Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Masstart
2014-01-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
20km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
54:03.324280
85.8p
2
Martin Herbert
Sundbybergs IK
54:08.324780
+5.400
85.6p
3
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
54:13.325230
+9.850
85.5p
4
Filip Danielsson
Garphyttans IF
54:18.325730
+14.1350
85.4p
5
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
54:58.329720
+54.5340
84.3p
6
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
54:59.329800
+55.5420
84.2p
7
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
54:59.329820
+55.5440
84.2p
8
John Magnus Haugen
Hommelvik IL Ski
55:03.330240
+59.5860
84.1p
9
Alfred Buskqvist
IK Stern
55:13.331260
+1:09.6880
83.8p
10
Elias Dahl
Offerdals SK
56:20.337900
+2:16.13520
82.1p
11
Marcus Grate
Täfteå IK
56:50.340920
+2:46.16540
81.3p
12
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
57:21.344000
+3:17.19620
80.5p
13
Max Novak
Offerdals SK
57:22.344170
+3:18.19790
80.5p
14
Adam Gillman
Garphyttans IF
57:27.344670
+3:23.20290
80.3p
15
Jonatan Engström
Borås GIF
57:33.345210
+3:29.20830
80.2p
16
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
57:45.346480
+3:42.22100
79.9p
17
Peter Nilsson
Lycksele IF
57:47.346630
+3:43.22250
79.8p
18
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
57:49.346850
+3:45.22470
79.8p
19
John Leander
Åsarna IK
58:01.348070
+3:57.23690
79.5p
20
Olle Axelsson
Borås SK
59:18.355740
+5:14.31360
77.6p
21
Emil Danielsson
Dala-järna IK
59:20.355910
+5:16.31530
77.6p
22
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
59:21.356050
+5:17.31670
77.6p
23
Jakob Jansson
Månkarbo IF
59:23.356260
+5:19.31880
77.5p
24
Jon Lund-kempe
Kramfors-alliansen
59:24.356340
+5:20.31960
77.5p
25
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
59:24.356390
+5:21.32010
77.5p
26
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
59:32.357190
+5:29.32810
77.3p
27
Jens Selahn
Stockviks SF
59:36.357580
+5:33.33200
77.2p
28
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
59:36.357590
+5:33.33210
77.2p
29
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
59:40.357910
+5:36.33530
77.1p
30
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
1:00:27.362640
+6:23.38260
76.1p
31
Oscar Johansson
Linköpings SK
1:00:37.363600
+6:33.39220
75.8p
32
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
1:00:49.364880
+6:46.40500
75.6p
33
Mattias Sundin
Kramfors-alliansen
1:00:50.364930
+6:46.40550
75.6p
34
Carl Schogster
Täfteå IK
1:00:55.365480
+6:52.41100
75.4p
35
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
1:01:05.366470
+7:01.42090
75.2p
36
Ludvig Holmberg
Tranemo IF Skidklubb
1:01:18.367760
+7:14.43380
74.9p
37
Elias Andersson
Sunderby SK
1:01:36.369560
+7:32.45180
74.5p
38
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
1:01:40.369940
+7:36.45560
74.5p
39
Erik Björkman
Täfteå IK
1:01:46.370580
+7:43.46200
74.3p
40
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
1:01:56.371500
+7:52.47120
74.1p
41
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
1:02:02.372120
+7:58.47740
74.0p
42
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
1:02:03.372230
+7:59.47850
74.0p
43
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
1:02:14.373360
+8:10.48980
73.7p
44
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
1:02:14.373370
+8:10.48990
73.7p
45
Filip Åslin
Stockviks SF
1:02:32.375150
+8:28.50770
73.4p
46
Jonas Åsander-grahn
Hudiksvalls IF
1:02:32.375150
+8:28.50770
73.4p
47
Albert Friman
Brottby SK
1:02:36.375550
+8:32.51170
73.3p
48
Emil Bennermo
Hybo AIK
1:02:44.376310
+8:40.51930
73.1p
49
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
1:03:39.381840
+9:35.57460
72.0p
50
Joakim Ståhl
Järbo IF
1:04:06.384570
+10:02.60190
71.4p
51
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
1:04:35.387440
+10:31.63060
70.9p
52
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
1:05:22.392110
+11:18.67730
70.0p
53
Jonas Persson
Trönö IK
1:05:53.395280
+11:50.70900
69.4p
54
Marcus Karlsson
Kalix SK
1:06:49.400830
+12:45.76450
68.3p
55
Martin Edman
Eds SK
1:06:50.400910
+12:46.76530
68.3p
56
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
1:07:26.404540
+13:22.80160
67.7p
57
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
1:08:39.411850
+14:35.87470
66.4p
58
David Dahl
Visborgs OK
1:08:50.412950
+14:46.88570
66.2p
59
Jens Filipsson
Sunne Slf
1:15:03.450270
+20:59.125890
60.4p
-
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Elias Olofsson
Vårby IK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Hamrin
Alnö SK
23:59:58.8639700
-
-
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
23:59:58.8639700
-
-
Alexander Svensson
Äspereds IF
23:59:58.8639700
-
-
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Johansson
Bredaryds SOK
23:59:58.8639700
-
-
Jonatan Engdahl
Domnarvets Goif
23:59:58.8639700
-
-
Konrad Mattsson-myhr
Funäsdalens IF
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Lagergren
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Thyrèn
Trönö IK
23:59:59.8639800
-
-
August Spik
SK Leksand
23:59:59.8639800
-
-
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
August Östlund
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Emil Eriksson
Tierps IF
23:59:59.8639800
-
-
Dennis Lindberget
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Oskar Lindholm
Ljusne AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Forslund
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
David Larsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Ludwig Johansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Roos
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Gabriel Strid
Sunne Slf
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Lindell
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Nilsson
Byske SK
23:59:59.8639800
-