Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Classic
2014-01-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Eldar Rønning
Skogn IL
36:43.220200
96.5p
2
Lars Nelson
Åsarna IK
36:56.221550
+13.1250
96.0p
3
Emil Jönsson
IFK Mora SK
37:04.222360
+21.2060
95.6p
4
Simen Håkon Østensen
Norway
37:10.222920
+27.2620
95.4p
5
Iivo Niskanen
Vuokatti Ski Team Kainuu
37:38.225720
+55.5420
94.4p
6
Øystein Pettersen
Lillomarka SK
37:50.226910
+1:07.6610
93.9p
7
Daniel Myrmæl Helgestad
Byåsen IL
38:22.230170
+1:39.9870
92.8p
8
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
38:22.230180
+1:39.9880
92.8p
9
Øyvind Moen Fjeld
Kjelsås IL
38:26.230520
+1:43.10220
92.6p
10
Martin Nyenget Løwstrøm
Lillehammer SK
38:31.231060
+1:48.10760
92.4p
11
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
38:42.232100
+1:59.11800
92.1p
12
Kristian Rennemo Tettli
Leksvik IL
38:44.232360
+2:01.12060
92.0p
13
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
38:47.232680
+2:04.12380
91.9p
14
Daniel Stock
Lillehammer SK
38:53.233200
+2:10.12900
91.7p
15
Tero Similae
Ylivieskan Kuula
38:53.233290
+2:10.12990
91.7p
16
Emil Nyeng
Ringebu Fåvang IL
38:54.233380
+2:11.13080
91.6p
17
Morten Harjo Pettersen
Vadsø SK
38:55.233460
+2:12.13160
91.6p
18
Ronny Fredrik Ansnes
Byåsen IL
39:07.234670
+2:24.14370
91.2p
19
Rune Malo Oedegaard
Molde Og Omegn IF
39:10.234980
+2:27.14680
91.1p
20
Bill Impola
SK Bore
39:12.235110
+2:29.14810
91.0p
21
Simen Krüger Hegstad
Lyn Ski
39:17.235630
+2:34.15330
90.8p
22
Rolf Einar Veidekke Jensen
Bossmo Ytteren IL
39:17.235670
+2:34.15370
90.8p
23
Perttu Hyvarinen
Riistaveden Urheilijat
39:22.236120
+2:39.15820
90.7p
24
Jussi Simula
Jämsänkosken Ilves
39:25.236420
+2:42.16120
90.6p
25
Ristomatti Hakola
Kankaanpaan Urheilijat
39:25.236440
+2:42.16140
90.6p
26
Jonas Austmo Kolstad
Henning Sl
39:31.237060
+2:48.16760
90.4p
27
Anders Rennemo Tettli
Leksvik IL
39:33.237270
+2:50.16970
90.3p
28
Simen Andreas Sveen
Ring IL
39:34.237320
+2:51.17020
90.3p
29
Mathias Rundgreen
Norway
39:34.237350
+2:51.17050
90.3p
30
Robin Norum
IFK Umeå
39:38.237750
+2:55.17450
90.1p
31
David Frisk
IFK Mora SK
39:48.238720
+3:05.18420
89.8p
32
Håvard Solås Taugbøl
Lillehammer SK
39:50.238900
+3:07.18600
89.7p
33
Viktor Brännmark
Bodens SK
39:51.239070
+3:08.18770
89.7p
34
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
39:53.239270
+3:10.18970
89.6p
35
Eirik Telebond
Klæbu IL
39:55.239490
+3:12.19190
89.5p
36
Juha Matti Mikkolainen
Valkeakosken Haka
39:57.239650
+3:14.19350
89.5p
37
Simon Lageson
Åsarna IK
39:59.239860
+3:16.19560
89.4p
38
Jesper Modin
Piteå Elit SK
40:00.239950
+3:17.19650
89.4p
39
Andreas Myran Steen
Leksvik IL
40:02.240150
+3:19.19850
89.3p
40
Stian Remseth Andresen
Lyn Ski
40:03.240240
+3:20.19940
89.3p
41
Torgeir Skare Thygesen
IL Korlevoll
40:06.240540
+3:23.20240
89.2p
42
Joonas Sarkkinen
Ounasvaaran Hiihtoseura
40:08.240780
+3:25.20480
89.1p
