Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Skimarathon
2014-02-08
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2014
<<< Bessemerloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Susanne Nyström
Laisvalls SK
2:07:28.764700
79.6p
2
Emma Eriksson
Falun-Borlänge SK
2:09:05.774400
+1:37.9600
78.4p
3
Emelie Larsson
Finnskoga IF
2:18:02.828100
+10:34.63300
72.4p
4
Karin Vemhäll
Rembo IK
2:18:03.828200
+10:35.63400
72.4p
5
Kristina Roberto
Karlslunds IF
2:18:38.831700
+11:10.66900
72.1p
6
Evelin Gustafsson
Karlslunds IF
2:43:53.983200
+36:25.218400
59.4p
7
Sandra Norén
Yuppie Ski Club
2:44:19.985800
+36:51.221000
59.3p
8
Lina Gustafsson
Sävast Ski Team
2:46:36.999500
+39:08.234700
58.3p
9
Frida Börjesson
Stockholms Rullskidklubb
2:48:57.1013600
+41:29.248800
57.4p
10
Petra Baljeu
Leksands SK
2:50:27.1022600
+42:59.257800
56.8p
11
Louise Bergfeldt
IFK Mora SK
2:55:08.1050700
+47:40.285900
55.1p
12
Matilda Henriksson
Skellefteå Skidklubb
3:08:09.1128800
+1:00:41.364000
50.9p
13
Maria Bois
Malungs IF Skidor
3:09:53.1139200
+1:02:25.374400
50.3p
14
Karin Nilsson
Stockholms RK
3:13:26.1160500
+1:05:58.395700
49.3p
15
Hanna Laxholm
Säffle SK
3:28:10.1248900
+1:20:42.484100
45.4p
16
Cecilia Nygren
Lycksele IF
3:30:00.1259900
+1:22:32.495100
45.0p
17
Linnea Henriksson
Skellefteå Skidklubb
3:31:44.1270300
+1:24:16.505500
44.6p
18
Sofia Jansson
Hortlax sk
3:53:45.1402400
+1:46:17.637600
40.0p
19
Madeleine Larsson
Lekeryd Svarttorp SK
4:01:05.1446400
+1:53:37.681600
38.7p
20
Marie Söderqvist
Axa Sports Club
4:10:22.1502100
+2:02:54.737300
37.1p
21
Maria Cederlund
Axa Sportsclub
4:16:56.1541500
+2:09:28.776700
36.1p
22
Therese Ahlström
Järfälla skidklubb
4:26:03.1596200
+2:18:35.831400
34.8p
23
Emma Levd
IFK Mora SK
4:27:37.1605600
+2:20:09.840800
34.5p
-
3 Persson
Sunne SLF
23:59:58.8639700
-
-
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Nicolina Persson
Ericsson IK
23:59:58.8639700
-
-
Sara Brändström
Mora IK
23:59:58.8639700
-
-
Anna Mattsson
Axa Sports Club
23:59:58.8639700
-
-
Annika Löfström
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Monika Lundström
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Lisa Lindgren
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Carina Lagerlöf
Malungsskid/friidrottsklubb
23:59:59.8639800
-
-
Sandra Hänninen
Åmots SK
23:59:59.8639800
-
-
Nina Fors
IK Stern
23:59:59.8639800
-