Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersportloppet
2014-01-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visar resultat 1 till 500 av 561[
1
2
]
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Jimmie Johnsson
Axa SC
1:38:49.592870
89.5p
2
H 21
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
1:38:49.592880
+0
89.5p
3
H 21
Fredrik Byström
Sollefteå Skidor IF
1:38:54.593370
+5.400
89.4p
4
H 21
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
1:39:02.594110
+12.1140
89.3p
5
H 21
Oskar Svärd
Försvarets Sk
1:40:38.603760
+1:48.10790
87.6p
6
H 21
Erik Wickström
Ulricehamns IF
1:41:56.611500
+3:06.18530
86.4p
7
H 21
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:41:56.611510
+3:06.18540
86.4p
8
H 21
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:42:27.614650
+3:37.21680
85.9p
9
H 21
Andreas Argårda
IFK Mora SK
1:43:27.620650
+4:37.27680
84.9p
10
H 21
Rasmus Ax
Boxholm-Ekeby SK
1:43:52.623110
+5:02.30140
84.6p
11
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
1:44:30.626980
+5:41.34010
84.0p
12
H 21
Axel Bergsten
Axa SC
1:44:54.629300
+6:04.36330
83.6p
13
H 21
Gustav Niord
Boxholm-Ekeby SK
1:44:55.629490
+6:06.36520
83.6p
14
H 21
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
1:44:56.629590
+6:07.36620
83.6p
15
H 21
Samuel Norlén
IK Stern
1:45:00.629950
+6:10.36980
83.5p
16
H 21
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:45:11.631060
+6:21.38090
83.4p
17
H 21
Tom Ankerstål
Rehns BK
1:45:14.631300
+6:24.38330
83.3p
18
H 21
Mikael Andersson
Turebergs IF
1:45:27.632640
+6:37.39670
83.1p
19
H 21
Tobias Hansson
IFK Mora SK
1:45:47.634690
+6:58.41720
82.8p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:46:00
20
H 21
Knut Anders Hatlen
Stranda IL
1:47:27.644660
+8:37.51690
81.4p
21
H 21
Tommy Gabrielsson
Gagnefs IF
1:47:39.645830
+8:49.52860
81.2p
22
H 21
Anders Eriksson
IFK Mora SK
1:48:35.651490
+9:46.58520
80.4p
23
H 21
Andreas Karlsson
Hällbybrunns IF
1:48:37.651640
+9:47.58670
80.4p
24
H 21
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
1:48:43.652280
+9:54.59310
80.3p
25
H 21
Henrik Alm
Idre SK
1:48:43.652290
+9:54.59320
80.3p
26
H 21
Ronnie Löf
Högbo GOIF
1:48:45.652420
+9:55.59450
80.3p
27
H 21
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
1:48:53.653220
+10:03.60250
80.2p
28
H 21
Jonas Böhlmark
IFK Mora SK
1:49:45.658450
+10:55.65480
79.5p
29
H 21
Johan Kanto
IK Stern
1:49:59.659870
+11:10.66900
79.3p
30
H 40
Stefan Palm
Ulricehamns IF
1:50:17.661630
+11:27.68660
79.0p
31
H 21
Rickard Noberius
Falu IK
1:50:19.661830
+11:29.68860
79.0p
32
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:50:23.662210
+11:33.69240
79.0p
33
H 40
Karl-johan Zeitz
Åre SLK
1:50:29.662890
+11:40.69920
78.9p
34
H 21
Mattias Carlzon
Ulricehamns IF
1:50:39.663820
+11:49.70850
78.7p
35
H 21
Viktor Elfvén
IF Hagen SK
1:50:58.665760
+12:08.72790
78.5p
36
H 21
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:52:01.672050
+13:11.79080
77.7p
37
H 21
Claes Theander
Sundbybergs IK
1:52:03.672200
+13:13.79230
77.6p
38
H 40
Ulf Jansson
Östervåla IF
1:52:04.672320
+13:14.79350
77.6p
39
H 21
Simon Undemar
Karlslunds IF SF
1:52:10.672950
+13:20.79980
77.5p
40
H 21
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
1:53:09.678870
+14:20.85900
76.8p
41
H 21
Björn Hänninen
Högbo GOIF
1:53:50.682980
+15:01.90010
76.3p
42
H 21
Martin Gotting
Ulricehamns IF
1:54:03.684240
+15:13.91270
76.1p
43
H 40
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
1:54:07.684660
+15:17.91690
76.1p
44
H 40
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
1:54:17.685670
+15:28.92700
75.9p
45
H 21
Erlend Gjestrud
Brynehein Stakerlag
1:54:37.687680
+15:48.94710
75.7p
46
H 40
Leif Eklund
Tierps IF
1:54:45.688470
+15:56.95500
75.6p
47
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
1:54:53.689290
+16:04.96320
75.5p
48
H 40
Kaj Nironen
IFK Skövde SK
1:54:58.689720
+16:08.96750
75.4p
49
H 21
Carl Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
1:55:06.690570
+16:17.97600
75.3p
50
H 21
Henrik Albertsson
Sya SK
1:55:18.691760
+16:28.98790
75.2p
51
H 21
Hannes Assarsson
Nässjö SF
1:55:28.692710
+16:38.99740
75.1p
52
H 21
Martin Bratt
IFK Mora SK
1:55:30.692940
+16:40.99970
75.0p
53
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
1:55:31.693010
+16:41.100040
75.0p
54
D 21
Susanne Nyström
Laisvalls SK
1:55:35.693470
+16:46.100500
75.0p
55
H 21
Mattias Widmark
Svegs IK
1:55:40.693970
+16:51.101000
74.9p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 1:56:00
56
H 21
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
1:56:08.696770
+17:19.103800
74.6p
57
H 21
John Wiklund
Stockholms RK
1:56:17.697660
+17:27.104690
74.5p
58
H 21
Martin Damm
Björkfors GOIF
1:56:19.697820
+17:29.104850
74.5p
59
H 21
Niklas Johansson
Intersport IF