43
Daniel Svensson
IFK Mora SK
40:10.240940
+3:27.20640
89.1p
44
Lars Ove Aunli
Strindheim IL
40:10.240980
+3:27.20680
89.0p
45
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
40:13.241230
+3:30.20930
89.0p
46
Antti Honkimaa
Espoon Hiihtoseura
40:19.241850
+3:36.21550
88.8p
47
Vegard Bjerkreim Nilsen
Lillehammer SK
40:23.242290
+3:40.21990
88.6p
48
Ånund Lid Byggland
Høydalsmo IL
40:32.243100
+3:49.22800
88.4p
49
Gustav Nordström
Borås SK
40:33.243250
+3:50.22950
88.3p
50
Sindre Sætre Hammerlund
Asker SK
40:39.243880
+3:56.23580
88.1p
51
Dag Frode Trollebø
Heming IL
40:40.243910
+3:57.23610
88.1p
52
Ville-petteri Saarela
Keminsuun Kisa
40:40.243920
+3:57.23620
88.1p
53
Antti Ojansivu
Ylojarven Ryhti
40:40.243970
+3:57.23670
88.1p
54
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
40:41.244030
+3:58.23730
88.1p
55
Martin Bergström
Piteå Elit SK
40:41.244090
+3:58.23790
88.0p
56
Eirik Lorentsen
Henning Sl
40:42.244160
+3:59.23860
88.0p
57
Pål Trøan Aune
Steinkjer Skl
40:43.244240
+4:00.23940
88.0p
58
Markus Westgaard Johansen
Trøsken IL
40:43.244260
+4:00.23960
88.0p
59
Eirik Mysen
Oseberg Skilag
40:43.244290
+4:00.23990
88.0p
60
Morten Priks
Karupesa Team
40:47.244660
+4:04.24360
87.8p
61
Martin Hammer
Skogn IL
40:53.245240
+4:10.24940
87.7p
62
Ole Marius Bach
Leksvik IL
40:53.245290
+4:10.24990
87.6p
63
Joergen Grav
Heming IL
40:59.245800
+4:16.25500
87.5p
64
Emil Iversen
Norway
41:00.245980
+4:17.25680
87.4p
65
Jonas Udjus Frorud
Skiptvet IL
41:02.246130
+4:19.25830
87.4p
66
Anders Solin
IFK Mora SK
41:09.246800
+4:26.26500
87.2p
67
Sindre Odberg Palm
Spydeberg IL
41:11.247090
+4:28.26790
87.1p
68
Eivind Bakkene
Øystre Slidre IL
41:14.247300
+4:31.27000
87.0p
69
Sondre Turvoll Fossli
Hokksund IL
41:14.247360
+4:31.27060
87.0p
70
Fredrik Schwencke
Lyn Ski
41:14.247390
+4:31.27090
87.0p
71
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
41:23.248230
+4:40.27930
86.7p
72
Hans Christer Holund
Lyn Ski
41:24.248300
+4:41.28000
86.7p
73
Mattias Jonasson
Östersunds SK
41:24.248320
+4:41.28020
86.7p
74
Vesa Kallio
Valkeakosken Haka
41:24.248390
+4:41.28090
86.7p
75
Vetle Thyli
Raufoss IL Langrenn
41:34.249360
+4:51.29060
86.4p
76
Harri Niemi
Valkeakosken Haka
41:39.249860
+4:56.29560
86.2p
77
Jari Huhta
Hollolan Urheilijat-46
41:42.250130
+4:59.29830
86.1p
78
Heikki Korpela
Pyhäjärven Pohti
41:42.250190
+4:59.29890
86.1p
79
Alvar Johannes Alev
Joulu Skiclub
41:43.250200
+5:00.29900
86.1p
80
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
41:44.250310
+5:01.30010
86.1p
81
Petter Soleng Veidekke Skinstad
Vind IL
41:46.250570
+5:03.30270
86.0p
82
Karstein Johaug jr
Gran IL
41:51.251000
+5:08.30700
85.9p
83
Eno Vahtra
Karupesa Team
41:55.251400
+5:12.31100
85.7p
84
Gjermund Nilsen
Gran IL
41:58.251740
+5:15.31440
85.6p
85
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
41:59.251800
+5:16.31500
85.6p
86
Håkon Hjelstuen
Lyn Ski
41:59.251870
