Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ymerloppet
2013-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde Skidklubb
1:59:03.714200
79.2p
2
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:04:08.744700
+5:05.30400
74.6p
3
Johan Levin
Sävedalens AIK
2:09:18.775700
+10:15.61400
70.5p
4
Martin Melin
OK Kullingshof
2:09:36.777500
+10:33.63200
70.2p
5
Pär Ekelund
Borås SK
2:09:58.779700
+10:55.65400
70.0p
6
Rasmus Folino Nielsen
Københavns Skiklub
2:10:16.781500
+11:13.67200
69.7p
7
Peter Johansson
OK Skogshjortarna
2:10:55.785400
+11:52.71100
69.3p
8
Erling Mattsson
IK Stern
2:11:23.788200
+12:20.73900
68.9p
9
Andreas Berntsson
IK Stern
2:11:38.789700
+12:35.75400
68.8p
10
Joachim Stadig
Hestra IF
2:11:47.790600
+12:44.76300
68.6p
11
Marcus Svalsjö
OK Landehof
2:11:59.791800
+12:56.77500
68.5p
12
Ivan Hedlund
IK Stern
2:13:01.798000
+13:58.83700
67.8p
13
Joakim Jarnelid
Magra IS
2:13:30.800900
+14:27.86600
67.4p
14
Johan Kanto
IK Stern
2:14:24.806300
+15:21.92000
66.8p
15
David Olofsson
IFK Skövde Skidklubb
2:15:40.813900
+16:37.99600
66.0p
16
Jerker Aspgård
Mölndal Outdoor IF
2:17:40.825900
+18:37.111600
64.7p
17
Jakob Andersson
IK Ymer
2:17:43.826200
+18:40.111900
64.6p
18
Peder Bodén
IK Stern
2:18:34.831300
+19:31.117000
64.1p
19
Ulf Högfeldt
Borås SK
2:18:41.832000
+19:38.117700
64.0p
20
Bengt Bern
FK Herkules
2:18:43.832200
+19:40.117900
64.0p
21
Niklas Vernholt
Borås SK
2:19:05.834400
+20:02.120100
63.8p
22
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
2:21:15.847400
+22:12.133100
62.5p
23
Kenneth Rolling
Halmstad OK
2:21:23.848200
+22:20.133900
62.4p
24
Karl-erik Assarsson
Borås SK
2:23:44.862300
+24:41.148000
61.0p
25
Johan Olsson
IFK Helsingborg
2:23:54.863300
+24:51.149000
60.9p
26
Tomas Vedin
IFK Helsingborg
2:23:55.863400
+24:52.149100
60.9p
27
Mikael Holmlund
IK Stern
2:24:25.866400
+25:22.152100
60.6p
28
Jonas Lycke
Anderstorps OK
2:26:11.877000
+27:08.162700
59.7p
29
Jonas Davidsson
Burseryds IF
2:26:13.877200
+27:10.162900
59.6p
30
Erik Lindgren
IK Stern
2:26:35.879400
+27:32.165100
59.5p
31
John Eriksson
IK Trasten
2:26:39.879800
+27:36.165500
59.4p
32
Oskar Hane
IK Ymer
2:26:39.879800
+27:36.165500
59.4p
33
Johan Christofferson
Borså GIF
2:26:41.880000
+27:38.165700
59.4p
34
Linus Bladh
Tormestorps IF
2:27:08.882700
+28:05.168400
59.2p
35
Henrik Johansson
OK Landehof
2:27:48.886700
+28:45.172400
58.8p
36
Olof Tullberg
IK Stern
2:28:32.891100
+29:29.176800
58.4p
37
Mattias Brolin
Magra IS
2:28:35.891400
+29:32.177100