1:57:10.702900
+18:20.109930
73.9p
60
H 21
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
1:57:33.705200
+18:43.112230
73.6p
61
H 21
Johan Nilsson
Edsbyns SK
1:57:33.705210
+18:43.112240
73.6p
62
H 40
Magnus Kristiansen
Brynehein Stakerlag
1:57:34.705310
+18:44.112340
73.6p
63
D 21
Kristina Roberto
Karlslunds IF SF
1:57:43.706260
+18:53.113290
73.5p
64
H 21
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
1:57:52.707140
+19:02.114170
73.4p
65
H 21
Johan Andreasson
Växjö OK
1:57:55.707490
+19:06.114520
73.3p
66
H 50
Jari Paavola
Exel X-curve Team
1:57:56.707540
+19:06.114570
73.3p
67
H 21
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
1:57:58.707720
+19:08.114750
73.3p
68
H 40
Johan Flynning
Södertälje IF
1:58:04.708340
+19:14.115370
73.2p
69
H 21
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
1:58:21.710070
+19:32.117100
73.0p
70
H 40
Martin Eklöf
Björkfors GOIF
1:58:22.710140
+19:32.117170
73.0p
71
H 21
Mikael Hultin
Östersunds SK
1:58:40.711960
+19:50.118990
72.8p
72
H 21
Robert Åström
Hägglunds SK
1:58:54.713330
+20:04.120360
72.7p
73
H 50
Henric Malmqvist
Saltsjöbadens SLK
1:59:02.714180
+20:13.121210
72.6p
74
H 50
Mats Mattes
Edsbyns SK
1:59:07.714690
+20:18.121720
72.5p
75
H 40
Daniel Danielsson
Sya SK
1:59:22.716170
+20:33.123200
72.3p
76
H 21
Oskar Grangert
IK Nocout.se
1:59:59.719860
+21:09.126890
71.9p
77
H 40
Jesper Halvarsson
Björkfors GOIF
2:00:30.722990
+21:41.130020
71.6p
78
H 21
Samuel Carlsson
Sundbybergs IK
2:00:32.723150
+21:42.130180
71.6p
79
D 21
Ulrica Persson
Sunne SLF
2:00:43.724270
+21:54.131300
71.4p
80
H 40
Henrik Johnsson
Hällbybrunns IF
2:00:52.725130
+22:02.132160
71.3p
81
H 21
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:01:37.729640
+22:47.136670
70.9p
82
H 21
Jesper Nilsson
Ulricehamns IF
2:01:39.729840
+22:49.136870
70.8p
83
H 21
Roland Berglund
Sunne SLF
2:01:39.729880
+22:50.136910
70.8p
84
H 21
Daniel Sandvik
IFK Mora SK
2:01:41.730000
+22:51.137030
70.8p
85
H 40
Patrik Attemark
Nacka Värmdö SK
2:01:41.730050
+22:51.137080
70.8p
86
H 60
Johani Ronkainen
Norrbärke SK
2:01:42.730120
+22:52.137150
70.8p
87
H 21
Linus Jansson
Häverödals IF
2:02:01.732070
+23:12.139100
70.6p
88
H 21
Bill Engman
Karlslunds IF SF
2:02:02.732130
+23:12.139160
70.6p
89
H 40
Peter Henningsson
Föreningen IKJ Haninge
2:02:03.732210
+23:13.139240
70.6p
90
H 21
Heiko Zuehlke
Wsv Clausthal-Zellerfeld
2:02:35.735490
+23:46.142520
70.2p
91
H 21
Kristian Eklund
Exel X-curve Team
2:02:38.735700
+23:48.142730
70.2p
92
H 21
Emil Folkesson
Enklare Sport SK
2:02:39.735810
+23:49.142840
70.2p
93
H 21
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
2:02:39.735830
+23:49.142860
70.2p
94
H 40
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:02:41.736000
+23:51.143030
70.2p
95
H 40
Jörgen Johnsson
Hällbybrunns IF
2:02:44.736370
+23:55.143400
70.1p
96
H 21
Max Bergström
Skeriol IF
2:02:47.736670
+23:58.143700
70.1p
97
H 40
Pelle Olsson
Team BL Info
2:02:52.737190
+24:03.144220
70.0p
98
H 21
Anders Ericsson
Granbergsdals IF
2:03:00.737900
+24:10.144930
70.0p
99
H 21
Johan Andersson
Hindås SK
2:03:01.738030
+24:11.145060
70.0p
100
H 21
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
2:03:16.739580
+24:27.146610
69.8p
101
H 21
Thomas Nordman
IK Nocout.se
2:03:16.739590
+24:27.146620
69.8p
102
H 50
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
2:03:19.739870
+24:30.146900
69.8p
103
H 21
Sven Haga
IK Jarl Rättvik
2:03:21.740060
+24:31.147090
69.7p
104
H 21
Ivan Forsgren
Karlslunds IF SF
2:03:22.740110
+24:32.147140
69.7p
105
H 40
Niklas Björklund
Norrbärke SK
2:03:26.740530
+24:36.147560
69.7p
106
H 40
Mats Lövgren
Rembo IK
2:03:26.740550
+24:36.147580
69.7p
107
H 40
Niclas Sjögren
Södertälje IF
2:03:31.741030
+24:41.148060
69.6p
108
H 21
Erik Harlén
Karlslunds IF SF
2:03:43.742270
+24:54.149300
69.5p
109
H 50
Magnus Svensson
IFK Täby
2:03:49.742840
+24:59.149870
69.5p
110
H 21
Fredrik Wallström
Gävle SK
2:04:10.744980
+25:21.152010
69.2p
111
H 40
Fredrik Ström
Bålsta SK
2:04:14.745300
+25:24.152330
69.2p
112
H 21
Jacob Gustafsson
IFK Mora SK
2:04:16.745510
+25:26.152540
69.2p
113
H 40
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
2:04:21.746090
+25:32.153120
69.1p
114
H 40
Pär Larsson
Hybo AIK
2:04:30.746950
+25:40.153980
69.0p
115
H 40
Magnus Hult
Norrbärke SK
2:04:50.748910
+26:00.155940
68.8p
116
D 21
Karin Vemhäll
Rembo IK
2:04:57.749650
+26:07.156680
68.8p
117
H 40
Mathias Blomberg
Jalles Tc Umeå
2:05:36.753550
+26:46.160580
68.4p
118
H 21
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
2:05:54.755300
+27:04.162330
68.2p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:06:00
119
H 40
Björn Boström
Järbo IF
2:06:02.756100
+27:12.163130
68.1p
120
H 21
Jacob Westling
Grycksbo IF OK
2:06:22.758120
+27:32.165150
67.9p
