Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Öregrundssprinten
2014-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alva Adill
Öregrunds IK
2:00.11900
2
Frida Jansson
Öregrunds IK
2:16.13500
+16.1500
3
Tuva Åhlen
Vassunda IF
2:18.13700
+18.1700
4
Fannie Sjölander
Öregrunds IK
2:20.13900
+20.1900
5
Lovina Björkvall
Häverödals IF
2:27.14600
+27.2600
6
Idde Sundberg
Öregrunds IK
2:28.14700
+28.2700
7
Frida Melin
Gimo IF SK
2:30.14900
+30.2900
7
Linnea Nordström
Vassunda IF
2:30.14900
+30.2900
9
Felicia Gustafsson
Öregrunds IK
2:37.15600
+37.3600
10
Engla Boström
Gimo IF SK
2:41.16000
+41.4000
D 12
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lisa Åkerlöf
Öregrunds IK
2:09.12800
2
Alice Modin
Vassunda IF
2:21.14000
+12.1100
3
Hanna Rydén
Öregrunds IK
2:29.14800
+20.1900
4
Leanda Björkvall
Häverödals IF
2:30.14900
+21.2000
5
Alma Nordström
Vassunda IF
2:31.15000
+22.2100
6
Lina Åhnberg
Storvreta IK
2:32.15100
+23.2200
7
Julia Löfström
Månkarbo IF
2:33.15200
+24.2300
8
Emilia Bergström
Öregrunds IK
2:34.15300
+25.2400
9
Emma Fogelström
Häverödals IF
2:36.15500
+27.2600
10
Ellen Bylund Holmgren
Gimo IF SK
2:39.15800
+30.2900
11
Josefine Söderqvist
Bälinge IF
2:41.16000
+32.3100
12
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
2:46.16500
+37.3600
12
Sara Ingard
IK Rex
2:46.16500
+37.3600
12
Isa Nyman
Häverödals IF
2:46.16500
+37.3600
15
Embla Åhlen
Vassunda IF
2:55.17400
+46.4500
16
Tilde Boström
Gimo IF SK
2:57.17600
+48.4700
17
Lykke Kyllingstad
Häverödals IF
3:00.17900
+51.5000
D 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alva Sköld
Häverödals IF
2:01.12000
2
Johanna Ingard
IK Rex
2:04.12300
+3.200
3
Lisa Melén Olsson
Häverödals IF
2:09.12800
+8.700
4
Paige Lembke
Sundbybergs IK
2:11.13000
+10.900
4
Signe Svensson
Föreningen IKJ Haninge
2:11.13000
+10.900
6
Caroline Olsmats
Sundbybergs IK
2:23.14200
+22.2100
7
Madeleine Söderqvist
Bälinge IF
2:25.14400
+24.2300
8
Ebba Norling
Tierps IF
2:35.15400
+34.3300
9
Emma Olsson
Vassunda IF
2:39.15800
+38.3700
-
Josefine Fridsjö
Tierps IF
23:59:59.8639800
-
Amanda Eriksson
Öregrunds IK
23:59:59.8639800
D 16
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Cordelia Melén Olsson
Häverödals IF
1:55.11400
2
Lisa Umberg
IK Rex
2:11.13000
+16.1500
2
Alva Wesslén
Brottby SK
2:11.13000
+16.1500
4
Meta Nordesjö
Brottby SK
2:17.13600
+22.2100
5
Julia Andersson
Häverödals IF
2:21.14000
+26.2500
6
Elin Fogelström
Häverödals IF
2:27.14600
+32.3100
D 21
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Carolina Andersson
Häverödals IF
2:30.14900
H 10
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Edvin Schön
Storvreta IK
1:52.11100
2
Simon Claesson
Öregrunds IK
2:02.12100
+10.900
3
Linus Norling
Tierps IF
2:09.12800
+17.1600
4
Tim Nyman
Häverödals IF
2:27.14600
+35.3400
5
Johan Löfström
Månkarbo IF
2:29.14800
+37.3600
6
Simon Sandberg
IK Rex
2:31.15000
+39.3800
7
Melker Westerlund
Häverödals IF
2:32.15100
+40.3900
8
Theo Ingemarsson
Månkarbo IF
2:33.15200
+41.4000
9
Mattis Åhnberg
Storvreta IK
2:51.17000
+59.5800
10
Axel Gårdmark
Öregrunds IK
4:19.25800
+2:27.14600
Logga in för att slippa de här annonserna
H 12
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Karl Grywenz
Storvreta IK
2:09.12800
2
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
2:16.13500
+7.600
2
David Melin
Gimo IF SK
2:16.13500
+7.600
4
Loke Sköld
Häverödals IF
2:18.13700
+9.800
5
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
2:23.14200
+14.1300
6
Elias Flink
Vassunda IF
2:25.14400
+16.1500
7
Lukas Karlberg
IK Rex
2:30.14900
+21.2000
8
Samuel Linde
Månkarbo IF
2:36.15500
+27.2600
9
Sebastian Norr
Häverödals IF
2:37.15600
+28.2700
10
Simon Arnestrand
Öregrunds IK
2:45.16400
+36.3500
11
Kevin Sjölander
Öregrunds IK
2:48.16700
+39.3800
12
Philip Ericsson
Öregrunds IK
3:20.19900
+1:11.7000
-
Hampus Arnestrand
Öregrunds IK
23:59:59.8639800
H 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Martin Mickels
Bålsta SK
1:53.11200
2
Arvid Schön
Storvreta IK
1:55.11400
+2.100
3
Simon Thor
Vassunda IF
2:05.12400
+12.1100
4
Johan Lüning
Bålsta SK
2:07.12600
+14.1300
5
David Sjöberg
Gimo IF SK
2:11.13000
+18.1700
6
Axel Bergström
Öregrunds IK
2:14.13300
+21.2000
7
Hampus Claesson
Öregrunds IK
2:23.14200
+30.2900
7
Ludwig Sandberg
IK Rex
2:23.14200
+30.2900
7
David Wesslen
Brottby SK
2:23.14200
+30.2900
H 16
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Victor Svensson
Vassunda IF
1:47.10600
2
Jacob Persson
IK Rex
1:56.11500
+9.800
3
Anton Modin
Vassunda IF
2:01.12000
+14.1300
H 20
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Pontus Buhre
Häverödals IF
1:58.11700