58.4p
38
Per Thunberg
Burseryds IF
2:28:35.891400
+29:32.177100
58.4p
39
Fredrik Wessberg
OK Landehof
2:28:38.891700
+29:35.177400
58.4p
40
Joakim Nilsson
Klubblös
2:28:46.892500
+29:43.178200
58.3p
41
Hampus Erndin
Nybro Ski
2:29:03.894200
+30:00.179900
58.2p
42
Staffan Asplund
Kungälvs OK
2:29:08.894700
+30:05.180400
58.1p
43
Magnus Johnsson
Navåsens FK
2:29:19.895800
+30:16.181500
58.0p
44
Markus Johansson
Rydboholms SK
2:30:26.902500
+31:23.188200
57.4p
45
Per Pemberton
Gellivare SK
2:30:34.903300
+31:31.189000
57.4p
46
Fredrik Holmer
Borås GIF
2:30:38.903700
+31:35.189400
57.3p
47
Johan Gustavsson
Skogsbygdens IF
2:30:41.904000
+31:38.189700
57.3p
48
Christian Josefsson
IK Ymer
2:30:42.904100
+31:39.189800
57.3p
49
Dennis Svensson
OK Landehof
2:31:04.906300
+32:01.192000
57.1p
50
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:31:09.906800
+32:06.192500
57.1p
51
Johan Davidsson
Tranemo IF SK
2:31:11.907000
+32:08.192700
57.1p
52
Henrik Lundbäck
Tanums IF
2:31:24.908300
+32:21.194000
57.0p
53
Magnus Källberg
IF Rigor
2:31:30.908900
+32:27.194600
56.9p
54
Anders Wadman
Arvika IS
2:31:43.910200
+32:40.195900
56.8p
55
Magnus Lövgren
IK Trasten
2:31:45.910400
+32:42.196100
56.8p
56
Anders Fredriksson
Arvika IS
2:32:23.914200
+33:20.199900
56.5p
57
Jesper Thunoe Olesen
Københavns Skiklub
2:32:51.917000
+33:48.202700
56.3p
58
Jimmy Sandgren
IFK Helsingborg
2:33:06.918500
+34:03.204200
56.1p
59
Wictor Magnusson Broder
Nybro Ski
2:33:23.920200
+34:20.205900
56.0p
60
Sven Johansson
Dalstorps IF
2:33:32.921100
+34:29.206800
55.9p
61
David Hallberg
IK Ymer
2:33:42.922100
+34:39.207800
55.9p
62
Henrik Bohlin
Hälle IF
2:34:01.924000
+34:58.209700
55.7p
63
Martin Malmkvist
Axa Sports Club
2:34:10.924900
+35:07.210600
55.6p
64
William Carlford
Hultsfreds LK
2:34:13.925200
+35:10.210900
55.6p
65
Stefano Delia
IK Stern
2:34:13.925200
+35:10.210900
55.6p
66
Daniel Einås
OK Skogshjortarna
2:34:17.925600
+35:14.211300
55.6p
67
Fredrik Lundgren
OK Landehof
2:34:40.927900
+35:37.213600
55.4p
68
Johan Olsson
Äspereds IF
2:34:51.929000
+35:48.214700
55.3p
69
Lennart Bengtsson
Falkenbergs OK
2:35:26.932500
+36:23.218200
55.0p
70
David Johansson
IK Ymer
2:35:28.932700
+36:25.218400
55.0p
71
Thomas Axberg
OK Landehof
2:35:30.932900
+36:27.218600
55.0p
72
Erik Söderlöv
Klubblös
2:35:37.933600
+36:34.219300
55.0p
73
Cristian Bodin
IK Stern
2:36:36.939500
+37:33.225200
54.5p
74
Johan Sahlström
Fjärås AIK
2:36:53.941200
+37:50.226900
54.4p
75
Erik Utberg
Uddevalla IS
2:37:02.942100
