Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lindmansloppet
2006-01-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Rikard Grip
Falun Borlänge SK
2:21:21.848000
85.2p
2
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:28:06.888500
+6:45.40400
80.4p
3
Mattias Bryntesson
Storvreta IK
2:28:57.893600
+7:36.45500
79.9p
4
Joakim Kastemyr
Järpens SK
2:30:41.904000
+9:20.55900
78.7p
5
Andreas Johansson
Nacka Värmdö SK
2:31:10.906900
+9:49.58800
78.4p
6
Tony Axelsson
Strömsbergs IF
2:31:32.909100
+10:11.61000
78.2p
7
Daniel Kastemyr
Månkarbo IF
2:33:20.919900
+11:59.71800
77.1p
8
Lars Utter
Arlanda-Märsta SK
2:33:22.920100
+12:01.72000
77.1p
9
David Höglund
Vassunda IF
2:33:31.921000
+12:10.72900
77.0p
10
Ulf Jansson
Månkarbo IF
2:34:37.927600
+13:16.79500
76.3p
11
Kent Lundvall
Brottby SK
2:37:07.942600
+15:46.94500
74.8p
12
Fredrik Rosén
Jönkopings OK
2:37:34.945300
+16:13.97200
74.6p
13
Justin Faulkner
Ikj Haninge
2:37:40.945900
+16:19.97800
74.5p
14
Gustaf Wangel
Nacka Värmdö SK
2:38:19.949800
+16:58.101700
74.2p
15
Mattias Ekstrand
Nacka Värmdö SK
2:38:39.951800
+17:18.103700
74.0p
16
André Jonsson
Järpens SK
2:40:43.964200
+19:22.116100
72.8p
17
Martin Lindberg
Öregrunds IK
2:41:14.967300
+19:53.119200
72.5p
18
David Holmström
Roslagsbro IF
2:43:43.982200
+22:22.134100
71.2p
19
Tommy Vikman
Gimo IF SK
2:44:51.989000
+23:30.140900
70.6p
20
Peter Sundén
Huddinge SK LF
2:46:17.997600
+24:56.149500
69.9p
21
Göran Kampegård
Huddinge SK LF
2:46:19.997800
+24:58.149700
69.9p
22
Örjan Grip
Månkarbo IF
2:51:07.1026600
+29:46.178500
67.6p
23
Bo Johansson
Häverödals IF
2:52:27.1034600
+31:06.186500
66.9p
24
Anders Wixel
IFK Västerås SK
2:59:21.1076000
+38:00.227900
63.9p
25
Mårten Ljung
Brittatorps Tk
3:00:20.1081900
+38:59.233800
63.5p
26
Torbjörn Georgsson
Hofors Aif
3:01:26.1088500
+40:05.240400
63.0p
27
Henrik Jansson
Scania IF
3:03:25.1100400
+42:04.252300
62.2p
28
Linus Karlsson-Mood
Roslagsbro IF
3:03:48.1102700
+42:27.254600
62.1p
29
Fredrik Kjellberg
Enebybergs IF
3:06:24.1118300
+45:03.270200
61.1p
30
Erik Nord
Rembo IK
3:08:06.1128500
+46:45.280400
60.4p
31
Manne Alzén
Scania IF
3:09:04.1134300
+47:43.286200
60.1p
32
Martin Hamrin
Sundbybergs IK
3:13:23.1160200
+52:02.312100
58.5p
33
Niklas Phislander
Enebybergs IF
3:15:59.1175800
+54:38.327700
57.6p
34
Markus Lundgren
Enebybergs IF
3:20:12.1201100
+58:51.353000
56.2p
35
Markus Holmgren
OK Skogsvargarna
3:21:59.1211800
+1:00:38.363700
55.6p
36
Christian Eriksson
Ställbergs IK
3:22:55.1217400
+1:01:34.369300
55.3p
37
Olof Sylvén
OK Skogsvargarna
3:26:15.1237400
+1:04:54.389300
54.3p
38
Peter Leife
Häverödals IF
3:26:59.1241800
+1:05:38.393700
54.1p
39
Erik Leijonmarck
Tierps IF
3:29:43.1258200
+1:08:22.410100
53.3p
40
Andreas Persson
Dalco
3:39:18.1315700
+1:17:57.467600
50.6p
41
Bjarne Kampegård
Huddinge SK LF
3:42:51.1337000
+1:21:30.488900
49.7p
42
Fredrik Uhrbom
Fagersta OK
3:43:17.1339600
+1:21:56.491500
49.6p
43
Gustaf Leijonmarck
Enebybergs IF
3:43:56.1343500
+1:22:35.495400
49.4p
44
Per Lind
Nacka Värmdö SK
3:55:13.1411200
+1:33:52.563100
46.8p
45
Magnus Frisk
Åf SK
3:58:55.1433400
+1:37:34.585300
45.9p
46
Martin Bohlin
Enebybergs IF
4:07:52.1487100
+1:46:31.639000
44.1p