Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E3 Teknisk Sprint
2014-01-26
Deltävling i
Tour de Mösseberg 2014
<<< Tour de Mösseberg E4 Final
Tour de Mösseberg E4 Final >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Josefina Bivstedt
Sundbybergs IK
3:10.18963
2
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
3:20.19984
+10.921
3
Yrla Abrahamsson
OK Landehof
3:24.20343
+13.1280
4
Tilda Rosander
SOK Aneby
3:35.21471
+25.2408
5
Klara Borg
Oxvretens SK
3:38.21722
+27.2659
6
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
3:39.21832
+28.2769
7
Ella Gustavsson
Landsbro IF SK
3:43.22256
+32.3193
8
Hanna Alsiö
Falköpings AIK SK
3:48.22718
+37.3655
9
Louise Hallander
Linköpings SK
3:49.22830
+38.3767
10
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
3:55.23420
+44.4357
11
Emma Bengtsson
Tranemo IF
3:56.23520
+45.4457
12
Hanni Beronius
Boxholm-Ekeby SK
3:57.23614
+46.4551
13
Sofia Ragnarsson
Landsbro IF SK
3:58.23722
+47.4659
14
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
4:02.24194
+52.5131
15
Elina Reinholdsson
OK Alehof
4:05.24443
+54.5380
16
Jonna Lindblad
Granbergsdals IF
4:06.24515
+55.5452
17
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
4:09.24851
+58.5788
18
Elsa Boberg
IF Rigor
4:33.27250
+1:22.8187
19
Ida Körle
OK Landehof
4:36.27567
+1:26.8504
20
Alva Björk
Trollhättans SOK
4:39.27849
+1:28.8786
21
Ida Pettersson
Ulricehamns IF
4:39.27880
+1:29.8817
22
Elin Strömberg
Almby IK
5:08.30719
+1:57.11656
23
Nellie Andersson
Boxholm-Ekeby SK
5:09.30804
+1:58.11741
24
Lova Eriksson
Trollhättans SOK
5:17.31602
+2:06.12539
25
Sandra Ling
IF Hallby SOK
5:17.31620
+2:06.12557
26
Jennifer Stigsson
Trollhättans SOK
5:33.33277
+2:23.14214
27
Alma Ander
Istrums SK
6:36.39556
+3:25.20493
28
Linnea Andersson
OK Landehof
6:36.39596
+3:26.20533
D 11
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
3:03.18209
2
Emma Wågesson
Landsbro IF SK
3:03.18268
+0
3
Agnes Djurstedt
Eksjö SOK
3:12.19111
+9.802
4
Maria Björnlinger
IK Vista
3:15.19414
+12.1105
5
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
3:27.20692
+24.2383
6
Moa Eriksson
Trollhättans SOK
3:34.21315
+31.3006
7
Nora Andersson
Landsbro IF SK
3:41.22046
+38.3737
8
Thea Tanhua
Istrums SK
3:45.22423
+42.4114
9
Mirjam Inemyr
Istrums SK
3:50.22929
+47.4620
10
Tove Wiik
Tvärreds IF
3:51.23009
+48.4700
11
Matilda Andersson
Boxholm-Ekeby SK
3:52.23125
+49.4816
12
Thuva Andersson
OK Landehof
3:54.23322
+51.5013
13
Idalia Friman
IF Rigor
3:59.23846
+56.5537
14
Alice Strömgren
SOK Aneby
4:00.23905
+56.5596
15
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
4:04.24360
+1:01.6051
16
Kristina Finnskog
Tranemo IF
4:04.24362
+1:01.6053
17
Thea Fröberg
Zinkgruvans IF
4:10.24972
+1:07.6663
18
Lisa Järling
SOK Träff
4:12.25113
+1:09.6804
19
Alma Appelgren
Trollhättans SOK
4:56.29592
+1:53.11283
D 12
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Eriksson
Filipstads SF
2:43.16287
2
Lova Broström
Sya SK
2:59.17888
+16.1501
3
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
3:05.18460
+21.2073
4
Lina Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
3:06.18597
+23.2210
5
Sofie Franzén
Almby IK
3:07.18624
+23.2237
6
Lovisa Moqvist
OK Landehof
3:08.18747
+24.2360
7
Andrea Aulin
Eksjö SOK
3:08.18776
+24.2389
8
Alma Gustafsson
SOK Aneby
3:14.19312
+30.2925
9
Hanna Björkman
Länghems IF
3:18.19723
+34.3336
10
Elin Ekwall
Ulricehamns IF
3:18.19727
+34.3340
11
