Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
FIS - Muonio
2013-11-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 584[
1
2
]
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Alexey Chervotkin
Russian Federation
25:20.151960
92.9p
2
Sergey Malyshev
Kazakstan
25:22.152120
+1.60
92.8p
3
Vladimir Frolov
Russian Federation
26:08.156710
+47.4650
89.4p
4
Alexey Pestov
Russian Federation
26:18.157740
+57.5680
88.6p
5
Oleksii Krasovskyi
Ukraine
26:19.157830
+58.5770
88.6p
6
Ivan Polosin
Russian Federation
26:20.157940
+59.5880
88.5p
7
Juuso Makela
Finland
26:24.158380
+1:04.6320
88.2p
8
Eivind Heimdal Krane
Norway
26:25.158470
+1:05.6410
88.1p
9
Kentaro Ishikawa
Japan
26:27.158640
+1:06.6580
88.0p
10
Maximilian Bie
Norway
26:31.159050
+1:10.6990
87.7p
11
Joona Joensuu
Finland
26:35.159440
+1:14.7380
87.4p
12
Mikhail Shklyaev
Russian Federation
26:36.159560
+1:16.7500
87.3p
13
Nikita Kurakin
Russian Federation
26:41.160030
+1:20.7970
87.0p
14
Evgeniy Bakanov
Russian Federation
26:45.160430
+1:24.8370
86.7p
15
Maxim Serov
Kazakstan
26:49.160840
+1:28.8780
86.5p
16
Konstantin Bortsov
Kazakstan
26:49.160860
+1:29.8800
86.4p
17
Sergey Khripunov
Russian Federation
26:50.160960
+1:30.8900
86.4p
18
Joni Maki
Finland
26:57.161630
+1:36.9570
85.9p
19
Dmitriy Jakovlev
Russian Federation
26:57.161640
+1:36.9580
85.9p
20
Evgeniy Vavilkin
Russian Federation
26:59.161840
+1:38.9780
85.8p
21
Alexander Matveev
Russian Federation
27:04.162390
+1:44.10330
85.4p
22
Jacob Engström
Sweden
27:10.162940
+1:49.10880
85.1p
23
Alexander Kochetkov
Russian Federation
27:11.163040
+1:50.10980
85.0p
24
Danil Dotsenko
Russian Federation
27:14.163310
+1:53.11250
84.8p
25
Alexey Ignatov
Russian Federation
27:14.163350
+1:53.11290
84.8p
26
Simon Öberg
Sweden
27:14.163360
+1:54.11300
84.8p
27
Eirik Mikkelsen
Norway
27:24.164330
+2:03.12270
84.2p
28
Boris Polkovnikov
Russian Federation
27:28.164720
+2:07.12660
83.9p
29
Kirill Sheshelev
Russian Federation
27:32.165120
+2:11.13060
83.6p
30
Stepan Terentjev
Lithuania
27:32.165190
+2:12.13130
83.6p
31
Erik Axelsson
Sweden
27:33.165200
+2:12.13140
83.6p
32
Andrey Nishakov
Russian Federation
27:38.165700
+2:17.13640
83.3p
33
Andrey Ustyukhov
Russian Federation
27:40.165980
+2:20.13920
83.1p
34
Lauri Lepisto
Finland
27:41.166060
+2:21.14000
83.1p
35
Oleg Chestikov
Russian Federation
27:41.166070
+2:21.14010
83.0p
36
Kostiyantyn Yaremenko
Ukraine
27:41.166080
+2:21.14020
83.0p
37
Artturi Pensasmaa
Finland
27:42.166100
+2:21.14040
83.0p
38
Toomas Kollo
Estonia
27:42.166150
+2:21.14090
83.0p
39
Oleksandr Moskalenko
Ukraine
27:43.166230
+2:22.14170
82.9p
40
Alexey Kniazev
Russian Federation
27:44.166370
+2:24.14310
82.9p
41
Markus Hietanen
Finland
27:46.166530
+2:25.14470
82.8p
42
Mikhail Matrentsev
Russian Federation
27:46.166540
+2:25.14480
82.8p
43
Ole Martin Myre Nesvold
Norway
27:50.166970
+2:30.14910
82.5p
44
Hamza Dursun
Turkey
27:54.167390
+2:34.15330
82.2p
45
Anton Åström
Sweden
27:56.167540
+2:35.15480
82.1p
46
Martti Rell
Estonia
27:56.167550
+2:35.15490
82.1p
47
Pavel Petrov
Russian Federation
27:59.167860
+2:39.15800
81.9p
48
Daniil Pryanichnikov
Russian Federation
28:00.167960
+2:40.15900
81.9p
49
Nikita Stoyan
Kazakstan
28:01.168010
+2:40.15950
81.9p
50
Andreas Veerpalu
Estonia
28:01.168030
+2:40.15970
81.8p
51
Vladislav Abakumov
Russian Federation
28:02.168160
+2:42.16100
81.8p
52
Jonas Pettersson
Sweden
28:04.168310
+2:43.16250
81.7p
53
Sergey Eremenko
Russian Federation
28:05.168470
+2:45.16410
81.6p
54
Tobias Thoernquist Jacobsen
Norway
28:07.168640
+2:46.16580
81.5p
55
Julius Kardelis
Lithuania
28:08.168740
+2:47.16680
81.4p
56
Indulis Bikse
Latvia
28:08.168750
+2:47.16690
81.4p
57
Alexey Mitin
Russian Federation
28:09.168830
+2:48.16770
81.4p
58
Yong-jin Cho
Kor
28:13.169210
+2:52.17150
81.1p
59
Tautvydas Strolia
