Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia / Scandic Cup Masstart
2014-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jesper Modin
Piteå Elit SK
47:42.286180
94.2p
2
Martin Johansson
IFK Mora SK
47:47.286640
+4.360
94.1p
3
Daniel Svensson
IFK Mora SK
47:56.287560
+13.1280
93.8p
4
Viktor Brännmark
Bodens SK
48:40.291990
+58.5710
92.6p
5
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
48:41.292060
+58.5780
92.6p
6
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
48:54.293310
+1:11.7030
92.3p
7
Jens Burman
Åsarna IK
48:54.293360
+1:11.7080
92.3p
8
Anders Svanebo
Stockviks SF
48:58.293760
+1:15.7480
92.2p
9
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
49:34.297390
+1:52.11110
91.2p
10
Arvid Forss
Åsarna IK
49:35.297400
+1:52.11120
91.2p
11
Anton Karlsson
Åsarna IK
49:45.298400
+2:02.12120
91.0p
12
Karl-Johan Westberg
Borås SK
49:57.299640
+2:14.13360
90.7p
13
Robin Norum
IFK Umeå
49:59.299880
+2:17.13600
90.6p
14
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
50:09.300880
+2:27.14600
90.3p
15
Johan Edin
IFK Mora SK
50:19.301890
+2:37.15610
90.1p
16
Martin Bergström
Piteå Elit SK
50:37.303680
+2:55.17400
89.6p
17
Hampus Lindblom
Åsarna IK
50:43.304210
+3:00.17930
89.5p
18
Mathias Jonasson
Östersunds SK
50:50.304940
+3:07.18660
89.3p
19
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
50:55.305420
+3:12.19140
89.2p
20
Erik Silfver
IFK Umeå
51:04.306360
+3:21.20080
89.0p
21
Håkan Emilsson
Offerdals SK
51:11.307040
+3:28.20760
88.8p
22
Nils Persson
Östersunds SK
51:27.308620
+3:44.22340
88.4p
23
Oscar Bergström
IFK Mora SK
51:41.310040
+3:58.23760
88.1p
24
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
51:51.311070
+4:08.24790
87.8p
25
Victor Hallquist
Åsarna IK
51:51.311090
+4:09.24810
87.8p
26
Oscar Lund
IF Hallby SOK
51:52.311150
+4:09.24870
87.8p
27
Patrik Tallbom
Östersunds SK
52:12.313130
+4:29.26850
87.4p
28
Oscar Persson
SK Bore
52:12.313130
+4:29.26850
87.4p
29
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
52:31.315090
+4:49.28810
86.9p
30
Johan Forsberg
IFK Umeå
52:40.315940
+4:57.29660
86.7p
31
Johannes Ringsby
SK Bore
52:52.317170
+5:09.30890
86.4p
32
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
52:56.317590
+5:14.31310
86.3p
33
Carl Olander
IK Stern
52:57.317670
+5:14.31390
86.3p
34
Rasmus Blom
Högsäters GF
53:01.318070
+5:18.31790
86.2p
35
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
53:14.319370
+5:31.33090
85.9p
36
Per Sandberg
Filipstads SF
53:18.319770
+5:35.33490
85.8p
37
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
53:24.320340
+5:41.34060
85.7p
38
Erik Strindlund
Östersunds SK
53:34.321370
+5:51.35090
85.5p
39
Emil Ekman
Ulricehamns IF
53:37.321670
+5:54.35390
85.4p
40
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
54:13.325210
+6:30.38930
84.6p
41
Jesper Arnesson
Borås SK
54:13.325260
+6:30.38980
84.6p
42
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
54:14.325390
+6:32.39110
84.6p
43
David Nordström
IFK Umeå
55:18.331710
+7:35.45430
83.2p
44
Oscar Kardin
Offerdals SK
55:40.333990
+7:58.47710
82.7p
45
Daniel Holmgren
IFK Umeå
55:41.334050
+7:58.47770
82.7p
46
Tobias Nilsson
IFK Umeå
56:13.337230
+8:30.50950
82.0p
47
Albin Jonsson
Högbo GOIF
56:27.338690
+8:45.52410
81.7p
48
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
56:47.340640
+9:04.54360
81.3p
49
Daniel Abrahamsson
Borås SK
57:02.342190
+9:20.55910
81.0p
50
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
57:19.343800
+9:36.57520
80.7p
51
Emil Lagergren
Tynderö IK
57:47.346690
+10:05.60410
80.1p
52
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
57:50.346900
+10:07.60620
80.1p
53
Jimmy Seger
Boo IF
1:00:18.361770
+12:35.75490
77.2p
54
Simon Svanebo
Tynderö IK
1:04:28.386730
+16:45.100450
72.9p
-
Adrian Bergström
Bodens SK
23:59:58.8639700
-
-
Alexander Westberg
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Viktor Hansson
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Nordström
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Adam Steen
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Svelander
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Solin
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Andre Larsson
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Espen Hultgreen Weltzien
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Brofjärd
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Axelsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
David Olofsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Joel Hultin
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-