245100
60.1p
394
H 21
Martin Clément
København SK
2:25:01.870000
+41:04.246300
60.0p
395
H 21
Karl-Gustav Nilsson
Markaryds FK
2:25:02.870100
+41:05.246400
60.0p
396
H 21
Tommy Würtz
Holte Ski
2:25:06.870500
+41:09.246800
60.0p
397
H 21
Marcus Kartberg
Hindås SK
2:25:07.870600
+41:10.246900
59.9p
398
H 21
Petter Wiberg
Föreningen Engelbrektsloppet
2:25:40.873900
+41:43.250200
59.7p
398
H 21
Staffan Engdegård
IF Rigor
2:25:40.873900
+41:43.250200
59.7p
400
H 21
Mikael Svanbergh
Karlslunds IF SF
2:25:41.874000
+41:44.250300
59.7p
401
H 21
Martin Hedström
Trollhättans SOK
2:25:57.875600
+42:00.251900
59.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 21 Motion
Risto Ekedahl
IK Stern
2:26:00.875900
+42:03.252200
59.5p
403
H 21
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
2:26:09.876800
+42:12.253100
59.4p
403
H 21
Patrik Söderqvist
Storvreta IK
2:26:09.876800
+42:12.253100
59.4p
405
D 21
Signe Schlöer
København SK
2:26:11.877000
+42:14.253300
59.4p
406
H 21
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
2:26:15.877400
+42:18.253700
59.4p
407
H 21
Per Åkeflo
Axa SC
2:26:17.877600
+42:20.253900
59.4p
408
H 21
Rickard Stark
Sweden
2:26:26.878500
+42:29.254800
59.3p
409
H 21
Mikael Samuelsson
IK Ymer
2:26:29.878800
+42:32.255100
59.3p
410
D 21
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
2:26:41.880000
+42:44.256300
59.2p
410
H 21
Magnus Johansson
Axa SC
2:26:41.880000
+42:44.256300
59.2p
412
H 21
Häreid Geir Åge
Bevern IL
2:26:42.880100
+42:45.256400
59.1p
412
H 21
Ragnar Sendstad
Livsnyterne
2:26:42.880100
+42:45.256400
59.1p
414
D 21
Anna-Carin Karlsson
Storfors SK
2:26:45.880400
+42:48.256700
59.1p
414
H 21
Stefan Eking
Halmstad OK
2:26:45.880400
+42:48.256700
59.1p
416
H 21
Peter Kaponen
Sweden
2:26:47.880600
+42:50.256900
59.1p
417
H 21
Peter Skogert
Jm-Konc IF
2:26:48.880700
+42:51.257000
59.1p
418
H 21
Arvid Friden
Broby GOIF
2:26:55.881400
+42:58.257700
59.0p
419
H 21
Jonny Persson
OK Gipen
2:26:58.881700
+43:01.258000
59.0p
420
H 21 Motion
Magnus Jöborn
Sweden
2:27:06.882500
+43:09.258800
58.9p
421
H 21
Lars Gulliksson
Nacka Värmdö SK
2:27:10.882900
+43:13.259200
58.9p
422
H 21
Johan Fornander
IK Rex
2:27:12.883100
+43:15.259400
58.9p
423
H 21
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:27:32.885100
+43:35.261400
58.7p
424
H 21
Thomas Eriksson
Axa SC
2:27:36.885500
+43:39.261800
58.7p
424
H 21
Billy Snöberg
IFK Helsingborg
2:27:36.885500
+43:39.261800
58.7p
426
H 21
Anders Fredriksson
Arvika IS
2:27:42.886100
+43:45.262400
58.7p
427
H 21 Motion
Magnus Lindberg
Hägglunds Ski Team SK
2:27:44.886300
+43:47.262600
58.6p
427
H 21
Daniel Carlsson
Axa SC
2:27:44.886300
+43:47.262600
58.6p
429
H 21
Anders Johansson
Axa SC
2:27:54.887300
+43:57.263600
