Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia / Scandic cup - Sprint
2013-12-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Ofullstädiga resultat
Visa sprintstege
D 18
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
2
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
3
Emma Ribom
Kalix SK
4
Maria Jonasson
Östersunds SK
5
Ida Dahl
Östersunds SK
6
Mathilda Ruus
Gillberga SK
B-Final
7
Linnea Stark
Stockviks SF
8
Filippa Lindman
Stockviks SF
9
Emma Thalin
Svegs IK
10
Karin Björnlinger
IK Vista
11
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
12
Sara Wadman
IFK Mora SK
Semifinal
13
-
-
Kval
14
Saga Stenman
SK Järven
2:44.16387
15
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
2:46.16521
16
Ida Kihlén
Malungs IF
2:50.16900
17
Vilma Funck
IFK Kiruna
2:51.17022
18
Olivia Persson
Storumans IK
2:51.17040
19
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
2:52.17113
20
Solveig Bøgseth
Henning Sl
2:52.17163
21
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
2:53.17203
22
Evelina Sutro
IFK Mora SK
2:54.17318
23
Linda Ström
Hägglunds SK
2:54.17334
24
Emma Backén
Svegs IK
2:54.17347
25
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
2:55.17429
26
Signe Rosenberg
Duveds IF
2:56.17510
27
Amanda Simonsson
Lima IF
2:56.17517
28
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
2:56.17544
29
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
2:56.17549
30
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
2:56.17568
31
Linn Gustafsson
Filipstads SF
2:57.17666
32
Amanda Mikko
IFK Kiruna
2:58.17766
33
Regina Oja
I21 IF
3:00.17993
34
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
3:01.18065
35
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
3:02.18136
36
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
3:02.18158
37
Sara Östling
Svegs IK
3:02.18165
38
Elin Karlsson
OK Borgen
3:03.18245
39
Sara Björklund
Alnö SK
3:03.18255
40
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
3:04.18304
41
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
3:04.18337
42
Emma Jonsson
Åsarna IK
3:04.18358
43
Johanna Engström
Kalix SK
3:04.18384
44
Ellionore Bäckman
Hede SK
3:05.18407
45
Ilona Lusth
Åsarna IK
3:05.18457
46
Ida Hallquist
Åsarna IK
3:06.18519
47
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
3:06.18573
48
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
3:07.18628
49
Hanna Fritz
Åmåls OK
3:07.18665
50
Maja Westin
Hägglunds SK
3:07.18697
51
Matilda Tagg
Njutångers IF SK
3:08.18740
52
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
3:08.18767
53
Amanda Lindblad
Stockviks SF
3:08.18779
54
Hanna Carlström
Svegs IK
3:09.18887
55
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
3:10.18915
56
Anna Hedström
I21 IF
3:11.19048
57
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
3:13.19272
58
Linnea Hägglund
Hägglunds SK
3:14.19379
59
Märta Torshage
Vårby IK
3:14.19391
60
Hanna Claréus
Östersunds SK
3:15.19407
61
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
3:16.19593
62
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
3:17.19660
63
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
3:18.19738
64
Jessica Johansson
Falu IK
3:20.19947
65
Emma Höglund
IFK Mora SK
3:20.19949
66
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
3:20.19978
67
Klara Nordlund
Hybo AIK
3:25.20430
68
Madeleine Forsell
Linköpings SK
3:26.20536
69
Agnes Carlsson
Visborgs OK
3:26.20592
70
Frida Lindqvist
Hagfors SF
3:26.20595
71
Josefine Hopkins
Junsele IF
3:42.22163
72
Elin Bryne
IK Fryken
23:59:59.8639800
72
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800