Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Dundret Runt Challenge
2013-03-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
Visa deltider
D 21
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
2:49:10.1014900
71.0p
1
Maria Sundström
Strömnäs GIF
2:49:10.1014900
71.0p
3
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
2:51:44.1030300
+2:34.15300
69.9p
4
Kristina Nordebo
Älvsby IF SK
3:15:05.1170400
+25:55.155400
61.3p
5
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
3:20:06.1200500
+30:56.185500
59.7p
6
Linn Högman
Malmbergets Aif
3:21:29.1208800
+32:19.193800
59.3p
7
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
3:22:44.1216300
+33:34.201300
58.9p
8
Anna Hansson
Sävast Ski Team IF
3:23:51.1223000
+34:41.208000
58.6p
9
Alexandra Persson
Gellivare Skidallians IK
3:28:20.1249900
+39:10.234900
57.3p
10
Maria-sofia Brännvall
Överkalix IF
4:27:56.1607500
+1:38:46.592500
44.3p
11
Maria Leksell
Esrange IF
4:38:21.1670000
+1:49:11.655000
42.6p
12
Melinda Rönnbäck
Luleå Gjutarens IF
4:54:09.1764800
+2:04:59.749800
40.3p
13
Marlena Eriksson
Skellefteå SK
5:03:27.1820600
+2:14:17.805600
39.1p
-
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Sara Sandberg
Luleå
23:59:59.8639800
-
D 45
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
-
Berit Jannok
Gällivare SK
23:59:59.8639800
-
-
Elen Kitok
Gällivare SK
23:59:59.8639800
-
-
Annika Nilsson
Luleå
23:59:59.8639800
-
-
Eva-lotta Sundblad
Boo IF
23:59:59.8639800
-
H 21
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Häggström
Kalix SK
2:19:26.836500
86.6p
2
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
2:28:40.891900
+9:14.55300
81.1p
3
Simon Öberg
Kalix SK
2:29:02.894100
+9:36.57500
80.9p
4
Emil Vinsa
Jukkasjärvi IF
2:31:38.909700
+12:12.73100
79.4p
5
Martin Norberg
Malmbergets Aif
2:31:52.911100
+12:26.74500
79.3p
6
Daniel Dyrander
Bergens IF SK
2:32:51.917000
+13:25.80400
78.8p
7
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
2:33:53.923200
+14:27.86600
78.2p
8
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
2:35:38.933700
+16:12.97100
77.3p
9
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
2:40:26.962500
+21:00.125900
75.0p
10
Mikael Välivaara
Sattajärvi IF
2:40:43.964200
+21:17.127600
74.8p
11
Jan-erik Länta
Jokkmokks SK
2:47:28.1004700
+28:02.168100
71.7p
12
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
2:49:20.1015900
+29:54.179300
70.9p
13
Johnny Hatt
Gällivare SK
2:49:22.1016100
+29:56.179500
70.9p
14
Per-martin Kuhmunen
IFK Kiruna
2:53:31.1041000
+34:05.204400
69.1p
15
Mats Johansson
Kiruna
2:54:44.1048300
+35:18.211700
68.6p
16
Edvin Murto
OK Sarven
2:55:37.1053600
+36:11.217000
68.3p
17
Mats Tiensuu
Hemmingsmarks IF
2:56:30.1058900
+37:04.222300
67.9p
18
Daniel Haarala
Överkalix IF
2:57:17.1063600
+37:51.227000
67.6p
19
Tommy Fors
Bergens IF SK
2:58:08.1068700
+38:42.232100
67.3p
20
Henrik Kentää
Seb IF
2:58:44.1072300
+39:18.235700
67.1p
21
Martin Vestman
IFK Umeå
3:04:58.1109700
+45:32.273100
64.7p
22
Simon Nordlund
Jokkmokks SK
3:09:59.1139800
+50:33.303200
63.0p
23
Mattias Kero
Sattajärvi IF
3:11:33.1149200
+52:07.312600
62.5p
24
Anthony Lawther
Cairngorm Ski Club
3:20:11.1201000
+1:00:45.364400
59.7p
25
Johan Riesbeck
Mefos IK
3:20:14.1201300
+1:00:48.364700
59.7p
26
Leif Länta
Jokkmokks SK
3:20:46.1204500
+1:01:20.367900
59.5p
27
Erik Thorsell
Studentidrott
3:28:06.1248500
+1:08:40.411900
57.4p
28
Daniel Cedering
Överkalix IF
3:34:42.1288100
+1:15:16.451500
55.6p
29
Andreas Fagerlönn
IFK Umeå
3:35:16.1291500
+1:15:50.454900
55.4p
30
Roberto DI Tomio
GS Castello Fiemme
3:37:14.1303300
+1:17:48.466700
54.9p
31
Patrik Nilsson
Lkab FF
3:38:25.1310400
+1:18:59.473800
54.6p
32
Magnus Emmot
Esrange IF
3:40:30.1322900
+1:21:04.486300
54.1p
33
Patrik Teste
