Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ulricehamnsloppet
2014-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 503[
1
2
]
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Nilsson
IFK Umeå
2:35:12.931100
61.6p
2
Kristin Ander
OK Landehof
2:43:09.978800
+7:57.47600
58.0p
3
Lykke Mulvad Jeppesen
København SK
2:57:24.1064300
+22:12.133100
52.4p
4
Sofie Dahlblom
SK Hylte
2:59:33.1077200
+24:21.146000
51.6p
5
Åsa Nordberg
Göteborg/Majorna OK
3:06:37.1119600
+31:25.188400
49.3p
6
Sofia Davidsson
Ölmstads IS
3:07:47.1126600
+32:35.195400
49.0p
7
Emma Berg
IFK Helsingborg
3:10:48.1144700
+35:36.213500
48.0p
8
Pia Käck Fritzell
Mullsjö SOK
3:13:24.1160300
+38:12.229100
47.3p
9
Annika Mårtensson
OK Landehof
3:15:35.1173400
+40:23.242200
46.7p
10
Åsa Wikberg
Nybro Ski
3:29:50.1258900
+54:38.327700
43.0p
11
Mia Söderberg
IFK Helsingborg
3:36:39.1299800
+1:01:27.368600
41.4p
12
Anna Gotting
Grönahögs IK
3:38:42.1312100
+1:03:30.380900
41.0p
13
Josefin Palmén
IFK Helsingborg
3:39:42.1318100
+1:04:30.386900
40.8p
14
Kristina Gustafsson
IK Albion
3:41:30.1328900
+1:06:18.397700
40.4p
15
Jenny Svensson
Elmhults SC
3:42:37.1335600
+1:07:25.404400
40.1p
16
Anna Martner
FK Herkules
3:56:24.1418300
+1:21:12.487100
37.5p
17
Charlotte Berglind
IK Stern
4:01:56.1451500
+1:26:44.520300
36.5p
18
Elisabet Bergenholtz
Äspereds IF
4:12:14.1513300
+1:37:02.582100
34.8p
19
Malin Karlsson
Falcon Sports Club
4:15:45.1534400
+1:40:33.603200
34.3p
-
Sandra Adriansson
Borgstena IF
23:59:58.8639700
-
-
Åsa Halldin
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Josefine Stadig
Hestra IF
23:59:58.8639700
-
-
Magdalena Eriksson
Skogsbygdens IF
23:59:58.8639700
-
-
Mia Idmyr
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Anna-karin Jonsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Emelie Sundqvist
IK Stern
23:59:59.8639800
-
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mattias Carlzon
Ulricehamns IF
2:06:02.756100
80.2p
2
Joakim Åleheim
Nybro Ski
2:07:47.766600
+1:45.10400
78.8p
3
Martin Gotting
Ulricehamns IF
2:08:18.769700
+2:16.13500
78.3p
4
Johannes Knoll
OK Dacke
2:09:34.777300
+3:32.21100
77.4p
5
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:10:53.785200
+4:51.29000
76.4p
6
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
2:12:48.796700
+6:46.40500
74.9p
7
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
2:13:10.798900
+7:08.42700
74.7p
8
Anders Sörensson
Tanums IF
2:14:51.809000
+8:49.52800
73.5p
9
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:15:03.810200
+9:01.54000
73.4p
10
Jon Rydholm
Ulricehamns IF
2:15:58.815700
+9:56.59500
72.7p
11
Stefan Palm
Ulricehamns IF
2:16:58.821700
+10:56.65500
72.0p
12
Peter Gustavsson
OK Stigen
2:17:04.822300
+11:02.66100
72.0p
13
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
2:19:33.837200
+13:31.81000
70.4p
14
Anders Lilja
IK Stern
2:20:28.842700
+14:26.86500
69.8p
15
Magnus Dahlblom
SK Hylte
2:20:30.842900
+14:28.86700
69.8p
16
Åke Carlsson Sköld
Jönköpings OK
2:20:48.844700
+14:46.88500
69.6p
17
Joachim Stadig
Hestra IF
2:22:50.856900
+16:48.100700
68.3p
18
Per Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
2:23:55.863400
+17:53.107200
67.7p
19
Gary Larsson
OK Skogshjortarna
2:23:59.863800
+17:57.107600
67.6p
20
Oscar Bergenholtz
Äspereds IF
2:24:52.869100
+18:50.112900
67.1p
21
Anders Olsson
Borås GIF
2:25:08.870700
+19:06.114500
67.0p
22
Martin Melin
OK Kullingshof
2:25:39.873800
+19:37.117600
66.7p
23
Dick Gustafsson
OK Landehof
2:25:41.874000
+19:39.117800
66.7p
24
Kristian Furuskog
Berga SOK
2:26:21.878000
+20:19.121800
66.3p
25
Hg Arvidsson
Sya SK
2:26:28.878700
+20:26.122500
66.2p
26
Christer Nordberg
Göteborg/Majorna OK
2:26:40.879900
+20:38.123700
66.1p
27
Per-Anders Edh
Mölndahl Outdoor IF
2:27:14.883300
+21:12.127100
65.8p
28
Jan Johansson
Uddevalla IS
2:27:39.885800
+21:37.129600
65.5p
29
Henrik Larsson
Borås SK
2:27:49.886800
+21:47.130600
65.5p
30
Pär Ekelund
Borås SK
2:27:49.886800
+21:47.130600
65.5p
31
Martin Ekwall
Ulricehamns IF
2:27:51.887000
+21:49.130800
65.4p
32
Henrik Ulldahl
Jönköpings OK
2:28:02.888100