+5:16.31570
85.6p
87
Simon Öberg
Kalix SK
42:02.252100
+5:19.31800
85.5p
88
Oscar Kardin
Offerdals SK
42:04.252340
+5:21.32040
85.4p
89
Joakim Engström
IFK Mora SK
42:04.252360
+5:21.32060
85.4p
90
Erik Silfver
IFK Umeå
42:06.252580
+5:23.32280
85.4p
91
Karl-Johan Westberg
Borås SK
42:07.252680
+5:24.32380
85.3p
92
Jacob Engström
Kalix SK
42:08.252710
+5:25.32410
85.3p
93
Marcus Svelander
Åsarna IK
42:09.252810
+5:26.32510
85.3p
94
Fridtjof Vaksdal
Kjelsås IL
42:11.253010
+5:28.32710
85.2p
95
Hallvard Løfald
IK Rindals-Troll
42:21.254030
+5:38.33730
84.9p
96
Ola Fines Berg
Strindheim IL
42:23.254200
+5:40.33900
84.9p
97
Juuso Makela
Seinajoen Hiihtoseura
42:23.254280
+5:40.33980
84.9p
98
Markus Ottosson
IFK Umeå
42:25.254460
+5:42.34160
84.8p
99
Marius Caspersen Falla
Gjerdrum IL
42:28.254740
+5:45.34440
84.7p
100
Petteri Vaherkoski
Hollolan Urheilijat-46
42:30.254900
+5:47.34600
84.7p
101
Mads Madsgård Granrud
Konnerud IL
42:32.255150
+5:49.34850
84.6p
102
Henrik Bakke
Lyn Ski
42:35.255420
+5:52.35120
84.5p
103
Adrian Bergström
Bodens SK
42:35.255440
+5:52.35140
84.5p
104
Håkan Emilsson
Offerdals SK
42:35.255470
+5:52.35170
84.5p
105
Tomas Kaurson
Kivioli Skiclub
42:36.255590
+5:53.35290
84.5p
106
Callum Watson
Cooma Ski Club
42:42.256120
+5:59.35820
84.3p
107
Timo Andre Veidekke Bakken
Konnerud IL
42:47.256640
+6:04.36340
84.2p
108
Jani Simola
Mikkelin Hiihtäjät
42:48.256760
+6:05.36460
84.1p
109
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
42:54.257380
+6:11.37080
83.9p
110
Morten Vannebo
Varden Il,
42:54.257380
+6:11.37080
83.9p
111
Mats Iversen
Varden Il,
42:56.257590
+6:13.37290
83.9p
112
Hampus Lindblom
Åsarna IK
42:59.257810
+6:16.37510
83.8p
113
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
42:59.257830
+6:16.37530
83.8p
114
Patrik Tallbom
Östersunds SK
43:00.257990
+6:17.37690
83.8p
115
Svein Halvor Dahl
Skarphedin IL
43:02.258100
+6:19.37800
83.7p
116
Marcus Schei Wiseth
Steinkjer Skl
43:02.258170
+6:19.37870
83.7p
117
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
43:03.258220
+6:20.37920
83.7p
118
Fredrik Grøvdal
Lyn Ski
43:04.258310
+6:21.38010
83.7p
119
Niklas Niska
Bodens SK
43:06.258530
+6:23.38230
83.6p
120
Victor Hallquist
Åsarna IK
43:08.258700
+6:25.38400
83.6p
120
Per Lindgren
Kalix SK
43:08.258700
+6:25.38400
83.6p
122
Anton Ringen Killi
Selbu IL
43:08.258740
+6:25.38440
83.5p
123
Johan Forsberg
IFK Umeå
43:09.258870
+6:26.38570
83.5p
124
Fredrik Ole Andersen Oldereid
Lyn Ski
43:15.259440
+6:32.39140
83.3p
125
Robert Slotins
Cesis Sbk
43:15.259480
+6:32.39180
83.3p
126
Klas Nilsson
Bodens SK
43:24.260340
+6:41.40040
83.1p
127
Johan Persson
Järpens SK
43:32.261180
+6:49.40880
82.8p
128
Erik Söderman
Stockviks SF
43:36.261510
+6:53.41210
82.8p
129
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
43:38.261750
+6:55.41450
82.7p
130
Arvid Forss
Åsarna IK
43:41.262020
+6:58.41720
82.6p
131
Einar Flaktveit Viking Moxnes
