Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lövhultsloppet
2009-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Staffan Sandberg
OK Alehof
1:58:53.713200
84.1p
2
Johan Tideman
IF Hallby SOK
1:58:56.713500
+3.200
84.0p
3
Marcus Thormé
OK Lindena
1:58:58.713700
+5.400
84.0p
4
Joakim Åleheim
Nybro Ski
1:58:59.713800
+6.500
84.0p
5
Fredrik Rosén
Jönkopings OK
2:02:05.732400
+3:12.19100
80.8p
6
Johannes Knoll
OK Dacke
2:03:05.738400
+4:12.25100
79.8p
7
Magnus Wärnsved
Landsbro IF SK
2:07:58.767700
+9:05.54400
75.4p
8
Niklas Johansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:08:25.770400
+9:32.57100
75.0p
9
Bo Göransson
Gnosjö FK
2:10:40.783900
+11:47.70600
73.2p
10
Peter Gustavsson
Gnosjö FK
2:10:42.784100
+11:49.70800
73.1p
11
Anders Boestad
IK Vista
2:12:05.792400
+13:12.79100
72.0p
12
Håkan Wirén
Nybro Ski
2:12:13.793200
+13:20.79900
71.9p
13
Mikael Björndahl
Seb IF
2:13:20.799900
+14:27.86600
71.1p
14
Henrik Bernkull
Borås GIF
2:15:06.810500
+16:13.97200
69.7p
15
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:15:34.813300
+16:41.100000
69.4p
16
Anders Rehn
Ålems OK
2:16:36.819500
+17:43.106200
68.7p
17
Johan Nyman
SOL Tranås
2:16:40.819900
+17:47.106600
68.6p
18
Ove Helgee
Alstermo IF
2:17:15.823400
+18:22.110100
68.2p
19
Håkan Danielsson
ASK Växjö
2:17:31.825000
+18:38.111700
68.0p
20
Niklas Claesson
Skillingaryds FK
2:17:43.826200
+18:50.112900
67.9p
21
Andreas Bjärsvik
SOK 68
2:17:44.826300
+18:51.113000
67.9p
22
Kent Åberg
Nybro Ski
2:17:45.826400
+18:52.113100
67.8p
23
Lars Kvarnsund
Gnosjö FK
2:18:41.832000
+19:48.118700
67.2p
24
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
2:18:58.833700
+20:05.120400
67.0p
25
Harald Hermansson
Gnosjö FK
2:19:41.838000
+20:48.124700
66.5p
26
Jonas Lundberg
Göteborg/Majorna OK
2:19:53.839200
+21:00.125900
66.4p
27
Lars Fälth
Skillingaryds FK
2:20:01.840000
+21:08.126700
66.3p
28
Martin Ekwall
Hössna IF
2:20:17.841600
+21:24.128300
66.1p
29
Anders Brink
Eksjö SOK
2:20:38.843700
+21:45.130400
65.9p
30
Ola Lundmark
Nässjö SF
2:20:39.843800
+21:46.130500
65.9p
31
Stefan Virtanen
Nässjö SF
2:21:13.847200
+22:20.133900
65.5p
32
Edvin Krantz
Skillingaryds FK
2:21:25.848400
+22:32.135100
65.4p
33
Bo Gotting
Grönahögs IK
2:22:18.853700
+23:25.140400
64.8p
34
Fredrik Granlund
Eksjö SOK
2:22:59.857800
+24:06.144500
64.4p
35
Glenn Olsson
Lenhovda IF
2:23:05.858400
+24:12.145100
64.3p
36
Bo Staffan Andersson
Ronneby OK
2:23:55.863400
+25:02.150100
63.8p
37
Mats Gunnarsson
IK Stern
2:24:04.864300
+25:11.151000
63.7p
38
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
2:24:13.865200
+25:20.151900
63.6p
39
Patrik Lundqvist
Nybro Ski
2:24:40.867900
+25:47.154600
63.4p
40
Per Landin
Vaggeryds SOK
2:25:55.875400
+27:02.162100
62.6p
41
Henrik Martinsson
SOK 68
2:25:57.875600
+27:04.162300
62.6p
42
Erik Johansson
Tranemo IF
2:26:34.879300
+27:41.166000
62.2p
43
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
2:26:36.879500
+27:43.166200
62.2p
44
Patrik Hylander
Hössna IF
2:27:06.882500
+28:13.169200
61.9p
45
Björn Källgren
Eksjö SOK
2:27:08.882700
+28:15.169400
61.9p
46
Andreas Nilsson
IFK Helsingborg
2:27:16.883500
+28:23.170200
61.8p
47
Thomas Uddén
Ålems OK
2:28:03.888200
+29:10.174900
61.4p
48
Claes Andersson