+22:00.131900
65.3p
33
Martin Erlandsson
Tranemo IF
2:28:16.889500
+22:14.133300
65.2p
34
Marcus Vestlund
IF Ski Team Skåne
2:29:10.894900
+23:08.138700
64.7p
35
Robert Sjödelius
IF Hallby SOK
2:29:26.896500
+23:24.140300
64.6p
36
Roger Lindberg
IK Wilske
2:29:37.897600
+23:35.141400
64.5p
37
Ivan Hedlund
IK Stern
2:29:44.898300
+23:42.142100
64.4p
38
Peter Sprigg
Ulricehamns IF
2:29:54.899300
+23:52.143100
64.3p
39
Johannes Henriksson
IF Ski Team Skåne
2:30:12.901100
+24:10.144900
64.2p
40
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:30:29.902800
+24:27.146600
64.0p
41
Jimmy Friestad
IK Stern
2:30:40.903900
+24:38.147700
63.9p
42
Sigvard Eriksson
Mölndals RK
2:31:07.906600
+25:05.150400
63.7p
43
Peter Karlsson
IK Stern
2:31:48.910700
+25:46.154500
63.3p
44
Erik Lundell
Istrums SK
2:32:24.914300
+26:22.158100
63.0p
45
John Kumlin
IK Ymer
2:32:55.917400
+26:53.161200
62.8p
46
Henry Churchill
IFK Helsingborg
2:33:37.921600
+27:35.165400
62.4p
47
Joan Starck
Hvetlanda SK
2:33:41.922000
+27:39.165800
62.4p
48
Martin Kristensson
Öxabäcks Vinter-IK
2:33:42.922100
+27:40.165900
62.4p
49
Jan-magnus Söderlund
Stockholms-Postens IK
2:34:03.924200
+28:01.168000
62.2p
50
Claes Olsson
Göteborgs SK
2:34:09.924800
+28:07.168600
62.1p
51
Leif Hansson
OK Alehof
2:34:29.926800
+28:27.170600
62.0p
52
Tommy Jonsson
Sävedalens AIK
2:34:37.927600
+28:35.171400
61.9p
53
Jonas Mårtensson
OK Landehof
2:34:43.928200
+28:41.172000
61.9p
54
Joakim Löfwing
Sandhems IF
2:34:43.928200
+28:41.172000
61.9p
55
Tomas Helldén
IFK Skövde SK
2:35:27.932600
+29:25.176400
61.5p
56
Simon Oscarsson
Borås SK
2:35:35.933400
+29:33.177200
61.4p
57
Mattias Strid
Sya SK
2:35:47.934600
+29:45.178400
61.3p
58
Peder Folmanis
Tranemo IF
2:35:57.935600
+29:55.179400
61.3p
59
Andreas Henningsson
Högaborgs Athleter
2:36:11.937000
+30:09.180800
61.1p
60
Fredrik Rosberg
IF Ski Team Skåne
2:36:12.937100
+30:10.180900
61.1p
61
Lars-Erik Larsson
Ryda SK
2:36:36.939500
+30:34.183300
60.9p
62
Mattias Gränfors
Brittatorps Tk
2:37:07.942600
+31:05.186400
60.7p
63
Martin Höglund
Ulricehamns IF
2:37:31.945000
+31:29.188800
60.5p
64
Clas Olsson
Äspereds IF
2:37:55.947400
+31:53.191200
60.3p
65
Kristian Jansson
IF Ski Team Skåne
2:38:03.948200
+32:01.192000
60.3p
66
Johan Christofferson
Borås GIF
2:38:06.948500
+32:04.192300
60.2p
67
Erik Utberg
Uddevalla IS
2:38:31.951000
+32:29.194800
60.0p
68
Stefan Carlen
OK Landehof
2:38:34.951300
+32:32.195100
60.0p
69
Bo Jensen
København SK
2:38:47.952600
+32:45.196400
59.9p
70
Jonas Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
2:38:56.953500
+32:54.197300
59.8p
71
Christer Liljegren
Stenkyrka IF
2:39:56.959500
+33:54.203300
59.4p
72
Stefan Olsson
Axa SC
2:40:17.961600
+34:15.205400
59.2p
73
Kristian Larsson
IK Stern
2:40:24.962300
+34:22.206100
59.2p
74
Johan Olsson
IFK Helsingborg
2:40:56.965500
+34:54.209300
58.9p
75
Egil Edvardsen
Göteborg/Majorna OK
2:41:01.966000
+34:59.209800
58.9p
76
Johan Göranson
IK Ymer
2:41:43.970200
+35:41.214000
58.6p
77
Jonas Karlsson
OK Landehof
2:41:52.971100
+35:50.214900
58.5p
78
Peter Ragnar
Berga SOK
2:41:54.971300
+35:52.215100
58.5p
79
Daniel Olsson
Äspereds IF
2:42:07.972600
+36:05.216400
58.4p
80
Jan-Ola Andersson
Hvetlanda SK
2:42:11.973000
+36:09.216800
58.4p
81
Fredrik Wessberg
OK Landehof
2:42:13.973200
+36:11.217000
58.4p
82
Andreas Hedlund
Mullsjö SOK
2:42:30.974900
+36:28.218700
58.2p
83
Mattias Gotting
Grönahögs IK
2:42:43.976200
+36:41.220000
58.2p
84
Anders Joelsson
OK Landehof
2:43:10.978900
+37:08.222700
58.0p
85
Christoffer Havkranz
IF Hallby SOK
2:43:22.980100
+37:20.223900
57.9p
86
John Harrysson
Skillingaryds FK
2:43:34.981300
+37:32.225100
57.8p
87
Henrik Cullin
Äspereds IF
2:44:06.984500
+38:04.228300
57.6p
88
Mattias Heimdahl
Håfreströms IF
2:44:19.985800
+38:17.229600
57.5p
89
Fredrik Larsson
Skogspojkarnas OK
2:44:22.986100
+38:20.229900
57.4p
90
Marcus Götberg
IK Stern
2:44:30.986900
+38:28.230700
57.4p
91
Emil Tiberg
Björke SK
2:44:40.987900
+38:38.231700
57.3p
92
Henrik Pålsson
Tanums IF
2:44:46.988500
+38:44.232300
57.3p
93
