Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Skiathlon
2014-03-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
55:14.331310
87.4p
2
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
55:16.331520
+2.110
87.3p
3
Filip Danielsson
Garphyttans IF
55:50.334940
+36.3530
86.5p
4
Elias Dahl
Offerdals SK
56:25.338470
+1:11.7060
85.7p
5
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
56:41.340020
+1:27.8610
85.4p
6
Alfred Buskqvist
IK Stern
56:49.340820
+1:35.9410
85.2p
7
Max Novak
Offerdals SK
56:54.341320
+1:40.9910
85.1p
8
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
57:28.344710
+2:14.13300
84.3p
9
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
57:53.347240
+2:39.15830
83.7p
10
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
57:53.347290
+2:39.15880
83.7p
11
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
58:01.348000
+2:46.16590
83.6p
12
Adam Gillman
Garphyttans IF
58:45.352460
+3:31.21050
82.6p
13
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
58:45.352480
+3:31.21070
82.6p
14
Marcus Grate
Täfteå IK
58:50.352990
+3:36.21580
82.5p
15
Emil Danielson
Dala-Järna IK
58:57.353670
+3:43.22260
82.4p
16
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
59:10.354960
+3:56.23550
82.1p
17
Martin Herbert
Sundbybergs IK
59:39.357800
+4:24.26390
81.5p
18
Jakob Jansson
Månkarbo IF
1:00:06.360540
+4:52.29130
80.9p
19
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:00:07.360680
+4:53.29270
80.9p
20
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
1:00:26.362570
+5:12.31160
80.5p
21
Elias Andersson
Sunderby SK
1:00:33.363220
+5:19.31810
80.4p
22
August Spik
SK Leksand
1:00:47.364680
+5:33.33270
80.1p
23
Hannes Liljedal
Östersunds SK
1:01:07.366660
+5:53.35250
79.7p
24
Emil Thyrèn
Trönö IK
1:01:24.368350
+6:10.36940
79.4p
25
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
1:01:39.369860
+6:25.38450
79.1p
26
Jonathan Engström
Borås GIF
1:01:47.370660
+6:33.39250
78.9p
27
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
1:01:53.371260
+6:39.39850
78.8p
28
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
1:02:08.372720
+6:54.41310
78.5p
29
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
1:02:15.373420
+7:01.42010
78.4p
30
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
1:02:17.373660
+7:03.42250
78.3p
31
David Larsson
Hudiksvalls IF
1:02:34.375380
+7:20.43970
78.0p
32
Jens Selahn
Stockviks SF
1:02:35.375400
+7:20.43990
78.0p
33
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
1:02:54.377370
+7:40.45960
77.6p
34
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
1:02:59.377880
+7:45.46470
77.5p
35
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
1:03:05.378490
+7:51.47080
77.4p
36
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
1:03:11.379050
+7:57.47640
77.3p
37
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
1:03:19.379880
+8:05.48470
77.2p
38
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
1:03:53.383290
+8:39.51880
76.5p
39
Anders Roos
Östersunds SK
1:04:08.384740
+8:54.53330
76.3p
40
André Mattei
Sävast Ski Team IF
1:04:12.385120
+8:58.53710
76.2p
41
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:04:15.385410
+9:01.54000
76.1p
42
Erik Björkman
Täfteå IK
1:04:26.386560
+9:12.55150
75.9p
43
John Leander
Åsarna IK
1:04:35.387460
+9:21.56050
75.8p
44
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
1:04:38.387720
+9:24.56310
75.7p
45
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
1:04:39.387800
+9:24.56390
75.7p
46
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
1:04:45.388470
+9:31.57060
75.6p
47
Elias Olofsson
Vårby IK
1:05:10.390970
+9:56.59560
75.2p
48
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
1:05:27.392680
+10:13.61270
74.9p
49
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
1:05:29.392860
+10:15.61450
74.8p
50
Oscar Lindell
Stockviks SF
1:05:33.393200
+10:18.61790
74.8p
51
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
1:05:33.393290
+10:19.61880
74.7p
52
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
1:05:34.393320
+10:20.61910
74.7p
53
Arvid Aronsson
Stockviks SF
1:05:34.393330
+10:20.61920
74.7p
54
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
1:06:14.397350
+11:00.65940
74.0p
55
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
1:06:17.397630
+11:03.66220
74.0p
56
Oliver Hallberg
Ornäs IK
1:06:37.399650
+11:23.68240
73.7p
57
Martin Edman
Eds SK
1:06:38.399780
+11:24.68370
73.6p
58
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
1:06:46.400500
+11:31.69090
73.5p
59
Johan Nilsson
Byske SK
1:06:56.401540
+11:42.70130
73.3p
60
Gabriel Strid
Sunne SLF
1:06:56.401580
+11:42.70170
73.3p
61
Emil Eriksson
Tierps IF
1:06:59.401880
+11:45.70470
73.3p
62
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
1:07:00.401940
+11:46.70530
73.3p
63
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
1:07:25.404410
+12:11.73000
72.9p
64
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
1:07:27.404680
+12:13.73270
72.8p
65
Filip Åslin
Stockviks SF
1:07:39.405800
+12:24.74390
72.6p
66
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
1:07:39.405810
+12:25.74400
72.6p
67
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
1:07:51.407090
+12:37.75680
72.4p
68
Emil Bennermo
Hybo AIK
1:08:47.412620
+13:33.81210
71.5p
69
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
1:08:49.412860
+13:35.81450
71.5p
70
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
1:08:57.413690
+13:43.82280
71.3p
71
Jonas Persson
Trönö IK
1:09:11.415050
+13:57.83640
71.1p
72
Olle Strömbäck
Husums IF SK
1:09:34.417330
+14:20.85920
70.8p
73
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
1:10:07.420610
+14:53.89200
70.3p
74
Johan Forslund
Lycksele IF
1:10:18.421720
+15:04.90310
70.1p
75
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
1:10:43.424220
+15:29.92810
69.7p
76
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
1:11:07.426690
+15:53.95280
69.3p
77
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
1:12:19.433830
+17:05.102420
68.3p
78
Jens Filipsson
Sunne SLF
1:13:23.440200
+18:08.108790
67.4p
79
David Dahl
Visborgs OK
1:14:06.444590
+18:52.113180
66.7p
80
Lukas Sondell
Hägglunds SK
1:23:03.498290
+27:49.166880
60.0p
-
Oscar Lindgren
Hägglunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Jack Sjödin
Junsele IF
23:59:58.8639700
-
-
Markus Nordmark
Nässjö SF
23:59:58.8639700
-
-
Adrian Dahlström
Åmåls OK
23:59:58.8639700
-
-
Marcus Karlsson
Kalix SK
23:59:58.8639700
-
-
Oscar Johansson
Linköpings SK
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Olle Axelsson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Bengtson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Alex Thiger
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Adam Agge Hagberg
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Svensson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
-
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Hamrin
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
-
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Nilsson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-