Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Slottssprinten
2013-03-20
Deltävling i
World Cup 2013
<<< World Cup Falun Pursuit
World Cup Falun Prologue >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 21
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Justyna Kowalczyk
Poland
2
Marit Bjoergen
Norway
3
Kerttu Niskanen
Finland
4
Anne Kylloenen
Finland
5
Katja Visnar
Slovakia
6
Mona-lisa Malvalehto
Finland
Semifinal
7
Charlotte Kalla
Sweden
7
Katerina Smutna
Austria
9
Magdalena Pajala
Sweden
9
Aurore Jean
Frankrike
11
Ingvild Flugstad Oestberg
Norway
11
Ida Ingemarsdotter
Sweden
Kvartsfinal
13
Therese Johaug
Norway
13
Maiken Caspersen Falla
Norway
13
Krista Lahteenmaki
Finland
16
Ida Sargent
Usa
16
Daria Gaiazova
Canada
16
Hanna Kolb
Tyskland
16
Anastasia Dotsenko
Russian Federation
16
Evgenia Shapovalova
Russian Federation
21
Natalia Korosteleva
Russian Federation
21
Anna Haag
Sweden
21
Laurien Van Der Graaff
Switzerland
21
Kikkan Randall
Usa
21
Katrin Zeller
Tyskland
26
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Norway
26
Elena Soboleva
Russian Federation
26
Holly Brooks
Usa
26
Masako Ishida
Japan
26
Aino- Kaisa Saarinen
Finland
H 21
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Petter Jr. Northug
Norway
2
Eirik Brandsdal
Norway
3
Nikita Kriukov
Russian Federation
4
Teodor Peterson
Sweden
5
Tomas Northug
Norway
6
Sergey Ustiugov
Russian Federation
Semifinal
7
Emil Joensson
Sweden
8
Finn Haagen Krogh
Norway
9
Maxim Vylegzhanin
Russian Federation
9
Dietmar Noeckler
Italy
11
Andrew Newell
Usa
11
Sjur Røthe
Norway
Kvartsfinal
13
Eldar Roenning
Norway
13
Pål Golberg
Norway
13
Calle Halfvarsson
Sweden
13
Alexey Poltoranin
Kazakstan
17
Len Valjas
Canada
17
Tobias Angerer
Tyskland
17
Petter Eliassen
Norway
17
Devon Kershaw
Canada
21
Ilia Chernousov
Russian Federation
21
Torin Koos
Usa
21
Dario Cologna
Switzerland
21
Tim Tscharnke
Tyskland
21
Daniel Richardsson
Sweden
26
Giorgio DI Centa
Italy
26
Evgeniy Belov
Russian Federation
26
Dmitriy Japarov
Russian Federation
26
Martin Johnsrud Sundby
Norway
26
Alexander Legkov
Russian Federation