Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tornedalsloppet
2014-03-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Häggström
Kalix SK
1:46:03.636200
85.8p
2
Erik Silfver
IFK Umeå
1:46:04.636300
+1
85.8p
3
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
1:46:11.637000
+8.700
85.7p
4
Gustav Nordström
Borås SK
1:47:56.647500
+1:53.11200
83.8p
5
Jonny Nilimaa
Bodens SK
1:48:11.649000
+2:08.12700
83.6p
6
Erik Johansson
Tranemo IF
1:50:33.663200
+4:30.26900
81.3p
7
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
1:52:30.674900
+6:27.38600
79.4p
8
Eric Storvall
Team Ks-geokonsult
1:54:30.686900
+8:27.50600
77.6p
9
Kristoffer Linder
Kiruna XC
1:54:51.689000
+8:48.52700
77.3p
10
Jens Andersson
Kalix SK
1:54:57.689600
+8:54.53300
77.3p
11
Lars Tuoremaa
Kiruna XC
1:55:45.694400
+9:42.58100
76.6p
12
David Olofsson
Mefos IK
1:56:04.696300
+10:01.60000
76.3p
13
Erik Viklund
Hortlax SK
1:56:42.700100
+10:39.63800
75.8p
14
Simon Sundberg
Axa SC
1:57:25.704400
+11:22.68100
75.2p
15
Magnus Lundbäck
Bodens SK
1:57:59.707800
+11:56.71500
74.7p
16
Fredrik Mäki
OK Gränsen
1:59:06.714500
+13:03.78200
73.8p
17
Erik Skott
Aapua IF
1:59:43.718200
+13:40.81900
73.3p
18
Marcus Look
Bodens SK
1:59:54.719300
+13:51.83000
73.2p
19
Patrik Tuoremaa
Kiruna XC
1:59:54.719300
+13:51.83000
73.2p
20
Jon Rackner
Sävast Ski Team IF
2:01:30.728900
+15:27.92600
72.0p
21
Anders Tuoremaa
Kiruna XC
2:02:07.732600
+16:04.96300
71.5p
22
Anders Lundbäck
Bodens SK
2:02:19.733800
+16:16.97500
71.4p
23
Alexander Linder
Kiruna XC
2:02:38.735700
+16:35.99400
71.1p
24
Viktor Carlsson
Skellefteå SK
2:04:10.744900
+18:07.108600
70.0p
25
Johan Scott
Aapua IF
2:04:30.746900
+18:27.110600
69.8p
26
Viktor Linder
Kiruna XC
2:06:23.758200
+20:20.121900
68.5p
27
Lukas Skott
Aapua IF
2:11:58.791700
+25:55.155400
64.9p
28
Peter Fredriksson
Kalix SK
2:13:07.798600
+27:04.162300
64.2p
29
David Andersson Junka
IFK Kiruna
2:13:56.803500
+27:53.167200
63.7p
30
Stefan Schnabel
Studentidrott
2:15:40.813900
+29:37.177600
62.7p
31
Alfred Wikner
Håknäs IF
2:15:59.815800
+29:56.179500
62.5p
32
Johan Stenvall
Studentidrott
2:20:23.842200
+34:20.205900
60.1p
33
Heikki Palomaa
Finland
2:24:50.868900
+38:47.232600
57.9p
34
Marcus Wiklund
Stora Tuna IK SK
2:28:54.893300
+42:51.257000
56.0p
35
Vesa Aurala
Karihaaran Visa
2:35:38.933700
+49:35.297400
53.1p
36
Mattias Rönnqvist
Malmbergets AIF
2:38:18.949700
+52:15.313400
52.0p