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
2:45:01.990000
+38:59.233800
57.2p
94
Markus Ottosson
OK Landehof
2:45:34.993300
+39:32.237100
56.9p
95
Stefan Bjällsjö
Gnosjö FK
2:46:14.997300
+40:12.241100
56.7p
96
Klas Friborg
Jönköpings OK
2:46:24.998300
+40:22.242100
56.6p
97
Benjamin Ericsson
Äspereds IF
2:46:38.999700
+40:36.243500
56.5p
98
Fredrik Larsson
SOK 68
2:47:11.1003000
+41:09.246800
56.3p
99
Niklas Solsjö
IFK Skövde SK
2:47:19.1003800
+41:17.247600
56.2p
100
Alexander Gustavsson
IK Stern
2:47:32.1005100
+41:30.248900
56.1p
101
Lennart Bengtsson
Falkenbergs OK
2:47:40.1005900
+41:38.249700
56.1p
102
Martin Linde
Göteborgs SK
2:47:46.1006500
+41:44.250300
56.0p
103
Daniel Johansson
IFK Skövde SK
2:48:04.1008300
+42:02.252100
55.9p
104
Peter Wiktorsson
Axa SC
2:48:33.1011200
+42:31.255000
55.7p
105
Kjell Martinsson
Dalstorps IF
2:49:22.1016100
+43:20.259900
55.4p
106
Robert Larsson
Högaborgs Athleter
2:49:27.1016600
+43:25.260400
55.4p
107
Patrik Sylvan
Borås GIF
2:49:38.1017700
+43:36.261500
55.3p
108
Jonas Martner
FK Herkules
2:49:57.1019600
+43:55.263400
55.2p
109
Måns Hilling
IK Stern
2:49:58.1019700
+43:56.263500
55.2p
110
Sonny Långström
FK Vittus
2:50:37.1023600
+44:35.267400
54.9p
111
Jonas Karlsson
Hvetlanda SK
2:50:49.1024800
+44:47.268600
54.8p
112
Fredrik Lundgren
OK Landehof
2:51:21.1028000
+45:19.271800
54.6p
113
Lars Palmqvist
Hvetlanda SK
2:51:24.1028300
+45:22.272100
54.6p
114
Peter Carlsson
Magra IS
2:51:47.1030600
+45:45.274400
54.5p
115
Johan Eriksson
Axa SC
2:51:53.1031200
+45:51.275000
54.4p
116
Mats Kvarnström
Skogsbygdens IF
2:51:58.1031700
+45:56.275500
54.4p
117
Rene Sörensen
Ganlöse Ski
2:52:05.1032400
+46:03.276200
54.3p
118
Feddy Tengberg
Göteborgs SK
2:53:06.1038500
+47:04.282300
54.0p
119
Erik Bresky
IK Ymer
2:53:06.1038500
+47:04.282300
54.0p
120
Christoffer Rehn
IF Ski Team Skåne
2:53:33.1041200
+47:31.285000
53.8p
121
Tomas Hallgren
Uddevalla IS
2:53:35.1041400
+47:33.285200
53.8p
122
Joakim Rölander
Borås SK
2:54:17.1045600
+48:15.289400
53.5p
123
Christian Gunni
Holte Ski
2:54:23.1046200
+48:21.290000
53.5p
124
Fredrik Svensson
OK Dacke
2:54:23.1046200
+48:21.290000
53.5p
125
Pierre Björkli
Borås SK
2:54:25.1046400
+48:23.290200
53.5p
126
Christian Reimers
Köbenhavn
2:54:35.1047400
+48:33.291200
53.4p
127
Albin Eklöf
IK Nocout.se
2:54:37.1047600
+48:35.291400
53.4p
128
Lennart Olsson
Göteborgs SK
2:55:22.1052100
+49:20.295900
53.1p
129
Mats Gustafsson
Borås GIF
2:55:39.1053800
+49:37.297600
53.0p
130
Uno Lau Larsson
Odense Ski
2:56:01.1056000
+49:59.299800
52.9p
131
Robert Isaksson
IF Rigor
2:56:04.1056300
+50:02.300100
52.9p
132
Rasmus Søndergaard Frederiksen
Århus Skiklub
2:56:13.1057200
+50:11.301000
52.8p
133
Fredrik Lorén
Borgstena IF
2:56:18.1057700
+50:16.301500
52.8p
134
Per-Anders Lindén
Axa SC
2:56:40.1059900
+50:38.303700
52.7p
135
Johannes Carlsson Matti
Axa SC
2:57:16.1063500
+51:14.307300
52.4p
136
Odd Löfvendahl
OK Landehof
2:57:20.1063900
+51:18.307700
52.4p
137
Cristian Bodin
IK Stern
2:57:39.1065800
+51:37.309600
52.3p
138
Stefan Johansson
Tidaholm SOK Sisu
2:58:05.1068400
+52:03.312200
52.2p
139
John Simonsson
IK Stern
2:58:50.1072900
+52:48.316700
51.9p
140
Daniel Larsson
Vänersborgs SK
2:59:10.1074900
+53:08.318700
51.8p
141
Magnus Carlsson
Uddevalla IS
2:59:38.1077700
+53:36.321500
51.6p
142
Eric Tilly
Kungälvs OK
2:59:41.1078000
+53:39.321800
51.6p
143
Anders Malm
Rydboholms SK
2:59:51.1079000
+53:49.322800
51.5p
144
Jesper Thunoe Olesen
København SK
3:00:02.1080100
+54:00.323900
51.5p
145
Jonas Björck
IK Albion
3:00:02.1080100
+54:00.323900
51.5p
146
Roger Arnholm
Hestra IF
3:00:12.1081100
+54:10.324900
51.4p
147
Mikael Einarsson
SK Bore
3:00:33.1083200
+54:31.327000
51.3p
148
Kim Berglund
Helsingborgs SOK
3:00:58.1085700
+54:56.329500
51.2p
149
Jens Rangefelt
Axa SC
3:01:12.1087100
+55:10.330900
51.1p
150
Andreas Friberg
Högaborgs Athleter
3:01:19.1087800
+55:17.331600
51.0p
151
Fredrik Nyberg
OK Landehof
3:01:28.1088700
+55:26.332500
51.0p
152
Stein Kleiven
Sävedalens AIK
3:01:36.1089500
+55:34.333300
50.9p
153
Kristian Gotting
Tvärreds IF
3:01:54.1091300