Viking Tif
43:42.262170
+6:59.41870
82.6p
132
Trygve Henden Gaasø
Fjellhug Vereide
43:44.262340
+7:01.42040
82.5p
133
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
43:45.262410
+7:02.42110
82.5p
134
Carl Olander
IK Stern
43:47.262640
+7:04.42340
82.4p
135
Johan Lövgren
Vännäs SK
43:53.263210
+7:10.42910
82.3p
136
Hallvard Fjone Riseth
Steinkjer Skl
43:55.263470
+7:12.43170
82.2p
137
Rikhard Maki-heikkila
IF Lanken
43:56.263540
+7:13.43240
82.2p
138
Petter Rinde Øverland
Gran IL
43:59.263800
+7:16.43500
82.1p
139
Espen Kveli
Lierne IL
44:09.264830
+7:26.44530
81.8p
140
Tobias Engblom
Stockviks SF
44:14.265390
+7:31.45090
81.7p
141
David Nordström
IFK Umeå
44:18.265700
+7:35.45400
81.6p
142
Tobias Nilsson
IFK Umeå
44:29.266840
+7:46.46540
81.3p
143
Bendik Persch Andersen
Lyn Ski
44:33.267260
+7:50.46960
81.1p
144
Daniel Holmgren
IFK Umeå
44:35.267430
+7:52.47130
81.1p
145
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
44:37.267610
+7:54.47310
81.1p
146
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
44:43.268250
+8:00.47950
80.9p
147
Sævar Birgisson
Ulricehamns IF
44:45.268430
+8:02.48130
80.8p
148
Per Olav Ødegård Holm
Byåsen IL
44:47.268650
+8:04.48350
80.8p
149
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
45:00.269980
+8:17.49680
80.4p
150
Marcus Grate
Täfteå IK
45:06.270560
+8:23.50260
80.3p
151
Emil Lagergren
Tynderö IK
45:13.271290
+8:30.50990
80.1p
152
Ole Gunnar Wangensteen
Fjellblom IL
45:15.271440
+8:32.51140
80.0p
153
Torstein Östnor
Lierne IL
45:35.273470
+8:52.53170
79.5p
154
Simon Åslin
Stockviks SF
45:39.273870
+8:56.53570
79.4p
155
Simon Sveder
Hällefors SK
45:42.274110
+8:59.53810
79.3p
156
Erik Strindlund
Östersunds SK
45:54.275340
+9:11.55040
79.0p
157
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
45:57.275630
+9:14.55330
78.9p
158
Pierre Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
46:10.276900
+9:27.56600
78.6p
159
Simon James Platt
Lakeland Cross Country Ski Club
46:12.277160
+9:29.56860
78.5p
160
Niclas Eriksson
Hägglunds SK
46:16.277540
+9:33.57240
78.4p
161
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
46:25.278400
+9:42.58100
78.2p
162
Per Sandberg
Filipstads SF
46:31.279040
+9:48.58740
78.0p
163
Nils Persson
Östersunds SK
46:33.279240
+9:50.58940
78.0p
164
Peter Nilsson
Lycksele IF
46:54.281320
+10:11.61020
77.5p
165
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
47:03.282230
+10:20.61930
77.2p
166
Taavi Lehemaa
Karupesa Team
47:43.286250
+11:00.65950
76.3p
167
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
48:17.289650
+11:34.69350
75.4p
168
Erik Oskarsson
Sorsele SK
48:27.290640
+11:44.70340
75.2p
169
Marcus Karlsson
Kalix SK
48:58.293710
+12:15.73410
74.5p
170
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
50:02.300180
+13:19.79880
73.0p
171
Jesper Boman
Strömnäs GIF
50:05.300430
+13:22.80130
73.0p
172
Jackson Bursill
Nsw XC Ski Team
51:02.306190
