Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia / Scandic cup
2013-12-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
15:36.93580
76.4p
2
Jonna Sundling
IFK Umeå
15:52.95140
+15.1460
75.1p
3
Helena Lundkvist
Kalix SK
16:04.96300
+27.2620
74.1p
4
Maja Dahlqvist
Domnarvets Goif
16:05.96480
+29.2800
74.0p
5
Line Sundsvik
Frol IL
16:31.99040
+54.5360
71.9p
6
Sandra Olsson
Malungs IF
16:44.100350
+1:07.6670
70.9p
7
Isabelle Persson
Stockviks SF
16:47.100660
+1:10.6980
70.7p
8
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
16:52.101140
+1:15.7460
70.3p
9
Mimmi Björn
IFK Umeå
16:57.101660
+1:20.7980
70.0p
10
Hanna Vikman
Gellivare Skidallians IK
16:57.101690
+1:21.8010
69.9p
11
Jackline Lockner
Graninge-alliansen
17:01.102070
+1:24.8390
69.7p
12
Sarah Hale
IFK Mora SK
17:05.102480
+1:29.8800
69.4p
13
Ida Jonsson
Duveds IF
17:08.102710
+1:31.9030
69.2p
14
Anna Trnka
Birkebeiner Nordic Ski Club
17:11.103080
+1:35.9400
68.9p
15
Moa Molander-kristiansen
Domnarvets Goif
17:20.103900
+1:43.10220
68.4p
16
Anna Magnusson
Hemmingmarks Skidklubb
17:22.104140
+1:45.10460
68.2p
17
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
17:29.104860
+1:52.11180
67.7p
18
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
17:30.104990
+1:54.11310
67.6p
19
Therese Axelsson
SK Bore
17:31.105070
+1:54.11390
67.6p
20
Ulrika Axelsson
Sya SK
17:42.106150
+2:05.12470
66.8p
21
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
17:46.106590
+2:10.12910
66.5p
22
Charlotte Myhre
IL Varden
17:56.107510
+2:19.13830
65.9p
23
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
18:00.107920
+2:23.14240
65.7p
24
Matilda Andersson
Häggenås SK
18:05.108420
+2:28.14740
65.3p
25
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
18:09.108870
+2:32.15190
65.1p
26
Hanna Öberg
Hemmingmarks Skidklubb
18:12.109150
+2:35.15470
64.9p
27
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
18:13.109200
+2:36.15520
64.9p
28
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
18:16.109570
+2:39.15890
64.6p
29
Stina Widmark
Tullus SG
18:17.109610
+2:40.15930
64.6p
30
Frida Hedman
Klimpfjälls Iif
18:23.110210
+2:46.16530
64.2p
31
Frida Hagström
Anundsjö IF
18:23.110250
+2:46.16570
64.2p
32
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
18:23.110290
+2:47.16610
64.2p
33
Josefin Jonsson
Delsbo IF
18:24.110320
+2:47.16640
64.2p
34
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
18:32.111170
+2:55.17490
63.6p
35
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
18:38.111700
+3:01.18020
63.3p
36
Sara Hägesten
Sollefteå Skidor IF
18:41.112090
+3:05.18410
63.1p
37
Emma Rusth
Stockviks SF
18:47.112690
+3:11.19010
62.7p
38
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
18:57.113610
+3:20.19930
62.2p
39
Josefin Nilsson
IK Fryken
19:02.114180
+3:26.20500
61.9p
40
Märta Jakobsson
Sollefteå Skidor IF
19:32.117150
+3:55.23470
60.2p
41
Julia Seger
Boo Kanot Och Skidklubb
19:35.117470
+3:58.23790
60.0p
42
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
19:58.119730
+4:21.26050
58.9p
-
Hedda Bångman
Offerdals SK
23:59:57.8639600
-
-
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
-
Julia Nyström
Nordingrå SK
23:59:58.8639700
-
-
Olivia Hansson
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
-
Carolina Nilsson
IK Fryken
23:59:59.8639800
-
-
Angelica Johansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-