Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmfältsloppet
2009-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mattias Westman
IFK Umeå
2:13:41.802000
80.3p
2
Björn Rydvall
Lycksele IF
2:13:43.802200
+2.100
80.3p
3
Johan Sandberg
Kraftstaven Ski Team Förening
2:14:03.804200
+22.2100
80.0p
4
Peter Sjölin
Kraftstaven Ski Team Förening
2:16:03.816200
+2:22.14100
78.6p
5
Markus Ottosson
Skellefteå SK
2:25:51.875000
+12:10.72900
72.3p
6
Anders Lundbäck
Bergnäsets AIK
2:27:31.885000
+13:50.82900
71.4p
7
Magnus Lundbäck
Bergnäsets AIK
2:29:26.896500
+15:45.94400
70.3p
8
Tomas Olofsson
IFK Umeå
2:30:19.901800
+16:38.99700
69.8p
9
Nils Berglund
Norsjö SK
2:30:56.905500
+17:15.103400
69.5p
10
Erik Jonsson
Rossöns IF
2:33:00.917900
+19:19.115800
68.4p
11
Johnnes Stötzel
Åsele IK
2:33:02.918100
+19:21.116000
68.3p
12
Tomas Eriksson
Spöland Vännäs IF
2:35:02.930100
+21:21.128000
67.3p
13
Lukas Peterson
IFK Umeå
2:35:07.930600
+21:26.128500
67.3p
14
Gustav Lundqvist
IK Studenterna
2:36:41.940000
+23:00.137900
66.5p
15
André Jacobsson
Öråns SK
2:37:53.947200
+24:12.145100
65.9p
16
Ingemar Enberg
F 21 IF
2:38:04.948300
+24:23.146200
65.8p
17
Patrik Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
2:40:40.963900
+26:59.161800
64.6p
18
Vilhelm Hampusson
IFK Umeå
2:42:18.973700
+28:37.171600
63.8p
19
Anders Lidman
Strömnäs GIF
2:45:22.992100
+31:41.190000
62.4p
20
Hannes Boström
IFK Arvidsjaur SK
2:49:25.1016400
+35:44.214300
60.7p
21
Mattias Lindgren
Burträsk SK
2:50:22.1022100
+36:41.220000
60.3p
22
Matti Kerro
Storumans IK
2:53:20.1039900
+39:39.237800
59.1p
23
Nils Erixon
Skogis IF
2:55:10.1050900
+41:29.248800
58.4p
24
Erik Sjögren
Föne IK
2:55:59.1055800
+42:18.253700
58.1p
25
Tomas Holm
Sweco IF
3:06:51.1121000
+53:10.318900
54.2p
26
Jens Åhlund
SK Järven
3:07:44.1126300
+54:03.324200
54.0p
27
Jonny Edström
Lycksele IF
3:14:44.1168300
+1:01:03.366200
51.8p
28
Joel Fredriksson
Yrtivaara IS
3:18:27.1190600
+1:04:46.388500
50.7p
29
Björn Thorn-Andersen
Skogis IF
3:25:07.1230600
+1:11:26.428500
48.8p
30
Lars Eriksson
Strömnäs GIF
3:34:45.1288400
+1:21:04.486300
46.4p
31
Johan Arvidsson
Skanska IF
3:38:41.1312000
+1:25:00.509900
45.4p
32
Fredrik Granberg
SK Järven
3:43:07.1338600
+1:29:26.536500
44.4p
33
Fredrik Johansson
SK Järven
3:54:55.1409400
+1:41:14.607300
42.0p
34
Jörgen Sundström
Svensby SK
3:55:33.1413200
+1:41:52.611100
41.8p
35
Robert Holmberg
Utec Center IF
4:14:52.1529100
+2:01:11.727000
38.3p
36
Jesper Stenmark
Malå IF
4:30:20.1621900
+2:16:39.819800
35.9p