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
3:19.19848
+35.3461
12
Ebba Rosander
SOK Aneby
3:25.20437
+41.4050
13
Cora Badh
Falköpings AIK SK
3:26.20550
+42.4163
14
Amanda Norrby Rydin
Länghems IF
3:27.20655
+43.4268
15
Matilda Ahlström
Istrums SK
3:34.21355
+50.4968
16
Malin Hörstedt
Tranemo IF
3:35.21489
+52.5102
17
Alva Eliasson
Tvärreds IF
3:37.21695
+54.5308
18
Emma Ling
IF Hallby SOK
3:46.22547
+1:02.6160
19
Evelina Jonason
SOK Aneby
4:01.24004
+1:17.7617
20
Felicia Erlandsson
SOK Aneby
4:03.24219
+1:19.7832
21
Alice Klar
Istrums SK
4:08.24772
+1:24.8385
22
Cornelia Svensson
SK Hylte
4:10.24925
+1:26.8538
23
Elin Thunström
SOK Aneby
4:26.26545
+1:42.10158
Logga in för att slippa de här annonserna
D 13
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2:26.14562
2
Lovisa Bivstedt
Sundbybergs IK
2:31.15004
+4.342
3
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
2:47.16630
+20.1968
4
Felicia Järsenholt
Ulricehamns IF
2:47.16651
+20.1989
5
Ingrid Bengtson
IK Stern
2:50.16915
+23.2253
6
Ida Roos
SOK Träff
2:54.17302
+27.2640
7
Elsa Melin
Landsbro IF SK
2:54.17345
+27.2683
8
Ellen Blennow
Falköpings AIK SK
2:56.17516
+29.2854
9
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
2:56.17527
+29.2865
10
Felicia Norrby Rydin
Länghems IF
3:00.17927
+33.3265
11
Tuva Persson
Tranemo IF
3:00.17931
+33.3269
12
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
3:00.17935
+33.3273
13
Elin Wiksell
IK Stern
3:02.18155
+35.3493
14
Moa Alsiö
Falköpings AIK SK
3:03.18212
+36.3550
15
Linnea Johansson
Linköpings SK
3:08.18768
+42.4106
16
Malin Kristiansson
Trollhättans SOK
3:17.19602
+50.4940
17
Kajsa Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
3:18.19765
+52.5103
18
Wilma Bertilsson
Falköpings AIK SK
3:25.20425
+58.5763
19
Ester Freidlitz
OK Landehof
3:27.20642
+1:00.5980
20
Amanda Robertsson
SK Hylte
3:28.20760
+1:01.6098
21
Smilla Tengvall
Boxholm-Ekeby SK
3:32.21149
+1:05.6487
22
Tindra Fröberg
Zinkgruvans IF
3:48.22777
+1:22.8115
D 14
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maja Eriksson
Filipstads SF
2:27.14659
2
Maja Karlsson
Årjängs IF
2:34.15305
+6.546
3
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
2:36.15532
+8.773
4
Johanna Johansson
Tranemo IF
2:38.15785
+11.1026
5
Matilda Ekenberg
IK Stern
2:42.16105
+14.1346
6
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
2:46.16569
+19.1810
7
Lina Nygren
Ulricehamns IF
2:49.16889
+22.2130
8
Wilma Johansson
Tvärreds IF
2:51.17037
+23.2278
9
Selma Moqvist
OK Landehof
2:54.17328
+26.2569
10
Elvira Gustavsson
SOK Träff
3:02.18195
+35.3436
11
Maja Kindlund
Tranemo IF
3:11.19077
+44.4318
12
Nora Tärning
Falköpings AIK SK
3:14.19335
+46.4576
13
Lovisa Blomgren
SOK Aneby
3:19.19805
+51.5046
14
Malin Nilsson
Tranemo IF
3:45.22499
+1:18.7740
15
Emma Ravakko
Sävedalens AIK
3:47.22649
+1:19.7890
16
Wilma Klar
Istrums SK
3:51.23063
+1:24.8304
17
Viola Berger
Istrums SK
3:55.23473
+1:28.8714
D 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
2:20.13969
2
Lisa Johansson
Tranemo IF
2:24.14347
+3.278
3
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
2:24.14396
+4.327
4
Kristina Axelsson
Sya SK
2:28.14731
+7.662
5
Evelina Lax
Nässjö SF
2:28.14799
+8.730
6
Klara Ask
Borås SK
2:30.14946
+9.877
7
Jenny Movitz
Borås SK
2:33.15270
+13.1201
8
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
2:34.15332
+13.1263
9
Ida Danielsson
Garphyttans IF
2:39.15842
+18.1773
10
Frida Svensson