+14:19.85890
71.7p
173
Alasdair Tutt
Birkebeiner Nordic Ski Club
52:03.312240
+15:20.91940
70.5p
-
Mikko Koutaniemi
Vuokatti Ski Team Kainuu
23:59:58.8639700
-
-
Juho Mikkonen
Kuhmo-ski
23:59:58.8639700
-
-
Kari Varis
Kouvolan Hiihtoseura
23:59:58.8639700
-
-
Sturla Viking Lie
Viking Tif
23:59:58.8639700
-
-
Madis Vaikmaa
Sportclub Sparta
23:59:58.8639700
-
-
Topi Kuorelahti
Äänekosken Huima
23:59:58.8639700
-
-
Espen Sundsvik
Frol IL
23:59:58.8639700
-
-
Markus Sinijaervi
Valkeakosken Haka
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Johansson
Hägglunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Marko KILP
Sportclub Nomme
23:59:58.8639700
-
-
Torjus Børsheim
Lillehammer SK
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Andre Von Essen
Spydeberg IL
23:59:58.8639700
-
-
Sindre Skar Bjoernestad
Bærums Skiklubb
23:59:59.8639800
-
-
Eirik Kurland Olsen
Lillehammer SK
23:59:59.8639800
-
-
Ari Luusua
Ounasvaaran Hiihtoseura
23:59:59.8639800
-
-
Espen Udjus Frorud
Skiptvet IL
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Lars Muren Maukon
Heming IL
23:59:59.8639800
-
-
Erlend Drivenes
Kvam Langrenn Og Skiskyttarklubb
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Holmström
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Harald Kempe
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Simon Svanebo
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
Andre Larsson
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Sørli Hagerup
Lyn Ski
23:59:59.8639800
-
-
Johan Edin
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Sorsell
Storforshei IF
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Strand
Tverrelvdalen IL
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
28:01.168070
86.8p
2
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
28:13.169200
+11.1030
86.2p
3
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
28:31.171050
+29.2880
85.3p
4
Marthe Kristoffersen
Norway
28:34.171310
+32.3140
85.1p
5
Stina Nilsson
IFK Mora SK
28:40.171950
+38.3780
84.8p
6
Martine EK Hagen
IL I Bul
28:53.173200
+51.5030
84.2p
7
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
29:10.174950
+1:08.6780
83.3p
8
Katri Lylynpera
Ylojarven Ryhti
29:20.175950
+1:18.7780
82.9p
9
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
29:30.176920
+1:28.8750
82.4p
10
Helene Söderlund
IFK Mora SK
29:33.177250
+1:31.9080
82.3p
11
Kari Vikhagen Gjeitnes
Henning Sl
29:36.177560
+1:34.9390
82.1p
12
Tuva Toftdahl Staver
Heming IL
29:43.178220
+1:41.10050
81.8p
13
Kathrine Rolsted Harsem
Norway
29:49.178860
+1:47.10690
81.5p
14
Maija Hakala
Hämeenlinnan Hiihtoseura
29:58.179730
+1:56.11560
81.1p
15
Linn Sömskar
IFK Umeå
30:01.180010
+1:59.11840
81.0p
16
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
30:05.180400
+2:03.12230
80.8p
17
Triin Ojaste
Karupesa Team
30:11.181020
+2:09.12850
80.5p
18
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
