Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup - Otepää
2014-02-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
18.9km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Algo Karp
Estonia
49:47.298620
92.8p
2
Ari Luusua
Finland
49:57.299620
+10.900
92.6p
3
Øyvind Moen Fjeld
Kjelsås IL
49:57.299640
+10.920
92.5p
4
Eirik Lorentsen
Henning Sl
49:57.299650
+10.930
92.5p
5
Hans Christer Holund
Lyn Ski
49:57.299670
+10.950
92.5p
6
Simon Andersson
Sweden
49:59.299890
+12.1170
92.5p
7
Snorri Nord-norge Veidekke Einarsson -
Tromsø SK
50:00.299930
+13.1210
92.5p
8
Martin Johansson
Sweden
50:03.300210
+15.1490
92.4p
9
Daniel Myrmæl Helgestad
Byåsen IL
50:15.301430
+28.2710
92.0p
10
Mathias Rundgreen
Byåsen IL
50:19.301840
+32.3120
91.9p
11
Matias Strandvall
Finland
50:28.302780
+41.4060
91.7p
12
Vegard Bjerkreim Nilsen
Lillehammer SK
50:28.302790
+41.4070
91.7p
13
Martin Nyenget Løwstrøm
Lillehammer SK
50:29.302850
+42.4130
91.6p
14
Morten Harjo Pettersen
Vadsø SK
50:29.302870
+42.4150
91.6p
15
Sindre Skar Bjoernestad
Bærums Skiklubb
50:29.302880
+42.4160
91.6p
16
Toni Ketelae
Finland
50:49.304830
+1:02.6110
91.1p
17
Ånund Lid Byggland
Høydalsmo IL
50:52.305110
+1:04.6390
91.0p
18
Perttu Hyvarinen
Finland
50:53.305290
+1:06.6570
91.0p
19
Anton Lindblad
Sweden
50:55.305470
+1:08.6750
90.9p
20
Jonas Austmo Kolstad
Henning Sl
51:00.305980
+1:13.7260
90.8p
21
Eirik Telebond
Klæbu IL
51:06.306530
+1:19.7810
90.6p
22
Johan Hoel
Åsen IL
51:11.307030
+1:24.8310
90.5p
23
Lauri Vuorinen
Finland
51:28.308740
+1:41.10020
90.0p
24
Daniel Stock
Lillehammer SK
51:28.308770
+1:41.10050
90.0p
25
Markus Westgaard Johansen
Trøsken IL
51:28.308780
+1:41.10060
90.0p
26
Simon Persson
Sweden
51:34.309380
+1:47.10660
89.8p
27
Rolf Einar Veidekke Jensen
Bossmo Ytteren IL
51:43.310230
+1:56.11510
89.6p
28
Eirik Mysen
Oseberg Skilag
51:43.310290
+1:56.11570
89.6p
29
Eivind Bakkene
Øystre Slidre IL
51:52.311140
+2:05.12420
89.4p
30
Pål Trøan Aune
Steinkjer Skl
51:59.311870
+2:12.13150
89.2p
31
Emil Nyeng
Ringebu Fåvang IL
52:01.312080
+2:14.13360
89.1p
32
Timo Andre Veidekke Bakken
Konnerud IL
52:13.313200
+2:25.14480
88.8p
33
Anton Karlsson
Sweden
52:26.314590
+2:39.15870
88.5p
34
Heikki Korpela
Finland
52:27.314650
+2:40.15930
88.5p
35
Eivind Klemoen Bjeglerud
Vind IL
52:27.314680
+2:40.15960
88.4p
36
Andreas Veerpalu
Estonia
52:27.314690
+2:40.15970
88.4p
37
Sindre Sætre Hammerlund
Asker SK
52:28.314750
+2:41.16030
88.4p
38
Eeri Vahtra
Estonia
52:28.314790
+2:41.16070
88.4p
39
Erik Silfver
Sweden
52:33.315210
+2:45.16490
88.3p
40
Antti Honkimaa
Finland
52:33.315240
+2:46.16520
88.3p
41
Espen Udjus Frorud
Skiptvet IL
52:33.315270
+2:46.16550
88.3p
42
Torjus Børsheim
Lillehammer SK
52:38.315760
+2:51.17040
88.2p
43
Trygve Henden Gaasø
Fjellhug Vereide
52:38.315770
+2:51.17050
88.2p
44
Mikael Gunnulfsen
Ørn IF
52:53.317270
+3:06.18550
87.8p
45
Janne Mononen
Finland
52:53.317290
+3:06.18570
87.8p
