Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla SS Fristil distans
2014-03-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 10
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elias Danielsson
Högbo GOIF
8:15.49400
2
Hampus Skoglund
Täby IS SK
8:35.51400
+20.1900
3
Gabriel Norder
IF Rigor
8:35.51400
+20.1900
4
Hilmer Grenedal
Delsbo IF
8:36.51500
+21.2000
5
Magnus Holden
Röros IL
8:55.53400
+40.3900
6
Joel Wiberg
Älvdalens IF SK
8:57.53600
+42.4100
7
Hugo Ström
Dala-Järna IK
9:05.54400
+50.4900
8
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
9:06.54500
+51.5000
9
Erik Franzén
Idre SK
9:09.54800
+54.5300
10
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
9:12.55100
+57.5600
11
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
9:13.55200
+58.5700
12
Filip Sundin
Grava SK
9:13.55200
+58.5700
13
Karl Kylborn
Almby IK
9:16.55500
+1:01.6000
14
Olle Nordin
Delsbo IF
9:26.56500
+1:11.7000
15
Fabian Nordgren
Falu IK
9:29.56800
+1:14.7300
16
Edvin Schön
Storvreta IK
9:30.56900
+1:15.7400
17
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
9:35.57400
+1:20.7900
18
Adam Brangefält
Västerås Skidklubb
9:36.57500
+1:21.8000
19
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
9:41.58000
+1:26.8500
20
Erik Åkerman
Älvdalens IF SK
9:53.59200
+1:38.9700
21
Axel Klingberg
Falu IK
10:00.59900
+1:45.10400
22
Alfons Wedin
Garphyttans IF
10:05.60400
+1:50.10900
23
Tobias Pettersson
Nacka Värmdö SK
10:11.61000
+1:56.11500
24
Bosse Lövgren
Falu IK
10:13.61200
+1:58.11700
25
Sebastian Pettersson
Finspångs SOK
10:14.61300
+1:59.11800
26
Ludvig Johansson
Korsnäs IF SK
10:20.61900
+2:05.12400
27
Erik Johansson
Zinkgruvans IF
10:22.62100
+2:07.12600
27
Anton Andersson
Falu IK
10:22.62100
+2:07.12600
27
Lucas Wanner
Rembo IK
10:22.62100
+2:07.12600
30
Wiliam Björklin
Valbo Aif
10:24.62300
+2:09.12800
31
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
10:37.63600
+2:22.14100
32
Viktor Karlsson
Storviks IF
10:43.64200
+2:28.14700
33
Melker Åkesson
OK Landehof
10:48.64700
+2:33.15200
34
Samuel Karlsson
Tunafors SK
10:51.65000
+2:36.15500
35
Arvid Lindqvist
Funäsdalens IF
10:54.65300
+2:39.15800
36
Joel Hedlund
Granbergsdals IF
10:56.65500
+2:41.16000
37
Kalle Sörling
Hedesunda IF
11:03.66200
+2:48.16700
38
Leo Alvolin
Falu IK
11:10.66900
+2:55.17400
39
Kevin Österås
Pargas IF
11:10.66900
+2:55.17400
40
Viktor Jemth
Storvreta IK
11:26.68500
+3:11.19000
41
Fabian Sund
Högbo GOIF
11:27.68600
+3:12.19100
42
Hugo Skantze
Sundbybergs IK
11:33.69200
+3:18.19700
43
Axel Rudehill Sundell
Nacka Värmdö SK
11:36.69500
+3:21.20000
44
Jon Hansson
Falu IK
11:39.69800
+3:24.20300
45
Anton Fors
Dala-Järna IK
11:59.71800
+3:44.22300
46
Esbjörn Montelius Risberg
Falu IK
12:04.72300
+3:49.22800
47
Axel Mäkinen
Högbo GOIF
12:41.76000
+4:26.26500
48
Edvin Mäkinen
Högbo GOIF
14:10.84900
+5:55.35400
-
Jacob Larsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Linus Sjödén
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Pontus Norén
Falu IK
23:59:59.8639800
-
Hugo Hindsberg
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)