Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2014-01-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
1:16:41.460000
68.7p
2
Håkan Götesson
Bottnaryd IF
1:26:21.518000
+9:40.57900
61.0p
2
Anna-karin Jonsson
Borås SK
1:26:21.518000
+9:40.57900
61.0p
4
Victoria Thorn
Bengtsfors Bois
1:26:27.518600
+9:46.58500
61.0p
5
Tobias Lövkvist
Bankeryds Skid o Mk
1:31:24.548300
+14:43.88200
57.7p
6
Håkan Jacobson
Mullsjö SOK
1:32:25.554400
+15:44.94300
57.0p
7
Albin Sigby
IK Vista
1:33:22.560100
+16:41.100000
56.5p
8
Christina Hedlund
IK Ymer
1:36:08.576700
+19:27.116600
54.8p
9
Carina Johansson
Bottnaryd IF
1:37:47.586600
+21:06.126500
53.9p
10
Anette Parneryd
Borås
1:43:23.620200
+26:42.160100
51.0p
11
Stina Nero
Mullsjö SOK
1:43:27.620600
+26:46.160500
51.0p
12
Weine Gustavsson
Svedbergs
1:45:38.633700
+28:57.173600
49.9p
13
Anna Karlsson
IFK Skövde SK
1:45:47.634600
+29:06.174500
49.8p
14
Andreas Blixt
Blixtens Vänner
1:47:19.643800
+30:38.183700
49.1p
15
Sofia Alinder
Malmbäck IF
1:47:40.645900
+30:59.185800
49.0p
16
Victor Alinder Skiöld
Malmbäck
1:47:41.646000
+31:00.185900
49.0p
17
Johan Wistingsgård
Jönköping
1:47:46.646500
+31:05.186400
48.9p
18
Ulf Hallberg
Dalsjöfors SK
1:50:35.663400
+33:54.203300
47.7p
19
Malin Sigurdh
Landsbro IF SK
1:50:59.665800
+34:18.205700
47.5p
20
Catarina Gustafsson
Jönköping
1:51:17.667600
+34:36.207500
47.4p
21
Jennie Bjurgren
IK Hakarpspojkarna
1:51:25.668400
+34:44.208300
47.3p
22
Andreas Georgic
No Club
1:51:37.669600
+34:56.209500
47.2p
23
Eva-marie Svensson
Nässjö SF
1:53:17.679600
+36:36.219500
46.5p
24
Magnus Nilsson
Ribbingsnäs
1:54:14.685300
+37:33.225200
46.1p
25
Jonas Lundell
Huskvarna
1:54:55.689400
+38:14.229300
45.9p
26
Madeleine Gustavsson
Vaggeryds SOK
1:56:17.697600
+39:36.237500
45.3p
27
Ida Önsten
IK Vista
1:58:00.707900
+41:19.247800
44.7p
28
Maria Angelis Lind
Nässjö
1:58:30.710900
+41:49.250800
44.5p
29
Johan Berg
No Club
1:58:53.713200
+42:12.253100
44.3p
30
Madelene Nilsson
Ribbingsnäs
2:00:10.720900
+43:29.260800
43.9p
31
Anna Bosmyr
Jönköping
2:02:01.732000
+45:20.271900
43.2p
32
Simon Hageberg
Värnamo
2:03:30.740900
+46:49.280800
42.7p
33
Anna Anderberg
Tibro
2:03:45.742400
+47:04.282300
42.6p
34
Hans Gunnar Johansson
Ödeshögs SK
2:04:20.745900
+47:39.285800
42.4p
35
Ann-charlotte Karlsson
Norrköping
2:05:52.755100
+49:11.295000
41.9p
36
Linda Johansson
Jönköping
2:06:27.758600
+49:46.298500
41.7p
37
Anders Hallgren
Tibro
2:06:31.759000
+49:50.298900
41.7p
38
Arne Henrysson
Gnosjö FK
2:08:11.769000
+51:30.308900
41.1p
39
Frida Henrysson
Göteborg
2:09:30.776900
+52:49.316800
40.7p
40
Freddie Edqvist
Axa SC
2:10:39.783800
+53:58.323700
40.3p
41
Amanda Wistingsgård
Jönköping
2:14:37.807600
+57:56.347500
39.2p
42
Liselott Sigby
IK Vista
2:15:35.813400
+58:54.353300
38.9p
43
Anna Grebäck
Stockholm
2:18:14.829300
+1:01:33.369200
38.1p
44
Lennart Johansson
Mariestads FK
2:20:00.839900
+1:03:19.379800
37.7p
45
Rune Strand
Linköping
2:24:25.866400
+1:07:44.406300
36.5p
46
Nathalie Gadolin
Friskis och Svettis
2:24:38.867700
+1:07:57.407600
36.4p
47
Helen Andersson
IF Hallby SOK
2:28:46.892500
+1:12:05.432400
35.4p
48
Emelie Söljegård
Värnamo
2:36:42.940100
+1:20:01.480000
33.6p
49
Colin Brown
Storbritannien
2:49:11.1015000
+1:32:30.554900
31.2p
50
Staffan Dittmer
IK Hakarpspojkarna
3:30:11.1261000
+2:13:30.800900
25.1p
51
Nicole Rossa
Storbritannien
3:37:14.1303300
+2:20:33.843200
24.3p
-
Niklas Issal
Kattarp
23:59:59.8639800
-