Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM 30/50km
2006-04-02
INFO
RESULTAT
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
50km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anders Södergren
Östersunds SK
2:02:48.736710
94.7p
2
Mats Larsson
Åsarna IK
2:06:43.760210
+3:55.23400
91.8p
3
Johan Olsson
Åsarna IK
2:07:17.763610
+4:29.26800
91.4p
4
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
2:07:42.766190
+4:54.29380
91.1p
5
Jerry Ahrlin
Östersunds SK
2:08:12.769130
+5:24.32320
90.7p
6
Andreas Svanebo
Bergeforsens SK
2:08:14.769360
+5:26.32550
90.7p
7
Martin Larsson
Arvika IS
2:09:03.774270
+6:15.37460
90.1p
8
Jörgen Brink
IFK Umeå
2:09:43.778270
+6:55.41460
89.7p
9
Mathias Fredriksson
Östersunds SK
2:10:01.780050
+7:13.43240
89.5p
10
David Flinkfeldt
Piteå Elit SK
2:10:54.785360
+8:06.48550
88.9p
11
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
2:11:08.786730
+8:20.49920
88.7p
12
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
2:11:23.788230
+8:35.51420
88.5p
13
Thobias Fredriksson
Östersunds SK
2:11:36.789570
+8:48.52760
88.4p
14
Niclas Jacobsson
IFK Mora SK
2:12:03.792200
+9:14.55390
88.1p
15
Tobias Långberg
Hudiksvalls IF
2:12:06.792590
+9:18.55780
88.0p
16
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
2:12:33.795220
+9:45.58410
87.8p
17
Johan Henriksson
Falun Borlänge SK
2:13:29.800800
+10:40.63990
87.1p
18
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
2:13:53.803220
+11:05.66410
86.9p
19
Magnus Myhr
Åsarna IK
2:13:58.803720
+11:10.66910
86.8p
20
Niklas Karlsson
IFK Mora SK
2:13:58.803780
+11:10.66970
86.8p
21
Martin Johansson
IFK Mora SK
2:14:00.803980
+11:12.67170
86.8p
22
Fredrik Persson
Åsarna IK
2:14:01.804030
+11:13.67220
86.8p
23
Robert Johansson
Hägglunds IOFK
2:14:26.806590
+11:38.69780
86.5p
24
Gustaf Berglund
Åsarna IK
2:14:53.809240
+12:05.72430
86.2p
25
Mikael Ojala
Östersunds SK
2:15:11.811070
+12:23.74260
86.0p
26
Bernt Niva
IFK Kiruna
2:15:19.811870
+12:31.75060
86.0p
27
Robert Eskelund
Jäderfors SK
2:15:28.812710
+12:40.75900
85.9p
28
Richard Bexell
Eksjö SOK
2:15:39.813830
+12:51.77020
85.7p
29
Erik Eriksson
IFK Mora SK
2:15:50.814940
+13:02.78130
85.6p
30
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
2:16:14.817300
+13:25.80490
85.4p
31
Johan Brännström
Skellefteå SK
2:16:19.817840
+13:31.81030
85.3p
32
Magnus Jonsson
IFK Mora SK
2:16:32.819190
+13:44.82380
85.2p
33
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
2:16:33.819260
+13:45.82450
85.2p
34
Andreas Oskarsson
Skellefteå SK
2:16:36.819530
+13:48.82720
85.2p
35
Markus Leijon
IFK Mora SK
2:17:06.822530
+14:18.85720
84.8p
36
Magnus Carlsson
Skellefteå SK
2:17:42.826100
+14:53.89290
84.5p
37
Jonatan Svensson
Skellefteå SK
2:17:56.827580
+15:08.90770
84.3p
38
Daniel Dyrander
Bergens IF SK
2:18:29.830850
+15:41.94040
84.0p
39
Emil Jönsson
Årsunda IF
2:19:16.835520
+16:28.98710
83.5p
40
Gunnar Hammarberg
Järpens SK
2:19:46.838530
+16:58.101720
83.2p
41
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
2:19:47.838600
+16:58.101790
83.2p
42
Tiio Söderhielm
Östersunds SK
2:20:18.841720
+17:30.104910
82.9p
43
Lars Suther
IFK Mora SK
2:20:43.844240
+17:55.107430
82.7p
44
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
2:23:19.859840
+20:31.123030
81.2p
45
Tor Larsson
Tärna IK Fjällvinden
2:23:45.862420
+20:57.125610
80.9p
46
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
2:23:56.863550
+21:08.126740
80.8p
47
Oscar Lund
IF Hallby SOK
2:24:20.865930
+21:32.129120
80.6p
48
Anders Svanebo
Bergeforsens SK
2:25:59.875870
+23:11.139060
79.7p
49
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
2:26:38.879790
+23:50.142980
79.3p
50
Ulf Hildebrand
Åsarna IK