121
H 40
Tomas Lindén
Svahns Änglar
2:06:28.758760
+27:38.165790
67.8p
122
H 21
Erik Bengtsson
Ekshärads SF
2:06:39.759880
+27:50.166910
67.7p
123
H 40
Ola Warrén
Turebergs IF
2:06:52.761190
+28:03.168220
67.6p
124
H 21
Åke Carlsson
Jönköpings OK
2:07:02.762120
+28:12.169150
67.5p
125
H 21
Rasmus Karlander
Gih IF
2:07:03.762280
+28:14.169310
67.5p
126
H 21
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:07:04.762300
+28:14.169330
67.5p
127
H 21
Ronny Larsson
Estuna IF
2:07:17.763630
+28:27.170660
67.4p
128
D 21
Mia Gyllenberg
Sisu Forshaga SK
2:07:20.763970
+28:31.171000
67.3p
129
H 21
Fredrik Wallin
IFK Mora SK
2:07:26.764590
+28:37.171620
67.3p
130
H 21
Rickard Svensson
SOK Viljan
2:07:33.765220
+28:43.172250
67.2p
131
H 40
Jonas Strandell
Vassunda IF
2:07:47.766690
+28:58.173720
67.1p
132
H 21
Jonas Hägglund
Sya SK
2:07:50.766980
+29:01.174010
67.0p
133
H 21
Jonathan Alm
Brandkårens IK
2:07:58.767720
+29:08.174750
67.0p
134
H 21
Magnus Edberg
IFK Täby
2:08:15.769400
+29:25.176430
66.8p
135
H 21
Kent Lundvall
Häverödals IF
2:08:19.769800
+29:29.176830
66.8p
136
H 21
Lennart Karlsson
Holmedals Ais
2:08:23.770280
+29:34.177310
66.7p
137
H 40
Tomas Berg
Källbottens IK
2:08:25.770490
+29:36.177520
66.7p
138
H 40
Tommy Jonsson
Sävedalens AIK
2:08:26.770540
+29:36.177570
66.7p
139
H 40
Johan Bywall
Högbo GOIF
2:08:29.770840
+29:39.177870
66.7p
140
H 21
Ludvig Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:08:30.770940
+29:40.177970
66.7p
141
D 21
Elin Karlsson
Turebergs IF
2:08:30.770990
+29:41.178020
66.7p
142
H 21
Ola Jönsson
Nacka Värmdö SK
2:08:39.771890
+29:50.178920
66.6p
143
H 40
Mats Larsson
Sveden Trä IF
2:08:42.772180
+29:53.179210
66.5p
144
H 21
Henrik Sandén
Karlslunds IF SF
2:08:44.772300
+29:54.179330
66.5p
145
H 40
Per Öhman
Hägglunds SK
2:08:49.772800
+29:59.179830
66.5p
146
H 21
Nicklas Bergström
Täby OK
2:08:56.773560
+30:06.180590
66.4p
147
H 21
Thor Kruse Andersen
IK Stern
2:09:05.774430
+30:15.181460
66.3p
148
H 40
Mikael Ungh
Edsbyns SK
2:09:14.775340
+30:24.182370
66.2p
149
D 21
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:09:31.777090
+30:42.184120
66.1p
150
H 50
Mikael Svensson
IFK Skövde SK
2:09:40.777940
+30:50.184970
66.0p
151
H 21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
2:09:47.778600
+30:57.185630
65.9p
152
H 40
Fredrik Petersson
Jönköpings OK
2:09:49.778800
+30:59.185830
65.9p
153
H 21
Jonatan Junker
Dala XC Ski Team
2:10:22.782100
+31:32.189130
65.6p
154
H 21
Björn Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:10:30.782980
+31:41.190010
65.5p
155
H 21
Arve Rønning
Brynehein Stakerlag
2:10:38.783700
+31:48.190730
65.5p
156
H 40
Jonas Alwin
Södertälje IF
2:11:03.786290
+32:14.193320
65.2p
157
H 21
Aaron Scott
Skeriol IF
2:11:09.786800
+32:19.193830
65.2p
158
H 21
Kristian Furuskog
Berga SOK
2:11:09.786860
+32:19.193890
65.2p
159
H 21
Kjell Häggquist
Näsvikens IK
2:11:12.787100
+32:22.194130
65.2p
160
H 21
Isak Nilsson
Gnosjö FK
2:11:13.787200
+32:23.194230
65.1p
161
H 40
Bengt Alfjorden
IFK Mora SK
2:11:15.787400
+32:25.194430
65.1p
162
H 21
David Fransson
ASK Växjö
2:11:25.788400
+32:35.195430
65.0p
163
H 21
Henrik Jansson
Fryksdalens Sparbank IF
2:11:26.788500
+32:36.195530
65.0p
164
H 50
Anders Eriksson
Hagfors SF
2:11:27.788600
+32:37.195630
65.0p
165
H 40
Jonas Stenberg
Domnarvets GOIF
2:11:28.788700
+32:38.195730
65.0p
166
H 40
Magnus Elwin
Nacka Värmdö SK
2:11:35.789400
+32:45.196430
64.9p
167
H 21
Mathias Ivarsson
Jönköpings OK
2:11:38.789700
+32:48.196730
64.9p
168
H 50
Toivo Ollonen
Rehns BK
2:11:46.790500
+32:56.197530
64.9p
169
H 40
Fredrik Skaremyr
IFK Skövde SK
2:11:52.791100
+33:02.198130
64.8p
170
H 21
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
2:11:53.791200
+33:03.198230
64.8p
171
H 21
Adrian Hörnqvist
Vansbro AIK SK
2:11:54.791300
+33:04.198330
64.8p
172
H 50
Tommie Hansson
Bjursås IK
2:12:02.792100
+33:12.199130
64.7p
173
H 21
Johan Forslund
Domnarvets GOIF
2:12:13.793200
+33:23.200230
64.6p
174
H 60
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:12:16.793500
+33:26.200530
64.6p
175
H 50
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:12:21.794000
+33:31.201030
64.5p
176
H 40
Jörgen Aurén
Hagfors SF
2:12:33.795200
+33:43.202230
64.4p
177
H 50
Jonas Åhström
Råda IK
2:12:34.795300
+33:44.202330
64.4p
178
H 40
Magnus Öberg Bernhed
Sävedalens AIK
2:12:44.796300
+33:54.203330
64.3p
179
H 21
Albin Bergkvist
Högbo GOIF
2:12:46.796500
+33:56.203530
64.3p
180
H 21
Nils Ullberg
Dala XC Ski Team
2:12:51.797000
+34:01.204030
64.3p
181
H 21
Fredrik Georgsson
Jönköpings OK
2:12:58.797700
+34:08.204730
64.2p
182
H 21
Per Orestig
OK Gränsen
2:13:24.800300
+34:34.207330
64.0p
183
H 21
Christian Ragnar
Berga SOK
2:13:27.800600
+34:37.207630
64.0p
184
H 21
Jakob Junker
Dala XC Ski Team