Lithuania
28:13.169240
+2:52.17180
81.1p
60
Nikolay Drozdov
Russian Federation
28:14.169300
+2:53.17240
81.1p
61
Dmitriy Kondrashov
Russian Federation
28:15.169450
+2:54.17390
81.0p
62
Ivan Lyuft
Kazakstan
28:15.169490
+2:55.17430
81.0p
63
Alexey Grishin
Russian Federation
28:16.169530
+2:55.17470
80.9p
64
Andriy Marchenko
Ukraine
28:17.169610
+2:56.17550
80.9p
65
Konstantin Chekurin
Russian Federation
28:17.169620
+2:56.17560
80.9p
66
Oscar Hognabba
Finland
28:17.169660
+2:57.17600
80.9p
67
Vladislav Savkin
Russian Federation
28:17.169690
+2:57.17630
80.8p
68
Vadzim Harbacheuski
Belarus
28:18.169700
+2:57.17640
80.8p
69
Vyacheslav Knyazev
Russian Federation
28:19.169800
+2:58.17740
80.8p
70
Sergey Nakonechnyy
Kazakstan
28:22.170110
+3:01.18050
80.6p
71
Marcus Johnsen
Norway
28:27.170600
+3:06.18540
80.3p
72
Elmo Koivunen
Finland
28:29.170860
+3:09.18800
80.2p
72
Dmitriy Shubin
Kazakstan
28:29.170860
+3:09.18800
80.2p
74
Sturla Einarsson
Norway
28:32.171160
+3:12.19100
80.0p
75
Grigoriy Sobolev
Russian Federation
28:33.171200
+3:12.19140
80.0p
76
Nikita Zharnossenko
Kazakstan
28:34.171340
+3:13.19280
79.9p
77
Mart Kevin Polluste
Estonia
28:35.171420
+3:14.19360
79.8p
78
Jonathan Lindqvist
Finland
28:37.171660
+3:17.19600
79.7p
79
Dzmitry Yakimenka
Belarus
28:38.171750
+3:17.19690
79.6p
80
Gennadiy Khakhalkin
Russian Federation
28:39.171810
+3:18.19750
79.6p
81
Jouni Pitkanen
Finland
28:40.171920
+3:19.19860
79.5p
82
Wiljam Fors
Finland
28:44.172320
+3:23.20260
79.3p
83
Simen Bekkevoll
Norway
28:53.173260
+3:33.21200
78.8p
84
Anatoliy Tyagunov
Russian Federation
28:55.173410
+3:34.21350
78.7p
85
Alexander Neverov
Russian Federation
28:55.173420
+3:34.21360
78.7p
85
Denis Zagainov
Kazakstan
28:55.173420
+3:34.21360
78.7p
87
Mark Evsin
Russian Federation
28:55.173460
+3:35.21400
78.7p
87
Maxim Fedorov
Russian Federation
28:55.173460
+3:35.21400
78.7p
89
Silver Selliov
Estonia
28:56.173520
+3:35.21460
78.6p
90
Pavel Kozlov
Russian Federation
28:56.173590
+3:36.21530
78.6p
91
Roman Evsin
Russian Federation
28:58.173740
+3:37.21680
78.5p
92
Dmitriy Pilyugin
Russian Federation
29:06.174550
+3:45.22490
78.1p
93
Denis Menshenin
Russian Federation
29:16.175590
+3:56.23530
77.5p
94
Elias Valoey
Norway
29:19.175880
+3:59.23820
77.3p
94
Danila Molostov
Russian Federation
29:19.175880
+3:59.23820
77.3p
96
Artsiom Paliakou
Belarus
29:27.176640
+4:06.24580
76.9p
97
Siim Lehismets
Estonia
29:36.177590
+4:16.25530
76.4p
98
Patrik Rajala
Finland
29:53.179270
+4:33.27210
75.5p
99
Pavel Tsybrov
Russian Federation
29:58.179710
+4:37.27650
75.3p
100
Marcus Karlsson
Sweden
30:08.180760
+4:48.28700
74.8p
101
Savas Ates
Turkey
30:13.181260
+4:53.29200
74.5p
102
Alexey Shklyaev
Russian Federation
30:14.181390
+4:54.29330
74.4p
103
Yuriy Avvakumov
Russian Federation
30:18.181750
+4:57.29690
74.3p
104
Sindre Kloster Snekkevik
Norway
30:19.181800
+4:58.29740
74.2p
105
Jesper Pettersson
Sweden
30:23.182200
+5:02.30140
74.0p
106
Sindre Raade Olsen
Norway
30:25.182410
+5:04.30350
73.9p
107
Tobias Carlsson
Sweden
30:30.182970
+5:10.30910
73.7p
108
Dmitriy Kurganskiy
Russian Federation
30:42.184110
+5:21.32050
73.1p
109
Sergey Neliubov
Russian Federation
30:48.184750
+5:27.32690
72.8p
110
Thomas Kuus
Estonia
30:51.185020
+5:30.32960
72.7p
111
Bogdan Belyshev
Russian Federation
30:55.185420
+5:34.33360
72.5p
112
Bogdan Nikishov
Russian Federation
31:53.191240
+6:32.39180
69.8p
113
Vladimir Essenson
Russian Federation
31:58.191700
+6:37.39640
69.6p
114
Ivan Yurasov
Russian Federation
32:34.195350
+7:13.43290
68.0p
115
Yaroslav Yakovlev
Russian Federation
33:02.198180
+7:42.46120
66.9p
116
Anton Stenin
Russian Federation
40:24.242320
+15:03.90260
52.7p
-
Nikita Ananiev
Russian Federation
23:59:59.8639800
-
-
Martin Bentzen
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Robin Carp
