Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet klassiskt
2013-11-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
13:16.79550
88.9p
2
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
13:53.83290
+37.3640
84.4p
3
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
13:58.83750
+42.4100
83.9p
4
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
13:59.83860
+43.4210
83.7p
5
Hanna Erikson
Åsarna IK
14:02.84120
+45.4470
83.4p
6
Seraina Boner
SC Klosters
14:02.84180
+46.4530
83.4p
7
Anna Haag
IFK Mora SK
14:08.84710
+51.5060
82.8p
8
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
14:08.84780
+52.5130
82.7p
9
Stina Nilsson
IFK Mora SK
14:10.84940
+53.5290
82.5p
10
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
14:12.85110
+55.5460
82.4p
11
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
14:14.85370
+58.5720
82.1p
12
Celia Aymonier
Defense Emhm Les Fourgs
14:16.85520
+59.5870
81.9p
13
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
14:16.85590
+1:00.5940
81.8p
14
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
14:17.85620
+1:00.5970
81.8p
15
Julia Svan
Vansbro AIK Skidklubb
14:22.86100
+1:05.6450
81.3p
16
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
14:23.86260
+1:07.6610
81.1p
17
Coraline Hugue
Defense Emhm - Crevoux
14:24.86320
+1:07.6670
81.1p
18
Emma Wikén
Åsarna IK
14:24.86340
+1:07.6690
81.0p
19
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
14:25.86400
+1:08.6750
81.0p
20
Hanna Falk
Ulricehamns IF
14:25.86400
+1:08.6750
81.0p
21
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
14:25.86440
+1:08.6790
80.9p
22
Linn Sömskar
IFK Umeå
14:30.86910
+1:13.7260
80.4p
23
Aurelie Dabudyk
Pays Rochois
14:30.86990
+1:14.7340
80.4p
24
Maria Nordström
Ulricehamns IF
14:31.87030
+1:14.7380
80.3p
25
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
14:32.87170
+1:16.7520
80.2p
26
Helene Söderlund
IFK Mora SK
14:34.87300
+1:17.7650
80.0p
27
Aurore Jean
Douanes Skieurs Rousselands
14:34.87300
+1:17.7650
80.0p
28
Annika Löfström
Årsunda IF
14:36.87580
+1:20.7930
79.7p
29
Anouk Faivre Picon
Defense Emhm -pontarlier
14:36.87580
+1:20.7930
79.7p
30
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
14:39.87800
+1:22.8150
79.5p
31
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
14:40.87920
+1:23.8270
79.4p
32
Ida Indahl
Offerdals SK
14:46.88520
+1:29.8870
78.8p
33
Johanna Meyer
Sollefteå Skidor IF
14:50.88930
+1:33.9280
78.4p
34
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
14:50.88990
+1:34.9340
78.3p
35
Frida Hallquist
Åsarna IK
14:52.89140
+1:35.9490
78.2p
36
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
14:53.89250
+1:37.9600
78.1p
37
Hedda Bångman
Offerdals SK
14:55.89460
+1:39.9810
77.9p
38
Eva Svensson
IFK Mora SK
14:58.89700
+1:41.10050
77.6p
39
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
14:58.89700
+1:41.10050
77.6p
40
Sanna Hallberg
Åsarna IK
14:58.89760
+1:42.10110
77.6p
41
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
15:03.90200
+1:46.10550
77.2p
42
Evelina Bångman
Offerdals SK
15:04.90330
+1:47.10680
77.0p
43
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
15:05.90410
+1:48.10760
77.0p
44
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
15:05.90480
+1:49.10830
76.9p
45
Emma Ivarsson
Årsunda IF
15:06.90560
+1:50.10910
76.8p
46
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
15:06.90590
+1:50.10940
76.8p
47
Fiona-elizabeth Hughes
Yorkshire Dales Cross Country Ski C
15:08.90710
+1:51.11060
76.7p
48
Sofie Elebro
IFK Umeå
15:08.90750
+1:52.11100
76.6p
49
Rosamund Musgrave
Huntly Nordic Ski Club