2:13:38.801700
+34:48.208730
63.9p
185
H 21
Torbjörn Blom
Valbo Aif
2:13:40.801900
+34:50.208930
63.8p
186
H 40
Tor Nordqvist
Sundbybergs IK
2:13:49.802800
+34:59.209830
63.8p
187
H 21
Jesper Lund
Haninge SOK
2:13:59.803800
+35:09.210830
63.7p
188
H 40
Kent Aurbakken
Köla AIK
2:14:02.804100
+35:12.211130
63.6p
189
H 40
Jan Lundin
Kungsgårdens SK
2:14:05.804400
+35:15.211430
63.6p
190
H 40
Marcus Svadling
Hofors Aif
2:14:07.804600
+35:17.211630
63.6p
191
D 21
Evelin Gustafsson
Karlslunds IF SF
2:14:10.804900
+35:20.211930
63.6p
192
H 21
Thomas Johansson
Norbergs OK
2:14:15.805400
+35:25.212430
63.5p
193
H 60
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:14:24.806300
+35:34.213330
63.5p
194
H 40
Magnus Almqvist
Ibm-Klubben
2:14:31.807000
+35:41.214030
63.4p
195
H 40
David Wijk
Högbo GOIF
2:14:38.807700
+35:48.214730
63.3p
196
H 50
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
2:14:43.808200
+35:53.215230
63.3p
197
H 21
Petter Larsson
Axa SC
2:14:45.808400
+35:55.215430
63.3p
198
H 21
Pär Sundkvist
Jönköpings OK
2:14:46.808500
+35:56.215530
63.3p
199
H 40
Conny Björnehall
Axa SC
2:14:55.809400
+36:05.216430
63.2p
200
H 21
Niclas Hammar
Källbottens IK
2:15:43.814240
+36:53.221270
62.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Robert Starck
Lofsdalens SK
2:15:44.814300
+36:54.221330
62.8p
201
H 50
Michael Johansson
IK Stern
2:15:44.814300
+36:54.221330
62.8p
203
H 21
Henrik Sjögren
Haninge SOK
2:15:44.814390
+36:55.221420
62.8p
203
H 21
Johan Falk
Wedevågs IF
2:15:44.814390
+36:55.221420
62.8p
203
H 50
Dan Larsson
IK Jarl Rättvik
2:15:44.814390
+36:55.221420
62.8p
206
H 60
Claes-Erik Karlsson
Turebergs IF
2:15:45.814400
+36:55.221430
62.8p
207
H 40
Marcus Carlsson
IFK Skövde SK
2:15:46.814520
+36:56.221550
62.8p
208
H 40
Niklas Aubell
Nacka Värmdö SK
2:15:48.814770
+36:59.221800
62.7p
209
H 21
Carl-emil Nettelman
SOK Viljan
2:15:52.815100
+37:02.222130
62.7p
210
H 40
Peter Sprigg
Ulricehamns IF
2:15:55.815460
+37:05.222490
62.7p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:16:00
211
H 50
Kent Persson
Roslagsbro IF
2:16:12.817120
+37:22.224150
62.5p
212
H 40
Stefan Ericsson
IFK Västerås SK
2:16:16.817540
+37:26.224570
62.5p
213
H 40
Johan Månflod
Storvreta IK
2:16:23.818240
+37:33.225270
62.4p
214
H 50
Gunnar Kihlberg
Falu IK
2:16:26.818590
+37:37.225620
62.4p
215
H 60
Kent Mårtensson
Ekshärads SF
2:16:27.818680
+37:38.225710
62.4p
216
H 21
Arvid Helg
Ärla IF
2:16:28.818710
+37:38.225740
62.4p
217
H 21
Jens Kristofersson
City Sweden
2:16:28.818730
+37:38.225760
62.4p
218
H 21
Johan Sand
Södertälje IF
2:16:32.819150
+37:42.226180
62.4p
219
H 40
Peter Gylderud
Högbo GOIF
2:16:37.819660
+37:47.226690
62.3p
220
H 21
Mattias Tängerby
Axa SC
2:16:44.820330
+37:54.227360
62.3p
221
H 40
Gert Nestler
IFK Mora SK
2:17:05.822490
+38:16.229520
62.1p
222
H 40
Arne Nordli
Stockholms RK
2:17:33.825250
+38:43.232280
61.9p
223
H 21
Jonas Eriksson
Nacka Värmdö SK
2:17:53.827260
+39:03.234290
61.7p
224
H 21
Jonas Söderberg
Navåsens FK
2:17:57.827600
+39:07.234630
61.7p
225
H 21
Ola Bengtsson
Stockholms Landstings IF
2:17:57.827690
+39:08.234720
61.7p
226
H 40
Tomas Stöt
IFK Mora SK
2:18:06.828590
+39:17.235620
61.6p
227
H 50
Jörgen Lindgren
IK Stern
2:18:11.829090
+39:22.236120
61.5p
228
H 50
Per Sjöquist
Grava SK
2:18:38.831750
+39:48.238780
61.3p
229
H 21 Motion
Fredrik Käll
Intersport Falun
2:18:58.833740
+40:08.240770
61.2p
230
H 40
Patrik Björling
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:19:24.836380
+40:35.243410
61.0p
231
H 50
Claes Hallqvist
Sisu Forshaga SK
2:19:29.836830
+40:39.243860
60.9p
232
H 21
Daniel Hillgren
Stockholms RK
2:20:03.840200
+41:13.247230
60.7p
233
H 21
Erik Alm
Axa SC
2:20:13.841280
+41:24.248310
60.6p
234
H 40
Mikael Videfors
Turebergs IF
2:20:22.842150
+41:32.249180
60.5p
235
H 50
Magnus Karlsson
OK Landehof
2:20:30.842980
+41:41.250010
60.4p
236
H 40
Per Bertilsson
OK Gränsen
2:20:32.843130
+41:42.250160
60.4p
237
H 40
Jonas Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
2:20:33.843210
+41:43.250240
60.4p
238
H 40
Daniel Schön
Vassunda IF
2:20:39.843800
+41:49.250830
60.4p
239
H 40
Anders Ersbjörs
Vansbro AIK SK
2:20:53.845240
+42:03.252270
60.3p
240
H 21
Olle Lundqvist
Ibm-Klubben
2:21:18.847700
+42:28.254730
60.1p
241
H 21
Henrik Andersson
Axa SC
2:21:22.848190
+42:33.255220
60.0p
242
D 21
Majken Johansson Henæs
Anderstorps OK
2:21:24.848370
+42:35.255400
60.0p
243
H 40
Michael Jansson
Roslagsbro IF
2:21:34.849340
+42:44.256370
59.9p
244
H 40
Jonas Ullberg
IFK Moras OK
2:21:38.849790
+42:49.256820
59.9p
245
H 40
Johan Olsson
Hägglunds IOFK
2:21:40.849950
+42:50.256980
59.9p
246
H 40
Stefan Sand
Södertälje IF
2:21:41.850020
+42:51.257050
59.9p
247
H 21
Anders Staffas
Dala XC Ski Team
2:21:50.850960
+43:00.257990
59.8p
248
H 40