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Juuso Haarala
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Erling Helgaas
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Yuriy Rodin
Russian Federation
23:59:59.8639800
-
-
Tero Seppala
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Romet Sutt
Estonia
23:59:59.8639800
-
-
Egor Volkov
Russian Federation
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Alexey Poltoranin
Kazakstan
24:33.147270
96.8p
2
Lukas Bauer
Czech Republic
24:40.147950
+6.580
96.2p
3
Hannes Dotzler
Tyskland
24:57.149690
+24.2320
94.8p
4
Ales Razym
Czech Republic
24:58.149710
+24.2340
94.7p
5
Tim Tscharnke
Tyskland
25:00.149920
+26.2550
94.6p
6
Tero Similae
Finland
25:04.150370
+31.3000
94.2p
7
Lari Lehtonen
Finland
25:06.150520
+32.3150
94.1p
8
Sami Jauhojärvi
Finland
25:07.150680
+34.3310
94.0p
9
Denis Volotka
Kazakstan
25:10.150920
+36.3550
93.8p
10
Axel Teichmann
Tyskland
25:10.150970
+37.3600
93.7p
11
Anssi Pentsinen
Finland
25:10.150980
+37.3610
93.7p
12
Tobias Angerer
Tyskland
25:14.151340
+40.3970
93.4p
13
Sergey Novikov
Russian Federation
25:15.151470
+42.4100
93.3p
14
Mark Starostin
Kazakstan
25:20.151940
+46.4570
93.0p
15
Keishin Yoshida
Japan
25:20.151990
+47.4620
92.9p
16
Nikolay Chebotko
Kazakstan
25:21.152010
+47.4640
92.9p
17
Petr Sedov
Russian Federation
25:21.152050
+47.4680
92.9p
18
Sergey Cherepanov
Kazakstan
25:22.152100
+48.4730
92.8p
19
Dmitriy Ozerskiy
Russian Federation
25:25.152410
+51.5040
92.6p
20
Algo Karp
Estonia
25:27.152620
+53.5250
92.4p
21
Akira Lenting
Japan
25:28.152750
+54.5380
92.3p
22
Alexandr Malyshev
Kazakstan
25:29.152860
+55.5490
92.2p
23
Petter Eliassen
Norway
25:32.153100
+58.5730
92.1p
24
Franz Goering
Tyskland
25:33.153230
+59.5860
92.0p
25
Martti Vuokatti Jylhae
Finland
25:36.153500
+1:02.6130
91.7p
26
Snorri Einarsson
Norway
25:36.153510
+1:02.6140
91.7p
27
Karel Tammjarv
Estonia
25:36.153540
+1:02.6170
91.7p
28
Andreas Nygaard
Norway
25:38.153760
+1:04.6390
91.5p
29
Vadim Korolev
Russian Federation
25:39.153880
+1:06.6510
91.5p
30
Martin Bajcicak
Slovakia
25:41.154060
+1:07.6690
91.3p
31
Kohhei Shimizu
Japan
25:44.154300
+1:10.6930
91.1p
32
Veselin Tsinzov
Bulgaria
25:44.154370
+1:11.7000
91.1p
32
Kris Freeman
Usa
25:44.154370
+1:11.7000
91.1p
34
Johan Westerlund
Sweden
25:45.154410
+1:11.7040
91.1p
35
Yerdos Akhmadiyev
Kazakstan
25:45.154460
+1:11.7090
91.0p
36
Jens Filbrich
Tyskland
25:47.154650
+1:13.7280
90.9p
36
Yuriy Vinogradov
Russian Federation
25:47.154650
+1:13.7280
90.9p
38
Peter Mlynar
Slovakia
25:48.154700
+1:14.7330
90.8p
39
Yuichi Onda
Japan
25:48.154720
+1:14.7350
90.8p
40
Anton Motor Shatagin
Russian Federation
25:49.154830
+1:15.7460
90.7p
41
Sergei Dolidovich
Belarus
25:49.154880
+1:16.7510
90.7p
42
Maciej Starega
Poland
25:50.154950
+1:16.7580
90.7p
43
Yevgeniy Velichko
Kazakstan
25:51.155030
+1:17.7660
90.6p
44
Mikko Koutaniemi
Finland
25:54.155370
+1:21.8000
90.3p
45
Nikolay Bolotov
Russian Federation
25:55.155420
+1:21.8050
90.3p
46
Gennadiy Matviyenko
Kazakstan
25:56.155500
+1:22.8130
90.2p
47
Ivan Pavlov
Russian Federation
25:58.155740
+1:24.8370
90.1p
48
Alexander Lasutkin
Belarus
26:00.155990
+1:27.8620
89.9p
49
Nobuhito Kashiwabara
Japan
26:01.156000
+1:27.8630
89.9p
50
Yevgeniy Koshevoy
Kazakstan
26:02.156170
+1:29.8800
89.8p
51
Alexander Kuleshov
Russian Federation
26:02.156180
+1:29.8810
89.7p
52
Valeriy Gontar
Russian Federation
26:03.156230
+1:29.8860
89.7p
53
Ondrej Horyna
Czech Republic
26:03.156270
+1:30.8900
89.7p
54
Jiri Magal
Czech Republic
26:04.156380
+1:31.9010
89.6p
55
Jumpu Nishida
Japan
26:05.156430
+1:31.9060
89.6p
56
Ari Luusua
Finland
26:06.156510
+1:32.9140
89.5p
57
Kusti Kittilae
Finland
26:06.156570
+1:33.9200
89.5p
58
Jussi Simula
Finland
26:07.156690
+1:34.9320
89.4p
59
Raido Rankel
Estonia