30:12.181150
+2:10.12980
80.5p
19
Eva Svensson
IFK Mora SK
30:17.181600
+2:15.13430
80.3p
20
Karianne Jevne
Heming IL
30:19.181870
+2:18.13700
80.1p
21
Mari Eide
Norway
30:21.182070
+2:20.13900
80.1p
22
Sanna Hallberg
Åsarna IK
30:22.182130
+2:20.13960
80.0p
23
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
30:23.182210
+2:21.14040
80.0p
24
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
30:25.182430
+2:23.14260
79.9p
25
Tanja Kauppinen
Leppävirran Viri
30:29.182860
+2:27.14690
79.7p
26
Emilie Kristoffersen
Lillehammer SK
30:32.183120
+2:30.14950
79.6p
27
Barbro Kvåle
Lillehammer SK
30:34.183370
+2:33.15200
79.5p
28
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
30:36.183550
+2:34.15380
79.4p
29
Astrid Øyre Slind
Oppdal IL
30:39.183810
+2:37.15640
79.3p
30
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
30:39.183880
+2:38.15710
79.3p
31
Maria Nysted Grønvoll
Furuflaten IL
30:40.183900
+2:38.15730
79.3p
32
Marjaana Pitkaenen
Viereman Koitto
30:42.184110
+2:40.15940
79.2p
33
Maria Nordström
Ulricehamns IF
30:42.184180
+2:41.16010
79.1p
34
Berit Mogstad
Strindheim IL
30:48.184700
+2:46.16530
78.9p
35
Laura Alba
Karupesa Team
30:48.184720
+2:46.16550
78.9p
36
Johanna Meyer
Sollefteå Skidor IF
30:54.185390
+2:53.17220
78.6p
37
Susanna Saapunki
Vuokatti Ski Team Kainuu
30:58.185710
+2:56.17540
78.5p
38
Emilie Fleten
Gol IL
31:00.185920
+2:58.17750
78.4p
39
Evelina Bångman
Offerdals SK
31:02.186180
+3:01.18010
78.3p
40
Merete Myrseth
Strindheim IL
31:03.186230
+3:01.18060
78.3p
41
Hedda Bångman
Offerdals SK
31:04.186300
+3:02.18130
78.2p
42
Hilde Lauvhaug
Lyn Ski
31:07.186690
+3:06.18520
78.1p
43
Hilde Losgård Landheim
Lillehammer SK
31:08.186720
+3:06.18550
78.0p
44
Helena Lundkvist
Kalix SK
31:13.187270
+3:12.19100
77.8p
45
Heidi Raju
Sportclub Sparta
31:15.187400
+3:13.19230
77.8p
46
Anni Kainulainen
Haemeenlinnan Hiihtoseura
31:16.187550
+3:14.19380
77.7p
47
Trude Nonstad Fornes
Ranheim SK
31:17.187690
+3:16.19520
77.6p
48
Jennie Jirhed
Östersunds SK
31:20.187960
+3:18.19790
77.5p
49
Britt Granrud Torshaug
Nansen IL
31:24.188360
+3:22.20190
77.4p
50
Kaija Vahtra
Skiclub Voru
31:25.188490
+3:24.20320
77.3p
51
Sofie Elebro
IFK Umeå
31:41.190030
+3:39.21860
76.7p
52
Emma Ribom
Kalix SK
31:49.190850
+3:47.22680
76.3p
53
Eeva Palosaari
Oulun Hiihtoseura
31:50.190910
+3:48.22740
76.3p
54
Kati Tammjarv
Tartu Skiclub
31:51.191060
+3:49.22890
76.3p
55
Emma Ivarsson
Årsunda IF
31:55.191420
+3:53.23250
76.1p
56
Nina Lintzén
Årsunda IF
32:00.191970
+3:59.23800
75.9p
57
Frida Hallquist
Åsarna IK
32:02.192160
+4:00.23990
75.8p
58
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
32:07.192680
+4:06.24510
75.6p
59
Hennariikka Rahkola
IF Lanken
32:11.193010
+4:09.24840
75.5p
60
Kari Eie
Varden Il,
32:11.193020
+4:09.24850
75.5p
61
Ruut Vahametsa
Oulun Hiihtoseura
32:11.193050
+4:09.24880
75.5p
62
Terese Andersson
IFK Umeå