Norrland Coldspring Water
3:44:15.1345400
+1:24:49.508800
53.2p
34
Rein Pella
Bodens SK
3:45:27.1352600
+1:26:01.516000
52.9p
35
Magnus Tillqvist
Luleå
3:45:34.1353300
+1:26:08.516700
52.8p
36
Stefan Hansson
KE Reklamtryck
4:03:22.1460100
+1:43:56.623500
48.9p
37
Jonas Eriksson
Brandkårens IK
4:08:48.1492700
+1:49:22.656100
47.8p
38
Samuel Johansson
Sävast Ski Team IF
4:14:21.1526000
+1:54:55.689400
46.7p
39
Richard Johansson
Öregrunds IK
4:14:40.1527900
+1:55:14.691300
46.7p
40
Daniel Sjöström
Luleå
4:22:35.1575400
+2:03:09.738800
45.3p
40
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
4:22:35.1575400
+2:03:09.738800
45.3p
42
Johan Nordholm
Luleå
4:30:33.1623200
+2:11:07.786600
43.9p
43
Mats Nilsson
Stockholm
4:30:34.1623300
+2:11:08.786700
43.9p
44
Robert Åkemalm
Lund
4:48:11.1729000
+2:28:45.892400
41.2p
45
Robert Andersson
Bodens SK
4:54:09.1764800
+2:34:43.928200
40.3p
-
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
John Thomas Påve
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
-
John-andreas Skum
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
-
Hans Turtola
Överkalix IF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 45
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tommy Gustafsson
Hemmingsmarks IF
2:16:50.820900
88.4p
2
Ulf Rudland
Jukkasjärvi IF
2:44:32.987100
+27:42.166100
73.0p
3
Håkan Harila
Postens IF, Luleå
2:59:32.1077100
+42:42.256100
66.8p
4
Mats Pettersson
OK Sarven
3:01:28.1088700
+44:38.267700
66.0p
5
Espen Traeldal
Tromsdalen Uil
3:02:01.1092000
+45:11.271000
65.8p
6
Brynolf Enlund
Jokkmokks SK
3:06:24.1118300
+49:34.297300
64.2p
7
Marko Skinnari
Gällivare SK
3:07:22.1124100
+50:32.303100
63.9p
8
Roland Törngren
Luleå Gjutarens IF
3:07:32.1125100
+50:42.304100
63.8p
9
Jan Ryrland
IFK Kiruna
3:08:55.1133400
+52:05.312400
63.4p
10
Staffan Darehed
Jalles Tc Umeå
3:09:10.1134900
+52:20.313900
63.3p
11
Bror Olofsson
Kiruna
3:10:56.1145500
+54:06.324500
62.7p
12
Jan Boman
Luleå Ak
3:15:00.1169900
+58:10.348900
61.3p
13
Per Sundström
Jokkmokks SK
3:15:17.1171600
+58:27.350600
61.2p
14
Mårten Isaksson
OK Sarven
3:16:11.1177000
+59:21.356000
61.0p
15
Ola Svonni
Esrange IF
3:20:06.1200500
+1:03:16.379500
59.7p
16
Lars Eriksson
Luleå Ak
3:21:02.1206100
+1:04:12.385100
59.4p
17
Kjell Olofsson
Aitik
3:21:05.1206400
+1:04:15.385400
59.4p
18
Anders Moritz
Nattavaaraby SK
3:22:23.1214200
+1:05:33.393200
59.0p
19
Hans-ola Fors
Kalix SK
3:22:54.1217300
+1:06:04.396300
58.9p
20
Tommy Johansson
Överkalix IF
3:25:07.1230600
+1:08:17.409600
58.2p
21
Erik Eriksson
Jokkmokks SK
3:27:43.1246200
+1:10:53.425200
57.5p
22
Fredrik Alm
Strömnäs GIF
3:28:56.1253500
+1:12:06.432500
57.1p
23
Andreas Neves
Umeå
3:32:19.1273800
+1:15:29.452800
56.2p
24
Robert Sagulin
Boo IF
3:32:50.1276900
+1:16:00.455900
56.1p
25
Bengt Unga
IFK Kiruna
3:32:59.1277800
+1:16:09.456800
56.0p
26
Jan Fjordell
IFK Kiruna
3:33:16.1279500
+1:16:26.458500
56.0p
27
Mats Persson
IFK Kiruna
3:37:03.1302200
+1:20:13.481200
55.0p
28
Kenneth Nilsson
Lkab FF
3:39:09.1314800
+1:22:19.493800
54.4p
29
Rune Raattamaa
Friskis och Svettis
3:40:15.1321400
+1:23:25.500400
54.1p
30
Lennart Nilsson
Malmbergets Aif
3:45:43.1354200
+1:28:53.533200
52.8p
31
Kjell Granström
Råneå SK
3:48:53.1373200
+1:32:03.552200
52.1p
32
Nils Allas
IFK Kiruna
3:53:08.1398700
+1:36:18.577700
51.1p
33
Håkan Abrahamsson
Gällivare SK
3:56:51.1421000
+1:40:01.600000
50.3p
34
Hans Heikki
Swedbank IF
4:22:08.1572700
+2:05:18.751700
45.3p
-
Peter Johansson
Narken IF
23:59:58.8639700
-
-
Klas Eklund
Wist Last Buss
23:59:59.8639800
-
-
Ari Järvirova
Kiruna
23:59:59.8639800
-
-
Rickard Ljung
Malmbergets Aif
23:59:59.8639800
-
-
Tony Sorsa
Överkalix IF
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Sundqvist
Kalix SK
23:59:59.8639800
-