26:08.156700
+1:34.9330
89.4p
60
Artem Titov
Russian Federation
26:08.156780
+1:35.9410
89.3p
61
Vitaliy Shtun
Ukraine
26:08.156790
+1:35.9420
89.3p
62
Andrey Zvukov
Russian Federation
26:10.156920
+1:36.9550
89.2p
63
Vasiliy Pushkin
Russian Federation
26:11.157040
+1:37.9670
89.1p
64
Aleksandr Ossipov
Kazakstan
26:11.157060
+1:37.9690
89.1p
65
Sebastian Gazurek
Poland
26:13.157250
+1:39.9880
89.0p
66
Martin Koukal
Czech Republic
26:14.157310
+1:40.9940
88.9p
67
Alexander Kuzin
Russian Federation
26:14.157370
+1:41.10000
88.9p
68
Myroslav Bilosyuk
Ukraine
26:15.157480
+1:42.10110
88.8p
69
Yury Astapenka
Belarus
26:16.157540
+1:42.10170
88.8p
70
Perttu Hyvarinen
Finland
26:17.157640
+1:43.10270
88.7p
71
Roman Ragozin
Kazakstan
26:17.157690
+1:44.10320
88.7p
72
Ristomatti Hakola
Finland
26:18.157730
+1:44.10360
88.6p
73
Ivanou Aliaksei
Belarus
26:20.157940
+1:46.10570
88.5p
74
Michail Semenov
Belarus
26:20.157960
+1:46.10590
88.5p
75
Heikki Korpela
Finland
26:22.158190
+1:49.10820
88.3p
76
Kuanysh Kambarbaev
Kazakstan
26:23.158200
+1:49.10830
88.3p
77
Antti Lampinen
Finland
26:24.158380
+1:51.11010
88.2p
78
Matias Strandvall
Finland
26:26.158520
+1:52.11150
88.1p
78
Martin Mikkelsen
Norway
26:26.158520
+1:52.11150
88.1p
80
Mikael Norberg
Sweden
26:26.158590
+1:53.11220
88.0p
81
Nikita Smagin
Kazakstan
26:27.158610
+1:53.11240
88.0p
82
Alexander Arkhipovskiy
Russian Federation
26:27.158680
+1:54.11310
88.0p
83
Daulet Rakhimbayev
Kazakstan
26:28.158730
+1:54.11360
87.9p
84
Jari Huhta
Finland
26:29.158850
+1:55.11480
87.8p
85
Victor Lovdahl
Finland
26:31.159000
+1:57.11630
87.7p
86
Oleksiy Shvidkiy
Ukraine
26:32.159180
+1:59.11810
87.6p
87
Sergey Mikayelyan
Armenia
26:33.159240
+1:59.11870
87.6p
88
Markus Poersti
Finland
26:34.159340
+2:00.11970
87.5p
89
Alvar Johannes Alev
Estonia
26:35.159410
+2:01.12040
87.4p
90
Andrey Kotenko
Russian Federation
26:35.159460
+2:01.12090
87.4p
91
Ruslan Perekhoda
Ukraine
26:36.159520
+2:02.12150
87.4p
92
Madis Vaikmaa
Estonia
26:36.159550
+2:02.12180
87.3p
93
Martin Bergström
Sweden
26:37.159640
+2:03.12270
87.3p
94
Vytautas Strolia
Lithuania
26:39.159810
+2:05.12440
87.2p
95
Masaya Kimura
Japan
26:40.159930
+2:06.12560
87.1p
96
Sam Tarling
Usa
26:43.160250
+2:09.12880
86.9p
97
Toni Ketelae
Finland
26:45.160470
+2:12.13100
86.7p
98
Alexander Kakhanov
Russian Federation
26:46.160590
+2:13.13220
86.6p
99
Juha Matti Mikkolainen
Finland
26:47.160600
+2:13.13230
86.6p
100
Niklas Niska
Sweden
26:47.160670
+2:14.13300
86.6p
101
Dmitry Shaparov
Russian Federation
26:50.160980
+2:17.13610
86.4p
102
Janne Mononen
Finland
26:51.161010
+2:17.13640
86.3p
103
Aliaksandr Shavel
Belarus
26:52.161110
+2:18.13740
86.3p
103
Andrey Gridin
Bulgaria
26:52.161110
+2:18.13740
86.3p
105
Sergey Nikolaev
Russian Federation
26:52.161140
+2:18.13770
86.3p
106
Pavel Maruha
Belarus
26:56.161510
+2:22.14140
86.0p
107
Antti Ojansivu
Finland
26:57.161690
+2:24.14320
85.9p
108
Juho Mikkonen
Finland
26:58.161710
+2:24.14340
85.9p
109
Alexander Artemyev
Finland
26:59.161860
+2:25.14490
85.8p
110
Aliaksandr Voranau
Belarus
27:02.162100
+2:28.14730
85.6p
111
Sergej Kuzmenko
Belarus
27:02.162130
+2:28.14760
85.6p
112
Jan Antolec
Poland
27:04.162340
+2:30.14970
85.5p
113
Evgeniy Kliukvin
Russian Federation
27:05.162400
+2:31.15030
85.4p
114
Ihar Maiseyenka
Belarus
27:05.162430
+2:31.15060
85.4p
115
Pawel Klisz
Poland
27:06.162580
+2:33.15210
85.3p
116
Yevgeniy Bondarenko
Kazakstan
27:09.162820
+2:35.15450
85.1p
117
Takatsugu Uda
Japan
27:09.162830
+2:35.15460
85.1p
118
Eeri Vahtra
Estonia
27:09.162850
+2:35.15480
85.1p
119
Shohei Kodama
Japan
27:10.162940
+2:36.15570
85.1p
120
Junichi Igawa
Japan
27:10.162970
+2:37.15600
85.0p
121
Teemu Harkonen
Finland
27:12.163160
+2:38.15790
84.9p
122
Artur Firsov
Russian Federation
27:12.163190
+2:39.15820
84.9p
123
