Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hälsingeleden
2014-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Gisselman
Kedjeexperten
1:08:54.413360
75.9p
2
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
1:11:17.427640
+2:22.14180
73.4p
3
Pär Sundkvist
Rehns BK
1:12:32.435170
+3:38.21710
72.1p
4
Daniel Persson
Vattudalens Ldk
1:15:06.450570
+6:12.37110
69.7p
5
Andreas Persson
Maximatecc
1:22:08.492730
+13:13.79270
63.7p
6
Emil Forsberg
Hybo AIK
1:23:59.503810
+15:04.90350
62.3p
7
Peter Hägg
Segersta OK
1:27:08.522750
+18:13.109290
60.0p
8
Michael Skoglund
Austria
1:28:04.528300
+19:09.114840
59.4p
9
Torleif Bakke
Hybo AIK
1:28:04.528320
+19:09.114860
59.4p
10
Walter Lagerhäll
Rehns BK
1:28:11.529020
+19:16.115560
59.3p
11
Pierre Winberg
Maximatecc
1:29:20.535980
+20:26.122520
58.6p
12
Fredrik Wilhelmsson
Maximatecc
1:31:58.551740
+23:03.138280
56.9p
13
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
1:35:04.570350
+26:09.156890
55.0p
14
Jonas Karlsson
Sundbybergs IK
1:35:05.570460
+26:11.157000
55.0p
15
Carina Wahlund
Högbo GOIF
1:37:58.587710
+29:03.174250
53.4p
16
Mats Olov Gustavsson
Vallsta Skogsmaskiner
1:38:30.590930
+29:35.177470
53.1p
17
Ingemar Persson
Hybo AIK
1:40:48.604760
+31:54.191300
51.9p
18
Ida Troive
Ugglan IK
1:41:07.606600
+32:12.193140
51.7p
19
Erik Rönnlund
Segersta OK
1:42:45.616440
+33:50.202980
50.9p
20
Olov Hisved
Maximatecc
1:43:29.620810
+34:34.207350
50.6p
21
Fredrik Nilsson
Maximatecc
1:44:19.625860
+35:25.212400
50.2p
22
Christina Wigren
Järbo IF
1:47:22.644190
+38:28.230730
48.7p
23
Per-åke Svensson
Kompetenshuset AB
1:54:00.683990
+45:06.270530
45.9p
24
Wylliam Husson
No Club
1:54:54.689310
+45:59.275850
45.5p
25
Sven-åke Holm
No Club
1:55:28.692700
+46:33.279240
45.3p
26
Sandra Gustafsson
Axa SC
1:56:43.700250
+47:48.286790
44.8p
27
Jan Carlsson
Maximatecc
2:01:33.729280
+52:39.315820
43.0p
28
Kjell Woxlin
Rehns BK
2:07:25.764420
+58:30.350960
41.1p
29
Hannah Wiklund
Ugglan IK
2:12:07.792610
+1:03:12.379150
39.6p
30
Kristin Karlsson
Hällbo IF
2:23:59.863830
+1:15:04.450370
36.3p
31
Carina Lepp Persson
No Club
2:24:52.869160
+1:15:58.455700
36.1p
32
Ragnar Berglund
Segersta OK
2:31:18.907760
+1:22:24.494300
34.6p
33
Stig-lennart Eriksson
Söderhamns SK
2:41:01.966020
+1:32:06.552560
32.5p
34
Eeva Europe
Stockholms Landstings IF
2:47:13.1003290
+1:38:19.589830
31.3p
35
Niklas Johansson
Gräftåvallens SK
2:48:08.1008730
+1:39:13.595270
31.1p
36
Lena Ekenberg
Gräftåvallens SK
2:48:26.1010520
+1:39:31.597060
31.1p
37
Frida Cronsioe
Maximatecc
3:08:47.1132650
+1:59:52.719190
27.7p
38
Hannah Elversson
No Club
3:22:00.1211990
+2:13:06.798530
25.9p
-
Per Sjölund
Gävle OK
23:59:59.8639800
-
-
Ulrika Sjölund
Gävle OK
23:59:59.8639800
-
-
Lars Persson
Korpen Hede
23:59:59.8639800
-
-
Veronica Berglund
Segersta OK
23:59:59.8639800
-
-
Ann Christine Kihlström
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Lars Olovsson
Rehns BK
23:59:59.8639800
-
-
Joel Jansson
Vallsta Skogsmaskiner
23:59:59.8639800
-