46
Carl Quicklund
Sweden
53:01.318070
+3:14.19350
87.6p
47
Kevin Sandau
Canada
53:09.318860
+3:22.20140
87.4p
48
Morten Priks
Estonia
53:21.320090
+3:34.21370
87.1p
49
Håvard Solås Taugbøl
Lillehammer SK
53:31.321090
+3:44.22370
86.8p
50
Karl-Johan Westberg
Sweden
53:32.321160
+3:45.22440
86.8p
51
Gustav Nordström
Sweden
53:32.321190
+3:45.22470
86.8p
52
Eno Vahtra
Estonia
53:33.321270
+3:46.22550
86.8p
53
Vetle Thyli
Raufoss IL Langrenn
53:38.321700
+3:50.22980
86.7p
54
Svein Halvor Dahl
Skarphedin IL
53:38.321710
+3:50.22990
86.7p
55
Rikhard Maki-heikkila
Finland
53:40.321970
+3:53.23250
86.6p
56
Andreas Myran Steen
Leksvik IL
53:48.322780
+4:01.24060
86.4p
57
Alvar Johannes Alev
Estonia
53:52.323100
+4:04.24380
86.3p
58
Fridtjof Vaksdal
Kjelsås IL
53:55.323450
+4:08.24730
86.2p
59
Simen Krüger Hegstad
Lyn Ski
54:12.325110
+4:24.26390
85.8p
60
Karstein Johaug jr
Gran IL
54:21.326020
+4:34.27300
85.6p
61
Toomas Kollo
Estonia
54:40.327900
+4:52.29180
85.1p
62
Markus Sinijaervi
Finland
54:54.329390
+5:07.30670
84.8p
63
Torgeir Skare Thygesen
IL Korlevoll
54:59.329850
+5:12.31130
84.7p
64
Einar Flaktveit Viking Moxnes
Viking Tif
55:05.330440
+5:18.31720
84.5p
65
Sindre Odberg Palm
Spydeberg IL
55:12.331100
+5:24.32380
84.4p
66
Oskar Sjolund
Finland
55:12.331120
+5:25.32400
84.4p
67
Avo Sambla
Estonia
55:18.331780
+5:31.33060
84.2p
68
Håkon Hjelstuen
Lyn Ski
56:00.335930
+6:13.37210
83.2p
69
Peter Andersen
Lillehammer SK
56:14.337390
+6:27.38670
82.9p
70
Janari Rajas
Estonia
56:22.338160
+6:35.39440
82.7p
71
Erik Oevsthus Bakkejord
Strindheim IL
56:55.341440
+7:08.42720
82.0p
72
Fredrik Jonsson
Sweden
56:56.341580
+7:09.42860
82.0p
73
Knute Johnsgaard
Canada
57:00.341910
+7:12.43190
81.9p
74
Martin Nassar
Estonia
57:23.344260
+7:36.45540
81.4p
75
Kristjan Koll
Estonia
57:28.344710
+7:40.45990
81.3p
76
Alexis Turgeon
Canada
57:53.347260
+8:06.48540
80.7p
77
Allar Soo
Estonia
58:18.349770
+8:31.51050
80.2p
78
Mats Iversen
Varden IL
58:30.350970
+8:43.52250
79.9p
-
Rasmus Liira
Estonia
23:59:58.8639700
-
-
Ergo Kukk
Estonia
23:59:58.8639700
-
-
Alar Ervin
Estonia
23:59:58.8639700
-
-
Hans-kristen Rootalu
Estonia
23:59:58.8639700
-
-
Ragnar Bragvin Andresen
Njård IL
23:59:58.8639700
-
-
Alvar Andres Virkus
Estonia
23:59:58.8639700
-
-
Karl Erik Rabakukk
Estonia
23:59:58.8639700
-
-
Hans Teearu
Estonia
23:59:58.8639700
-
-
Bendik Persch Andersen
Lyn Ski
23:59:58.8639700
-
-
Tomas Kaurson
Estonia
23:59:58.8639700
-
-
Mart Kevin Polluste
Estonia
23:59:58.8639700
-
-
Sondre Turvoll Fossli
Hokksund IL
23:59:58.8639700
-
-
Marko KILP
Estonia
23:59:58.8639700
-
-
Dominique Moncion-groulx
Canada
23:59:58.8639700
-
-
Janne Tervo
Finland
23:59:58.8639700
-
-
Andre Mets
Estonia
23:59:58.8639700
-
-
Aleksander Dyrberg EK
Bærums Skiklubb
23:59:58.8639700
-
-
Ingvar Folkvord
Sandnes IL
23:59:58.8639700
-
-
Madis Vaikmaa
Estonia
23:59:58.8639700
-
-
Gjermund Nilsen
Gran IL
23:59:58.8639700
-