15:08.90750
+1:52.11100
76.6p
50
Petra Hyncicova
Dukla Liberec
15:10.90910
+1:53.11260
76.5p
51
Terese Andersson
IFK Umeå
15:14.91330
+1:57.11680
76.1p
52
Lisa Dahl
Offerdals SK
15:16.91500
+1:59.11850
75.9p
53
Lisa K Svensson
Åsarna IK
15:16.91510
+1:59.11860
75.9p
54
Laura Orgue
Cefuc-rfedi
15:16.91540
+1:59.11890
75.9p
55
Chandra Crawford
Canmore Nordic Ski Club
15:17.91680
+2:01.12030
75.8p
56
Maria Jonasson
Östersunds SK
15:18.91790
+2:02.12140
75.7p
57
Frida Erkers
Sundbybergs IK
15:21.92090
+2:05.12440
75.4p
58
Jennie Jirhed
Östersunds SK
15:22.92110
+2:05.12460
75.4p
59
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
15:23.92240
+2:06.12590
75.3p
60
Laure Barthelemy
Defense Emhm - Pays Rochois
15:23.92260
+2:07.12610
75.2p
61
Klara Moravcova
Ski Klub Jablonec Nad Nisou
15:27.92660
+2:11.13010
74.9p
62
Marie Kromer
Frankrike
15:39.93800
+2:22.14150
73.9p
63
Katja Schwartz
Åsarna IK
15:41.94070
+2:25.14420
73.6p
64
Manon Locatelli
Méaudre
15:43.94290
+2:27.14640
73.4p
65
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
15:45.94460
+2:29.14810
73.3p
66
Mathilda Ruus
Gillberga SK
15:45.94480
+2:29.14830
73.3p
67
Inga Daushkane
Lat
15:48.94720
+2:31.15070
73.1p
68
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
15:55.95420
+2:38.15770
72.5p
69
Natalia Mueller
Sarsura Zernez
16:00.95980
+2:44.16330
72.0p
70
Sarka Klaclova
SK Nove Mesto NA Morave
16:02.96100
+2:45.16450
71.9p
71
Niviaq Chemnitz Berthelsen
Nordreisa IL
16:02.96120
+2:45.16470
71.9p
72
Anna Trnka
Birkebeiner Nordic Ski Club
16:03.96200
+2:46.16550
71.8p
73
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
16:03.96270
+2:47.16620
71.8p
74
Sandra Olsson
Malungs IF
16:04.96390
+2:48.16740
71.7p
75
Eva Johansson
Linköpings SK
16:06.96520
+2:49.16870
71.6p
76
Isabella Dannberg
Högbo GIF
16:07.96610
+2:50.16960
71.5p
77
Agnes Åsander-grahn
Hudiksvalls IF
16:11.97050
+2:55.17400
71.1p
78
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
16:14.97380
+2:58.17730
70.9p
79
Julia Nyström
Nordingrå SK
16:17.97620
+3:00.17970
70.7p
80
Sarah Hale
IFK Mora SK
16:23.98290
+3:07.18640
70.1p
81
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
16:24.98360
+3:08.18710
70.1p
82
Linnea Björn
Sundbybergs IK
16:25.98400
+3:08.18750
70.1p
83
Lovisa Sundin
Delsbo IF
16:30.98900
+3:13.19250
69.7p
84
Solveig Kvam Torsvik
Lsk
16:30.98940
+3:13.19290
69.6p
85
Karolína Preislerova
Ski Klub Jablonec Nad Nisou
16:30.98950
+3:14.19300
69.6p
86
Kamila Knopova
Ski Klub Jablonec Nad Nisou
16:38.99790
+3:22.20140
69.0p
87
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
16:43.100200
+3:26.20550
68.7p
88
Lena Wiklund
Högbo GIF
16:43.100220
+3:26.20570
68.7p
89
Ida Jonsson
Duveds IF
16:44.100360
+3:28.20710
68.5p
90
Olivia Hansson
Garphyttans IF
16:51.101060
+3:35.21410
68.0p
91
Ingrid Leask
University OF New Mexico Ski Team
17:13.103230
+3:56.23580
66.4p
92
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
17:19.103860
+4:03.24210
66.0p
93
Frida Lövgren
IFK Mora SK
17:31.105030
+4:14.25380
65.2p
-
Isabelle Persson
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Linn Gustafsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Natalija Kovalova
Latvia
23:59:59.8639800
-
-
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
23:59:59.8639800
-
-
Kitija Auzina
Latvia
23:59:59.8639800
-
-
Iris Pessey
Douanes Grand-Bornand
23:59:59.8639800
-
-
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
23:59:59.8639800
-
-
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Celia Bourgeois
Lans En Vercors
23:59:59.8639800
-
-
Laila Kveli
Lierne IL
23:59:59.8639800
-