+55:52.335100
50.8p
154
Martin Ottosson
Västerviks OK
3:02:03.1092200
+56:01.336000
50.8p
155
Mats-erik Larsson
Ryda SK
3:02:33.1095200
+56:31.339000
50.6p
156
Patrik Sturesson
OK Landehof
3:02:41.1096000
+56:39.339800
50.6p
157
Mattias Karlsson
Ulricehamns IF
3:02:47.1096600
+56:45.340400
50.6p
158
Tobias Johansson
IF Hallby SOK
3:04:04.1104300
+58:02.348100
50.1p
159
Hampus Johansson
OK Alehof
3:05:41.1114000
+59:39.357800
49.6p
160
Fredrik Westerdahl
IK Stern
3:05:59.1115800
+59:57.359600
49.5p
161
Jonas Hallberg
OK Landehof
3:06:26.1118500
+1:00:24.362300
49.4p
162
Jonathan Lindén
Axa SC
3:07:37.1125600
+1:01:35.369400
49.0p
163
Martin Holgersson
IF Rigor
3:08:30.1130900
+1:02:28.374700
48.7p
164
Thomas Svensson
Hvetlanda SK
3:08:50.1132900
+1:02:48.376700
48.6p
165
Johan Bäckman
Axa SC
3:09:02.1134100
+1:03:00.377900
48.6p
166
Håkan Andersson
Borås SK
3:09:05.1134400
+1:03:03.378200
48.6p
167
Mikael Eriksson
IK Hakarpspojkarna
3:09:34.1137300
+1:03:32.381100
48.4p
168
Martin Lannering
IK Stern
3:09:35.1137400
+1:03:33.381200
48.4p
169
Rickard Stark
Lekeryd-Svarttorps SK
3:09:48.1138700
+1:03:46.382500
48.3p
170
Richard Dahl
OK Alehof
3:10:11.1141000
+1:04:09.384800
48.2p
171
Peter Johannessen
Nybro Ski
3:10:30.1142900
+1:04:28.386700
48.1p
172
Kristoffer Averheim
Axa SC
3:11:34.1149300
+1:05:32.393100
47.8p
173
Per Andersson
Boxholm-Ekeby SK
3:12:35.1155400
+1:06:33.399200
47.5p
174
Casper Jensen Grue
København SK
3:12:41.1156000
+1:06:39.399800
47.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
175
Jens Persson
FK Friskus Varberg
3:13:00.1157900
+1:06:58.401700
47.4p
176
Peter Eriksson
Skogsbygdens IF
3:13:05.1158400
+1:07:03.402200
47.4p
177
William Blomkvist
Mullsjö SOK
3:13:08.1158700
+1:07:06.402500
47.4p
178
Johan Ederönn
Axa SC
3:13:09.1158800
+1:07:07.402600
47.4p
179
Calle Lönnvald
Uddevalla IS
3:13:33.1161200
+1:07:31.405000
47.2p
180
Mikael Johansson
Tibro OK
3:14:20.1165900
+1:08:18.409700
47.0p
181
Daniel Persson
Tidaholm SOK Sisu
3:14:30.1166900
+1:08:28.410700
47.0p
182
Anders Bennrup
IF Ski Team Skåne
3:14:48.1168700
+1:08:46.412500
46.9p
183
Ragnar Uppström
FK Herkules
3:15:29.1172800
+1:09:27.416600
46.7p
184
Ove Johansson
IK Stern
3:15:53.1175200
+1:09:51.419000
46.6p
185
Ronny Ekman
OK Kullingshof
3:16:41.1180000
+1:10:39.423800
46.4p
186
Styrbjörn Johansson
IK Stern
3:16:44.1180300
+1:10:42.424100
46.3p
187
Johan Leijgård
Gudhems IF
3:16:48.1180700
+1:10:46.424500
46.3p
188
Stefan Borg
Göteborg/Majorna OK
3:18:21.1190000
+1:12:19.433800
45.9p
189
Malin Josephson
OK Stigen
3:18:48.1192700
+1:12:46.436500
45.8p
190
Filip Klintgärde
Lekeryd-Svarttorps SK
3:20:15.1201400
+1:14:13.445200
45.4p
191
Emil Axfors
Axa SC
3:20:17.1201600
+1:14:15.445400
45.4p
192
Jakob Valling
København SK
3:20:27.1202600
+1:14:25.446400
45.3p
193
Steffen Mattrup Lund-Hansen
Ganlöse Ski
3:22:09.1212800
+1:16:07.456600
44.9p
194
Karl Arvidsson
Sya SK
3:22:57.1217600
+1:16:55.461400
44.7p
195
Konstantin Petrov
Axa SC
3:23:27.1220600
+1:17:25.464400
44.6p
196
Lars Brydolf
IK Stern
3:25:48.1234700
+1:19:46.478500
44.0p
197
Patrik Ericsson
Göteborgs SK
3:26:30.1238900
+1:20:28.482700
43.8p
198
Pontus Byberg
Magra IS
3:27:13.1243200
+1:21:11.487000
43.6p
199
Anders Wallqvist
IF Hallby SOK
3:27:18.1243700
+1:21:16.487500
43.6p
200
Lars Idmyr
IK Stern
3:27:23.1244200
+1:21:21.488000
43.6p
201
Jesper Herum Pedersen
København SK
3:28:16.1249500
+1:22:14.493300
43.4p
202
Andreas Ryrbo
Hindås SK
3:29:25.1256400
+1:23:23.500200
43.1p
203
Casper Barfoed
København SK
3:30:34.1263300
+1:24:32.507100
42.8p
204
Anders Lind
Tranemo IF
3:35:42.1294100
+1:29:40.537900
41.6p
205
Royan Lindh
Mullsjö SOK
3:36:41.1300000
+1:30:39.543800
41.4p
206
Daniel Lingenhult
Volvo IF
3:36:52.1301100
+1:30:50.544900
41.4p
207
Aleksander Brekke
Axa SC
3:37:29.1304800
+1:31:27.548600
41.2p
208
Erik Landergren
Stenkyrka IF
3:38:11.1309000
+1:32:09.552800
41.1p
209
Johan Berntsson
Axa SC
3:38:42.1312100
+1:32:40.555900
41.0p
210
Björn Kaborn
Eds SK
3:39:32.1317100
+1:33:30.560900
40.8p
211
Sören Persson
Hvetlanda SK
3:41:12.1327100
+1:35:10.570900
