Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ÅreSwixOpen
2013-12-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Kjølstad
Team United Bakeries
1:56:15.697400
92.6p
2
Tore Berdal Björnseth
Team United Bakeries
1:58:40.711900
+2:25.14400
90.6p
3
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
2:00:01.720000
+3:46.22500
89.5p
4
Håkan Emilsson
Offerdals SK
2:04:58.749700
+8:43.52200
85.7p
5
Martin Rosvall
Lycksele IF
2:04:58.749700
+8:43.52200
85.7p
6
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
2:05:07.750600
+8:52.53100
85.6p
7
Klas Nilsson
Bodens SK
2:09:59.779800
+13:44.82300
82.1p
8
Frode Jermstad
Team Skigo
2:10:01.780000
+13:46.82500
82.1p
9
Eric Simonsson
Landöns IF
2:10:03.780200
+13:48.82700
82.1p
10
David Berg
Bodsjöböle SK
2:18:17.829600
+22:02.132100
76.9p
11
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
2:19:10.834900
+22:55.137400
76.4p
12
Carl Bergsten
Östersunds SK
2:21:20.847900
+25:05.150400
75.1p
13
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
2:24:40.867900
+28:25.170400
73.3p
13
Mathias Jonasson
Team Skidzonen
2:24:40.867900
+28:25.170400
73.3p
15
Peder Andréason
Åre Längdskidklubb
2:27:30.884900
+31:15.187400
71.8p
16
Peter Spångberg
IF Berguven
2:30:19.901800
+34:04.204300
70.4p
17
Auvo Dufva
Åsarna IK
2:33:00.917900
+36:45.220400
69.0p
18
Björn Haring
Östersunds SK
2:34:05.924400
+37:50.226900
68.5p
19
Lars Persson
Östersunds SK
2:34:07.924600
+37:52.227100
68.5p
20
Mats R. G. Andersson
OK Skogshjortarna
2:35:30.932900
+39:15.235400
67.9p
21
Öystein Engebretsen
Yuppie Ski Club
2:36:30.938900
+40:15.241400
67.4p
22
Jens Kirk
København SK
2:38:25.950400
+42:10.252900
66.5p
23
Mattias Eriksson
Gävle SK
2:38:27.950600
+42:12.253100
66.5p
24
Jörgen Roos
Östersunds SK
2:38:45.952400
+42:30.254900
66.4p
25
Fredrik Olofsson
Östersunds SK
2:38:48.952700
+42:33.255200
66.4p
26
Magnus Nygren
Axa SC
2:39:50.958900
+43:35.261400
65.9p
27
Stefan Johansson
Nacka Värmdö SK
2:41:10.966900
+44:55.269400
65.3p
28
Rolf Fasth
Östersunds SK
2:43:37.981600
+47:22.284100
64.3p
29
Johnny Nordman
Aspås IF
2:53:05.1038400
+56:50.340900
60.6p
30
Björn Holm
Stocksunds IF
2:54:05.1044400
+57:50.346900
60.2p
31
Per Appelgren
Duveds IF
2:59:05.1074400
+1:02:50.376900
58.5p
32
Thomas Johnsen
Team Velux Isola
3:00:05.1080400
+1:03:50.382900
58.1p
33
Göran Svensk
Östersunds SK
3:02:14.1093300
+1:05:59.395800
57.4p
34
Roger Hållstrand
Åre
3:06:23.1118200
+1:10:08.420700
56.1p
35
David Eklöv
Hållands SK
3:07:05.1122400
+1:10:50.424900
55.9p
36
Jan Nilsson
OK Nackhe
3:11:25.1148400
+1:15:10.450900
54.5p
37
Leif Johansson
Stocksunds IF
3:15:48.1174700
+1:19:33.477200
53.3p
38
Jonathan Hedin
Fredrikshofs CK
3:28:30.1250900
+1:32:15.553400
49.9p