Ola Ellbring
Jönköpings OK
2:22:10.852900
+43:20.259930
59.7p
249
H 50
Bengt Lindén
Sundbybergs IK
2:22:14.853330
+43:24.260360
59.6p
250
H 40
Tomas Johansson
SOK Aneby
2:22:16.853560
+43:26.260590
59.6p
251
H 50
Per Sandgren
Nacka Värmdö SK
2:22:24.854390
+43:35.261420
59.6p
252
H 21
Torbjörn Georgsson
Högbo GOIF
2:22:42.856100
+43:52.263130
59.4p
253
H 21
Ralf Andersson
Hotings IF
2:22:43.856270
+43:54.263300
59.4p
254
H 40
Nichlas Wallström
Sävedalens AIK
2:22:46.856520
+43:56.263550
59.4p
255
D 21
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
2:22:47.856640
+43:57.263670
59.4p
256
D 21
Frida Lövgren
IFK Mora SK
2:22:48.856770
+43:59.263800
59.4p
257
H 50
Per Vikström
Långshyttans AIK SK
2:22:50.856930
+44:00.263960
59.4p
258
H 40
Joakim Folkesson
Dala XC Ski Team
2:22:53.857230
+44:03.264260
59.3p
259
H 21
Anders Hallgren
IK Stern
2:22:54.857370
+44:05.264400
59.3p
260
H 60
Stefan Bergkvist
Högbo GOIF
2:23:00.857970
+44:11.265000
59.3p
261
H 40
Mikael Hedlund
OK Kolmården
2:23:22.860110
+44:32.267140
59.1p
262
H 21
Thomas Eriksson
Axa SC
2:23:36.861500
+44:46.268530
59.0p
263
H 40
Per Fernqvist
IK Stern
2:23:39.861840
+44:49.268870
59.0p
264
H 21
Andre Rhodin
Grycksbo IF OK
2:23:44.862330
+44:54.269360
59.0p
265
H 21 Motion
Jon Gustafsson
Vika
2:23:46.862590
+44:57.269620
58.9p
266
H 60
Roland Börjesson
Tranemo IF
2:24:08.864720
+45:18.271750
58.8p
267
H 21
Mattias Heimdahl
Håfreströms IF
2:24:23.866230
+45:33.273260
58.7p
268
H 40
Jörgen Larsson
Skanska IF
2:24:26.866550
+45:36.273580
58.6p
269
H 21
Anders Erlandsson
Skanska IF
2:24:30.866900
+45:40.273930
58.6p
270
H 21
Kevin Ståhl
Järbo IF
2:24:40.867920
+45:50.274950
58.5p
271
H 40
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:25:14.871350
+46:24.278380
58.3p
272
H 50
Mats Jansson
Sundbybergs IK
2:25:18.871780
+46:29.278810
58.3p
273
H 40
Pär Sundkvist
Rehns BK
2:25:19.871890
+46:30.278920
58.3p
274
H 21
Adam Johansson
Hagfors SF
2:25:24.872340
+46:34.279370
58.2p
275
H 60
Bengt Olsson
OK Gynge
2:25:26.872580
+46:37.279610
58.2p
276
H 60
Bo Fredriksson
Sundborns GOIF
2:25:28.872780
+46:39.279810
58.2p
277
H 40
Joacim Jarl
SOK Aneby
2:25:33.873250
+46:43.280280
58.2p
278
H 50
Mats Jirebeck
IK Stern
2:25:45.874490
+46:56.281520
58.1p
278
H 60
Mats Bergqvist
Falu IK
2:25:45.874490
+46:56.281520
58.1p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:26:00
280
H 21
Henrik Baltzari
IFK Tärendö
2:26:13.877280
+47:24.284310
57.9p
281
H 50
Göran Hillgren
Stockholms RK
2:26:36.879520
+47:46.286550
57.7p
282
H 40
Tony Ståhl
Järbo IF
2:26:39.879840
+47:49.286870
57.7p
283
H 50
Reino Martin
Sundbybergs IK
2:26:39.879850
+47:49.286880
57.7p
284
H 40
P-o Olsson
Funäsdalens IF
2:26:43.880200
+47:53.287230
57.7p
285
H 50
Jan Johansson
IFK Täby
2:26:43.880220
+47:53.287250
57.6p
286
H 40
John Elofsson
Brovallens IF
2:26:44.880370
+47:55.287400
57.6p
287
H 50
Tomas Andersson
Torshälla-Nyby IS
2:26:57.881640
+48:07.288670
57.5p
288
H 21
Erik Stenman
Dala XC Ski Team
2:26:59.881800
+48:09.288830
57.5p
289
H 40
Patrik Görl
Försvarets Sk
2:27:00.881950
+48:10.288980
57.5p
290
H 40
Björn Westerström
Kimstad GOIF
2:27:15.883480
+48:26.290510
57.4p
291
H 60
Seppo Keinonen
Telia IoFF
2:27:28.884710
+48:38.291740
57.3p
292
H 21
Jakob Eriksson
Haninge SOK
2:28:02.888130
+49:12.295160
57.1p
293
H 40
Henrik Wallérius
Försvarets Sk
2:28:09.888830
+49:19.295860
57.0p
293
H 40
Jonas Axelsso
Intersport IF Kristinehamn
2:28:09.888830
+49:19.295860
57.0p
295
H 60
Jan Lund
Korsnäs IF SK
2:28:12.889100
+49:22.296130
57.0p
296
H 21
Stefan Carlsson
Västerås Skidklubb
2:28:14.889340
+49:24.296370
57.0p
297
H 40
Bengt Djurholm
Filipstads SF
2:28:34.891350
+49:44.298380
56.9p
298
H 40
Henrik Björk
Högbo GOIF
2:28:42.892140
+49:52.299170
56.8p
299
H 50
Stefan Palmgren
Strängnäs SK
2:28:45.892420
+49:55.299450
56.8p
300
H 40
Pål Olofsson
Axa SC
2:28:53.893290
+50:04.300320
56.7p
301
H 21
Andreas Liss Andersson
SK Leksand
2:29:03.894200
+50:13.301230
56.7p
302
H 50
Håkan Aronsson
Grava SK
2:29:29.896850
+50:39.303880
56.5p
303
H 21 Motion
Tobias Käll
Intersport Falun
2:29:35.897450
+50:45.304480
56.4p
304
H 40
Jonas Ivarsson
Högbo GOIF
2:29:46.898560
+50:56.305590
56.4p
305
H 21
Carl Heyman
Abb IF SK
2:29:51.899080
+51:02.306110
56.3p
306
H 50
Kennet Persson
Brandkårens IK
2:29:57.899650
+51:07.306680
56.3p
307
H 21
David Unnersjö-jess
IFK Lidingö SOK
2:30:04.900320
+51:14.307350
56.3p
308
D 21
Frida Börjesson
Stockholms RK
2:30:07.900650
+51:17.307680
56.2p
309
H 40
Anders Eriksson
Forssa IK
2:30:36.903590
+51:47.310620
56.0p
310
H 40
Torbjörn Saetre
Hindås SK
2:30:46.904570
+51:57.311600
56.0p
311
D 21
Caroline Ström
Tierps IF
2:30:57.905690
+52:08.312720
55.9p
312
H 21
Carl Alfred Falk
Ställbergs IK
2:31:14.907390
+52:25.314420
55.8p
313
H 40
Matts Lundström