40.4p
212
David Beckman
IK Livsnerven
3:41:21.1328000
+1:35:19.571800
40.4p
213
Thomas Højland
København SK
3:43:16.1339500
+1:37:14.583300
40.0p
214
Kristoffer Hvidsteen
København SK
3:45:39.1353800
+1:39:37.597600
39.5p
215
Lars Holm Pedersen
København SK
3:45:53.1355200
+1:39:51.599000
39.5p
216
Stefan Fredriksson
IK Stern
3:46:06.1356500
+1:40:04.600300
39.4p
217
Fredrik Carlsson
Axa SC
3:46:46.1360500
+1:40:44.604300
39.3p
218
Andreas Helmersson
Axa SC
3:48:56.1373500
+1:42:54.617300
38.9p
219
Josef Hederström
Magra IS
3:49:03.1374200
+1:43:01.618000
38.9p
220
Jimmy Söhrman
IF Rigor
3:52:36.1395500
+1:46:34.639300
38.2p
221
Andreas Idegård
IK Stern
3:53:46.1402500
+1:47:44.646300
38.0p
222
Mattias Edenholm
OK Landehof
3:55:26.1412500
+1:49:24.656300
37.7p
223
Hans Strandberg
Axa SC
3:57:33.1425200
+1:51:31.669000
37.3p
224
Sören Nielsen
København SK
3:59:06.1434500
+1:53:04.678300
37.0p
225
Martin Smedendahl
Göteborgs SK
3:59:55.1439400
+1:53:53.683200
36.8p
226
Håkan Wikemar
Göteborgs SK
4:08:23.1490200
+2:02:21.734000
35.4p
227
Tomas Pamin
Björnstorps IF
4:16:30.1538900
+2:10:28.782700
34.2p
-
David Olofsson
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
-
Anders Axelsson
IFK Helsingborg
23:59:58.8639700
-
-
Lennart Bröttgårdh
Trollhättans SOK
23:59:58.8639700
-
-
Asgeir Edvardsen
Göteborg/Majorna OK
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Brolin
Magra IS
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Gustafsson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
John Hillman
Linköpings SK
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Klaar
IK Vista
23:59:58.8639700
-
-
Benny Mild
Gällstads IF
23:59:58.8639700
-
-
Carl-emil Nettelman
SOK Viljan
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Svensson
Äspereds IF
23:59:58.8639700
-
-
Tobias Antonsson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Claus Bak
København SK
23:59:58.8639700
-
-
Benjamin Borregaard
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Torbjörn Bäck
Borgstena IF
23:59:58.8639700
-
-
Morten Gamborg Nielsen
Lima IF
23:59:58.8639700
-
-
Kalle Hübsch
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Martin Håkansson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Tomas Johansson
Tidaholm SOK Sisu
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:58.8639700
-
-
Tomas Magnusson
Bullarens GOIF
23:59:58.8639700
-
-
Martin Malm
Täby IS SK
23:59:58.8639700
-
-
Niclas Olsson
Peab Fritid
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Palmér
IK Ymer
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Rom
Främmestads IK
23:59:58.8639700
-
-
Björn Sjökvist
OK Kullingshof
23:59:58.8639700
-
-
Per Klerfors
Aplareds IF
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Blom
Magra IS
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Ek
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
-
Kimmo Holmquist
Ljungskile FK
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Giselsson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Peter Liff
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Martin Eklöf
Björkfors GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Christian Olsson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Rudklint
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Arnesson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Roland Börjesson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Davidson
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
-
Ola Franzén
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Halvarsson
Björkfors GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Jon Holmberg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Sverker Karltorp
Sandhems IF
23:59:59.8639800
-
-
Robin Larsen
Intersport IF
23:59:59.8639800
-
-
Robert Malmgren
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Naurin
OK Skogshjortarna
23:59:59.8639800
-
-
Christian Ragnar
Berga SOK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Sjöberg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Ulrik Svensson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Henk van Pelt