Tranemo IF
2:28:14.889300
+29:21.176000
61.3p
49
Jakob Hanberger
Göteborg
2:30:23.902200
+31:30.188900
60.1p
50
Christian Olsson
Alstermo IF
2:30:30.902900
+31:37.189600
60.0p
51
Stefan Jensen
IK Stern
2:30:45.904400
+31:52.191100
59.9p
52
Leif Malmqvist
Malmö FK
2:30:48.904700
+31:55.191400
59.8p
53
Lorand Erös
ASK Växjö
2:32:50.916900
+33:57.203600
58.8p
54
Roger Frölander
Mullsjö SOK
2:33:15.919400
+34:22.206100
58.6p
55
Karl-Johan Samuelsson
Nättraby
2:33:33.921200
+34:40.207900
58.4p
56
Torkel Davidsson
OK Löftan
2:34:20.925900
+35:27.212600
58.0p
57
Tony Christersson
Lenhovda IF
2:34:28.926700
+35:35.213400
57.9p
58
Jakob Jakobsson
Tidaholm SOK Sisu
2:35:15.931400
+36:22.218100
57.5p
59
Fredrik Gustafsson
Grönahögs IK
2:35:56.935500
+37:03.222200
57.2p
60
Olof Berggren
Hestra IF
2:36:09.936800
+37:16.223500
57.1p
61
Sture Erixon
Jönköpings OK
2:36:23.938200
+37:30.224900
57.0p
62
Sven-Olof Johansson
IK Vista
2:36:51.941000
+37:58.227700
56.7p
63
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
2:37:18.943700
+38:25.230400
56.5p
64
Anders Ellow
Nybro Ski
2:37:20.943900
+38:27.230600
56.5p
65
Håkan Jacobson
Mullsjö SOK
2:39:35.957400
+40:42.244100
55.4p
66
Fredrik Starek
SOK Viljan
2:39:55.959400
+41:02.246100
55.3p
67
Thomas Lundgren
IFK Stockaryd
2:40:11.961000
+41:18.247700
55.2p
68
Peter Jonsson
Gamleby OK
2:40:36.963500
+41:43.250200
55.0p
69
Kurt Paulsen
Ronneby OK
2:40:37.963600
+41:44.250300
55.0p
70
Fredric Gustafsson
Jönköpings OK
2:40:48.964700
+41:55.251400
54.9p
71
Anders Sandbecker
Borås GIF
2:40:54.965300
+42:01.252000
54.8p
71
namnlös
No Club
2:40:54.965300
+42:01.252000
54.8p
73
Roger Fungbrandt
Nybro Ski
2:41:04.966300
+42:11.253000
54.8p
74
Magnus Jansson
Gnosjö FK
2:41:17.967600
+42:24.254300
54.7p
75
Nils Hugo Hugosson
Landsbro IF SK
2:41:41.970000
+42:48.256700
54.5p
76
Rickard Ahlex
Lessebo OK
2:42:16.973500
+43:23.260200
54.2p
77
Ulf Isaksson
Hässleby SOK
2:42:33.975200
+43:40.261900
54.1p
78
Håkan Nicklasson
IK Hakarpspojkarna
2:42:37.975600
+43:44.262300
54.1p
79
Mikael Rudolfsson
Nybro Ski
2:42:56.977500
+44:03.264200
53.9p
80
Lennart Bergstrand
Eksjö SOK
2:43:04.978300
+44:11.265000
53.9p
81
Mikael Petersson
Landsbro IF SK
2:43:20.979900
+44:27.266600
53.8p
82
Oscar Gustafsson
Jönköpings OK
2:43:25.980400
+44:32.267100
53.7p
83
Arne Lilja
Jönköpings OK
2:44:09.984800
+45:16.271500
53.4p
84
Rolf Prins
Berga SOK
2:46:14.997300
+47:21.284000
52.5p
85
Håkan Rydlöv
Malmö FK
2:46:23.998200
+47:30.284900
52.5p
86
David Alkemark
Skillingaryds FK
2:46:43.1000200
+47:50.286900
52.3p
87
Kent Rubensson
SOL Tranås
2:46:52.1001100
+47:59.287800
52.3p
88
Mårten Friberg
Sunne SLF
2:47:29.1004800
+48:36.291500
52.0p
89
Jonas Persson
Målerås IF
2:47:33.1005200
+48:40.291900
52.0p
90
Frank Andersson
Nybro Ski
2:48:00.1007900
+49:07.294600
51.8p
91
Magnus Månsson
Växjö OK
2:48:08.1008700
+49:15.295400
51.7p
92
Niklas Unosson
Misterhults Ais
2:48:17.1009600
+49:24.296300
51.7p
93
Bengt Dahlberg
Sveaskogs IF
2:48:43.1012200
+49:50.298900
51.5p
94
Samuel Lang
Lekeryd-Svarttorps SK
2:49:01.1014000
+50:08.300700
51.4p
95
David Lindell
OK Stigen
2:50:32.1023100
+51:39.309800
50.8p
96
Björn Johansson
Lenhovda IF
2:50:38.1023700
+51:45.310400
50.8p
97