Filipstads SF
2:39.15866
+18.1797
11
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
2:43.16253
+22.2184
12
Ida Andersson
Borås SK
2:44.16383
+24.2314
13
Elin Hacksell
Borås SK
2:46.16510
+25.2441
14
Hanna Holmgren
Sävedalens AIK
2:46.16534
+25.2465
15
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
2:50.16959
+29.2890
16
Ellen Svensson
Äspereds IF
2:51.17064
+30.2995
17
Tuva Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
2:53.17272
+33.3203
18
Ida Kristiansson
Trollhättans SOK
2:55.17411
+34.3342
19
Klara Axelsson
Borås SK
2:55.17459
+34.3390
20
Victoria Andersson
Tranemo IF
2:59.17876
+39.3807
21
Gabriella Bengtson
IK Stern
3:01.18068
+40.3999
22
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
3:10.18919
+49.4850
D 20
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sandra Olsson
Malungs IF
2:16.13529
2
Karin Björnlinger
IK Vista
2:22.14161
+6.532
3
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
2:26.14548
+10.919
4
Annie Lindh
IF Hallby SOK
2:27.14667
+11.1038
5
Amanda Johansson
Tranemo IF
2:28.14717
+11.1088
6
Klara Svensson
Äspereds IF
2:29.14816
+12.1187
7
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
2:29.14885
+13.1256
8
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
2:30.14923
+13.1294
9
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
2:34.15350
+18.1721
10
Maja Wiik
Tvärreds IF
2:35.15403
+18.1774
11
Hanna Fritz
Åmåls OK
2:36.15578
+20.1949
12
Malin Jonsson
IK Stern
2:38.15768
+22.2139
13
Julia Jonsson
IK Stern
2:39.15815
+22.2186
14
Agnes Carlsson
Visborgs OK
2:42.16118
+25.2489
15
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
2:43.16225
+26.2596
16
Ida Wånggren
Motala Aif SK
2:43.16292
+27.2663
17
Madeleine Forsell
Linköpings SK
2:44.16353
+28.2724
18
Siri Johnsson Ohrankämmen
IK Stern
3:05.18457
+49.4828
19
Anna Kristianson
Trollhättans SOK
3:07.18686
+51.5057
H 10
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gabriel Norder
IF Rigor
2:52.17156
2
Karl Kylborn
Almby IK
2:55.17437
+2.181
3
Simon Claesson
Ulricehamns IF
3:10.18958
+18.1702
4
Acke Dahlblom
SK Hylte
3:21.20087
+29.2831
5
Erik Johansson
Zinkgruvans IF
3:23.20210
+30.2954
6
Joel Holmberg
Ulricehamns IF
3:25.20400
+32.3144
7
Erik Källström
OK Landehof
3:27.20653
+34.3397
8
Karl Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
3:28.20796
+36.3540
9
Elias Nyqvist
OK Landehof
3:31.21094
+39.3838
10
Kalle Ahlin
Falköpings AIK SK
3:43.22258
+51.5002
11
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
3:44.22355
+51.5099
12
Eskil Pettersson
Borås GIF
3:46.22524
+53.5268
13
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
3:47.22604
+54.5348
14
Joel Hedlund
Granbergsdals IF
3:47.22612
+54.5356
15
Martin Höiby
OK Landehof
3:52.23114
+59.5858
16
David Fritz
Åmåls OK
3:53.23219
+1:00.5963
17
Kalle Öhlund
IK Hakarpspojkarna
3:53.23243
+1:00.5987
18
Melker Persson
Tranemo IF
4:02.24190
+1:10.6934
19
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
4:14.25369
+1:22.8113
20
Adam Hallman
Falköpings AIK SK
4:23.26264
+1:31.9008
21
Daniel Kraft
Almby IK
4:23.26275
+1:31.9019
22
Emanuel Rudenstam
IK Vista
4:23.26294
+1:31.9038
23
Viktor Bertilsson
Falköpings AIK SK
4:37.27621
+1:44.10365
24
Elis Lundqvist
Falköpings AIK SK
5:15.31487
+2:23.14231
25
Isac Tanhua
Istrums SK
6:15.37404
+3:22.20148
H 11
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lukas Jonsson
Årjängs IF
2:47.16621
2
Johan Åkerberg
Hällbybrunns IF
