Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Klassiskt
2013-03-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
28:42.172110
87.2p
2
Jens Burman
Åsarna IK
28:43.172280
+1.70
87.2p
3
Markus Ruus
Gillberga SK
28:48.172770
+6.560
86.9p
4
Emil Svensson
Åsarna IK
29:03.174200
+20.1990
86.2p
5
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
29:13.175290
+31.3080
85.6p
6
Johan Forsberg
IFK Umeå
29:14.175310
+32.3100
85.6p
7
Simon Lageson
Hägglunds Iofk
29:25.176400
+42.4190
85.1p
8
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
29:30.176920
+48.4710
84.8p
9
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
29:30.176950
+48.4740
84.8p
10
Karl-johan Dyvik
Leksands SK
29:31.177090
+49.4880
84.8p
11
Simon Åslin
Stockviks SF
29:32.177100
+49.4890
84.7p
12
Jacob Engström
Kalix SK
29:54.179350
+1:12.7140
83.7p
13
Håkan Emilsson
Offerdals SK
30:09.180880
+1:27.8670
82.9p
14
Simon Öberg
Kalix SK
30:18.181780
+1:36.9570
82.5p
15
Victor Hallquist
Åsarna IK
30:24.182330
+1:42.10120
82.3p
16
Viktor Eriksson
Malungs IF
30:33.183290
+1:51.11080
81.8p
17
Mattias Bångman
Offerdals SK
30:35.183410
+1:53.11200
81.8p
18
Daniel Holmgren
IFK Umeå
30:35.183440
+1:53.11230
81.8p
19
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
30:37.183650
+1:55.11440
81.7p
20
Petter Engdahl
Domnarvets Goif
30:43.184230
+2:01.12020
81.4p
21
Elias Alvebro
Häggenås SK
30:53.185220
+2:11.13010
81.0p
22
Gustav Lundholm
Remsle Skidklubb
30:58.185730
+2:16.13520
80.7p
23
Pierre Ohlson
Filipstads SF
31:03.186250
+2:21.14040
80.5p
24
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
31:04.186310
+2:22.14100
80.5p
25
Viktor Forsblom
Falu IK
31:06.186540
+2:24.14330
80.4p
26
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
31:06.186570
+2:24.14360
80.4p
27
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
31:10.186980
+2:28.14770
80.2p
28
Erik Strindlund
Östersunds SK
31:22.188140
+2:40.15930
79.7p
29
Harald Kempe
Tynderö IK
31:24.188350
+2:42.16140
79.6p
30
Simeon Deyanov
Järpens SK
31:25.188440
+2:43.16230
79.6p
31
Simon Fors
Domnarvets Goif
31:28.188700
+2:45.16490
79.5p
32
Olle Olsson Bad
Tullus SG
31:34.189340
+2:52.17130
79.2p
33
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
31:35.189400
+2:52.17190
79.2p
34
August Nilsson
Östersunds SK
31:39.189810
+2:57.17600
79.0p
35
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
31:41.190010
+2:59.17800
78.9p
36
Anton Åström
Bodens SK
31:48.190730
+3:06.18520
78.6p
37
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
31:51.191010
+3:09.18800
78.5p
38
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
31:54.191310
+3:12.19100
78.4p
39
Ulrik Nordberg
Sävast Ski Team IF
31:57.191660
+3:15.19450
78.2p
40
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
32:08.192740
+3:26.20530
77.8p
41
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
32:16.193510
+3:34.21300
77.4p
42
Johan Bergman
Remsle Skidklubb
32:21.194010
+3:39.21800
77.2p
43
Niclas Eriksson
Hägglunds Iofk
32:24.194330
+3:42.22120
77.1p
44
Anton Mattsson
SK Bore
32:31.195020
+3:49.22810
76.8p
45
Fredrik Andreé
Årjängs IF
32:31.195080
+3:49.22870
76.8p
46
Emil Svensson
Marhults Sport O FK
32:32.195100
+3:49.22890
76.8p
47
Albin Jonsson
Högbo GIF
32:32.195120
+3:50.22910
76.8p
48
Daniel Johansson
Hägglunds Iofk
32:32.195140
+3:50.22930
76.8p
49
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
32:36.195580
+3:54.23370
76.6p
50
Kristoffer Fallgren
SK Bore
32:48.196790
+4:06.24580
76.1p
51
Elias Öhgren
Högbo GIF
32:51.197010
+4:09.24800
76.1p
52
Simon Svanebo
Alnö SK
32:51.197030
+4:09.24820
76.0p
53
Gustav Nystedt
Stockviks SF
32:55.197460
+4:13.25250
75.9p
54
Patrik Millestu
Häggenås SK
33:05.198430
+4:23.26220
75.5p
55
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
33:07.198660
+4:25.26450
75.4p
56
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
33:08.198700
+4:25.26490
75.4p
57
Viktor Ranerfors
Rembo IK
33:19.199870
+4:37.27660
74.9p
58
Adam Nelin
Hestra IF
33:26.200530
+4:44.28320
74.7p
59
Theo Thåli
Falu IK
33:31.201010
+4:49.28800
74.5p
59
Joel Lager
Garphyttans IF
33:31.201010
+4:49.28800
74.5p
61
David Adolfsson
Täfteå IK
33:31.201030
+4:49.28820
74.5p
62
Gustav Wikman
Alnö SK
33:48.202710
+5:06.30500
73.9p
63
Mikael Edström
Strömnäs GIF
33:49.202880
+5:07.30670
73.8p
64
Johan Holmqvist
IFK Arvidsjaur Skidor
33:56.203540
+5:14.31330
73.6p
65
Erik Öman
Hägglunds Iofk
34:07.204620
+5:25.32410
73.2p
66
Henric Öberg
Strömnäs GIF
34:10.204930
+5:28.32720
73.1p
67
David Thorell
IK Stern
34:16.205570
+5:34.33360
72.8p
68
Per Bennermo
Hybo AIK
34:18.205780
+5:36.33570
72.8p
69
Viktor Karlsson
Storumans IK
34:28.206770
+5:46.34560
72.4p
70
Gustav Wuopio
Domnarvets GOIF
34:31.207090
+5:49.34880
72.3p
71
Oskar Åström
Stockviks SF
34:41.208000
+5:58.35790
72.0p
72
Björn Svensson
OK Landehof
35:08.210760
+6:26.38550
71.0p
73
Jimmy Seger
Boo Kanot Och Skidklubb
35:46.214540
+7:04.42330
69.8p
74
Jonas Björklund
Alnö SK
35:47.214600
+7:04.42390
69.7p
75
Andreas Holmström
Skellefteå SK
37:41.226000
+8:58.53790
66.2p
76
Tobias Palolampi
Tynderö IK
38:13.229220
+9:31.57010
65.2p
-
Jonathan Ström
Hägglunds Iofk
23:59:58.8639700
-
-
Anders Wiklund
Bjuråkers GIF
23:59:58.8639700
-
-
Erik Bröte
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
David Olofsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Markus Johansson
Gillberga SK
23:59:59.8639800
-
-
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Ludvig Nordqvist
Sya SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Norberg
Malmbergets Aif
23:59:59.8639800
-
-
Axel Jonsson
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
-
Leo Larsen
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Maxim Murashkin
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Nils Persson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Söderlund
SK Bore
23:59:59.8639800
-