Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Stafett
2014-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 20
Längdskidor, Fristil, Stafett
1
IFK Umeå
23:32.141150
Mimmi Björn
IFK Umeå
7:31.45000
Elina Rönnlund
IFK Umeå
7:42.46100
Jonna Sundling
IFK Umeå
8:19.49840
2
Sollefteå Skidor IF
23:44.142300
+11.1050
Sara Hägesten
Sollefteå Skidor IF
7:44.46360
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
7:40.45980
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
8:18.49750
3
Stockviks SF
23:57.143640
+24.2390
Filippa Lindman
Stockviks SF
7:30.44950
Isabelle Persson
Stockviks SF
7:49.46840
Linnea Stark
Stockviks SF
8:37.51630
4
Östersunds SK
24:04.144390
+32.3140
Maria Jonasson
Östersunds SK
7:23.44200
Ida Dahl
Östersunds SK
7:57.47660
Wilma Jönsson
Östersunds SK
8:44.52310
5
Kalix SK
24:09.144850
+37.3600
Johanna Engström
Kalix SK
7:44.46340
Helena Lundkvist
Kalix SK
7:51.47040
Emma Ribom
Kalix SK
8:33.51260
6
IFK Mora SK
24:30.146950
+58.5700
Sara Wadman
IFK Mora SK
7:21.44060
Evelina Sutro
IFK Mora SK
8:16.49550
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
8:52.53130
7
Domnarvets GOIF
24:32.147150
+1:00.5900
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
7:23.44270
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
8:56.53530
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
8:12.49140
8
Sundbybergs IK
24:54.149370
+1:22.8120
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
7:43.46260
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
8:26.50550
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
8:44.52360
9
Svegs IK
25:10.150990
+1:38.9740
Emma Backén
Svegs IK
7:31.45070
Hanna Carlström
Svegs IK
8:45.52400
Emma Thalin
Svegs IK
8:54.53310
10
Tullus SG
25:13.151210
+1:40.9960
Johanna Ågran
Tullus Sg
7:37.45680
Annaclara Forss
Tullus Sg
8:52.53190
Frida Gustavsson
Tullus Sg
8:42.52140
11
Gellivare Skidallians IK
25:18.151790
+1:46.10540
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
7:50.46970
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
8:44.52310
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
8:43.52290
12
Stockviks SF
25:41.154050
+2:09.12800
Emma Rusth
Stockviks SF
7:45.46400
Alica Persson
Stockviks SF
8:16.49560
Amanda Lindblad
Stockviks SF
9:39.57880
13
Luleå Gjutarens IF
26:18.157770
+2:46.16520
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
8:11.49010
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
8:53.53260
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
9:13.55280
14
Åsarna IK
26:35.159450
+3:03.18200
Ilona Lusth
Åsarna IK
8:03.48210
Ida Hallquist
Åsarna IK
9:07.54630
Emma Jonsson
Åsarna IK
9:25.56400
15
IK Fryken
26:54.161330
+3:21.20080
Elin Bryne
IK Fryken
8:02.48150
Carolina Nilsson
IK Fryken
9:37.57630
Josefin Nilsson
IK Fryken
9:14.55350
16
Hägglunds Ski Team SK
27:53.167200
+4:20.25950
Linda Ström
Hägglunds SK
7:45.46440
Linnea Hägglund
Hägglunds SK
9:11.55070
Elin Wickberg
Hägglunds SK
10:55.65480
-
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
8:09.48820
Märta Jakobsson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
Längdskidor, Fristil, Stafett
1
Garphyttans IF
34:19.205880
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
10:51.65080
Axel Ekström
Garphyttans IF
11:28.68720
Filip Danielsson
Garphyttans IF
11:59.71870
2
Åsarna IK
34:30.206900
+10.920
Jens Burman
Åsarna IK
10:44.64370
Edvard Sundman
Åsarna IK
11:35.69460
Simon Lageson
Åsarna IK
12:09.72850
3
Falun Borlänge SK
34:53.209280
+34.3300
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
11:06.66510
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
11:57.71600
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
11:50.70960
4
Åsarna IK
35:43.214230
+1:23.8250
Emil Svensson
Åsarna IK
10:50.64900
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
12:01.72060
Henrik Ottosson
Åsarna IK
12:51.77070
5
Ulricehamns IF
35:56.215510
+1:36.9530
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
11:19.67810
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
12:27.74690
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
12:09.72800
6
Garphyttans IF
36:02.216150
+1:42.10170
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
11:12.67180
Adam Gillman
Garphyttans IF
11:45.70440
Joel Lager
Garphyttans IF
13:04.78320
6
Offerdals SK
36:02.216150
+1:42.10170
Max Novak
Offerdals SK
11:20.67910
Martin Emilsson
Offerdals SK
12:16.73510
Elias Dahl
Offerdals SK
12:26.74520
8
Sollefteå Skidor IF
36:35.219460
+2:15.13480
Gustav Lundholm
Sollefteå Skidor IF
11:31.69080
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
12:29.74840
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
12:34.75330
9
Sundbybergs IK
36:43.220210
+2:23.14230
Martin Herbert
Sundbybergs IK
11:10.66970
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
12:21.74000
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
13:11.79030
10
Täfteå IK
36:52.221180
+2:33.15200
Björn Sandström
Täfteå IK
10:44.64330
Marcus Grate
Täfteå IK
12:14.73340
Erik Björkman
Täfteå IK
13:54.83300
11
Östersunds SK
36:56.221570
+2:36.15590
Olof Roos
Östersunds SK
11:09.66800
Emil Persson
Östersunds SK
12:38.75740
Hannes Liljedal
Östersunds SK
