Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Sprint
2014-03-06
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 18
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
2
Elias Dahl
Offerdals SK
3
Filip Danielsson
Garphyttans IF
4
Peter Nilsson
Lycksele IF
5
Marcus Grate
Täfteå IK
6
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
Semifinal
7
Max Novak
Offerdals SK
8
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
9
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
9
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
11
Nils Augustsson
IFK Mora SK
11
Alfred Buskqvist
IK Stern
Kvartsfinal
13
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
13
Olle Axelsson
Borås SK
13
Jakob Jansson
Månkarbo IF
13
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
17
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
17
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
17
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
17
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
21
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
21
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
21
Emil Danielson
Dala-Järna IK
21
Oscar Lindell
Stockviks SF
21
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
26
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
26
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
26
Martin Herbert
Sundbybergs IK
26
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
30
Anders Roos
Östersunds SK
23:59:59.8639800
Kval
31
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
3:05.18460
32
David Larsson
Hudiksvalls IF
3:06.18520
33
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
3:06.18580
34
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
3:07.18600
35
Adam Gillman
Garphyttans IF
3:07.18610
35
August Spik
SK Leksand
3:07.18610
37
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
3:07.18640
38
Oscar Johansson
Linköpings SK
3:08.18720
39
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
3:08.18740
39
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
3:08.18740
41
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
3:08.18760
42
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
3:08.18780
42
Elias Andersson
Sunderby SK
3:08.18780
44
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
3:09.18800
45
Jens Selahn
Stockviks SF
3:09.18810
46
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
3:09.18820
47
Jonathan Engström
Borås GIF
3:09.18870
47
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
3:09.18870
49
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
3:10.18900
49
Marcus Karlsson
Kalix SK
3:10.18900
51
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
3:10.18920
52
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
3:11.19030
53
Hannes Liljedal
Östersunds SK
3:11.19060
54
Oscar Bengtson
IK Stern
3:11.19080
55
Jakob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
3:12.19100
56
Emil Thyrèn
Trönö IK
3:12.19150
57
André Mattei
Sävast Ski Team IF
3:12.19180
58
Johan Nilsson
Byske SK
3:12.19190
58
Elias Olofsson
Vårby IK
3:12.19190
60
Filip Åslin
Stockviks SF
3:13.19210
61
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
3:13.19250
62
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
3:14.19320
63
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
3:14.19330
64
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
3:14.19360
65
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
3:15.19430
66
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
3:15.19450
66
Martin Edman
Eds SK
3:15.19450
68
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
3:15.19470
69
Kevin Roberts
Sävast Ski Team IF
3:16.19530
70
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
3:16.19580
70
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
3:16.19580
70
Olle Strömbäck
Husums IF SK
3:16.19580
73
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
3:17.19630
74
Gabriel Strid
Sunne SLF
3:18.19710
75
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
3:19.19860
76
Andreas Hamrin
Alnö SK
3:21.20020
77
Johan Forslund
Lycksele IF
3:21.20030
78
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
3:22.20100
79
Emil Eriksson
Tierps IF
3:22.20110
80
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
3:22.20130
81
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
3:23.20210
82
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
3:23.20280
83
Jack Sjödin
Junsele IF
3:24.20320
84
Arvid Aronsson
Stockviks SF
3:24.20360
85
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
3:24.20370
86
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
3:24.20390
87
David Nilsson
Sävast Ski Team IF
3:27.20600
88
John Leander
Åsarna IK
3:27.20670
89
Lukas Sondell
Hägglunds SK
3:29.20850
90
Adrian Dahlström
Åmåls OK
3:29.20860
91
Jens Filipsson
Sunne SLF
3:30.20900
92
Emil Bennermo
Hybo AIK
3:31.21000
93
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
3:34.21390
94
Markus Nordmark
Nässjö SF
3:35.21450
95
Jonas Persson
Trönö IK
3:35.21470
96
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
3:40.21980
97
Andreas Lagergren
Bergeforsens SK
3:41.22090
98
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
3:48.22740
99
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23:59:59.8639800
99
Alexander Svensson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
99
Adam Agge Hagberg
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
99
Alex Thiger
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
99
David Dahl
Visborgs OK
23:59:59.8639800
99
Filip Halldén
Garphyttans IF
23:59:59.8639800