Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vårgårdarullen
2013-09-21
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2013
<<< Rådarullen
Lindénarullen >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
38km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sandra Hansson
Uddevalla IS
1:27:10.522900
79.6p
2
Madde Carlzon
Träning&sånt
2:09:09.774800
+41:59.251800
49.8p
H 21
38km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Samuel Norlén
IK Stern
1:21:30.488900
86.7p
2
Erik Wickström
Ulricehamns IF
1:22:43.496200
+1:13.7200
85.0p
3
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:24:37.507600
+3:07.18600
82.6p
4
Mattias Carlzon
Ulricehamns IF
1:25:15.511400
+3:45.22400
81.9p
5
Philip Askeroth
IK Stern
1:26:22.518100
+4:52.29100
80.6p
6
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:27:12.523100
+5:42.34100
79.6p
7
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:30:17.541600
+8:47.52600
76.2p
8
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
1:31:08.546700
+9:38.57700
75.4p
9
David Olofsson
IFK Skövde SK
1:33:15.559400
+11:45.70400
73.3p
10
Daniel Netz
Göteborgs SK
1:34:09.564800
+12:39.75800
72.4p
11
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
1:37:49.586800
+16:19.97800
69.1p
12
Odd Löfvendahl
IK Stern
1:52:36.675500
+31:06.186500
58.4p
-
Johan Andersson
Hindås SK
23:59:58.8639700
-
-
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
-
H 40
38km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Westman
IK Stern
1:21:27.488600
86.7p
2
Marcus Thormé
OK Lindena
1:27:09.522800
+5:42.34100
79.7p
3
Joakim Jarnelid
Magra IS
1:30:43.544200
+9:16.55500
75.8p
4
Patrik Sonehag
IK Stern
1:31:10.546900
+9:43.58200
75.3p
5
Peter Westberg
Peab Fritid
1:33:10.558900
+11:43.70200
73.3p
6
Jimmy Tigerberg
Lidköpings VSK
1:33:10.558900
+11:43.70200
73.3p
7
Mats Andersson
OK Skogshjortarna
1:34:38.567700
+13:11.79000
71.9p
8
Roger Lindberg
IK Wilske
1:37:44.586300
+16:17.97600
69.2p
9
Roger Gustavsson
Magra IS
1:37:57.587600
+16:30.98900
69.0p
10
Anders Carlson
SOK 68
1:40:11.601000
+18:44.112300
67.1p
-
Stefan Olsson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
H 50
38km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Adam Blomberg
IK Stern
1:27:56.527500
78.8p
2
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
1:27:56.527500
78.8p
3
Jan Johansson
Uddevalla IS
1:30:47.544600
+2:51.17000
75.7p
4
Magnus Aasa
OK Kullingshof
1:33:16.559500
+5:20.31900
73.2p
5
Claes Hjertman
Sas-Klubben
1:40:11.601000
+12:15.73400
67.1p
6
Sören Skålberg
IK Stern
1:46:59.641800
+19:03.114200
62.0p
H 60
38km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:37:38.585700
69.3p
2
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
1:41:23.608200
+3:45.22400
66.2p
3
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
1:43:51.623000
+6:13.37200
64.3p
H 65
38km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Hamns IF
1:40:12.601100
67.1p
2
Jan Bäreteg
IK Hakarpspojkarna
1:40:15.601400
+3.200
67.1p
D 21 Motion
28km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
-
Minna Sunesson
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
-
-
Wilma Palander
Borlänge
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
28km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Peter Eriksson
Skogsbygdens IF
1:33:28.560700
59.7p
2
Oskar Lundqvist
Borlänge
1:34:15.565400
+47.4600
59.2p
3
Mikael Bergström
OK Kullingshof
1:36:21.578000
+2:53.17200
57.9p
4
Sigvard Thompsson
OK Gisle
1:50:04.660300
+16:36.99500
50.7p
5
Joakim Wadström
Skogsbygdens IF
1:56:16.697500
+22:48.136700
48.0p
6
Torbjörn Sunesson
Sellnäs IF
1:56:34.699300
+23:06.138500
47.9p
-
Jonatan Palander
Sellnäs IF
23:59:59.8639800
-