Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Fristil
2007-01-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anders Södergren
Östersunds SK
35:41.214090
94.8p
2
Mathias Fredriksson
Axa SC
35:53.215260
+11.1070
94.2p
3
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
36:15.217490
+34.3300
93.2p
4
Mikael Ojala
Östersunds SK
36:34.219370
+52.5180
92.3p
5
Martin Larsson
Arvika IS
36:37.219630
+55.5440
92.2p
6
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
36:42.220150
+1:00.5960
92.0p
7
Martin Johansson
IFK Mora SK
37:00.221960
+1:18.7770
91.2p
8
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
37:02.222120
+1:20.7930
91.1p
9
Johan Olsson
Åsarna IK
37:15.223430
+1:33.9240
90.6p
10
Jörgen Brink
IFK Umeå
37:20.223910
+1:38.9720
90.4p
11
Anders Svanebo
Bergeforsens SK
37:28.224750
+1:46.10560
90.0p
12
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
37:35.225400
+1:53.11210
89.7p
13
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
37:37.225670
+1:55.11480
89.6p
14
Niklas Karlsson
IFK Mora SK
37:46.226500
+2:04.12310
89.3p
15
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
37:47.226690
+2:06.12500
89.2p
16
Markus Ottosson
Skellefteå SK
37:51.227020
+2:09.12830
89.1p
17
Lars Nelson
Funäsdalens IF
37:53.227270
+2:11.13080
89.0p
18
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
38:00.227920
+2:18.13730
88.7p
19
Lars Suther
IFK Mora SK
38:01.228010
+2:19.13820
88.6p
20
Fredrik Byström
Sollefteå SK
38:04.228310
+2:22.14120
88.5p
21
Tiio Söderhielm
Östersunds SK
38:07.228690
+2:26.14500
88.4p
22
Andreas Svanebo
Bergeforsens SK
38:13.229250
+2:31.15060
88.1p
23
Erik Eriksson
IFK Mora SK
38:15.229430
+2:33.15240
88.1p
24
Peter Jönsson
Ramsele IK
38:17.229680
+2:35.15490
88.0p
25
Jerry Ahrlin
Östersunds SK
38:22.230160
+2:40.15970
87.8p
26
Gustaf Berglund
Åsarna IK
38:25.230480
+2:43.16290
87.6p
27
Fredrik Persson
Åsarna IK
38:26.230590
+2:45.16400
87.6p
28
Robert Eskelund
Jäderfors SK
38:27.230650
+2:45.16460
87.6p
29
Erik Andersson
Malungs IF
38:33.231220
+2:51.17030
87.3p
30
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
38:37.231620
+2:55.17430
87.2p
31
Anton Sjöholm
Järpens SK
38:39.231840
+2:57.17650
87.1p
32
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
38:40.231940
+2:58.17750
87.1p
33
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
38:44.232380
+3:02.18190
86.9p
34
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
38:56.233530
+3:14.19340
86.4p
35
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
38:57.233600
+3:15.19410
86.4p
36
Magnus Myhr
Åsarna IK
39:03.234240
+3:21.20050
86.2p
37
Johan Henriksson
Falun Borlänge SK
39:06.234540
+3:24.20350
86.0p
38
Joakim Jonsson
Skellefteå SK
39:09.234820
+3:27.20630
85.9p
39
Joakim Engström
IFK Mora SK
39:10.234990
+3:29.20800
85.9p
40
Niclas Jacobsson
IFK Mora SK
39:15.235400
+3:33.21210
85.7p
41
Anders Palmér
IF Hallby SOK
39:17.235600
+3:35.21410
85.6p
42
Emil Gyllroth
Hägglunds IOFK
39:17.235630
+3:35.21440
85.6p
43
Rikard Grip
Falun Borlänge SK
39:19.235850
+3:37.21660
85.5p
44
Adam Johansson
IK Jarl Rättvik
39:21.236090
+3:40.21900
85.4p
45
Björn Gund
Åsarna IK
39:25.236420
+3:43.22230
85.3p
46
Erik Olofsson
Åsarna IK
39:30.236940
+3:48.22750
85.1p
47
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
39:33.237290
+3:52.23100
85.0p
48
David Frisk
IFK Mora SK
39:35.237470
+3:53.23280
84.9p
49
Johan Andersson
IF Hallby SOK
39:41.238080
+3:59.23890
84.7p
50
Magnus Engström
Stockviks SF
39:47.238610
+4:05.24420
84.5p
51
Jonas Bergman
Åsarna IK
39:53.239200
+4:11.25010
84.3p
52
Tor Larsson
Skellefteå SK
39:53.239250
+4:11.25060
84.3p
53
David Hedlund
Strömnäs GIF
39:57.239640
+4:15.25450
84.1p
54