2:49.16894
+2.173
3
Albin Nyqvist
OK Landehof
2:54.17379
+7.658
4
Harald Ekenberg
IK Stern
2:56.17582
+9.861
5
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
2:58.17711
+10.990
6
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
3:05.18496
+18.1775
7
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
3:06.18526
+19.1805
8
David Musslinder
Falköpings AIK SK
3:06.18542
+19.1821
9
Ludvig Andersson- Anderberg
IFK Skövde SK
3:09.18820
+21.2099
10
Leo Setterberg
Falköpings AIK SK
3:13.19225
+26.2504
11
Alfons Ljungberg
Ulricehamns IF
3:13.19235
+26.2514
12
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
3:14.19310
+26.2589
13
Matttias Öhlund
IK Hakarpspojkarna
3:15.19411
+27.2690
14
Joel Björnlinger
IK Vista
3:15.19419
+27.2698
15
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
3:16.19548
+29.2827
16
Sondre Swahn
OK Landehof
3:23.20267
+36.3546
17
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
3:23.20293
+36.3572
18
Henrik Franzén
Almby IK
3:25.20441
+38.3720
19
Mattias Hansson
Granbergsdals IF
3:26.20536
+39.3815
20
Isak Rudenstam
IK Vista
3:26.20542
+39.3821
21
Simon Wiksell
IK Stern
3:32.21118
+44.4397
22
Olle Tärning
Falköpings AIK SK
3:32.21160
+45.4439
23
Jonatan Kraft
Almby IK
3:37.21623
+50.4902
24
Gustaf Gustafsson
Ulricehamns IF
3:47.22676
+1:00.5955
25
Erik Ling
IF Hallby SOK
4:02.24144
+1:15.7423
26
Linus Ganebäck
Almby IK
4:12.25114
+1:24.8393
H 12
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hugo Sjögren
Tranemo IF
2:31.15097
2
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
2:35.15425
+3.228
3
Wilhelm Bergentz
Almby IK
2:38.15745
+6.548
4
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
2:48.16780
+16.1583
5
Fabian Hermansson
Filipstads SF
2:51.17040
+19.1843
6
Emil Kun
Hällbybrunns IF
2:52.17165
+20.1968
7
David Borg
Oxvretens SK
2:52.17190
+20.1993
8
David Dudal
Almby IK
2:53.17203
+21.2006
9
Gustav Andersson
Borås SK
2:53.17293
+21.2096
10
Gustav Ohlin
Tranemo IF
2:55.17458
+23.2261
11
Olof Hedin
Eksjö SOK
2:59.17809
+27.2612
12
Nils Körle
OK Landehof
3:00.17995
+28.2798
13
Melker Nordgren
Falu IK
3:01.18074
+29.2877
14
Oskar Lundberg
Borås SK
3:02.18114
+30.2917
15
Axel Werner
IK Stern
3:02.18120
+30.2923
16
Gustav Windahl
Zinkgruvans IF
3:02.18120
+30.2923
17
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
3:02.18131
+30.2934
18
Marius Madsstuen
Halmstad OK
3:02.18178
+30.2981
19
Gustav Ribbholm
Landsbro IF SK
3:05.18461
+33.3264
20
Isac Karlsson
Tranemo IF
3:14.19316
+42.4119
21
Ludwig Rydén
Ulricehamns IF
3:27.20622
+55.5425
22
Emil Ravakko
Sävedalens AIK
3:41.22072
+1:09.6875
23
Andreas Hallner
Falköpings AIK SK
4:52.29173
+2:20.13976
H 13
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Isak Lieback
Ulricehamns IF
2:28.14737
2
Linus Rydin
Tranemo IF
2:30.14970
+2.133
3
Erik Backlund
Äspereds IF
2:33.15294
+5.457
4
Per Nordholm
Sävedalens AIK
2:36.15504
+7.667
5
Linus Jonsson
Årjängs IF
2:38.15758
+10.921
6
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
2:41.16034
+12.1197
7
Axel Berglund
Ulricehamns IF
2:41.16034
+12.1197
8
Hugo Ström
Ulricehamns IF
2:43.16258
+15.1421
9
Hugo Djurstedt
Eksjö SOK
2:45.16413
+16.1576
10
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
2:48.16777
+20.1940
11
Mårten Gedda
OK Landehof
2:48.16784
+20.1947
12
Carl Hedin
Eksjö SOK
2:50.16948
+22.2111
13
Elliot Setterberg
Falköpings AIK SK
2:51.17030
+22.2193
14
Lukas Höiby
OK Landehof