58.6p
430
H 21
Anders Soovik
Alliansloppets SK
2:28:01.888000
+44:04.264300
58.5p
431
H 21 Motion
Johan Päivärinta
Borgstena IF
2:28:06.888500
+44:09.264800
58.5p
432
H 21
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
2:28:20.889900
+44:23.266200
58.3p
433
D 21
Malin Hedlund
IK Stern
2:28:21.890000
+44:24.266300
58.3p
434
H 21
Magnus Lundberg
Vreta Skid o Mk
2:28:30.890900
+44:33.267200
58.3p
435
H 21
Sören Karlsson
Tormestorps IF
2:28:40.891900
+44:43.268200
58.2p
436
H 21
Björn Börjesson
Vattenfalls IF Trollhättan
2:28:41.892000
+44:44.268300
58.2p
437
H 21
Fredrik Cervin
IFK Helsingborg
2:28:51.893000
+44:54.269300
58.1p
438
H 21
Jon Holmberg
Axa SC
2:28:58.893700
+45:01.270000
58.0p
439
H 21
Per Carlsson
IK Stern
2:28:59.893800
+45:02.270100
58.0p
440
H 21 Motion
Jerker Sundin
Delsbo IF
2:29:01.894000
+45:04.270300
58.0p
441
H 21 Motion
Anders Holmkvist
OK Skogsvargarna
2:29:05.894400
+45:08.270700
58.0p
442
H 21 Motion
Mats Midhamre
Redvägs SK
2:29:17.895600
+45:20.271900
57.9p
443
H 21 Motion
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
2:29:23.896200
+45:26.272500
57.8p
444
H 21
Lars Karlsen
Holte Ski
2:29:30.896900
+45:33.273200
57.8p
445
H 21
Peter Forsberg
Sweden
2:29:36.897500
+45:39.273800
57.7p
446
H 21
Krister Bardh
OK Njudung
2:29:40.897900
+45:43.274200
57.7p
447
H 21
Anders Smevold
Skultuna IS
2:29:41.898000
+45:44.274300
57.7p
448
H 21
Mikael Åström
Ronneby OK
2:29:44.898300
+45:47.274600
57.7p
449
H 21
Johan Ekman
Visborgs OK
2:29:45.898400
+45:48.274700
57.7p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:30:00
450
H 21
Harri Sjöblom
Svenljunga IK
2:30:08.900700
+46:11.277000
57.5p
451
H 21
Viktor Mazko
Russia
2:30:10.900900
+46:13.277200
57.5p
452
H 21
Pelle Rudenstam
IK Vista
2:30:16.901500
+46:19.277800
57.4p
453
H 21
Morgan Darius
Falköpings AIK SK
2:30:24.902300
+46:27.278600
57.4p
454
H 21
Andreas Järnberg
IK Nocout.se
2:30:27.902600
+46:30.278900
57.3p
455
H 21
Bengt Olsson
OK Gynge
2:30:29.902800
+46:32.279100
57.3p
456
H 21 Motion
Björn Thyr
Vattenfalls IF Trollhättan
2:30:31.903000
+46:34.279300
57.3p
457
D 21
Margrete Dyrhovd
Krødsherad IL
2:30:39.903800
+46:42.280100
57.2p
458
H 21
Christer Hördell
Stockholms RK
2:30:42.904100
+46:45.280400
57.2p
459
H 21
Finn Jørgensen
København SK
2:30:48.904700
+46:51.281000
57.2p
460
H 21
Lubos Havel
Czech Republic
2:31:11.907000
+47:14.283300
57.0p
461
H 21
Peter Larsson
Sisu Forshaga SK
2:31:17.907600
+47:20.283900
57.0p
461
H 21
Viktor Johansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:31:17.907600
+47:20.283900
57.0p
463
H 21 Motion
Henning Forsberg
Sweden
2:31:21.908000
+47:24.284300
56.9p
464
H 21
Magnus Källgård Videll
OK Gipen
2:31:26.908500
+47:29.284800
56.9p
465
H 21