Espen Mikkelsen
Norway
27:13.163250
+2:39.15880
84.9p
124
Vesa Kallio
Finland
27:16.163500
+2:42.16130
84.7p
125
Viktor Romanov
Russian Federation
27:17.163670
+2:44.16300
84.6p
126
Jonas Lindell
Finland
27:19.163860
+2:45.16490
84.5p
127
Eno Vahtra
Estonia
27:19.163880
+2:46.16510
84.4p
128
Sebahattin Oglago
Turkey
27:20.163900
+2:46.16530
84.4p
129
Artur Yeghoyan
Armenia
27:20.163980
+2:47.16610
84.4p
130
Kaichi Naruse
Japan
27:20.163990
+2:47.16620
84.4p
131
Wenlong Xu
China
27:21.164070
+2:48.16700
84.3p
132
Arvis Liepins
Latvia
27:22.164140
+2:48.16770
84.3p
133
Kosuke Hachiro
Japan
27:22.164150
+2:48.16780
84.3p
134
Brian Mckeever
Canada
27:22.164170
+2:49.16800
84.3p
135
Martin Moeller
Danmark
27:23.164290
+2:50.16920
84.2p
136
Qinghai Sun
China
27:24.164340
+2:50.16970
84.1p
137
Markus Sinijaervi
Finland
27:25.164400
+2:51.17030
84.1p
138
Nikita Tkachenko
Kazakstan
27:25.164410
+2:51.17040
84.1p
139
Sergey Novikov
Russian Federation
27:27.164630
+2:53.17260
84.0p
140
Adrian Bergström
Sweden
27:28.164700
+2:54.17330
83.9p
141
Mikhail Lutkov
Russian Federation
27:28.164710
+2:54.17340
83.9p
142
Ivan Bilosyuk
Ukraine
27:28.164720
+2:54.17350
83.9p
143
Pavels Ribakovs
Latvia
27:29.164850
+2:55.17480
83.8p
144
Harri NIEMI
Finland
27:30.164950
+2:56.17580
83.8p
145
Rolf Einar Jensen
Norway
27:30.164960
+2:56.17590
83.7p
146
Erlend Skippervik Saetre
Norway
27:33.165210
+2:59.17840
83.6p
147
Dmitry Mysev
Russian Federation
27:33.165270
+3:00.17900
83.6p
148
Evgeniy Duk
Russian Federation
27:34.165310
+3:00.17940
83.5p
149
Andrey Mazepkin
Russian Federation
27:36.165540
+3:02.18170
83.4p
150
Rikhard Maki-heikkila
Finland
27:36.165550
+3:02.18180
83.4p
151
Kalle Koistinen
Finland
27:37.165630
+3:03.18260
83.3p
152
Lukas Jakeliunas
Lithuania
27:39.165850
+3:05.18480
83.2p
153
Aliaksandr Saladkou
Belarus
27:40.165920
+3:06.18550
83.1p
154
Morten Priks
Estonia
27:40.165940
+3:06.18570
83.1p
155
Tuomas Myllykoski
Finland
27:42.166110
+3:08.18740
83.0p
155
HU Zhou
China
27:42.166110
+3:08.18740
83.0p
155
Andre Mets
Estonia
27:42.166110
+3:08.18740
83.0p
158
Jani Simola
Finland
27:42.166180
+3:09.18810
83.0p
159
Martin Nassar
Estonia
27:45.166460
+3:11.19090
82.8p
160
Topi Kuorelahti
Finland
27:45.166470
+3:12.19100
82.8p
161
Philipp Furrer
Switzerland
27:46.166550
+3:12.19180
82.7p
162
Avo Sambla
Estonia
27:48.166740
+3:14.19370
82.6p
163
Marcin Rzeszotko
Poland
27:48.166780
+3:15.19410
82.6p
164
Karl Edenroth
Sweden
27:49.166800
+3:15.19430
82.6p
165
Martti Himma
Estonia
27:50.166930
+3:16.19560
82.5p
166
Dmytro Kozachok
Ukraine
27:52.167120
+3:18.19750
82.4p
167
Mattis Jaama
Estonia
27:54.167300
+3:20.19930
82.3p
168
Pavel Kupryianets
Belarus
27:54.167390
+3:21.20020
82.2p
169
Tadevos Poghosyan
Armenia
27:55.167410
+3:21.20040
82.2p
170
Robert Slotins
Latvia
27:55.167490
+3:22.20120
82.2p
171
Ville Maunuksela
Finland
27:57.167630
+3:23.20260
82.1p
172
Risto Uusivirta
Finland
27:57.167680
+3:24.20310
82.1p
173
Tsimur Jumaniyazau
Belarus
27:58.167790
+3:25.20420
82.0p
174
Janari Rajas
Estonia
27:59.167860
+3:25.20490
81.9p
175
Takahiro Suzuki
Japan
28:01.168020
+3:27.20650
81.8p
176
Rami Petasnoro
Finland
28:01.168080
+3:28.20710
81.8p
177
Uladzislau Semenenka
Belarus
28:03.168250
+3:29.20880
81.7p
178
Aliaksandr Volkau
Belarus
28:04.168360
+3:30.20990
81.6p
179
Jonne Seppanen
Finland
28:08.168770
+3:35.21400
81.4p
180
Eirik Farstad
Norway
28:09.168840
+3:35.21470
81.3p
181
Niila Ahokas
Finland
28:09.168880
+3:36.21510
81.3p
182
Lasse Porsti
Finland
28:11.169050
+3:37.21680
81.2p
183
Rune Strömholt
Norway
28:12.169100
+3:38.21730
81.2p
184
Juris Germanis
Latvia
28:12.169130
+3:38.21760
81.2p
185
Erik Carleton
Canada
28:12.169190
+3:39.21820
81.1p
186
Niklas Peltoniemi
Finland
28:17.169670
+3:44.22300
80.9p
187
Tarjei Solli
Norway
28:18.169720
+3:44.22350
