Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Öregrundskrossen
2014-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
Längdskidor, Fristil
1
Alva Adill
Öregrunds IK
4:27.26600
2
Tuva Åhlen
Vassunda IF
5:05.30400
+38.3700
3
Fannie Sjölander
Öregrunds IK
5:08.30700
+41.4000
4
Frida Jansson
Öregrunds IK
5:24.32300
+57.5600
5
Lovina Björkvall
Häverödals IF
5:37.33600
+1:10.6900
6
Idde Sundberg
Öregrunds IK
5:40.33900
+1:13.7200
7
Frida Melin
Gimo IF SK
5:42.34100
+1:15.7400
8
Felicia Gustafsson
Öregrunds IK
6:11.37000
+1:44.10300
9
Linnea Nordström
Vassunda IF
6:16.37500
+1:49.10800
10
Engla Boström
Gimo IF SK
6:35.39400
+2:08.12700
D 12
Längdskidor, Fristil
1
Lisa Åkerlöf
Öregrunds IK
3:54.23300
2
Alice Modin
Vassunda IF
4:05.24400
+11.1000
3
Alma Nordström
Vassunda IF
4:07.24600
+13.1200
4
Emilia Bergström
Öregrunds IK
4:14.25300
+20.1900
5
Hanna Rydén
Öregrunds IK
4:18.25700
+24.2300
6
Emma Fogelström
Häverödals IF
4:21.26000
+27.2600
7
Julia Löfström
Månkarbo IF
4:24.26300
+30.2900
8
Lina Åhnberg
Storvreta IK
4:27.26600
+33.3200
9
Leanda Björkvall
Häverödals IF
4:33.27200
+39.3800
10
Lykke Kyllingstad
Häverödals IF
4:36.27500
+42.4100
11
Josefine Söderqvist
Bälinge IF
4:37.27600
+43.4200
12
Ellen Bylund Holmgren
Gimo IF SK
4:38.27700
+44.4300
13
Embla Åhlen
Vassunda IF
4:44.28300
+50.4900
14
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
4:48.28700
+54.5300
15
Sara Ingard
IK Rex
4:49.28800
+55.5400
15
Isa Nyman
Häverödals IF
4:49.28800
+55.5400
17
Tilde Boström
Gimo IF SK
5:11.31000
+1:17.7600
D 14
Längdskidor, Fristil
1
Alva Sköld
Häverödals IF
3:28.20700
2
Johanna Ingard
IK Rex
3:29.20800
+1
3
Paige Lembke
Sundbybergs IK
3:41.22000
+13.1200
4
Lisa Melén Olsson
Häverödals IF
3:43.22200
+15.1400
5
Signe Svensson
Föreningen IKJ Haninge
3:44.22300
+16.1500
6
Madeleine Söderqvist
Bälinge IF
4:11.25000
+43.4200
7
Caroline Olsmats
Sundbybergs IK
4:22.26100
+54.5300
8
Emma Olsson
Vassunda IF
4:31.27000
+1:03.6200
-
Amanda Eriksson
Öregrunds IK
23:59:59.8639800
-
Ebba Norling
Tierps IF
23:59:59.8639800
-
Josefine Fridsjö
Tierps IF
23:59:59.8639800
D 16
Längdskidor, Fristil
1
Cordelia Melén Olsson
Häverödals IF
3:19.19800
2
Alva Wesslén
Brottby SK
3:36.21500
+17.1600
3
Lisa Umberg
IK Rex
3:44.22300
+25.2400
4
Meta Nordesjö
Brottby SK
4:00.23900
+41.4000
5
Julia Andersson
Häverödals IF
4:01.24000
+42.4100
6
Elin Fogelström
Häverödals IF
4:06.24500
+47.4600
H 10
Längdskidor, Fristil
1
Edvin Schön
Storvreta IK
4:08.24700
2
Simon Claesson
Öregrunds IK
4:37.27600
+29.2800
3
Simon Sandberg
IK Rex
5:10.30900
+1:02.6100
4
Melker Westerlund
Häverödals IF
5:24.32300
+1:16.7500
5
Theo Ingemarsson
Månkarbo IF
5:41.34000
+1:33.9200
6
Johan Löfström
Månkarbo IF
5:53.35200
+1:45.10400
7
Tim Nyman
Häverödals IF
6:02.36100
+1:54.11300
8
Mattis Åhnberg
Storvreta IK
6:15.37400
+2:07.12600
9
Axel Gårdmark
Öregrunds IK
9:17.55600
+5:09.30800
-
Linus Norling
Tierps IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 12
Längdskidor, Fristil
1
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
3:46.22500
2
Karl Grywenz
Storvreta IK
3:49.22800
+3.200
3
David Melin
Gimo IF SK
3:58.23700
+12.1100
4
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
4:00.23900
+14.1300
5
Loke Sköld
Häverödals IF
4:01.24000
+15.1400
6
Elias Flink
Vassunda IF
4:16.25500
+30.2900
7
Lukas Karlberg
IK Rex
4:19.25800
+33.3200
8
Samuel Linde
Månkarbo IF
4:23.26200
+37.3600
9
Simon Arnestrand
Öregrunds IK
4:28.26700
+42.4100
10
Kevin Sjölander
Öregrunds IK
4:37.27600
+51.5000
11
Sebastian Norr
Häverödals IF
4:45.28400
+59.5800
12
Philip Ericsson
Öregrunds IK
5:05.30400
+1:19.7800
-
Hampus Arnestrand
Öregrunds IK
23:59:59.8639800
H 14
Längdskidor, Fristil
1
Martin Mickels
Bålsta SK
3:16.19500
2
Simon Thor
Vassunda IF
3:18.19700
+2.100
3
Arvid Schön
Storvreta IK
3:21.20000
+5.400
4
Johan Lüning
Bålsta SK
3:42.22100
+26.2500
4
David Wesslen
Brottby SK
3:42.22100
+26.2500
4
Axel Bergström
Öregrunds IK
3:42.22100
+26.2500
7
David Sjöberg
Gimo IF SK
3:58.23700
+42.4100
8
Hampus Claesson
Öregrunds IK
4:03.24200
+47.4600
9
Ludwig Sandberg
IK Rex
4:27.26600
+1:11.7000
H 16
Längdskidor, Fristil
1
Victor Svensson
Vassunda IF
3:15.19400
2
Jacob Persson
IK Rex
3:17.19600
+2.100
3
Anton Modin
Vassunda IF
3:35.21400
+20.1900
H 20
Längdskidor, Fristil
1
Pontus Buhre
Häverödals IF
3:38.21700