Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rådarullen
2014-06-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
48km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:51:21.668020
84.4p
2
Erik Wickström
Ulricehamns IF
1:51:23.668260
+2.140
84.4p
3
Markus Ottosson
IFK Umeå
1:51:50.670910
+28.2790
84.0p
4
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
1:54:27.686600
+3:05.18480
81.7p
4
Johan Kanto
IK Stern
1:54:27.686600
+3:05.18480
81.7p
6
Mattias Carlzon
Ulricehamns IF
1:54:35.687400
+3:13.19280
81.6p
7
Axel Bergsten
AXA SC
1:57:53.707250
+6:32.39130
78.8p
8
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:58:33.711240
+7:12.43120
78.3p
9
Tobias Karlsson
Karlslunds IF SF
1:58:40.711960
+7:19.43840
78.2p
10
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
1:58:44.712350
+7:23.44230
78.2p
11
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:58:55.713490
+7:34.45370
78.0p
12
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:59:00.713910
+7:38.45790
78.0p
13
Per Löwendahl
IK Stern
2:01:08.726780
+9:47.58660
76.3p
14
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
2:02:04.732330
+10:43.64210
75.6p
15
Jimmy Tigerberg
Lidköpings VSK
2:02:18.733720
+10:57.65600
75.5p
16
Viktor Hansson
Garphyttans IF
2:02:39.735830
+11:18.67710
75.2p
17
Daniel Olsson
Garphyttans IF
2:03:34.741390
+12:13.73270
74.6p
18
Markus Jönsson
Tranemo IF
2:03:56.743510
+12:34.75390
74.3p
19
Emil Folkesson
Enklaresport SK
2:04:18.745700
+12:56.77580
74.0p
20
Daniel Netz
Göteborgs SK
2:04:22.746140
+13:01.78020
74.0p
21
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
2:04:26.746570
+13:05.78450
73.9p
22
Adam Blomberg
IK Stern
2:04:33.747210
+13:11.79090
73.9p
23
Marcus Andersson
Brännebrona SK
2:05:38.753760
+14:17.85640
73.1p
24
Andreas Berntsson
IK Stern
2:05:39.753830
+14:18.85710
73.1p
25
Henrik Landström
Säffle SK
2:06:39.759860
+15:18.91740
72.4p
26
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
2:08:15.769420
+16:54.101300
71.4p
27
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:09:15.775430
+17:54.107310
70.7p
28
David Thorell
IK Stern
2:09:45.778460
+18:24.110340
70.4p
29
Jörgen Lindgren
IK Stern
2:09:47.778670
+18:26.110550
70.4p
30
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:09:50.778970
+18:29.110850
70.3p
31
Anders Carlson
SOK 68
2:09:53.779240
+18:32.111120
70.3p
32
Stefan Carlen
OK Landehof
2:09:54.779330
+18:33.111210
70.3p
33
Rasmus Andersson
Malungs IF
2:10:04.780380
+18:43.112260
70.2p
34
Lars-Erik Larsson
Lidköpings VSK
2:10:10.780940
+18:49.112820
70.1p
35
Henrik Johansson-Kask
OK Kroppefjäll
2:11:57.791660
+20:36.123540
69.0p
36
Owe Jansson
SOK Träff
2:13:55.803470
+22:34.135350
67.8p
37
Patrik Petersson
Apladalens Lk
2:18:17.829600
+26:55.161480
65.4p
38
Claes Olsson
Göteborgs SK
2:18:17.829650
+26:56.161530
65.4p
39
Daniel Westermark
Falköping
2:19:11.835040
+27:50.166920
64.9p
40
Martin Danklint
Länghems IF
2:19:26.836560
+28:05.168440
64.7p
41
Anders Buskqvist
IK Stern
2:20:00.839910
+28:38.171790
64.4p
42
Tommy Skiöld
OK Gipen
2:20:36.843560
+29:15.175440
64.1p
43
Niklas Solsjö
IFK Skövde SK
2:23:08.858760
+31:47.190640
62.8p
44
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
2:23:24.860380
+32:03.192260
62.7p
45
Thomas Ottosson
Skellefteå SK
2:23:33.861260
+32:12.193140
62.6p
46
Anders Bergvall
IK Stern
2:24:07.864620
+32:46.196500
62.3p
47
Mats-erik Larsson
Lidköpings VSK
2:24:20.865930
+32:59.197810
62.2p
48
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
2:25:16.871500
+33:54.203380
61.7p
49
Johan Andersson
IK Stern
2:26:54.881390
+35:33.213270
61.0p
50
Mats Jirebeck
IK Stern
2:28:21.890050
+37:00.221930
60.3p
51
Ulf Gustafsson
Ryda SK
2:32:25.914430
+41:04.246310
58.4p
52
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
2:35:15.931430
+43:54.263310
57.2p
53
Per Ekblom
Lidköpings VSK
2:36:54.941360
+45:33.273240
56.5p
54
Fredrik Sundberg
Lidköpings VSK
2:37:16.943570
+45:55.275450
56.4p
55
Mikael Larsson
Lidköpings VSK
2:37:34.945350
+46:13.277230
56.3p
56
Mikael Samuelsson
IK Ymer
2:39:42.958180
+48:21.290060
55.4p
57
Per Edberg
Kungälv
2:39:55.959470
+48:34.291350
55.3p
58
Morgan Darius
Falköpings AIK SK
2:40:49.964810
+49:27.296690
55.0p
59
Jonny Persson
OK Gipen
2:40:57.965630
+49:36.297510
54.9p
60
Michael Hertin
Västerviks OK
2:44:39.987840
+53:18.319720
53.5p
61
Daniel Persson
Skövde
2:48:24.1010340
+57:03.342220
52.2p
62
Mats Gustafsson
Borås GIF
2:48:35.1011430
+57:14.343310
52.1p
63
Billy Nicklasson
Växjö
2:48:58.1013720
+57:37.345600
52.0p
64
Oskar Röed
Växjö
2:56:08.1056760
+1:04:47.388640
49.6p
65
Mikael Lundh
Ryda SK
3:01:48.1090770
+1:10:27.422650
47.9p