80.8p
188
Oskar Sjolund
Finland
28:24.170300
+3:50.22930
80.5p
189
Reima Idstroem
Finland
28:26.170520
+3:52.23150
80.4p
190
Veli-matti Niskanen
Finland
28:30.170910
+3:56.23540
80.1p
191
Christoffer Lindvall
Finland
28:30.170990
+3:57.23620
80.1p
192
Saevar Birgisson
Island
28:33.171210
+3:59.23840
79.9p
193
Jari Joutsen
Finland
28:33.171290
+4:00.23920
79.9p
194
Matias Tiiro
Finland
28:42.172180
+4:09.24810
79.4p
195
Tino Tiilikainen
Finland
28:43.172220
+4:09.24850
79.4p
196
Oleksandr Chenikalo
Ukraine
28:46.172590
+4:13.25220
79.2p
197
Jun-ho Hwang
Kor
28:55.173420
+4:21.26050
78.7p
198
Anton Andreev
Russian Federation
28:55.173480
+4:22.26110
78.7p
199
Mikhail Kurochkin
Russian Federation
28:57.173670
+4:24.26300
78.5p
200
Konstantin Klimushin
Russian Federation
28:58.173740
+4:24.26370
78.5p
201
Oleg Yoltukhovskyy
Ukraine
28:59.173850
+4:25.26480
78.4p
202
Tae-bok HA
Kor
29:05.174470
+4:32.27100
78.1p
203
Alexis Gkounko
Greece
29:21.176040
+4:47.28670
77.2p
204
Karl Peter Kristensen
Danmark
29:22.176140
+4:48.28770
77.2p
205
Seong-beom Park
Kor
29:23.176210
+4:49.28840
77.1p
206
Min-uk Kim
Kor
29:28.176780
+4:55.29410
76.8p
207
Jong-won Jeong
Kor
29:29.176830
+4:55.29460
76.8p
208
Hans Teearu
Estonia
29:31.177020
+4:57.29650
76.7p
209
Yury Yazykou
Belarus
29:31.177040
+4:57.29670
76.7p
210
Juho Kamarainen
Finland
29:58.179710
+5:24.32340
75.3p
211
Simon Fredrik Gundersen
Norway
30:13.181260
+5:39.33890
74.5p
212
Tae-sung Kim
Kor
30:52.185160
+6:18.37790
72.6p
213
Raine Tolonen
Finland
31:55.191450
+7:21.44080
69.7p
214
Olli Tyrvainen
Finland
32:16.193530
+7:42.46160
68.8p
215
Alexander Shabunin
Russian Federation
32:37.195630
+8:03.48260
67.9p
-
Paul Bragiel
Köl
23:59:57.8639600
-
-
Esa Mursu
Finland
23:59:57.8639600
-
-
Markus Jarvenpaa
Finland
23:59:58.8639700
-
-
Lasse Paakkonen
Finland
23:59:58.8639700
-
-
Kari Varis
Finland
23:59:58.8639700
-
-
John Bjoergaard
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Christian Bugge Tvedt
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Mikhail Durkin
Russian Federation
23:59:59.8639800
-
-
Manuel Hirner
Austria
23:59:59.8639800
-
-
Heikki Kopakka
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Mikita Kupryianau
Belarus
23:59:59.8639800
-
-
Kalle Lassila
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Markus Nilsen Norum
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Ville Nousiainen
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Pekka Paakkonen
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Aivar Rehemaa
Estonia
23:59:59.8639800
-
-
Anthony Sorsa
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Eric Storvall
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Anton Suzdalev
Russian Federation
23:59:59.8639800
-
-
Morten Teksnes
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Fedor Tikhonov
Russian Federation
23:59:59.8639800
-
-
Olli-pekka Tolvanen
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Tero Turunen
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Anatoliy Volkov
Russian Federation
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Victoria Carl
Tyskland
14:38.87740
83.2p
2
Anastasia Sedova
Russian Federation
14:59.89870
+21.2030
80.9p
3
Katri Lylynpera
Finland
15:02.90160
+24.2320
80.7p
4
Lovise Heimdal
Norway
15:12.91110
+33.3270
79.7p
5
Jasmi Joensuu
Finland
15:12.91160
+34.3320
79.7p
6
Irina Mikeshina
Russian Federation
15:22.92170
+44.4330
78.7p
7
Chunxue Chi
China
15:24.92320
+45.4480
78.5p
8
Leena Nurmi
Finland
15:31.93090
+53.5250
77.8p
9
Johanne Larsen
Norway
15:42.94150
+1:04.6310
76.8p
10
Olga Zalesova
Russian Federation
15:58.95730
+1:19.7890
75.4p
11
Lidia Durkina
Russian Federation
16:00.95910
+1:21.8070
75.3p
12
Helena Lundkvist
Sweden
16:02.96130
+1:23.8290
75.1p
13
Alina Shuryga
Kazakstan
16:07.96600