+37:59.227800
54.3p
76
Anders Fureh
Klubblös
2:37:04.942300
+38:01.228000
54.3p
77
Inge Odqvist
Hillareds IF
2:37:16.943500
+38:13.229200
54.2p
78
Anders Ringström
Landehof
2:37:27.944600
+38:24.230300
54.1p
79
Erik Brandén
IK Stern
2:37:33.945200
+38:30.230900
54.1p
80
Anton Hermansson
IK Ymer
2:38:07.948600
+39:04.234300
53.8p
81
Johan Göranson
Ymer
2:38:37.951600
+39:34.237300
53.6p
82
Lennart Svensson
Club Ski & Run
2:38:44.952300
+39:41.238000
53.6p
83
Björn Broberg
OK Skogsvargarna
2:39:35.957400
+40:32.243100
53.2p
84
Erik Andersson
IK Stern
2:39:38.957700
+40:35.243400
53.2p
85
Troels Christiansen
Köbenhavns Skiklub
2:39:48.958700
+40:45.244400
53.1p
86
Henry Fröcklin
Linköpings SK
2:39:52.959100
+40:49.244800
53.1p
87
Robin Lövgren
IK Trasten
2:40:24.962300
+41:21.248000
52.8p
88
Lars Josefsson
Astrazeneca Mölndal IF
2:40:35.963400
+41:32.249100
52.8p
89
Richard Dahl
OK Alehof
2:40:39.963800
+41:36.249500
52.7p
90
Stefan Risberg
Klubblös
2:40:39.963800
+41:36.249500
52.7p
91
Rikard Bengtsson
Borås SK
2:41:05.966400
+42:02.252100
52.6p
92
Henning Karlsson
Klubblös
2:41:13.967200
+42:10.252900
52.5p
93
Jakob Hallquist
IK Ymer
2:41:27.968600
+42:24.254300
52.4p
94
Mats Kvarnström
Skogsbygdens IF
2:41:30.968900
+42:27.254600
52.4p
95
Magnus Dahlström
Äspereds IF
2:41:32.969100
+42:29.254800
52.4p
96
Marcus Götberg
Klubblös
2:42:05.972400
+43:02.258100
52.1p
97
Henrik Sandberg
OK Landehof
2:42:10.972900
+43:07.258600
52.1p
98
Henrik Ågren
IK Stern
2:42:19.973800
+43:16.259500
52.0p
99
Magnus A Frånlund
IK Stern
2:42:51.977000
+43:48.262700
51.8p
100
David Klemetz
OK Skogshjortarna
2:43:11.979000
+44:08.264700
51.7p
101
Johan Nilsson
Kungälvs OK
2:43:22.980100
+44:19.265800
51.6p
102
Mikael Paulsson
Bullarens Goif
2:43:38.981700
+44:35.267400
51.5p
103
Jonas Sandberg
Volvo IF
2:43:45.982400
+44:42.268100
51.5p
104
Daniel Bokinge
Axa Sportsclub
2:43:58.983700
+44:55.269400
51.4p
105
Magnus Sjöberg
Axa Sports Club
2:44:37.987600
+45:34.273300
51.1p
106
Kristian Andersson
Uddevalla IS
2:44:46.988500
+45:43.274200
51.0p
107
Fredric Killén
Klubblös
2:44:51.989000
+45:48.274700
51.0p
108
Leif Söderberg
Navåsens FK
2:44:52.989100
+45:49.274800
51.0p
109
Magnus Ramsin
IFK Skövde Skidklubb
2:45:15.991400
+46:12.277100
50.9p
110
Karl Wackerberg
Klubblös
2:45:18.991700
+46:15.277400
50.8p
111
Mikael Olofsson
Dalstorps IF
2:45:29.992800
+46:26.278500
50.8p
112
Emil Bertilsson
Klubblös
2:45:35.993400
+46:32.279100
50.7p
113
Per-olof Andersson
IK Trasten
2:45:41.994000