Stichts Langlauf Team
23:59:59.8639800
-
-
Ulf Westlund
Anderstorps OK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Åström
Ronneby OK
23:59:59.8639800
-
-
Simon Andersson
Hgs
23:59:59.8639800
-
-
Lars-Göran Andreasson
Volvo IF
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Bergstrand
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Borlid
Stora Höga
23:59:59.8639800
-
-
Bertil Carlsson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Claesson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Tom Dolck
Brännebrona SK
23:59:59.8639800
-
-
Søren Fogelstrøm
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
23:59:59.8639800
-
-
Emil Göhlin
Hestra SSK
23:59:59.8639800
-
-
Filip Göhlin
Hestra SSK
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Götesson
Bottnaryd IF
23:59:59.8639800
-
-
Richard Hansson
Skillingaryds FK
23:59:59.8639800
-
-
Jacob Heimersson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Israelsson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Jens Johanson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Johansson
IK Ymer
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Jönsson
OK Dacke
23:59:59.8639800
-
-
Lennart Klingberg
Procordia Food
23:59:59.8639800
-
-
Kim Larsen
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Björn Larsson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Markus Lindström
Timmersdala Motion
23:59:59.8639800
-
-
Jonatan Lövkvist
Bankeryds Skid o Mk
23:59:59.8639800
-
-
Peter Nohlin
Gkn Aerospace FF
23:59:59.8639800
-
-
Morten Plannthin
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Ranneberg
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Ryrbo
Hindås SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Samuelsson
IK Ymer
23:59:59.8639800
-
-
Anton Sjöberg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Sjödahl
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Erik Svensson
Ölmstads IS
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Sörensson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Christian Wetter
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
Jan-erik Engholm
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna Eklöf
IF Hallby SOK
3:23:16.1219500
44.6p
2
Malin Skönvall
Ellos IF
3:27:31.1245000
+4:15.25400
43.5p
3
Susanna Karlsson
IK Stern
3:32:47.1276600
+9:31.57000
42.3p
4
Annika Nilsson
Göteborg
3:37:25.1304400
+14:09.84800
41.3p
5
Agneta Mattiasson
IK Stern
3:37:32.1305100
+14:16.85500
41.2p
6
Marita Davidsson
Ölmstads IS
3:39:12.1315100
+15:56.95500
40.9p
7
Tina Wallenstrøm
Holte Ski
3:39:42.1318100
+16:26.98500
40.8p
8
Karin Öiestad
Fjärås AIK
3:41:50.1330900
+18:34.111300
40.3p
9
Malin Rentner
IFK Helsingborg
3:44:55.1349400
+21:39.129800
39.7p
10
Carmita Leander
Falkenbergs OK
3:50:49.1384800
+27:33.165200
38.5p
11
Inger Såndberg
Falköping
3:57:12.1423100
+33:56.203500
37.3p
12
Lisbeth Crafack
Danmark
3:58:14.1429300
+34:58.209700
37.1p
13
Caroline Mellberg
IK Studenterna
3:59:09.1434800
+35:53.215200
37.0p
14
Jennie-ann Svensson
Ätrans IF
4:04:39.1467800
+41:23.248200
36.0p
15
Frida Grundström
Axa SC
4:09:32.1497100
+46:16.277500
35.2p
16
Malin Ekman
Göteborg
4:32:41.1636000
+1:09:25.416400
31.9p
-
Katharina Hansson
Kilanda
23:59:58.8639700
-
-
Sofia Karlsson
Istrums SK
23:59:58.8639700
-
-
Marianne Madsen
København SK
23:59:58.8639700
-
-
Lone Olling
København SK
23:59:58.8639700
-
-
Anna Sörqvist
Hindås SK
23:59:58.8639700
-
-
Jessica Nauckhoff
Hindås SK
23:59:58.8639700
-
-
Regina Adalberth
IFK Helsingborg
23:59:59.8639800
-
-
Nina Fors
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Ingrid Karlsson
Uddevalla SK
23:59:59.8639800
-
-
Ylva Nilsson
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Karin Theorin Mägi
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Victoria Wage
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Måns Larsson
Göteborg
2:40:39.963800
59.1p
2
Nicklas Grundén
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:43:03.978200
+2:24.14300
58.0p
3
Mårten Johansson
Falköpings AIK SK
2:43:53.983200