+1:28.8760
74.7p
14
Emilia Myllykoski
Finland
16:14.97330
+1:35.9490
74.0p
15
Maria Smirnova
Russian Federation
16:16.97570
+1:38.9730
73.8p
16
Jenni Tolonen
Finland
16:16.97590
+1:38.9750
73.8p
17
Jenny Larsson
Sweden
16:31.99000
+1:52.11160
72.6p
18
Hanna Wikman
Sweden
16:31.99030
+1:52.11190
72.6p
19
Oksana Shatalova
Ukraine
16:33.99280
+1:55.11440
72.4p
20
Tamara Ebel
Kazakstan
16:35.99420
+1:56.11580
72.3p
21
Arina Kalinina
Russian Federation
16:36.99500
+1:57.11660
72.2p
22
Zura Kalipenova
Kazakstan
16:37.99620
+1:58.11780
72.1p
23
Guzel Sirazetdinova
Russian Federation
16:38.99780
+2:00.11940
72.0p
24
Yekaterina Mandrika
Kazakstan
16:39.99830
+2:00.11990
72.0p
25
Liana Kharoshka
Belarus
16:40.99900
+2:01.12060
71.9p
25
Anna Averina
Russian Federation
16:40.99900
+2:01.12060
71.9p
27
Maki Ohdaira
Japan
16:41.100020
+2:02.12180
71.8p
28
Valentina Ebel
Kazakstan
16:43.100270
+2:05.12430
71.6p
29
Anette Veerpalu
Estonia
16:49.100860
+2:11.13020
71.2p
30
Alexandra Podoxenova
Russian Federation
16:53.101260
+2:15.13420
70.9p
31
Jasmin Sipola
Finland
16:56.101510
+2:17.13670
70.7p
32
Jenni Hilden
Finland
16:57.101680
+2:19.13840
70.5p
33
Tatiana Chvanova
Russian Federation
17:00.101910
+2:21.14070
70.4p
34
Seila Peek
Estonia
17:00.101940
+2:22.14100
70.3p
35
Amanda Backman
Finland
17:01.102040
+2:23.14200
70.3p
36
Ida Sundström
Sweden
17:01.102070
+2:23.14230
70.2p
37
Olena Zubok
Ukraine
17:04.102330
+2:25.14490
70.0p
38
Alena Lipatova
Russian Federation
17:05.102470
+2:27.14630
69.9p
39
Maria Orlova
Russian Federation
17:07.102650
+2:29.14810
69.8p
40
Elin Lovdahl
Finland
17:09.102850
+2:31.15010
69.6p
41
Anastasia Ostrovskaia
Russian Federation
17:12.103130
+2:33.15290
69.4p
42
Irina Antonova
Russian Federation
17:12.103150
+2:34.15310
69.4p
43
Elmira Mutagarova
Kazakstan
17:12.103170
+2:34.15330
69.4p
44
Irina Severina
Russian Federation
17:13.103210
+2:34.15370
69.4p
45
Julia Virtala
Sweden
17:16.103500
+2:37.15660
69.2p
46
Ekaterina Konstantinova
Russian Federation
17:16.103510
+2:37.15670
69.1p
47
Johanna Engström
Sweden
17:23.104290
+2:45.16450
68.6p
48
Emilia Kulhelm
Finland
17:24.104350
+2:46.16510
68.5p
49
Olga Letucheva
Russian Federation
17:27.104640
+2:49.16800
68.3p
50
Alina Shesheleva
Russian Federation
17:28.104700
+2:49.16860
68.3p
51
Irina Kartseva
Russian Federation
17:29.104800
+2:50.16960
68.2p
52
Neda Bukovskyte
Lithuania
17:29.104810
+2:50.16970
68.2p
53
Darina Ilina
Russian Federation
17:30.104960
+2:52.17120
68.1p
54
Sara Ray
Finland
17:46.106530
+3:07.18690
67.0p
55
Sofia Manninen
Finland
17:54.107320
+3:15.19480
66.4p
56
Elizaveta Burtseva
Russian Federation
17:54.107340
+3:16.19500
66.4p
57
Maria Zagrenchuk
Russian Federation
17:56.107530
+3:17.19690
66.3p
58
Ottilia Niemi
Sweden
17:57.107690
+3:19.19850
66.2p
59
Anna Panferova
Russian Federation
17:58.107770
+3:20.19930
66.1p
60
Maryia Roshchynskaya
Belarus
17:59.107840
+3:21.20000
66.1p
61
Anna Mkhitaryan
Armenia
18:22.110140
+3:44.22300
64.6p
62
Iryna Pauliuchenka
Belarus
18:46.112540
+4:08.24700
63.1p
63
Mariya Alexeeva
Russian Federation
20:13.121280
+5:35.33440
58.1p
-
Elena Abramova
Russian Federation
23:59:59.8639800
-
-
Andrea Julin
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Jennifer Klemets
Finland
23:59:59.8639800
-
-
Ina Lukonina
Belarus
23:59:59.8639800
-
-
Svetlana Rogozhkina
Russian Federation
23:59:59.8639800
-
-
Nataliya Smirnova
Russian Federation
23:59:59.8639800
-
D 21
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Justyna Kowalczyk
Poland
13:33.81270
90.7p
2
Yulia Tchekaleva
Russian Federation
13:55.83430
+21.2060
88.0p
3
Nicole Fessel
Tyskland
14:01.84000
+27.2630
87.4p
4
Anne Kylloenen
Finland
14:05.84420
+31.3050
86.9p
5
Kerttu Niskanen
Finland
14:09.84830
+35.3460
86.4p
6
Svetlana Nikolaeva
Russian Federation
14:19.85840
+45.4470