+46:38.279700
50.7p
114
Per-ola Wetterstedt
Äspereds IF
2:45:44.994300
+46:41.280000
50.7p
115
Jonas Karlsson
Klubblös
2:45:47.994600
+46:44.280300
50.6p
116
Martin Andersson
IK Stern
2:45:58.995700
+46:55.281400
50.6p
117
Pekka Hacksell
Borås SK
2:46:55.1001400
+47:52.287100
50.2p
118
Magnus Andrén
Tranemo IF
2:47:25.1004400
+48:22.290100
50.0p
119
Mats Paulsson
Klubblös
2:47:27.1004600
+48:24.290300
50.0p
120
Jonatan Larsson
OK Skogsvargarna
2:47:50.1006900
+48:47.292600
49.9p
121
Ulf Johannesson
Borås SK
2:48:19.1009800
+49:16.295500
49.7p
122
Jonas Ekström
Klubblös
2:48:44.1012300
+49:41.298000
49.5p
123
Sten Karlsson
IK Stern
2:48:50.1012900
+49:47.298600
49.5p
124
Peter Johansson
IK Stern
2:48:53.1013200
+49:50.298900
49.5p
125
Fredrik Nyberg
Landehof OK
2:50:55.1025400
+51:52.311100
48.7p
126
Sven-ove Pettersson
Ryaverkets IF
2:50:56.1025500
+51:53.311200
48.7p
127
Evald Svensson
OK Landehof
2:51:26.1028500
+52:23.314200
48.5p
128
Casper Lund-andersen
Københavns Skiklub
2:51:30.1028900
+52:27.314600
48.5p
129
Tomas Hallgren
Uddevalla IS
2:51:42.1030100
+52:39.315800
48.4p
130
Fredrik Bergström
Joa IF
2:51:46.1030500
+52:43.316200
48.4p
131
Stig Simonsson
Ericsson IF
2:52:00.1031900
+52:57.317600
48.3p
132
Agust Blom
Gnosjö FK
2:52:02.1032100
+52:59.317800
48.3p
133
Lars Brydolf
IK Stern
2:52:19.1033800
+53:16.319500
48.2p
134
Anders Östberg
Åsarna IK
2:52:43.1036200
+53:40.321900
48.1p
135
Per Andersson
Borås SK
2:53:14.1039300
+54:11.325000
47.9p
136
Sven-ove Ivarsson
IK Stern
2:53:20.1039900
+54:17.325600
47.9p
137
Tomas Adolfsson
Tranemo IF
2:53:48.1042700
+54:45.328400
47.7p
138
Kristoffer Larsson
IK Stern
2:53:54.1043300
+54:51.329000
47.7p
139
Mikael Törmänen
IK Stern
2:54:06.1044500
+55:03.330200
47.6p
140
Andreas Wattwil
IK Stern
2:54:33.1047200
+55:30.332900
47.4p
141
Ragnar Uppström
FK Herkules
2:55:02.1050100
+55:59.335800
47.3p
142
Daniel Ahlstedt
Ryda SK
2:55:38.1053700
+56:35.339400
47.1p
143
Johannes Ahlstedt
Ryda SK
2:55:58.1055700
+56:55.341400
47.0p
144
Svante Boström
OK Alehof
2:56:18.1057700
+57:15.343400
46.9p
145
Ragnar Nilsson
Navåsens FK
2:56:33.1059200
+57:30.344900
46.8p
146
Mattias Gustavsson
IK Stern
2:57:04.1062300
+58:01.348000
46.6p
147
Ulf Lorentz Johansson
Gkn Aerospace FF
2:57:05.1062400
+58:02.348100
46.6p
148
Nicklas Sundell
IK Stern
2:57:30.1064900
+58:27.350600
46.5p
149
Stefan Lindh
Axa Sports Club
2:57:51.1067000
+58:48.352700
46.3p
150
Mats Olsson
Axa Sports Club
2:58:34.1071300
+59:31.357000
46.1p
151
Peter Dahlsten
