Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre- och Särnatävlingarna - Sprint
2013-11-30
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Simon Persson
IFK Umeå
2
Johan Eriksson
Åsarna IK
3
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
4
Anton Karlsson
Åsarna IK
5
Johannes Ringsby
SK Bore
6
Jesper Arnesson
Borås SK
B-Final
7
Gustav Nordström
Borås SK
8
Callum Smith
Huntly Nordic Ski Club
9
Anders Svanebo
Stockviks SF
10
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
11
Adam Johansson
IFK Mora SK
12
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
Kvartsfinal
13
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
13
Robin Norum
IFK Umeå
13
Adam Steen
Falun Borlänge SK
16
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
16
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
16
Jimmie Johnsson
Axa SC
16
Lars Suther
Lima IF
16
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
21
Imanol Rojo
Alpino Uzturre
21
Kari Peters
LN
21
Juris Germanis
A2
21
Sævar Birgisson
Ulricehamns IF
21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
26
Ioseba Rojo
Alpino Uzturre
26
Jesper Brofjärd
Borås SK
26
Janis Paipals
Gulbene
26
Rasmus Blom
Högsäters GF
26
Daniel Holmgren
IFK Umeå
Kval
31
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
2:21.14041
32
Pavels Ribakovs
Cpskrsk
2:21.14047
32
Johan Herrman
SK Ringen
2:21.14047
34
Axel Bergsten
Axa SC
2:21.14079
35
Alexander Westberg
Borås SK
2:21.14085
36
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
2:21.14092
37
Andre Larsson
Svegs IK
2:22.14159
38
Anders Solin
IFK Mora SK
2:22.14184
39
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
2:22.14185
40
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
2:23.14217
41
Javier Gutierrez
CLUB Esqui Solvay
2:23.14220
42
Emil Lagergren
Tynderö IK
2:23.14259
43
Henrik Alm
Idre SK
2:23.14263
44
Simen Engebretsen Nordli
Vang IL
2:24.14308
45
Alexander Standen
Huntly Nordic Ski Club
2:24.14319
46
Viktor Axelsson
Borås SK
2:24.14337
47
Bob Impola
SK Bore
2:24.14378
48
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
2:25.14426
49
Carl Olander
IK Stern
2:25.14460
50
Oscar Persson
SK Bore
2:26.14519
51
Lars Stenseth
Vang IL
2:28.14716
52
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
2:29.14869
53
Niklas Andersson
Borås SK
2:33.15220
54
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
2:36.15533
55
Leandro Ribela
National Team
2:36.15569
56
Rasmus Andersson
Malungs IF
2:39.15886
57
David Olofsson
IFK Skövde SK
2:41.16039
58
Fabrizio Bourguignon
National Team
2:53.17201
59
Andrew Young
Huntly Nordic Ski Club
23:59:59.8639800
59
Hampus Lindblom
Åsarna IK
23:59:59.8639800
59
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
59
Samuel Norlén
IK Stern
23:59:59.8639800
59
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
23:59:59.8639800
59
Simon James Platt
Lakeland Cross Country Ski Club
23:59:59.8639800