+3:14.19300
57.7p
4
Erik Westerlind
Säffle SK
2:45:00.989900
+4:21.26000
57.2p
5
Johan Nyman
SOL Tranås
2:46:56.1001500
+6:17.37600
56.4p
6
Magnus Dahlström
Äspereds IF
2:47:09.1002800
+6:30.38900
56.3p
7
Jakub Cvach
Mölndal
2:59:18.1075700
+18:39.111800
51.7p
8
Robert Nyman
SOL Tranås
3:02:51.1097000
+22:12.133100
50.5p
9
Martin Hector
Axa SC
3:03:05.1098400
+22:26.134500
50.5p
10
Per Kjell
Tibro
3:04:00.1103900
+23:21.140000
50.2p
11
Anders Östlund
Axa SC
3:04:04.1104300
+23:25.140400
50.1p
12
Krister Strand
OK Landehof
3:05:09.1110800
+24:30.146900
49.8p
13
Jonas Dahlqvist
Broby GOIF
3:05:51.1115000
+25:12.151100
49.6p
14
Simon Lysgaard
Team Gorace
3:08:14.1129300
+27:35.165400
48.8p
15
Markus Thunberg
Alingsås
3:10:25.1142400
+29:46.178500
48.2p
16
Michael Persson
Mölndal
3:10:55.1145400
+30:16.181500
48.0p
17
Simon Torstensson
Axa SC
3:11:43.1150200
+31:04.186300
47.8p
18
Niels From
København SK
3:11:53.1151200
+31:14.187300
47.7p
19
Jan Grahn
IK Uven
3:12:54.1157300
+32:15.193400
47.4p
20
Gustaf Hederström
Axa SC
3:15:21.1172000
+34:42.208100
46.7p
21
Martin Forhaug
Lidköpings VSK
3:16:24.1178300
+35:45.214400
46.4p
22
Stefan Sandstedt
Bankeryds Skid o Mk
3:17:08.1182700
+36:29.218800
46.2p
23
Christian Kleihs
Ätrans IF
3:17:44.1186300
+37:05.222400
46.1p
24
Henrik Palmén
Herrljunga Skid o OL
3:18:16.1189500
+37:37.225600
45.9p
25
Lars-johan Carlsson
Alvesta SOK
3:20:17.1201600
+39:38.237700
45.4p
26
Peter Håkansson Torring
IK Stern
3:20:41.1204000
+40:02.240100
45.3p
27
Johan Glans
IK Stern
3:20:47.1204600
+40:08.240700
45.3p
28
Stephan Åkervall
Lidköpings VSK
3:20:51.1205000
+40:12.241100
45.2p
29
Magnus Strand
OK Landehof
3:20:56.1205500
+40:17.241600
45.2p
30
Joakim Rolandson
IK Stern
3:20:58.1205700
+40:19.241800
45.2p
31
Johan Karlsson
Jönköping
3:21:09.1206800
+40:30.242900
45.2p
32
Kent Nero
Mullsjö SOK
3:21:53.1211200
+41:14.247300
45.0p
33
Daniel Mattsson
IK Stern
3:23:32.1221100
+42:53.257200
44.5p
34
Magnus Larsson
Grundsund
3:24:20.1225900
+43:41.262000
44.3p
35
Martin Skönvall
Aplareds IF
3:24:22.1226100
+43:43.262200
44.3p
36
Joakim Hansson
Skillingaryds FK
3:25:52.1235100
+45:13.271200
44.0p
37
Daniel Johansson
Hjo Velocipedklubb
3:27:49.1246800
+47:10.282900
43.5p
38
Jesper Sundsten
IK Stern
3:28:26.1250500
+47:47.286600
43.3p
39
Johan Sjölund
No Club
3:29:02.1254100
+48:23.290200
43.2p
40
Rikard Boije AF Gennäs
Göteborg
3:29:33.1257200
+48:54.293300
43.1p
41
Claes Emanuelsson
Tranemo IF
3:29:45.1258400
+49:06.294500
43.0p
42
Marcus Hofvander
Uddevalla IS
3:29:52.1259100
+49:13.295200
43.0p
43
Bengt Olausson
Skogsbygdens IF
3:30:08.1260700
+49:29.296800
42.9p
44
Claes Götarsson
Ulricehamns IF
3:30:30.1262900
+49:51.299000
42.8p
45
Henrik Andersson
OK Stigen
3:31:00.1265900
+50:21.302000
42.7p
46
Magnus Ryberg
Skillingaryds FK
3:31:04.1266300
+50:25.302400
42.7p
47
Tobias Karlsson
Axa SC
3:32:14.1273300
+51:35.309400
42.4p
48
Mattias Germundsson
Nässjö
3:32:31.1275000
+51:52.311100
42.4p
49
Johan Palmquist
Nässjö
3:32:31.1275000
+51:52.311100
42.4p
50
Per-anders Gustafsson
Lidköping
3:33:13.1279200
+52:34.315300
42.2p
51
Henrik Johansson
Hovås
3:35:55.1295400
+55:16.331500
41.6p
52
Kristian Wallöe
Söborg
3:36:01.1296000
+55:22.332100
41.6p
53
Thomas Wiis Vogelsang
Værløse
3:36:28.1298700
+55:49.334800
41.5p
54
Mikael Johansson
Hovås
3:37:15.1303400
+56:36.339500
41.3p
55
Lars-Åke Pihlqvist
Axa SC
3:40:33.1323200
+59:54.359300
40.6p
56
Ola Winkvist
Göteborgs Polismäns IF
3:41:51.1331000
+1:01:12.367100
40.3p
57
Hans Henrik Schmidt
København SK
3:42:10.1332900
+1:01:31.369000
40.2p
58
Jacob Maar
Faaborg Ski-og Motionsklub
3:42:23.1334200
+1:01:44.370300
40.2p
59
Peter Blomgren
Hermansby IF
3:42:45.1336400
+1:02:06.372500
40.1p
60
Magnus Kwant
IF Rigor
3:43:36.1341500
+1:02:57.377600
39.9p
61
Jesper Olsson
Mölndahl Outdoor IF
3:44:47.1348600
+1:04:08.384700
39.7p
62
Marcus Bryng
Göteborg
3:45:16.1351500
+1:04:37.387600
39.6p
63
Johan Axfors
IK Stern
3:45:20.1351900
+1:04:41.388000
39.6p
64
Rene Thejsen
København SK
3:45:54.1355300
+1:05:15.391400
39.5p
65
Patrik Jonsson
IK Stern
3:47:00.1361900