32:13.193280
+4:12.25110
75.4p
63
Maria Ström Nakstad
Byåsen IL
32:20.193950
+4:18.25780
75.1p
64
Maarit Korpi
Teuvan Rivakka
32:32.195140
+4:30.26970
74.6p
65
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
32:34.195330
+4:32.27160
74.6p
66
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
32:36.195590
+4:35.27420
74.5p
67
Lina Hultin
Henning Sl
32:40.195950
+4:38.27780
74.3p
68
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
32:44.196310
+4:42.28140
74.2p
69
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
32:46.196580
+4:45.28410
74.1p
70
Frida Erkers
Sundbybergs IK
32:52.197110
+4:50.28940
73.9p
71
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
32:55.197450
+4:53.29280
73.8p
72
Maria Sundström
Strömnäs GIF
32:56.197560
+4:54.29390
73.7p
73
Elina Rönnlund
IFK Umeå
33:06.198530
+5:04.30360
73.4p
74
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
33:07.198620
+5:05.30450
73.3p
75
Anne Lise Grubbmo
Lierne IL
33:11.199040
+5:09.30870
73.2p
76
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
33:25.200430
+5:23.32260
72.7p
77
Julie Gausen
Inderøy IL
33:27.200600
+5:25.32430
72.6p
78
Katja Schwartz
Åsarna IK
33:42.202110
+5:40.33940
72.1p
79
Sara Hallquist
Åsarna IK
33:46.202530
+5:44.34360
71.9p
80
Alisa Pyrrö
Lahden Hiihtoseura
33:47.202640
+5:45.34470
71.9p
81
Anniken Jørgensen
Inderøy IL
33:49.202840
+5:47.34670
71.8p
82
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
33:49.202850
+5:47.34680
71.8p
83
Elisa Pelttari
Pellon Ponsi
33:51.203080
+5:50.34910
71.7p
84
Marit Robertsen
Kvaløysletta Skilag
33:54.203330
+5:52.35160
71.6p
85
Eva Johansson
Linköpings SK
34:11.205000
+6:09.36830
71.0p
86
Mimmi Björn
IFK Umeå
34:42.208140
+6:40.39970
69.9p
87
Lovisa Sundin
Delsbo IF
35:14.211340
+7:12.43170
68.9p
88
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
35:14.211390
+7:13.43220
68.9p
89
Malin Eriksson
Hudiksvalls IF
35:21.212030
+7:19.43860
68.7p
90
Julia Dahl
IFK Mora SK
35:37.213650
+7:35.45480
68.1p
91
Saga Stenman
SK Järven
35:40.213910
+7:38.45740
68.0p
92
Tonje Lerfald Nilssen
Grong IL
35:49.214840
+7:47.46670
67.7p
93
Anna Trnka
Birkebeiner Nordic Ski Club
36:02.216180
+8:01.48010
67.3p
94
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
36:08.216760
+8:06.48590
67.1p
95
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
36:27.218630
+8:25.50460
66.6p
96
Ashleigh Spittle
Birkebeiner Nordic Ski Club
37:53.227220
+9:51.59050
64.0p
97
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
37:57.227620
+9:55.59450
63.9p
98
Linda Andersson
Gellivare Skidallians IK
38:00.227900
+9:58.59730
63.8p
99
Ellie Phillips
Australia
39:19.235830
+11:17.67660
61.7p
100
Anna K Maliwan
Falun Borlänge SK
40:43.244210
+12:41.76040
59.5p
-
Julia Svan
Vansbro AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Lisa Dahl
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Tiia Rantala
Oulun Hiihtoseura
23:59:59.8639800
-