Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Sprint
2014-02-15
INFO
RESULTAT
Visa sprintstege
Visar resultat 1 till 500 av 629[
1
2
]
D 18
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
2
Filippa Lindman
Stockviks SF
3
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
4
Emma Ribom
Kalix SK
5
Olivia Persson
Storumans IK
6
Mathilda Ruus
Gillberga SK
Semifinal
7
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
7
Ida Kihlén
Malungs IF
9
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
9
Sara Wadman
IFK Mora SK
11
Klara Svensson
Äspereds IF
11
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
Kvartsfinal
13
Karin Björnlinger
IK Vista
13
Linda Ström
Hägglunds SK
13
Emma Backén
Svegs IK
16
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
16
Johanna Engström
Kalix SK
16
Evelina Sutro
IFK Mora SK
16
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
16
Emma Persson
Bjuråkers GOIF
21
Matilda Tagg
Njutångers IF SK
21
Ellionore Bäckman
Hede SK
21
Malin Jonsson
IK Stern
21
Patricia Lockner
Graninge-Alliansen
21
Frida Johansson
Hudiksvalls IF
26
Emma Jonsson
Åsarna IK
26
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
26
Signe Rosenberg
Duveds IF
26
Amanda Johansson
Tranemo IF
30
Ellen Sarenmark
SK Leksand
Kval
31
Ilona Lusth
Åsarna IK
4:12.25197
32
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
4:14.25305
33
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
4:15.25412
34
Johanna Björklund
IF Hallby SOK
4:15.25434
35
Ida Hallquist
Åsarna IK
4:15.25446
36
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
4:15.25465
37
Jasmine Olsson
Hudiksvalls IF
4:16.25512
38
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
4:16.25544
39
Maria Jonasson
Östersunds SK
4:17.25688
40
Agnes Åstot
IFK Umeå
4:18.25716
41
Hanna Fritz
Åmåls OK
4:18.25771
42
Elin Bryne
IK Fryken
4:19.25819
43
Madeleine Forsell
Linköpings SK
4:20.25915
44
Linn Gustafsson
Filipstads SF
4:21.26001
45
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
4:21.26066
46
Ellen Dalberg
Åmotfors IF
4:23.26297
47
Sara Björklund
Alnö SK
4:25.26429
48
Maja Wiik
Tvärreds IF
4:26.26504
49
Jessica Johansson
Falu IK
4:29.26841
50
Agnes Carlsson
Visborgs OK
4:29.26844
51
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
4:30.26916
52
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
4:30.26932
53
Frida Lindqvist
Hagfors SF
4:30.26988
54
Elin Blomqvist
IK Stern
4:32.27109
55
Lina Åslund
Hedesunda IF
4:35.27431
56
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
4:35.27440
57
Julia Jonsson
IK Stern
4:38.27732
58
Julia Sköllerhag
Årjängs IF
4:51.29057
59
Emma Thalin
Svegs IK
23:59:59.8639800
59
Linnea Stark
Stockviks SF
23:59:59.8639800
59
Sara Östling
Svegs IK
23:59:59.8639800
59
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
23:59:59.8639800
59
Amanda Lindblad
Stockviks SF
23:59:59.8639800
59
Klara Nordlund
Hybo AIK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
2
Isabelle Persson
Stockviks SF
3
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
4
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
5
Helena Lundkvist
Kalix SK
6
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
Semifinal
7
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
7
Sandra Olsson
Malungs IF
9
Moa Wikberg
Grava SK
9
Emma Björklund
IFK Mora SK
11
Sarah Hale
IFK Mora SK
11
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
Kvartsfinal
13
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
13
Ida Jonsson
Duveds IF
13
Olivia Hansson
Garphyttans IF
16
Therese Axelsson
SK Bore
16
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
16
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
16
Julia Nyström
Nordingrå SK
16
Angelica Johansson
IFK Mora SK
21
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
21
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
21
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
21
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
21
Josefin Nilsson
IK Fryken
26
Julia Seger
Boo IF
26
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
26
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
26
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
30
MIMMI BJÖRN
IF Umeå
Kval
31
Josefin Jonsson
Delsbo IF
4:22.26135
32
Lovisa Gunterberg
Ulricehamns IF
4:30.26900
33
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
4:42.28136
34
Jonna Sundling
IFK Umeå
23:59:59.8639800
34
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
34
Carolina Nilsson
IK Fryken
23:59:59.8639800
34
Siri Johnsson Ohrankämmen
IK Stern
23:59:59.8639800
D 21
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
2
Hanna Falk
Ulricehamns IF
3
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
4
Maria Sundström
Strömnäs GIF
5
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
6
Maria Nordström
Ulricehamns IF
Semifinal
7
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
8
Helene Söderlund
IFK Mora SK
9
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
9
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
11
Emma Ivarsson
Årsunda IF
11
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
Kvartsfinal
13
Linn Sömskar
IFK Umeå
13
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
13
Lisa K Svensson
Åsarna IK
16
Sofie Elebro
IFK Umeå
16
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
16
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
16
Katarina Olsson
Fränsta IK
16
Terese Andersson
IFK Umeå
21
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
21
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
21
Lena Wiklund
Högbo GOIF
21
Frida Erkers
Sundbybergs IK
21
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
26
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
26
Eva Johansson
Linköpings SK
26
Katja Schwartz
Åsarna IK
26
Isabella Dannberg
Högbo GOIF
26
Lovisa Sundin
Delsbo IF
Kval
31
Anna K Maliwan
Falun Borlänge SK
4:25.26473
32
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
4:33.27230
33
Julia Svan
Vansbro AIK SK
23:59:59.8639800
33
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
33