Thomas Johansson
SOK Aneby
2:51:10.1026900
+52:17.313600
50.5p
98
Erling Samuelsson
OK Vilse 87
2:52:07.1032600
+53:14.319300
50.2p
99
Caj Classon
Ing2 IF
2:53:04.1038300
+54:11.325000
49.8p
100
Lars Larsson
Nybro Ski
2:53:19.1039800
+54:26.326500
49.7p
101
Mikael Levinsson
IK Vista
2:53:24.1040300
+54:31.327000
49.7p
102
Peter Johansson
Nybro Ski
2:55:13.1051200
+56:20.337900
49.0p
103
Christian Ludwig
OK Stigen
2:57:13.1063200
+58:20.349900
48.3p
104
Leif Rydholm
Nybro Ski
2:57:43.1066200
+58:50.352900
48.1p
105
Ture Gunnar Andersson
Grönahögs IK
2:58:09.1068800
+59:16.355500
48.0p
106
Ingemar Lemel
Hjobygdens OK
2:58:28.1070700
+59:35.357400
47.9p
107
Rickard Karlsson
Lekeryd-Svarttorps SK
3:00:28.1082700
+1:01:35.369400
47.2p
108
Pierre Rubér
Ronneby OK
3:00:53.1085200
+1:02:00.371900
47.1p
109
Peter Braun
Växjö OK
3:02:47.1096600
+1:03:54.383300
46.4p
110
Lars Fransson
Lessebo OK
3:02:54.1097300
+1:04:01.384000
46.4p
111
Eric Lindsten
OK Gynge
3:02:55.1097400
+1:04:02.384100
46.4p
112
Per-Olov Larsson
Lugi SK
3:03:15.1099400
+1:04:22.386100
46.3p
113
Torvald Johansson
Alvesta SOK
3:03:36.1101500
+1:04:43.388200
46.2p
114
Mattias Uhlmann
OK Reftele
3:04:56.1109500
+1:06:03.396200
45.7p
115
Sven Svensson
Ronneby OK
3:05:03.1110200
+1:06:10.396900
45.7p
116
Jan-Olof Svärd
Eksjö SOK
3:06:00.1115900
+1:07:07.402600
45.4p
117
Måns Westesson
Björnstorps IF
3:06:13.1117200
+1:07:20.403900
45.3p
118
Bela Rathonyi
Björnstorps IF
3:08:28.1130700
+1:09:35.417400
44.7p
119
Magnus Hellström
OK Stigen
3:08:41.1132000
+1:09:48.418700
44.6p
120
Per-Ivar Jonsson
Berga SOK
3:10:30.1142900
+1:11:37.429600
44.0p
121
Anders Ram
Lekeryd-Svarttorps SK
3:11:05.1146400
+1:12:12.433100
43.9p
122
Johan Hultberg
ASK Växjö
3:11:28.1148700
+1:12:35.435400
43.8p
123
Lasse Andersson
IFK Stockaryd
3:11:44.1150300
+1:12:51.437000
43.7p
124
Chris van Rossem
Tecomatorp
3:12:58.1157700
+1:14:05.444400
43.3p
125
Ronny Bengtsson
Tormestorps IF
3:13:39.1161800
+1:14:46.448500
43.1p
126
Johan Caesar
Nässjö SF
3:13:44.1162300
+1:14:51.449000
43.1p
127
Jonas Henningsson
OK Stigen
3:14:21.1166000
+1:15:28.452700
42.9p
128
Magnus Fredlund
Lugi SK
3:14:57.1169600
+1:16:04.456300
42.8p
129
Magnus Johansson
Alstermo IF
3:18:50.1192900
+1:19:57.479600
41.7p
130
Dan Rundqvist
Lessebo OK
3:19:23.1196200
+1:20:30.482900
41.6p
131
Urban Andersson
ASK Växjö
3:19:39.1197800
+1:20:46.484500
41.5p
132
Christian Roos
Alvesta SOK
3:19:48.1198700
+1:20:55.485400
41.5p
133
Mikael Oskarsson
Alvesta SOK
3:21:35.1209400
+1:22:42.496100
41.0p
134
Kenneth Lundell
Helsingborgs SOK
3:22:08.1212700
+1:23:15.499400
40.9p
135
Johan Thunholm
Härlövs IF
3:23:20.1219900
+1:24:27.506600
40.6p
136
Niclas Jonsson
Tenhults SOK
3:24:04.1224300
+1:25:11.511000
40.4p
137
Erik Wiman
Ikea Fritidsklubb
3:28:08.1248700
+1:29:15.535400
39.4p
138
Petteri Karttunen
OK Kullingshof
3:31:19.1267800
+1:32:26.554500
38.7p
139
Tommy Johansson
Nässjö SF
3:33:26.1280500
+1:34:33.567200
38.2p
140
Albin Rickardsson
Nässjö SF
3:33:41.1282000
+1:34:48.568700
38.2p
141
Martin Johansson
Hultsfreds Lk
3:47:13.1363200
+1:48:20.649900
35.4p
142
Anders Jeppson
Helsingborgs SOK
3:57:03.1422200
+1:58:10.708900
33.6p
143
Mats Kehlmeier
Eslövs FK
4:09:57.1499600
+2:11:04.786300
31.6p