Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Krokomsturen
2013-02-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elisabeth Bångman
Östersunds SK
37:57.227600
60.9p
2
Maria Novak
Klubblös
40:11.241000
+2:14.13300
57.3p
3
Lena Dahl
Offerdals SK
40:48.244700
+2:51.17000
56.3p
4
Patricia Ivansson
Offerdals SK
41:44.250300
+3:47.22600
55.0p
5
Emma Söderberg
Offerdals SK
41:54.251300
+3:57.23600
54.7p
6
Carina Magnusson
Brunflo IF
43:03.258200
+5:06.30500
53.2p
7
Karolina Hedenström
Jämtland Härjedalen
43:21.260000
+5:24.32300
52.8p
8
Signe Svensson
Kalls IF
45:15.271400
+7:18.43700
50.4p
9
Anna Novak
Klubblös
45:43.274200
+7:46.46500
49.9p
10
Alice Svärd
Östersunds SK
46:04.276300
+8:07.48600
49.5p
11
Helena Modigh
Östersund
46:21.278000
+8:24.50300
49.1p
12
Sara Kajsa Hermansson
Spikbodarnas IK
46:39.279800
+8:42.52100
48.8p
13
Julia Nilsson
Klubblös
46:51.281000
+8:54.53300
48.6p
14
Lizette Morin
Klubblös
46:53.281200
+8:56.53500
48.5p
15
Therese Hedlund
Offerdals SK
47:08.282700
+9:11.55000
48.3p
16
Maria Engelin
Offerdals SK
48:54.293300
+10:57.65600
46.4p
17
Helena Hedenström
Rödön SK
49:19.295800
+11:22.68100
46.0p
18
Elisabeth Modigh Risberg
Hammerdals IF
50:37.303600
+12:40.75900
44.7p
19
Linda Söderberg
Korpföreningen Krokom
50:56.305500
+12:59.77800
44.4p
20
Agneta Olofsson
Offerdals SK
53:34.321300
+15:37.93600
42.1p
21
Hanna Bångman
Offerdals SK
53:48.322700
+15:51.95000
41.9p
22
Ida Hestner
Krokom
54:29.326800
+16:32.99100
41.4p
23
Ulrika Eriksson
Krokom
54:30.326900
+16:33.99200
41.4p
24
Johanna Morin
Klubblös
54:31.327000
+16:34.99300
41.4p
25
Emma Berlén
Aspås IF
54:44.328300
+16:47.100600
41.2p
26
Mia Yri
Klubblös
54:53.329200
+16:56.101500
41.1p
27
Lotta Wickenberg
ÅS IL
55:30.332900
+17:33.105200
40.6p
28
Berit Kind
Kälens SK
57:29.344800
+19:32.117100
39.1p
29
Katarina Uddegård
Aspås Skola
57:50.346900
+19:53.119200
38.9p
30
Emilia Engelin
Offerdals SK
58:03.348200
+20:06.120500
38.7p
31
Elvira Hermansson
Spikbodarnas IK
58:09.348800
+20:12.121100
38.6p
32
Anna Lena Larsson
Kälens SK
58:21.350000
+20:24.122300
38.5p
33
Saila-marie Persson
Stuguns SK
58:22.350100
+20:25.122400
38.5p
34
Sissel Svensson
Kalls IF
58:46.352500
+20:49.124800
38.2p
35
Alva Eriksson
Spikbodarna IK
59:49.358800
+21:52.131100
37.5p
36
Lisa Clas Berggren
Ohlson IF
59:58.359700
+22:01.132000
37.4p
37
Britt Söderberg
Klubblös
1:00:12.361100
+22:15.133400
37.3p
38
MY Larsson
Tandsbyns IF
1:00:50.364900
+22:53.137200
36.8p
39
Fanny Lundberg
Aspås
1:00:56.365500
+22:59.137800
36.8p
40
Sabina Johansson
Klubblös
1:01:21.368000
+23:24.140300
36.5p
41
Linnea Berlén
Aspås IF
1:01:36.369500
+23:39.141800
36.4p
42
Ida Berg
Klubblös
1:01:38.369700
+23:41.142000
36.3p
43
Elin Lögdberg
Kälens SK
1:03:10.378900
+25:13.151200
35.4p
44
Evelina Christensen
Kalls IF
1:03:54.383300
+25:57.155600
35.0p
45
Anna Christensen
Kalls IF
1:03:56.383500
+25:59.155800
35.0p
46
Aina Eriksson
Krokoms Mck
1:05:08.390700
+27:11.163000
34.3p
47
Ingrid Gunnarsson
Kälens SK
1:05:16.391500
+27:19.163800
34.2p
48
Anna Westerberg
Rörön
1:05:48.394700
+27:51.167000
33.9p
49
Moa Larsson
Hede SK
1:06:06.396500
+28:09.168800
33.8p
50
Towa Larsson
Tandsbyns IF
1:06:10.396900
+28:13.169200
33.7p
51
Sandra Persson
Krokom
1:06:29.398800
+28:32.171100
33.6p
52
Yvonne Berglin
Jämtkraft IF
1:06:44.400300
+28:47.172600
33.4p
53
Eva Edkvist
Utrikes Skidklubb
1:07:21.404000
+29:24.176300
33.1p
54
Kajsa Söderberg
Rödöns SK
1:08:17.409600
+30:20.181900
32.6p
55
Siv Magnusson
Kälens SK
1:08:36.411500
+30:39.183800
32.5p
56
Hilda Sjöblom
ÅS IL
1:08:51.413000
+30:54.185300
32.4p
57
Malin Sjöblom
ÅS IL
1:08:52.413100
+30:55.185400
32.4p
58
Britta Brännström
ÅS IL
1:09:52.419100
+31:55.191400
31.9p
59
Therese Hedman
Team Skifo
1:21:36.489500
+43:39.261800
27.1p
60
Birgitta Luthman
Håsjö SK
1:23:14.499300
+45:17.271600
26.6p
61
Lotta Höglund
Aspås Skola
1:23:50.502900
+45:53.275200
26.4p
62
Malin Cooper
Aspås IF
1:24:04.504300
+46:07.276600
26.3p
63
Lisa Gavelin
Klubblös
1:28:23.530200
+50:26.302500
25.0p
64
Jenny Holgersson
Krokoms Mck
1:36:23.578200
+58:26.350500
22.8p
65
Frida Gullberg
Krokoms Mck
1:40:43.604200
+1:02:46.376500
21.8p
66
Else-marie Holmström
Klövsjö
1:45:24.632300
+1:07:27.404600
20.8p
67
Anette Gustavsson
Klövsjö
1:45:24.632300
+1:07:27.404600
20.8p
68
Hilda Carlsson
Kälens SK
2:03:16.739500
+1:25:19.511800
17.7p
69
Louise Vejdeland
Kälens SK
2:03:17.739600
+1:25:20.511900
17.7p