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
33
Sanna Hallberg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 18
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
2
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
3
Nils Augustsson
IFK Mora SK
4
Olle Axelsson
Borås SK
5
Jakob Jansson
Månkarbo IF
6
Alfred Buskqvist
IK Stern
Semifinal
7
Filip Danielsson
Garphyttans IF
7
Anders Roos
Östersunds SK
9
Max Novak
Offerdals SK
9
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
11
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
11
Peter Nilsson
Lycksele IF
Kvartsfinal
13
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
13
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
13
Martin Herbert
Sundbybergs IK
16
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
16
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
16
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
16
August Spik
SK Leksand
16
Gustav Rotvold
Åsarna IK
21
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
21
Adam Gillman
Garphyttans IF
21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
21
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
21
Tomas Bryntesson
Töcksfors IF
26
Oscar Lindell
Stockviks SF
26
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
26
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
26
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
26
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
Kval
31
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
3:25.20430
32
Emil Danielson
Dala-Järna IK
3:29.20832
33
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
3:29.20840
34
Filip Åslin
Stockviks SF
3:30.20917
35
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
3:30.20934
36
Johan Forslund
Lycksele IF
3:30.20945
37
Alexander Svensson
Äspereds IF
3:30.20971
38
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
3:31.21042
39
David Larsson
Hudiksvalls IF
3:31.21061
40
Elias Olofsson
Vårby IK
3:31.21075
41
Oscar Bengtson
IK Stern
3:32.21124
42
Emil Thyrèn
Trönö IK
3:32.21168
43
Adam Agge Hagberg
IK Jarl Rättvik
3:33.21241
44
John Leander
Åsarna IK
3:33.21258
45
Martin Edman
Eds SK
3:34.21367
46
Oscar Johansson
Linköpings SK
3:34.21386
47
Jonathan Engström
Borås GIF
3:35.21402
48
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
3:35.21478
49
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
3:36.21536
50
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
3:36.21547
51
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
3:36.21568
52
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
3:38.21728
53
Albert Friman
Brottby SK
3:38.21779
54
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
3:39.21810
55
Emil Eriksson
Tierps IF
3:39.21889
56
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
3:40.21996
57
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
3:43.22200
58
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
3:43.22229
59
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
3:43.22260
60
Alfred Boman
Tranemo IF
3:46.22571
61
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
3:47.22665
62
August Östlund
Hedesunda IF
3:47.22666
63
Markus Nordmark
Nässjö SF
3:50.22923
64
Daniel Johansson
Bredaryds SOK
3:53.23276
65
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
3:54.23313
66
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
3:57.23665
67
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
3:58.23718
68
Jens Filipsson
Sunne SLF
4:01.24032
69
Erik Björkman
Täfteå IK
4:10.24904
70
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
70
Marcus Grate
Täfteå IK
23:59:59.8639800
70
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
70
Jens Selahn
Stockviks SF
23:59:59.8639800
70
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
70
Adrian Dahlström
Åmåls OK
23:59:59.8639800
H 20
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2
Jacob Engström
Kalix SK
3
Marcus Ruus
Gillberga SK
4
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
5
Markus Persson
Hudiksvalls IF
6
Olof Jonsson
Duveds IF
Semifinal
7
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
7
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
9
Henrik Ottosson
Åsarna IK
9
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
11
Eddie Edström
Stockviks SF
11
Olof Roos
Östersunds SK
Kvartsfinal
13
Emil Svensson
Åsarna IK
13
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
13
Erik Söderlund
Malungs IF
16
Martin Emilsson
Offerdals SK
16
Jonathan Ström
Hägglunds SK
16
Edvard Sundman
Åsarna IK
16
Gustav Lundholm
Sollefteå Skidor IF
16
Marcus Johansson
Gillberga SK
21
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
21
Sebastian Olsson
Stockviks SF
21
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
21
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
21
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
26
Axel Ekström
Garphyttans IF
26
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
26
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
29
Simon Lageson
Åsarna IK
29
Jens Burman
Åsarna IK
Kval
31
Viktor Eriksson
Malungs IF
3:17.19698
32
Daniel Södersten
Orsa SK
3:18.19730
33
Björn Sandström
Täfteå IK
3:18.19736
34
Anton Persson
SK Bore
3:18.19776
35
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
3:19.19894
36
Daniel Johansson
Hägglunds SK
3:20.19947
37
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
3:20.19950
38
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
3:20.19960
39
Viktor Karlsson
Storumans IK
3:21.20022
40
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
3:21.20054
41
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
3:21.20074
42
Joel Lager
Garphyttans IF
3:24.20337
43
Magnus Brander
Åmotfors IF
3:24.20384
44
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
3:24.20387
45
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
3:27.20652
46
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
3:29.20812
47
Erik Finnskog
Tranemo IF
3:32.21132
48
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
3:33.21272
Visar resultat 1 till 500 av 629[
1
2
]