IK Stern
2:58:52.1073100
+59:49.358800
46.0p
152
Ove Lillestöl
Hestra IF
2:58:55.1073400
+59:52.359100
46.0p
153
Johan Jansmyr
IK Stern
2:58:58.1073700
+59:55.359400
46.0p
154
Rikard Elmquist
Klubblös
2:59:09.1074800
+1:00:06.360500
45.9p
155
Martin Mjälgård
Ulricehamn
2:59:15.1075400
+1:00:12.361100
45.9p
156
Filip Johansson
Klubblös
2:59:21.1076000
+1:00:18.361700
45.9p
157
Pelle Brandt
Borås GIF
3:00:25.1082400
+1:01:22.368100
45.5p
158
Jan-olof Hermansson
IK Ymer
3:01:14.1087300
+1:02:11.373000
45.3p
159
Fredric Strandh
IK Stern
3:01:24.1088300
+1:02:21.374000
45.2p
160
Magnus Jensen
IK Stern
3:01:27.1088600
+1:02:24.374300
45.2p
161
Sören Johansson
Klubblös
3:01:31.1089000
+1:02:28.374700
45.2p
162
Mattias Svenning
IK Ymer
3:01:33.1089200
+1:02:30.374900
45.2p
163
Gustav Berg
IK Stern
3:01:35.1089400
+1:02:32.375100
45.1p
164
Mikael Spångberg
Borås SK
3:02:05.1092400
+1:03:02.378100
45.0p
165
Christoffer Larsson
Grönahögs IK
3:02:17.1093600
+1:03:14.379300
44.9p
166
Fredrik Bjuveus
IK Ymer
3:02:19.1093800
+1:03:16.379500
44.9p
167
Emanuel Hauptmann
IK Stern
3:02:22.1094100
+1:03:19.379800
44.9p
168
Petteri Karttunen
OK Kulingshof
3:02:41.1096000
+1:03:38.381700
44.8p
169
Arvid Edén
Klubblös
3:03:02.1098100
+1:03:59.383800
44.7p
170
Franz Johnsson
Navåsens FK
3:04:17.1105600
+1:05:14.391300
44.3p
171
Per Lyzell
Klubblös
3:04:21.1106000
+1:05:18.391700
44.3p
172
Albin Andersson
OK Landehof
3:04:31.1107000
+1:05:28.392700
44.3p
173
Torben Okkels
Københavns Skiklub
3:04:31.1107000
+1:05:28.392700
44.3p
174
Jörgen Rydén
Hermansby IF
3:04:35.1107400
+1:05:32.393100
44.2p
175
Markus Röstlund
Klubblös
3:04:56.1109500
+1:05:53.395200
44.1p
176
Christian Svensson
Vänersborgs SK
3:05:08.1110700
+1:06:05.396400
44.1p
177
Mattias Näslund
Klubblös
3:05:50.1114900
+1:06:47.400600
43.9p
178
Henrik Larsson
Högsäters GF
3:06:03.1116200
+1:07:00.401900
43.8p
179
Simon Flodén
IK Stern
3:06:35.1119400
+1:07:32.405100
43.6p
180
Martin Holgersson
IF Rigor
3:06:49.1120800
+1:07:46.406500
43.6p
181
Jan-erik Engholm
Alehof
3:07:38.1125700
+1:08:35.411400
43.3p
182
Stig Ericsson
Sok68
3:07:47.1126600
+1:08:44.412300
43.3p
183
Mads Lawaetz
København SK
3:08:14.1129300
+1:09:11.415000
43.2p
184
Jonas Niklasson
Kungälvs OK
3:08:17.1129600
+1:09:14.415300
43.2p
185
Linus Wallden
SK Graal
3:09:09.1134800
+1:10:06.420500
42.9p
186
Kjell Asplund
Hestra IF
3:09:55.1139400
+1:10:52.425100
42.7p
187
Magnus Hansson
Nybro Ski
3:10:06.1140500
+1:11:03.426200
42.7p
188
Anders Dahlberg
Borås GIF