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
40:02.240110
+4:20.25920
83.9p
55
Adam Sten
Falun Borlänge SK
40:07.240620
+4:25.26430
83.8p
56
Daniel Cornelius
Karlslunds IF SF
40:11.241070
+4:29.26880
83.6p
57
Johan Viksten
Hudiksvalls IF
40:13.241260
+4:31.27070
83.5p
58
Jonathan Thoresson
Östersunds SK
40:21.242080
+4:39.27890
83.2p
59
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
40:21.242090
+4:40.27900
83.2p
60
Mårten Ohlsson
IK Hakarpspojkarna
40:28.242750
+4:46.28560
83.0p
61
Lars Albinsson
Finnskogarnas SK
40:31.243060
+4:49.28870
82.9p
62
Olle Sjöström
Orsa SK
40:49.244800
+5:07.30610
82.3p
63
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
40:49.244850
+5:07.30660
82.2p
64
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
40:53.245280
+5:11.31090
82.1p
65
Hampus Lindblom
Åsarna IK
40:56.245500
+5:14.31310
82.0p
66
Oscar Lund
IF Hallby SOK
40:58.245710
+5:16.31520
81.9p
67
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
40:58.245720
+5:16.31530
81.9p
68
Johan Eriksson
IFK Hedemora SK
41:03.246220
+5:21.32030
81.8p
69
Tobias Westman
Ragunda IF
41:17.247690
+5:36.33500
81.2p
70
Henrik Karlsson
Idre SK
41:38.249760
+5:56.35570
80.5p
71
Martin Adolfsson
Finnskoga IF
41:41.250080
+5:59.35890
80.4p
72
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
41:53.251210
+6:11.37020
80.0p
73
Paul Murray
Falun Borlänge SK
42:11.253050
+6:29.38860
79.4p
74
Thomas Persson
Piteå Elit SK
42:12.253190
+6:31.39000
79.4p
75
Martin Larsson
Näsvikens IK
42:22.254100
+6:40.39910
79.1p
76
Martin Holmstrand
Arvika IS
42:27.254600
+6:45.40410
78.9p
77
Andreas Forsberg
Röbäcks SK
42:28.254750
+6:46.40560
78.9p
78
Marcus Wincent
IFK Umeå
42:28.254760
+6:46.40570
78.9p
79
Daniel Näslund
Funäsdalens IF
42:40.255950
+6:58.41760
78.5p
80
Daniel Fagerlund
Malungs IF
43:00.257920
+7:18.43730
77.9p
81
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
43:18.259760
+7:36.45570
77.3p
82
Jonas Adolfsson
SK Bore
43:22.260170
+7:40.45980
77.2p
83
Thobias Berggren
Hällefors SK
43:28.260700
+7:46.46510
77.0p
84
Mats Carlberg
Karlslunds IF SF
43:29.260870
+7:47.46680
76.9p
85
Johan Lintzén
Luleå Gjutarens IF
43:55.263440
+8:13.49250
76.2p
86
Jonas Svingen
Jäderfors SK
44:56.269500
+9:14.55310
74.4p
87
David Engström
Orsa SK
45:08.270720
+9:26.56530
74.0p
88
Simon Palmblad
Hallstahammars SK SOFK
46:12.277190
+10:31.63000
72.2p
-
Jimmie Johnsson
Orsa SK
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Björn Lindh
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Kjell Häggquist
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Toni Kinnunen
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
-
Emil Carlsson
Myssjö-Ovikens IF
23:59:59.8639800
-
-
Robin Norum
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Emil Jönsson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Robert Johansson
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Markus Leijon
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Christian Nilsson
Arvika IS
23:59:59.8639800
-
-
Rickard Eskelund
Jäderfors SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Högberg
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Martin Isaksson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
David Jansson
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Nordebo
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Jonsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Rikard Thynell
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Larsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
David Flinkfeldt
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Thobias Fredriksson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-