13:09.78830
12
Stockviks SF
37:03.222210
+2:43.16230
Jens Sehlan
Stockviks SF
12:06.72530
Eddie Edström
Stockviks SF
12:15.73430
Sebastian Olsson
Stockviks SF
12:41.76040
13
Domnarvets GOIF
37:14.223370
+2:54.17390
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
11:56.71550
Simon Fors
Domnarvets GOIF
13:11.79060
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
12:06.72550
14
Duveds IF
37:25.224450
+3:05.18470
Olof Jonsson
Duveds IF
11:18.67740
Axel Jonsson
Duveds IF
12:14.73310
Arvid Jonsson
Duveds IF
13:53.83200
15
Lycksele IF
37:38.225750
+3:18.19770
Peter Nilsson
Lycksele IF
11:58.71770
Johan Forslund
Lycksele IF
13:21.80030
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
12:18.73730
16
Stockviks SF
37:47.226650
+3:27.20670
Mårten Vänn
Stockviks SF
11:58.71730
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
12:11.73010
Filip Åslin
Stockviks SF
13:38.81710
17
IFK Mora SK
37:49.226880
+3:30.20900
Nils Augustsson
IFK Mora SK
11:31.69060
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
12:35.75480
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
13:42.82140
18
Landsbro IF SK
38:27.230610
+4:07.24630
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
11:39.69810
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
12:56.77530
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
13:51.83070
19
Sävast Ski Team IF
38:34.231340
+4:14.25360
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
12:02.72100
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
12:46.76500
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
13:46.82520
20
Strömnäs GIF
38:43.232230
+4:23.26250
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
11:06.66530
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
13:11.79000
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
14:26.86500
21
Sollefteå Skidor IF
38:56.233500
+4:36.27520
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
12:00.71920
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
13:27.80630
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
13:28.80740
22
IK Stern
39:12.235150
+4:52.29170
Alfred Buskqvist
IK Stern
11:27.68600
Abel Buskqvist
IK Stern
13:44.82320
David Thorell
IK Stern
14:01.84010
23
Bengtsfors BOIS
39:13.235230
+4:53.29250
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
11:51.71020
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
13:08.78720
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
14:13.85280
24
Storumans IK lag
5:10.30950
-30:50
Felix Hopstadius
Storumans IK
12:26.74500
Viktor Karlsson
Storumans IK
12:50.76970
Elias Persson
Storumans IK
14:13.85240
25
Falköpings AIK SK
40:11.241030
+5:51.35050
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
12:43.76250
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
13:30.80970
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
13:57.83610
26
Stockviks SF
40:33.243220
+6:13.37240
Oscar Lindell
Stockviks SF
12:42.76120
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
13:28.80740
Arvid Aronsson
Stockviks SF
14:22.86160
27
Hudiksvalls IF
40:34.243310
+6:14.37330
David Larsson
Hudiksvalls IF
12:14.73320
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
13:08.78700
Jasmine Olsson
Hudiksvalls IF
15:11.91080
28
Sävast Ski Team IF
40:45.244430
+6:25.38450
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
12:42.76180
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
13:49.82870
André Mattei
Sävast Ski Team IF
14:12.85170
29
Hägglunds Ski Team SK
41:17.247690
+6:58.41710
Daniel Johansson
Hägglunds SK
12:26.74550
Erik Öman
Hägglunds SK
14:25.86440
Oscar Lindgren
Hägglunds SK
14:26.86500
30
Visborgs OK
41:20.247930
+7:00.41950
Albert Askengren
Visborgs OK
11:57.71650
Anders Kallings
Visborgs OK
14:01.84030
David Dahl
Visborgs OK
15:21.92050
31
Stockviks SF
41:53.251240
+7:33.45260
Tobias Lindman
Stockviks SF
12:47.76650
Arvid Vänn
Stockviks SF
13:44.82320
Jacob Stark
Stockviks SF
15:21.92070
32
Täfteå IK
42:08.252750
+7:48.46770
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
12:59.77830
Viktor Strömberg
Täfteå IK
13:31.81040
Simon Eriksson
Täfteå IK
15:37.93670
33
IK Stern
43:46.262520
+9:26.56540
Björn Svensson
IK Stern
12:49.76820
Oscar Bengtson
IK Stern
14:04.84330
John Nyquist
IK Stern
16:52.101160
34
Sävast Ski Team IF
44:14.265310
+9:54.59330
Kevin Roberts
Sävast Ski Team IF
13:16.79560
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
15:27.92640
David Nilsson
Sävast Ski Team IF
15:30.92900
35
IFK Mora SK
45:44.274380
+11:25.68400
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
13:27.80680
Emma Björklund
IFK Mora SK
15:46.94520
Sarah Hale
IFK Mora SK
16:30.98970
-
IK Jarl Rättvik
23:59:58.8639700
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
11:50.70900
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
23:59:58.8639700
Adam Agge Hagberg
IK Jarl Rättvik
23:59:58.8639700
-
Åsarna IK
23:59:58.8639700
John Leander
Åsarna IK
23:59:58.8639700
Jesper Thor
Åsarna IK
23:59:58.8639700
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Kalix SK
23:59:59.8639800
Jacob Engström
Kalix SK
23:59:59.8639800
Marcus Karlsson
Kalix SK
23:59:59.8639800
Simon Öberg
Kalix SK
23:59:59.8639800