2:27:15.883460
+24:27.146650
79.0p
51
Lars Liljedahl
Orsa SK
2:27:26.884560
+24:38.147750
78.9p
52
Hampus Lindblom
Åsarna IK
2:27:38.885720
+24:50.148910
78.8p
53
Johan Lintzén
F 21 IF
2:34:22.926100
+31:33.189290
75.4p
54
Per Markus Knutgård
Haparanda SKT
2:37:18.943710
+34:30.206900
73.9p
-
Emil Carlsson
Myssjö-Ovikens IF
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Sjödin
Storviks IF
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Jonsson
Lavsjö IS
23:59:58.8639700
-
-
Björn Jedvik
Högbo AIK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Andersson
Malungs IF
23:59:58.8639700
-
-
Patrick Nordin
Södertälje IF
23:59:59.8639800
-
-
Martin Rosvall
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Anders Högberg
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Jimmie Johnsson
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Jönsson
Ramsele IK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Fredriksson
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Arnesson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Larsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Björn Lindh
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
30km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maria Rydqvist
Östersunds SK
1:20:41.484050
85.4p
2
Elin Ek
IFK Mora SK
1:21:38.489720
+56.5570
84.4p
3
Susanne Nyström
Piteå Elit SK
1:22:23.494220
+1:41.10070
83.6p
4
Britta Norgren
Sollefteå SK
1:22:37.495670
+1:56.11520
83.4p
5
Ulrica Persson
Vansbro AIK SK
1:23:23.500230
+2:41.16080
82.6p
6
Sofia Lind
Åsarna IK
1:23:24.500330
+2:42.16180
82.6p
7
Anna Karin Strömstedt
Vansbro AIK SK
1:23:38.501730
+2:56.17580
82.4p
8
Ida Olsson
Åsarna IK
1:23:44.502370
+3:03.18220
82.2p
9
Jenny Limby
IFK Mora SK
1:23:52.503130
+3:10.18980
82.1p
10
Jenny Olsson
Åsarna IK
1:24:29.506830
+3:47.22680
81.5p
11
Kina Swidén
Piteå Elit SK
1:24:46.508590
+4:05.24440
81.2p
12
Maria Gräfnings
Domnarvets GOIF
1:24:58.509790
+4:17.25640
81.1p
13
Ingrid Vikman
Östersunds SK
1:26:20.517960
+5:39.33810
79.8p
14
Inger Lise Westlundh
SK Bore
1:26:28.518740
+5:46.34590
79.7p
15
Jenny Hansson
Östersunds SK
1:26:36.519550
+5:55.35400
79.5p
16
Sara Lindborg
Östersunds SK
1:27:05.522430
+6:23.38280
79.1p
17
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
1:27:36.525520
+6:54.41370
78.6p
18
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
1:27:58.527740
+7:16.43590
78.3p
19
Julia Limby
IFK Mora SK
1:29:13.535200
+8:31.51050
77.2p
20
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
1:30:49.544810
+10:07.60660
75.8p
21
Johanna Persson
Kågedalens SK
1:30:50.544990
+10:09.60840
75.8p
22
My Buskqvist
IK Stern
1:31:14.547360
+10:33.63210
75.5p
23
Marlene Grön
Hägglunds IOFK
1:31:17.547680
+10:36.63530
75.4p
24
Sofia Pettersson
IFK Sala
1:31:51.551050
+11:10.66900
75.0p
25
Nanna Johansson
IFK Kiruna
1:32:03.552280
+11:22.68130
74.8p
26
Emilia Forsman
Finnskoga IF
1:32:23.554260
+11:42.70110
74.6p
27
Moa Larsson
Tärna IK Fjällvinden
1:32:49.556860
+12:08.72710
74.2p
28
Nina Lintzén
Högbo AIK
1:34:19.565880
+13:38.81730
73.0p
29
Marie Eriksson
Älvsby IF SK
1:38:42.592180
+18:01.108030
69.8p
-
Jaana-helena Teurajärvi
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Christina Fransson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Nina Andersson
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-
-
Emma Nygren
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Emelie Öhrstig
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Anna Dahlberg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Mariana Handler
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Lina Andersson
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-