+1:06:21.398000
39.3p
66
Fredric Östan
Axa SC
3:47:01.1362000
+1:06:22.398100
39.3p
67
Henrik Froböse
Partille
3:49:11.1375000
+1:08:32.411100
38.8p
68
Jimmy Drufva
Axa SC
3:50:50.1384900
+1:10:11.421000
38.5p
69
Jesper Ericsson
Göteborg
3:51:32.1389100
+1:10:53.425200
38.4p
70
Henrik Öberg
Kungälv
3:53:50.1402900
+1:13:11.439000
37.9p
71
Carl Henrik Ohlsson
IFK Skövde SK
3:54:37.1407600
+1:13:58.443700
37.8p
72
Joakim Olsson
Fastighetsbyrån Ale
3:55:59.1415800
+1:15:20.451900
37.6p
73
Magnus Rudén
Stenungsunds OK
3:56:00.1415900
+1:15:21.452000
37.5p
74
Kent Meiling Sørensen
København SK
3:56:17.1417600
+1:15:38.453700
37.5p
75
Carl-fredrik Ahnsberg
Göteborg
3:56:19.1417800
+1:15:40.453900
37.5p
76
Roger Persson
Stenungsunds OK
3:56:37.1419600
+1:15:58.455700
37.4p
77
Mikael Bergendahl
Älmestad
3:58:41.1432000
+1:18:02.468100
37.1p
78
Per Arvidsson
IF Rigor
4:00:34.1443300
+1:19:55.479400
36.7p
79
Mikkel Laursen
No Club
4:01:15.1447400
+1:20:36.483500
36.6p
80
Michael Elvertorp
København SK
4:02:24.1454300
+1:21:45.490400
36.4p
81
Thomas Johansson
I 19 IF
4:02:33.1455200
+1:21:54.491300
36.4p
82
Joakim Ståhl
I 19 IF
4:02:40.1455900
+1:22:01.492000
36.4p
83
Ingvar Jansson
IK Stern
4:03:54.1463300
+1:23:15.499400
36.2p
84
Mads Heinkov
København SK
4:04:22.1466100
+1:23:43.502200
36.1p
85
Reine Patriksson
Ulricehamns IF
4:08:31.1491000
+1:27:52.527100
35.4p
86
Jes Schmidt-petersen
Holte Ski
4:09:02.1494100
+1:28:23.530200
35.3p
87
Lars Dahlström
IF Rigor
4:11:05.1506400
+1:30:26.542500
35.0p
88
Stefan Börjesson
Hermansby IF
4:11:39.1509800
+1:31:00.545900
34.9p
89
Andreas Hoel
Kornerup Skiklub
4:19:02.1554100
+1:38:23.590200
33.8p
90
Mats Brändström
Ulricehamn
4:28:26.1610500
+1:47:47.646600
32.5p
-
Stefan Andersson
Tibro OK
23:59:58.8639700
-
-
Hannes Berglin
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Kim R Buck
Köbenhavn
23:59:58.8639700
-
-
Hampus Jakobson
Herrljunga Skid o OL
23:59:58.8639700
-
-
Hans Jonsson
IK Albion
23:59:58.8639700
-
-
Stephan Jørgensen
Köbenhavn
23:59:58.8639700
-
-
Christer Karlsson
Istrums SK
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Mattsson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Jan Petersen
Holte Ski
23:59:58.8639700
-
-
Mogens Rasmussen
København SK
23:59:58.8639700
-
-
Robert Secher
FK Friskus Varberg
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Sørensen
Kbh
23:59:58.8639700
-
-
Anders Engström
Jönköping
23:59:58.8639700
-
-
Staffan Herbst
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Gustaf Rådman
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Rickard Axelsson
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
-
Niels Kristian Nielsen
København SK
23:59:58.8639700
-
-
Klaus Østrup
København SK
23:59:58.8639700
-
-
A Peter Hindriks
Kullavik IF
23:59:59.8639800
-
-
Anders Abelin
IFK Helsingborg
23:59:59.8639800
-
-
Torsten Adalberth
IFK Helsingborg
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Alriksson
Skogsbygdens IF
23:59:59.8639800
-
-
Björn Bayer
Holte Ski
23:59:59.8639800
-
-
Martin Bergström
IK Ymer
23:59:59.8639800
-
-
Matthias Busch
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Lennart Eriksson
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Follinger
Höör
23:59:59.8639800
-
-
Vakant Vakant
Silkeborg Skiklub
23:59:59.8639800
-
-
Per Haglöf
Landvetter
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Hallberg
Härryda
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Hartman
Kungsbacka
23:59:59.8639800
-
-
Kent Johnsson
ASK Växjö
23:59:59.8639800
-
-
Morten Knudsen
Allerød-skibumserne
23:59:59.8639800
-
-
Kalle Kortelainenin
Ulricehamn
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Lantto
Linköping
23:59:59.8639800
-
-
Steen Nepper Larsen
Kronborg Cykelklub
23:59:59.8639800
-
-
Jan Mattsson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Pettersson
OK Dacke
23:59:59.8639800
-
-
Johan Qvick
Skövde
23:59:59.8639800
-
-
Kristoffer Saxild
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Superfin
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
Visar resultat 1 till 500 av 503[
1
2
]