Nacka Värmdö SK
2:31:17.907620
+52:27.314650
55.8p
314
H 50
Leo Kruth
Ibm-Klubben
2:31:17.907670
+52:28.314700
55.8p
315
H 60
Leif Hasselqvist
Edsbyns SK
2:31:20.907940
+52:30.314970
55.7p
316
H 21
Tobias Steen
Haninge SOK
2:31:22.908150
+52:32.315180
55.7p
317
H 40
Hasse Åström
Huddinge SK LF
2:31:27.908620
+52:37.315650
55.7p
318
H 21
Christopher Maurie
Söderhamns SK
2:31:35.909440
+52:45.316470
55.6p
319
H 21
David Jönsson
Stenungsunds OK
2:31:48.910770
+52:59.317800
55.5p
320
D 21
Lina Gustafsson
Sävast Ski Team IF
2:31:56.911580
+53:07.318610
55.5p
321
H 40
Magnus Jönsson
OK Dacke
2:32:01.912060
+53:11.319090
55.5p
322
H 50
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
2:32:04.912340
+53:14.319370
55.4p
323
H 21
Pär Arvidsson
Edsbyns SK
2:32:09.912840
+53:19.319870
55.4p
324
H 21
Fredrik Hansson
IK Jarl Rättvik
2:32:26.914560
+53:36.321590
55.3p
325
D 21
Camilla Johansson
Norbergs OK
2:32:55.917420
+54:05.324450
55.1p
326
H 21
Björn Olofsson
Ljungdalens GOIF
2:33:00.917920
+54:10.324950
55.1p
327
H 40
Patrik Hedberg
Kroppa IF
2:33:16.919580
+54:27.326610
55.0p
328
H 21
Daniel Muschke
Rejlers IF
2:33:30.920940
+54:40.327970
54.9p
329
H 60
Erkki Saksman
IF Hagen SK
2:34:11.925020
+55:21.332050
54.6p
330
H 40
Rickard Carlsson
Axa SC
2:34:19.925870
+55:30.332900
54.6p
331
H 40
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
2:34:27.926650
+55:37.333680
54.5p
332
H 60
Evert Olsson
Falu IK
2:34:47.928640
+55:57.335670
54.4p
333
H 60
Sten Svangren
Nacka Värmdö SK
2:34:59.929870
+56:10.336900
54.3p
334
H 21
Karl Ericsson
Täby IS SK
2:35:05.930410
+56:15.337440
54.3p
335
D 40
Maria Backe
Stockholms RK
2:35:14.931340
+56:24.338370
54.2p
336
H 40
Christer Sehlstedt
Axa SC
2:35:21.932050
+56:31.339080
54.2p
337
H 21
Erik Islén
Falu IK
2:35:36.933550
+56:46.340580
54.1p
338
D 21
Sara Westerström Mangs
Kimstad GOIF
2:35:37.933690
+56:48.340720
54.1p
339
D 40
Lotta Saetre
Hindås SK
2:35:51.935060
+57:01.342090
54.0p
340
H 40
Henrik Nordholm
Sävedalens AIK
2:35:55.935410
+57:05.342440
54.0p
341
H 60
Leif Larsson
IFK Västerås SK
2:35:57.935680
+57:08.342710
53.9p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:36:00
342
H 50
Hans Karlsson
Almunge IK
2:36:04.936330
+57:14.343360
53.9p
343
H 21
Samuel Ling
Gnosjö FK
2:36:13.937200
+57:23.344230
53.9p
344
H 21
Per Sundholm
IFK Mora SK
2:36:15.937470
+57:26.344500
53.8p
345
D 21
Sara Karlsson
Gnosjö FK
2:36:22.938150
+57:32.345180
53.8p
346
D 21
Lisa Heens
Vansbro AIK SK
2:36:27.938680
+57:38.345710
53.8p
347
H 21
David Thelander
Nusnäs IF
2:36:47.940600
+57:57.347630
53.6p
348
H 50
Torbjörn Harring
Stennäsets IF
2:36:53.941260
+58:03.348290
53.6p
349
H 60
Stellan Christiansson
OK Gynge
2:36:59.941890
+58:10.348920
53.6p
350
H 40
Stefan Poohl
Filipstads SF
2:37:07.942620
+58:17.349650
53.5p
351
H 40
Anders Sundberg
Envikens IF Sverige
2:37:44.946320
+58:54.353350
53.3p
352
H 40
Pelle Holgersson
OK Måsen
2:37:49.946840
+58:59.353870
53.3p
353
H 21
Kennth Nilsson
Axa SC
2:37:52.947190
+59:03.354220
53.2p
354
H 21
Linus Fredrikson
IFK Mora SK
2:38:14.949300
+59:24.356330
53.1p
355
H 40
Johan T Hägg
IFK Skövde SK
2:38:31.951060
+59:41.358090
53.0p
356
H 40
Mats Hillerö
Nacka Värmdö SK
2:39:04.954370
+1:00:15.361400
52.8p
357
H 50
Per Hammarström
Stennäsets IF
2:39:05.954470
+1:00:16.361500
52.8p
358
H 21
Jens Persson
Källbottens IK
2:39:14.955390
+1:00:25.362420
52.7p
359
D 21
Marie Sandberg
Sköldinge IF
2:39:17.955640
+1:00:27.362670
52.7p
360
H 40
Stefan Bengtsson
Sya SK
2:39:47.958620
+1:00:57.365650
52.6p
361
H 60
Jan Hernelind
IFK Västerås SK
2:39:55.959450
+1:01:05.366480
52.5p
362
D 40
Daniela Profir
Sundbybergs IK
2:39:59.959850
+1:01:09.366880
52.5p
363
H 40
Lars Worén
Edsbyns SK
2:40:03.960220
+1:01:13.367250
52.5p
364
H 40
Lars Johan Lundell
IF Hallby SOK
2:40:15.961410
+1:01:25.368440
52.4p
365
H 40
Henrik Widell
Bondsjöhöjdens IK
2:40:21.962060
+1:01:31.369090
52.3p
366
H 21
Niklas Ahlzén
Nacka Värmdö SK
2:40:25.962430
+1:01:35.369460
52.3p
367
H 40
Ronnie Bodinger
Nacka Värmdö SK
2:40:34.963320
+1:01:44.370350
52.3p
368
H 21
Christoffer Alm
Seb IF
2:40:37.963680
+1:01:48.370710
52.3p
369
H 50
Sven Mörtberg
Axa SC
2:40:42.964190
+1:01:53.371220
52.2p
370
H 21 Motion
Janne Granlund
Domnarvets GOIF
2:41:18.967740
+1:02:28.374770
52.0p
371
H 40
Anders Degselius
Axa SC
2:41:28.968700
+1:02:38.375730
52.0p
372
H 40
Hans Rynnel
Nacka Värmdö SK
2:41:35.969490
+1:02:46.376520
51.9p
373
H 21
Emil Svensson
Bjursås IK
2:41:41.970000
+1:02:51.377030
51.9p
374
H 21
Andreas Venneman
Nacka Värmdö SK
2:41:42.970180
+1:02:53.377210
51.9p
375
H 60
Erik Eriksson
Svegs IK
2:41:45.970400
+1:02:55.377430
51.9p
376
H 60
Thomas Hedfors
Högbo GOIF
2:41:45.970450
+1:02:55.377480
51.9p
377
H 40
Reine Eklund
IFK Västerås SK
2:41:46.970550