Robert Apelryd
Uddevalla IS
2:31:27.908600
+47:30.284900
56.9p
466
H 21
Jaroslav Knapek
Czech Republic
2:31:30.908900
+47:33.285200
56.9p
467
H 21
Vidar Augustin
Fredrikstad SK
2:31:38.909700
+47:41.286000
56.8p
468
H 21
Jesper Boegh
København SK
2:31:41.910000
+47:44.286300
56.8p
469
H 21 Motion
Anders Taflin
Atlas Copco IF
2:31:45.910400
+47:48.286700
56.7p
470
H 21
Mats Gustafsson
Sweden
2:31:47.910600
+47:50.286900
56.7p
471
H 21
Ljot Strömseng
IK Stern
2:32:06.912500
+48:09.288800
56.6p
472
D 20
Linn Gustafsson
Filipstads SF
2:32:22.914100
+48:25.290400
56.5p
473
H 21 Motion
Håkan Olausson
Sweden
2:32:34.915300
+48:37.291600
56.4p
474
H 21
Magnus Hedlund
Axa SC
2:32:58.917700
+49:01.294000
56.2p
475
H 21 Motion
Anders Jägard
OK Landehof
2:33:01.918000
+49:04.294300
56.2p
476
H 21 Motion
Lars Ahlbom
Högsäters GF
2:33:03.918200
+49:06.294500
56.1p
477
H 21
Ulf Bjerke
Aktivitus Sports Club
2:33:14.919300
+49:17.295600
56.1p
478
H 21
Per Ekblom
Ryda SK
2:33:19.919800
+49:22.296100
56.0p
479
H 21
Henrik Ärlig
Borås SK
2:33:20.919900
+49:23.296200
56.0p
480
H 21
Oskar Björk
Sweden
2:33:28.920700
+49:31.297000
56.0p
481
H 21 Motion
Marcus Vincent Frostholm
Sweden
2:33:29.920800
+49:32.297100
56.0p
482
H 21 Motion
Daniel Alvarsson
IFK Skövde SK
2:33:32.921100
+49:35.297400
55.9p
483
H 21
Peter Johannessen
Nybro Ski
2:33:34.921300
+49:37.297600
55.9p
484
H 21
Johan Hedenberg
Sweden
2:33:41.922000
+49:44.298300
55.9p
485
H 21 Motion
Jim Vinsanius
Surahammars SOK
2:33:45.922400
+49:48.298700
55.8p
486
H 21 Motion
Linus Wallden
Nässjö SF
2:33:48.922700
+49:51.299000
55.8p
487
H 21
Gunnar Schymberg
IK Stern
2:33:57.923600
+50:00.299900
55.7p
488
H 21 Motion
Oskar Stömne
Lugi SK
2:34:12.925100
+50:15.301400
55.6p
489
H 21 Motion
Fredrik Lindberg
Vattenfalls IF Trollhättan
2:34:22.926100
+50:25.302400
55.6p
490
H 21
Carl Henrik Stenmarker
IF Ski Team Skåne
2:34:42.928100
+50:45.304400
55.4p
491
H 21
Tomas Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:34:50.928900
+50:53.305200
55.4p
492
H 21
Zdenek Stuchlik
Czech Republic
2:35:01.930000
+51:04.306300
55.3p
493
H 21
Michael Blomqvist
Stennäsets IF
2:35:18.931700
+51:21.308000
55.2p
494
H 21
Jan Frode Lökken
Skoppum IL
2:35:20.931900
+51:23.308200
55.1p
495
H 21
Richard Envall
Sweden
2:35:21.932000
+51:24.308300
55.1p
496
H 21
Henrik Dellborg
IK Stern
2:35:25.932400
+51:28.308700
55.1p
497
H 21
Dominic Mcaleenan
Älta IF
2:35:45.934400
+51:48.310700
55.0p
498
H 21 Motion
Kenneth Enerstedt
Trollhättans SOK
2:36:03.936200
+52:06.312500
54.8p
499
H 21
Kåre Rønhede
København SK
2:36:08.936700
+52:11.313000
54.8p
500
D 21
Lill Heidi Elvenes Heldal
Skagerak Sportsklubb
2:36:11.937000
+52:14.313300
54.8p
Visar resultat 1 till 500 av 997[
1
2
]