Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Sprint
2014-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 16
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
2
Sofie Oskarsson
SK Leksand
3
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
4
Alicia Persson
Stockviks SF
5
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
6
Moa Lundgren
Täfteå IK
B-Final
7
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
8
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
9
Hulda Forsberg
Kramfors Alliansen
10
Evelina Lax
Nässjö SF
11
Ida Gustavsson
IFK Arvidsjaur SK
12
Nelly Johansson
Luleå Gjutarens IF
Kvartsfinal
13
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
13
Louise Roslin
Norrfjärdens IF
13
Tilda Johansson
Duveds IF
16
Maria Olofsson
Kalix SK
16
Jonna Marsch
Näsvikens IK
16
Emma Wasell
Mörsils IF
16
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
16
Hedda Berglund
Vårby IK
21
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
21
Johanna Andersson
Falu IK
21
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
21
Karin Österberg
Sollefteå Skidor IF
21
Mirelle Andersson
Sollefteå Skidor IF
26
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
26
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
26
Sandra Wiig
Stockviks SF
26
Frida Lögdberg
IK Rex
26
Madelene Melin
Malungs IF
Kval
31
Maja Hagström
Anundsjö IF
2:06.12578
32
Fanny Johansson
Stockviks SF
2:06.12584
33
Vendela Blom
Stockviks SF
2:08.12762
34
Jenny Adelsson
Tvärålund IF
2:08.12765
35
Matilda Melén
Falu IK
2:10.12989
36
Linnea Fjällborg
Jukkasjärvi IF
2:15.13412
37
Emma Samuelsson
IFK Grängesberg SK
2:16.13522
38
Anna Bodin
Hägglunds SK
2:17.13600
39
Mikaela Langås
Luleå Gjutarens IF
2:17.13652
40
Wilma Fjordell
Jukkasjärvi IF
2:18.13755
41
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
2:21.14091
42
Moa Westh
SK Bore
2:22.14189
43
Tilda Löfroth
Skellefteå SK
2:28.14770
44
Ida Danielsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
44
Emelie Eriksson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
44
Hannah Bassek
Falu IK
23:59:59.8639800
44
Wilma Lindgren
Kalix SK
23:59:59.8639800
44
Linda Marie Tillstam
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800