2:52.17117
+23.2280
15
Axel Jernaeus
Äspereds IF
2:52.17168
+24.2331
16
August Höglund
IK Hakarpspojkarna
2:54.17302
+25.2465
17
Alfons Peterson
Borås GIF
2:54.17321
+25.2484
18
Max Ahlin
Falköpings AIK SK
2:54.17329
+25.2492
19
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
2:54.17339
+26.2502
20
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
2:57.17625
+28.2788
21
Linus Kristiansson
Trollhättans SOK
2:59.17892
+31.3055
22
Anton Dahlblom
SK Hylte
3:03.18278
+35.3441
23
Emil Öhlund
IK Hakarpspojkarna
3:05.18472
+37.3635
24
Simon Gustafsson
Ulricehamns IF
3:06.18510
+37.3673
25
Pontus Eriksson
Linköpings SK
3:06.18555
+38.3718
26
Oskar Brink
Granbergsdals IF
3:07.18681
+39.3844
27
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
3:08.18765
+40.3928
28
Albin Hallander
Linköpings SK
3:09.18898
+41.4061
29
Axel Björkman
IF Hallby SOK
3:12.19131
+43.4294
30
Martin Movitz
Borås SK
3:14.19325
+45.4488
31
Ludvig Mogren
IFK Skövde SK
3:21.20034
+52.5197
32
Ask Abrahamsson
OK Landehof
3:25.20471
+57.5634
33
Alfred Pettersson
Falköpings AIK SK
3:27.20612
+58.5775
34
Alfred Ander
Istrums SK
3:27.20688
+59.5851
35
Olof Hjalmarsson
IK Stern
3:40.21995
+1:12.7158
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonathan Norder
IF Rigor
2:18.13727
2
Axel Ribbholm
Landsbro IF SK
2:22.14176
+4.349
3
Kim Norberg
Filipstads SF
2:22.14185
+4.358
4
Albin Johansson
Linköpings SK
2:25.14491
+7.664
5
Oscar Madsstuen
Halmstad OK
2:26.14517
+7.690
6
Adam Boman
Tranemo IF
2:26.14560
+8.733
7
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
2:30.14978
+12.1151
8
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
2:30.14983
+12.1156
9
Emil Hagström
Garphyttans IF
2:33.15284
+15.1457
10
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
2:36.15533
+18.1706
11
Emil Madstuen
Halmstad OK
2:36.15595
+18.1768
12
Edvin Rösliden
Linköpings SK
2:37.15620
+18.1793
13
Ludvig Karlsten
Zinkgruvans IF
2:42.16112
+23.2285
14
Adam Halleröd
Falköpings AIK SK
2:44.16380
+26.2553
15
Erik Wagne
Linköpings SK
2:47.16602
+28.2775
16
Klas Johansson
Tranemo IF
2:49.16891
+31.3064
17
Nils Eriksson
Tvärreds IF
2:50.16927
+32.3100
18
Ivar Westin
IK Stern
2:53.17201
+34.3374
19
Peter Hörstedt
Tranemo IF
2:55.17479
+37.3652
20
Rasmus Svensson
SK Hylte
2:56.17565
+38.3738
21
Anton Andersson
Frövi IK
2:57.17692
+39.3865
22
Erik Götvall
Almby IK
3:00.17926
+41.4099
23
Rasmus Nordgren
Falu IK
3:01.18052
+43.4225
24
Linus Dudal
Almby IK
3:02.18132
+44.4305
25
Edvin Fredlund
Almby IK
3:07.18613
+48.4786
26
Anton Hansson
Granbergsdals IF
3:29.20811
+1:10.6984
H 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Adam Persson
Eksjö SOK
1:59.11810
2
Eric Jansson
Tranemo IF
2:03.12270
+4.360
3
Albin Persson
Tranemo IF
2:08.12799
+9.889
4
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
2:10.12998
+11.1088
5
Erik Lieback
Ulricehamns IF
2:12.13173
+13.1263
6
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
2:12.13186
+13.1276
7
Simon Lundberg
Hagfors SF
2:13.13265
+14.1355
8
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
2:13.13275
+14.1365
9
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
2:14.13312
+15.1402
10
Leo Johansson
Skillingaryds FK
2:14.13316
+15.1406
11
Anton Swedberg
Borås SK
2:15.13475
+16.1565
12
Karl Hjalmarsson
IK Stern
2:16.13555
+17.1645
13
Elias Andersson
Landsbro IF SK
2:16.13597
+17.1687
14
Elias Edvinsson
Hagfors SF
2:17.13630
+18.1720
15
Linus Nygren