+1:02:56.377580
51.9p
378
H 21
Johan Olsson
Abb IF SK
2:41:51.971030
+1:03:01.378060
51.8p
379
H 60
Lennart Klingberg
Procordia Food
2:41:51.971060
+1:03:01.378090
51.8p
380
H 21
Eric Salomonsson
Nacka Värmdö SK
2:41:56.971550
+1:03:06.378580
51.8p
381
H 60
Ove Johansson
Fjärdhundra SK
2:42:14.973380
+1:03:25.380410
51.7p
382
H 50
Maximilian Schattauer
Älvdalens IF SK
2:42:18.973730
+1:03:28.380760
51.7p
383
H 40
Björn Jonsson
Orsa SK
2:42:19.973810
+1:03:29.380840
51.7p
384
H 40
Thomas Sivars
Dalaporten OL
2:42:22.974180
+1:03:33.381210
51.6p
385
H 21
Martin Grysell
Enebybergs IF
2:42:27.974690
+1:03:38.381720
51.6p
386
H 21
Sebastian Håkansson
Axa SC
2:42:29.974850
+1:03:39.381880
51.6p
387
H 21
Erik Lantz
Axa SC
2:42:32.975150
+1:03:42.382180
51.6p
388
H 21
Joakim Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
2:42:45.976400
+1:03:55.383430
51.5p
389
H 50
Yngve Perjons
Dala-Floda IF
2:42:50.976960
+1:04:00.383990
51.5p
390
H 21
Jesper Andersson
Axa SC
2:43:06.978550
+1:04:16.385580
51.4p
391
H 21
Niklas Fredriksson
IFK Gnesta
2:43:17.979690
+1:04:28.386720
51.3p
392
H 40
Ulf Edsfors
IFK Mora SK
2:43:31.981080
+1:04:42.388110
51.3p
393
H 40
Daniel Petersson
Gnosjö FK
2:43:35.981410
+1:04:45.388440
51.2p
394
H 40
Johan Petersson
Gnosjö FK
2:43:35.981430
+1:04:45.388460
51.2p
395
H 21
Robert Johansson
Edsbyns SK
2:43:39.981840
+1:04:49.388870
51.2p
396
H 40
Lasse Sand
SOK Aneby
2:44:01.984010
+1:05:11.391040
51.1p
397
D 21
Jenny Josefsson
Swedbank IF
2:44:07.984690
+1:05:18.391720
51.0p
398
H 21
David Karlström
Karlslunds IF SF
2:44:17.985660
+1:05:27.392690
51.0p
399
H 21
Johan Svensson
Karlslunds IF SF
2:44:23.986270
+1:05:34.393300
51.0p
400
H 40
Espen Lund
Hermansby IF
2:44:26.986510
+1:05:36.393540
50.9p
401
H 50
Jerker Petersson
OK Gynge
2:44:43.988210
+1:05:53.395240
50.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 21 Motion
Mikael Kulanko
IFK Mora SK
2:45:08.990750
+1:06:18.397780
50.7p
403
H 21 Motion
Petter Kättström
IFK Mora SK
2:45:32.993120
+1:06:42.400150
50.6p
404
H 50
Lars Rosén
Uma IF
2:45:54.995330
+1:07:04.402360
50.5p
405
H 21
Tommy Staffansson
Älvdalens IF SK
2:45:54.995390
+1:07:05.402420
50.5p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:46:00
406
H 40
Mathias Landin
Granbergsdals IF
2:46:00.995930
+1:07:10.402960
50.4p
407
H 21 Motion
Krister Abramsson
Hofors Aif
2:46:07.996670
+1:07:18.403700
50.4p
408
H 21 Motion
Åke Axelsson
Rørvik IL
2:46:33.999250
+1:07:43.406280
50.2p
409
H 21 Motion
Nicklas Berkvist
Borlänge
2:46:35.999430
+1:07:45.406460
50.2p
410
H 60
Ragnar Nilsson
Navåsens FK
2:46:55.1001470
+1:08:06.408500
50.1p
411
H 50
Henrik Bang
IFK Mora SK
2:47:07.1002630
+1:08:17.409660
50.1p
412
H 40
Markus Näslund
IK Stern
2:47:14.1003390
+1:08:25.410420
50.0p
413
H 60
Thomas Jansson
Fryksdalens Sparbank IF
2:47:26.1004540
+1:08:36.411570
50.0p
414
H 40
Jan Gustavsson
Roslagsbro IF
2:47:30.1004960
+1:08:40.411990
49.9p
415
H 40
Erik Willén
Axa SC
2:47:56.1007570
+1:09:07.414600
49.8p
416
H 40
Kristoffer Gerhardsson
Roslagsbro IF
2:47:57.1007650
+1:09:07.414680
49.8p
417
H 40
Per Wellert
IFK Mora SK
2:48:01.1008080
+1:09:12.415110
49.8p
418
H 21
Pär Tielman
Scania IF
2:48:21.1010050
+1:09:31.417080
49.7p
419
H 21 Motion
Torgrim Dalseg
Kristinehamns OK
2:48:32.1011100
+1:09:42.418130
49.6p
420
H 21
Carl Abrahamsson
Axa SC
2:48:56.1013580
+1:10:07.420610
49.5p
421
H 21
Peter Mårtensson
Axa SC
2:49:00.1013980
+1:10:11.421010
49.5p
422
H 21
Gustav Andersson
Rembo IK
2:49:10.1014900
+1:10:20.421930
49.4p
423
H 40
Håkan Bertilsson
Timmersdala Motion
2:49:26.1016560
+1:10:36.423590
49.3p
424
H 40
Anders Bertilsson
Axa SC
2:49:32.1017190
+1:10:43.424220
49.3p
425
H 21
Jan Axelsson
Högbo GOIF
2:50:17.1021610
+1:11:27.428640
49.1p
426
H 40
Oscar Engdahl
Sisu Forshaga SK
2:50:21.1022030
+1:11:31.429060
49.0p
427
H 40
Magnus Andersson
Rembo IK
2:50:45.1024440
+1:11:55.431470
48.9p
428
H 40
Magnus Dahlin
Axa SC
2:51:15.1027430
+1:12:25.434460
48.8p
429
H 21 Motion
Patrik Tysk
Domnarvets GOIF
2:51:17.1027650
+1:12:27.434680
48.8p
430
H 50
BO Johansson
IFK Grängesberg SK
2:51:18.1027780
+1:12:29.434810
48.7p
431
D 50
Hannele Junkala
Falu IK
2:51:33.1029200
+1:12:43.436230
48.7p
432
H 21
Jocke Persson
Vallsta SK
2:51:37.1029650
+1:12:47.436680
48.7p
433
H 40
Andreas Johansson
Enköpings Aif
2:51:38.1029780
+1:12:49.436810
48.6p
434
H 40
Marcus Eriksson
Ödeshögs SK
2:51:44.1030390
+1:12:55.437420
48.6p
435
H 21
Joakim Olovsson
Hudiksvalls IF
2:51:51.1031080
+1:13:02.438110
48.6p
436
H 21 Motion
Mickael Lundström
Intersport Bålsta
2:51:59.1031860
+1:13:09.438890
48.5p
437
D 21
Ida Christensen
Karlsbyhedens IK
2:52:07.1032620
+1:13:17.439650
48.5p
438
D 21
Therese Andersson
Högaborgs Athleter
2:52:19.1033870
+1:13:30.440900
48.4p
439
D 21
Martina Hylén