3:11:05.1146400
+1:12:02.432100
42.4p
189
Henrik Nyman
Axa Sports Club
3:11:10.1146900
+1:12:07.432600
42.4p
190
Mats Swensson
OK Landehof
3:11:43.1150200
+1:12:40.435900
42.2p
191
Erik Douglasson
Axa Sports Club
3:11:52.1151100
+1:12:49.436800
42.2p
192
Anton Ascher
Axa Sports Club
3:12:00.1151900
+1:12:57.437600
42.1p
193
Mikael Fischer
Astrazeneca IF
3:12:09.1152800
+1:13:06.438500
42.1p
194
Daniel Lingenhult
Volvo IF
3:12:28.1154700
+1:13:25.440400
42.0p
195
Johan Berntsson
Axa SC
3:12:45.1156400
+1:13:42.442100
41.9p
196
Niklas Karlsson
Tvärreds IF
3:12:53.1157200
+1:13:50.442900
41.9p
197
Peter Täreby
IK Stern
3:13:59.1163800
+1:14:56.449500
41.6p
198
Fredrik Ottosson
Viskan
3:14:03.1164200
+1:15:00.449900
41.6p
199
Roland Jakobsson
SOK Knallen
3:14:18.1165700
+1:15:15.451400
41.5p
200
Peter Hellman
OK Landehof
3:14:24.1166300
+1:15:21.452000
41.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Karl Andersson
IK Stern
3:14:42.1168100
+1:15:39.453800
41.4p
202
David Ell
IF Rigor
3:16:07.1176600
+1:17:04.462300
41.0p
203
Tomas Haglund Flemström
Accenture IF
3:16:17.1177600
+1:17:14.463300
41.0p
204
Henrik Siösteen
IF Rigor
3:16:40.1179900
+1:17:37.465600
40.9p
205
Per Olsson
Sefa IF
3:17:01.1182000
+1:17:58.467700
40.8p
206
Christian Ridler
Københavns Skiklub
3:17:05.1182400
+1:18:02.468100
40.8p
207
Magnus Lovell
OK Landehof
3:17:19.1183800
+1:18:16.469500
40.7p
208
Patrik Lindqvist
Klubblös
3:17:52.1187100
+1:18:49.472800
40.6p
209
Martin Persson
Axa SC
3:18:10.1188900
+1:19:07.474600
40.5p
210
Anders Wollter
IK Stern
3:18:13.1189200
+1:19:10.474900
40.5p
211
Christian Wigertz
IK Ymer
3:19:28.1196700
+1:20:25.482400
40.2p
212
Joel Ohlsson
IK Stern
3:19:40.1197900
+1:20:37.483600
40.2p
213
Björn Sjökvist
OK Kulingshof
3:19:49.1198800
+1:20:46.484500
40.1p
214
Magnus Englund
Hestra
3:20:03.1200200
+1:21:00.485900
40.1p
215
Nicklas Dalvald
Navåsens FK
3:20:39.1203800
+1:21:36.489500
39.9p
216
Clas Magnusson
IK Stern
3:20:46.1204500
+1:21:43.490200
39.9p
217
Tony Wingård
Uddevalla IS
3:21:23.1208200
+1:22:20.493900
39.7p
218
Fredrik Karlsson
OK Landehof
3:21:40.1209900
+1:22:37.495600
39.7p
219
Johan Edin
IK Stern
3:21:49.1210800
+1:22:46.496500
39.6p
220
Torben Berantzino
København Skiklub
3:22:11.1213000
+1:23:08.498700
39.6p
221
Martin Peterson
Axa Sportsclub
3:22:38.1215700
+1:23:35.501400
39.4p
222
Thomas Greschik
OK Landehof
3:22:51.1217000
+1:23:48.502700
39.4p
223
Robin Östberg
Åsarna IK
3:23:58.1223700
+1:24:55.509400
39.1p
224
Alexandros Sopasakis