Ulricehamns IF
2:19.13811
+20.1901
16
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
2:19.13819
+20.1909
17
Petter Persson
Borås SK
2:20.13994
+21.2084
18
Olle Westin
IK Stern
2:21.14022
+22.2112
19
Anton Lund
IK Vista
2:22.14199
+23.2289
20
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
2:23.14234
+24.2324
21
Felix Axelsson
Borås SK
2:28.14711
+29.2801
22
Wilmer Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
2:30.14927
+31.3017
23
Jacob Jonstoij
Tvärreds IF
2:30.14985
+31.3075
24
Albin Alsiö
Falköpings AIK SK
2:31.15093
+32.3183
25
Emil Björnlinger
IK Vista
2:33.15279
+34.3369
26
Emil Karlsson
Hestra IF
2:37.15618
+38.3708
27
Oscar Höiby
OK Landehof
2:40.15937
+41.4027
28
Adrian Lundberg
Hagfors SF
2:43.16296
+44.4386
29
Gösta Malmström
IK Stern
2:54.17340
+55.5430
H 20
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Filip Danielsson
Garphyttans IF
1:55.11466
2
Marcus Johansson
Gillberga SK
1:58.11725
+2.159
3
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:58.11776
+3.210
4
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
1:59.11880
+4.314
5
Anton Persson
SK Bore
1:59.11885
+4.319
6
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
2:03.12201
+7.635
7
Adam Gillman
Garphyttans IF
2:03.12294
+8.728
8
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
2:04.12369
+9.803
9
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
2:05.12440
+9.874
10
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
2:06.12504
+10.938
11
Jesper Thor
Åsarna IK
2:07.12648
+11.1082
12
Oscar Bengtson
IK Stern
2:09.12817
+13.1251
13
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
2:09.12864
+13.1298
14
John Leander
Åsarna IK
2:09.12876
+14.1310
15
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
2:10.12975
+15.1409
16
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
2:11.13050
+15.1484
17
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
2:12.13114
+16.1548
18
Abel Buskqvist
IK Stern
2:12.13171
+17.1605
19
David Thorell
IK Stern
2:13.13213
+17.1647
20
Alfred Boman
Tranemo IF
2:14.13349
+18.1783
21
Gabriel Strid
Sunne SLF
2:17.13645
+21.2079
22
Alexander Svensson
Äspereds IF
2:23.14279
+28.2713
23
Simon Swedberg
Borås SK
2:24.14340
+28.2774
24
John Nyquist
IK Stern
2:30.14931
+34.3365
D 8
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Philippa Eriksson
Filipstads SF
2:13.13200
2
Ella Beronius
Boxholm-Ekeby SK
2:43.16273
+30.2973
3
Kajsa Ekenberg
IK Stern
2:56.17504
+43.4204
4
Ellen Berg
Granbergsdals IF
3:11.19052
+58.5752
5
Agnes Claesson
Ulricehamns IF
3:29.20880
+1:16.7580
6
Rut Hansson
Landsbro IF SK
3:41.22028
+1:28.8728
7
Elsa Karlsson
Tranemo IF
3:45.22403
+1:32.9103
8
Meja Sahlin
Falköpings AIK SK
4:15.25421
+2:02.12121
9
Alva Johansson
Ulricehamns IF
4:29.26813
+2:16.13513
10
Elin Quick
Falköpings AIK SK
4:43.28249
+2:30.14949
11
Wilda Friman
IF Rigor
4:43.28288
+2:30.14988
12
Emma Ragnarsson
Landsbro IF SK
5:01.30002
+2:48.16702
H 8
0.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Persson
Borås SK
2:39.15874
2
Axel Kylborn
Almby IK
2:43.16257
+3.283
3
Albin Fransson
Boxholm-Ekeby SK
2:59.17823
+19.1849
4
Eddie Gustavsson
Ulricehamns IF
2:59.17887
+20.1913
5
Emil Ling
IF Hallby SOK
3:28.20734
+48.4760
6
Hampus Darius
Falköpings AIK SK
3:30.20949
+50.4975
7
Alfred Swahn
OK Landehof
3:35.21474
+56.5500
8
Erik Kindlund
Tranemo IF
3:35.21481
+56.5507
9
Albin Lundqvist
Falköpings AIK SK
3:56.23580
+1:17.7606