Dalarnas Försäkringsbolag IF
2:52:35.1035450
+1:13:45.442480
48.4p
440
H 21 Motion
Johan Hassis
Korsnäs IF SK
2:53:16.1039590
+1:14:27.446620
48.2p
441
H 21
Dennis Sohlin
Rembo IK
2:53:19.1039830
+1:14:29.446860
48.1p
442
H 40
Anders Holmqvist
Hällbybrunns IF
2:53:33.1041240
+1:14:43.448270
48.1p
443
H 50
Roland Fållby
IFK Mora SK
2:53:37.1041620
+1:14:47.448650
48.1p
444
H 50
Olof Johansson
Stockholms RK
2:53:49.1042870
+1:15:00.449900
48.0p
445
H 40
Mårten Larsson
SOK Aneby
2:54:00.1043940
+1:15:10.450970
47.9p
446
H 50
Arto Gabrielsson
Gagnefs IF
2:54:31.1047050
+1:15:41.454080
47.8p
447
H 21 Motion
Michael Florström
Jm-Konc IF
2:54:35.1047490
+1:15:46.454520
47.8p
448
H 40
Anders Rynnel
Nacka Värmdö SK
2:54:48.1048720
+1:15:58.455750
47.7p
449
H 21
Markus Pantzar
Axa SC
2:54:58.1049770
+1:16:09.456800
47.7p
450
H 40
Johan Andersson
OK Kontinent Trelleborg
2:55:17.1051620
+1:16:27.458650
47.6p
451
H 21
Lars Dahlin
IK Stern
2:55:26.1052570
+1:16:37.459600
47.5p
452
H 50
Franz Johnsson
Navåsens FK
2:55:42.1054100
+1:16:52.461130
47.4p
453
H 50
Kyösti Salokanto
Hällbybrunns IF
2:55:49.1054800
+1:16:59.461830
47.4p
454
H 60
Leif Eriksson
Haninge SOK
2:56:12.1057100
+1:17:22.464130
47.3p
455
H 50
Thomas Jansson
Almunge IK
2:56:31.1059000
+1:17:41.466030
47.2p
456
H 60
Nils Pers
Långshyttans AIK SK
2:56:35.1059400
+1:17:45.466430
47.2p
457
H 21 Motion
Magnus Bengtsson
OK Hällen
2:56:59.1061820
+1:18:09.468850
47.1p
458
H 21 Motion
Göran Pettersson
Uddevalla IS
2:57:01.1062020
+1:18:11.469050
47.1p
459
H 40
Niclas Olofsson
Västerås IF
2:57:04.1062310
+1:18:14.469340
47.0p
460
H 21 Motion
Niklas Blomqvist
Falun
2:57:07.1062670
+1:18:18.469700
47.0p
461
H 21 Motion
Mikael Schylander
Hofors Aif
2:57:18.1063700
+1:18:28.470730
47.0p
462
H 50
BO Olsson
Grycksbo IF OK
2:57:45.1066490
+1:18:56.473520
46.8p
463
H 21 Motion
Olof Sundblad
Swedbank IF
2:58:19.1069810
+1:19:29.476840
46.7p
464
H 21 Motion
Erik Westlund
Falun
2:58:29.1070850
+1:19:39.477880
46.6p
465
H 21
Erik Aschan
Axa SC
2:59:03.1074270
+1:20:14.481300
46.5p
466
D 50
Birgitta Olsson
Falu IK
2:59:17.1075600
+1:20:27.482630
46.4p
467
H 21
Gustaf Wendt
Linköpings SK
2:59:22.1076190
+1:20:33.483220
46.4p
468
H 21
Stefan Kjellström
Axa SC
2:59:25.1076430
+1:20:35.483460
46.4p
469
D 21
Stina Bolö
Växjö OK
2:59:57.1079610
+1:21:07.486640
46.2p
470
H 50
Anders Jansson
IFK Sala
3:00:12.1081170
+1:21:23.488200
46.2p
471
H 60
Leif Söderberg
Navåsens FK
3:00:32.1083110
+1:21:42.490140
46.1p
472
H 21
Torbjörn Gjers
Ljungdalens GOIF
3:00:43.1084210
+1:21:53.491240
46.0p
473
H 21
Johan Leijgård
Gudhems IF
3:00:49.1084840
+1:21:59.491870
46.0p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:01:00
474
H 40
Johan Thunholm
Växjö OK
3:01:02.1086160
+1:22:12.493190
45.9p
475
H 21 Motion
Mattias Hansson
Karlsbyhedens IK
3:01:28.1088730
+1:22:38.495760
45.8p
476
H 40
Niklas Häggström
Axa SC
3:01:32.1089150
+1:22:42.496180
45.8p
477
D 21
Kristina Bäckstrand
Norbergs OK
3:02:11.1093050
+1:23:21.500080
45.6p
478
H 40
Per Ruthström
Nacka Värmdö SK
3:02:23.1094290
+1:23:34.501320
45.6p
479
H 50
Mats Dahlin
Bondsjöhöjdens IK
3:02:34.1095320
+1:23:44.502350
45.5p
480
H 21
Fredrik Lundkvist
Hotings IF
3:03:11.1099090
+1:24:22.506120
45.4p
481
H 21
Niklas Hedfors
Intersport IF
3:03:45.1102460
+1:24:55.509490
45.2p
482
H 21
Mårten Lindhoff
Söderberg & Partners IF
3:03:54.1103370
+1:25:05.510400
45.2p
483
H 40
Thomas Nilsson
Rembo IK
3:04:16.1105510
+1:25:26.512540
45.1p
483
D 21 Motion
Anna Niss Blomqvist
Falun
3:04:16.1105510
+1:25:26.512540
45.1p
485
H 21 Motion
Anders Nisser
Domnarvets GOIF
3:04:28.1106770
+1:25:39.513800
45.0p
486
H 21
Stefan Sens
Nusnäs IF
3:04:57.1109630
+1:26:07.516660
44.9p
487
H 21 Motion
Gustav Kleen
Orsa SK
3:05:13.1111270
+1:26:24.518300
44.8p
488
H 21 Motion
Torbjörn Hedström
Nyköping
3:05:26.1112550
+1:26:36.519580
44.8p
489
H 21
Peter Storåkers
Telia IoFF
3:05:32.1113190
+1:26:43.520220
44.7p
490
H 50
Kjell Svensson
Axa SC
3:05:48.1114790
+1:26:59.521820
44.7p
491
D 50
Carina Widén
Orsa SK
3:06:54.1121320
+1:28:04.528350
44.4p
492
H 40
Jonas Schenning
Axa SC
3:07:04.1122340
+1:28:14.529370
44.4p
493
H 40
Per Berglund
IF Friska Viljor
3:07:18.1123740
+1:28:28.530770
44.3p
494
D 21
Ann Christine Kihlström
Axa SC
3:07:26.1124510
+1:28:36.531540
44.3p
495
H 21 Motion
Björn Henriksson
Norrbärke SK
3:07:26.1124520
+1:28:36.531550
44.3p
496
H 40
Peo Sjöberg
IFK Mora SK
3:07:36.1125580
+1:28:47.532610
44.2p
497
H 21 Motion
Gustav Jonsson
Team a
3:07:47.1126660
+1:28:57.533690
44.2p
498
H 40
Stefan Hellstadius
Ibm-Klubben
3:08:52.1133110
+1:30:02.540140
43.9p
499
H 21 Motion
Lars Knutas
Axa SC
3:08:58.1133740
+1:30:08.540770
43.9p
500
H 40
Magnus Östlin
Enköpings Aif
3:09:15.1135470
+1:30:26.542500
43.8p
Visar resultat 1 till 500 av 561[
1
2
]