85.2p
7
Denise Herrmann
Tyskland
14:19.85890
+46.4520
85.2p
8
Aino-Kaisa Saarinen
Finland
14:20.85950
+46.4580
85.1p
9
Irina Khazova
Russian Federation
14:21.86040
+47.4670
85.0p
10
Julia Tikhonova
Russian Federation
14:23.86230
+49.4860
84.8p
11
Alija Iksanova
Russian Federation
14:27.86650
+53.5280
84.3p
12
Masako Ishida
Japan
14:29.86810
+55.5440
84.2p
13
Larisa Shaidurova
Russian Federation
14:31.87030
+57.5660
83.9p
14
Julia Ivanova
Russian Federation
14:33.87220
+59.5850
83.7p
15
Polina Medvedeva
Russian Federation
14:35.87440
+1:01.6070
83.5p
16
Laura Mononen
Finland
14:36.87550
+1:02.6180
83.4p
17
Paulina Maciuszek
Poland
14:37.87600
+1:03.6230
83.3p
18
Evgenia Shapovalova
Russian Federation
14:37.87640
+1:03.6270
83.3p
19
Mariya Guschina
Russian Federation
14:37.87650
+1:03.6280
83.3p
20
Eva Vrabcova Nyvltova
Czech Republic
14:38.87700
+1:04.6330
83.2p
21
Valentina Shevchenko
Ukraine
14:39.87820
+1:05.6450
83.1p
22
Katrin Zeller
Tyskland
14:39.87840
+1:05.6470
83.1p
23
Natalia Zhukova
Russian Federation
14:42.88170
+1:09.6800
82.7p
24
Sandra Ringwald
Tyskland
14:43.88240
+1:09.6870
82.6p
25
Claudia Nystad
Tyskland
14:44.88390
+1:11.7020
82.5p
26
Riitta-liisa Roponen
Finland
14:45.88430
+1:11.7060
82.4p
27
Alena Sannikova
Belarus
14:48.88750
+1:14.7380
82.1p
28
Svetlana Bochkareva
Russian Federation
14:48.88760
+1:14.7390
82.1p
29
Maria Davydenkova
Russian Federation
14:49.88850
+1:15.7480
82.0p
30
Olga Kuziukova
Russian Federation
14:49.88890
+1:16.7520
81.9p
31
Natalia Matveeva
Russian Federation
14:51.89020
+1:17.7650
81.8p
32
Tatyana Ossipova
Kazakstan
14:54.89300
+1:20.7930
81.5p
33
Alena Prochazkova
Slovakia
14:54.89390
+1:21.8020
81.4p
34
Mona-lisa Malvalehto
Finland
14:55.89470
+1:22.8100
81.4p
35
Nadezhda Izhutina
Russian Federation
14:56.89590
+1:23.8220
81.2p
36
Marina Lisogor
Ukraine
14:58.89720
+1:24.8350
81.1p
37
Valentina Novikova
Russian Federation
14:58.89780
+1:25.8410
81.0p
37
Yelena Kolomina
Kazakstan
14:58.89780
+1:25.8410
81.0p
39
Anastasia Vlasova
Russian Federation
15:00.89910
+1:26.8540
80.9p
40
Stefanie Boehler
Tyskland
15:01.90040
+1:27.8670
80.8p
40
Hanna Kolb
Tyskland
15:01.90040
+1:27.8670
80.8p
42
Olga Zeibel
Russian Federation
15:01.90080
+1:28.8710
80.7p
43
Natalja Iljina
Russian Federation
15:02.90190
+1:29.8820
80.6p
44
Anna Povaliaeva
Russian Federation
15:03.90200
+1:29.8830
80.6p
45
Marina Matrossova
Kazakstan
15:03.90240
+1:29.8870
80.6p
46
Daria Godovanichenko
Russian Federation
15:03.90290
+1:30.8920
80.5p
47
Nadezhda Shuniaeva
Russian Federation
15:04.90310
+1:30.8940
80.5p
48
Marjaana Pitkaenen
Finland
15:05.90410
+1:31.9040
80.4p
48
Monique Siegel
Tyskland
15:05.90410
+1:31.9040
80.4p
50
Daria Storozhilova
Russian Federation
15:06.90540
+1:32.9170
80.3p
51
Viktoriya Lanchakova
Kazakstan
15:07.90660
+1:33.9290
80.2p
52
Jennie Oeberg
Sweden
15:08.90730
+1:34.9360
80.1p
53
Kateryna Grygorenko
Ukraine
15:08.90750
+1:34.9380
80.1p
54
Tatjana Mannima
Estonia
15:09.90820
+1:35.9450
80.0p
55
Agnieszka Szymanczak
Poland
15:10.90910
+1:36.9540
79.9p
56
Anastasia Kazakul
Russian Federation
15:10.90930
+1:36.9560
79.9p
57
Petra Novakova
Czech Republic
15:11.91010
+1:37.9640
79.8p
57
Tanja Kauppinen
Finland
15:11.91010
+1:37.9640
79.8p
59
Heini Hokkanen
Finland
15:14.91360
+1:40.9990
79.5p
59
Maria Nysted Groenvoll
Norway
15:14.91360
+1:40.9990
79.5p
61
Tetyana Antypenko
Ukraine
15:14.91390
+1:41.10020
79.4p
62
Kornelia Kubinska
Poland
15:15.91470
+1:42.10100
79.4p
63
Maryna Antsybor
Ukraine
15:16.91550
+1:42.10180
79.3p
64
Tatjana Jambaeva
Russian Federation
15:18.91780
+1:45.10410
79.1p
65
Krista Niiranen
Finland
15:19.91830
+1:45.10460
79.0p
66
Ekaterina Khramtsova
Russian Federation
15:20.91950
+1:46.10580
78.9p
67
Laura Alba
Estonia
15:21.92030
+1:47.10660
78.8p
Visar resultat 1 till 500 av 584[
1
2
]