Klubblös
3:23:58.1223700
+1:24:55.509400
39.1p
225
Jack Rasmussen
København Skiklub
3:24:06.1224500
+1:25:03.510200
39.1p
226
Thomas Hellsten
IK Stern
3:24:11.1225000
+1:25:08.510700
39.1p
227
Joel Cederholm
Axa Sport Club
3:24:56.1229500
+1:25:53.515200
38.9p
228
Simon Hermansson
IK Ymer
3:25:11.1231000
+1:26:08.516700
38.8p
229
Jerker Olsson
Säve SK
3:25:13.1231200
+1:26:10.516900
38.8p
230
Björn Linder
Hindås SK
3:25:17.1231600
+1:26:14.517300
38.8p
231
Johan Samuelsson
Klubblös
3:25:44.1234300
+1:26:41.520000
38.7p
232
Toni Carlstedt
Hovslätts Hee-man
3:26:12.1237100
+1:27:09.522800
38.6p
233
Roger Leirvik
Klubblös
3:26:18.1237700
+1:27:15.523400
38.6p
234
Stefan Karlsson
Axa Sports Club
3:26:36.1239500
+1:27:33.525200
38.5p
235
Johnny Wiktorsson
Klubblös
3:27:02.1242100
+1:27:59.527800
38.4p
236
Magnus Andersson
IK Stern
3:27:53.1247200
+1:28:50.532900
38.2p
237
Toni Eklund
OK Gipen
3:28:32.1251100
+1:29:29.536800
38.1p
238
Gösta Eriksson
FK Friskus Varberg
3:29:43.1258200
+1:30:40.543900
37.8p
239
Berth Ivarsson
Hermansby IF
3:30:20.1261900
+1:31:17.547600
37.7p
240
Magnus Gårdmark
Elixia Masthugget
3:31:25.1268400
+1:32:22.554100
37.5p
241
Jens Johansson
Klubblös
3:32:00.1271900
+1:32:57.557600
37.3p
242
Erik Blomström
IK Stern
3:32:10.1272900
+1:33:07.558600
37.3p
243
Andreas Eriksson
Klubblös
3:32:17.1273600
+1:33:14.559300
37.3p
244
Patrick Bach
Københavns Skiklub
3:34:09.1284800
+1:35:06.570500
36.9p
245
David Hejgaard
Københavns Skiklub
3:36:39.1299800
+1:37:36.585500
36.4p
246
Mats Johansson
IK Ymer
3:39:09.1314800
+1:40:06.600500
35.9p
247
Mattias Rentner
Lugi SK
3:39:38.1317700
+1:40:35.603400
35.8p
248
Martin Sundelin
Volvo IF
3:41:30.1328900
+1:42:27.614600
35.4p
249
David Lönn
Axa Sports Club
3:42:42.1336100
+1:43:39.621800
35.2p
250
Ulf Liljengren
Volvo IF
3:42:43.1336200
+1:43:40.621900
35.2p
251
Erik Johansson
OK Landehof
3:43:18.1339700
+1:44:15.625400
35.1p
252
Simon Molneryd
IK Stern
3:45:04.1350300
+1:46:01.636000
34.8p
253
Tom Tveita
IK Stern
3:46:03.1356200
+1:47:00.641900
34.6p
254
Niels Rytter
No Club
3:46:17.1357600
+1:47:14.643300
34.5p
255
Jan-erik Bäckström
OK Alehof
3:46:47.1360600
+1:47:44.646300
34.4p
256
Håkan Olausson
Magra IS
3:48:46.1372500
+1:49:43.658200
34.1p
257
Leif Hjelm
Klubblös
3:49:12.1375100
+1:50:09.660800
34.0p
258
Johan Olausson
Klubblös
3:52:43.1396200
+1:53:40.681900
33.4p
259
Mikael Johansson
Klubblös
3:53:40.1401900
+1:54:37.687600
33.2p
260
Magnus Hagren
Vegan Runners IK
3:54:13.1405200
+1:55:10.690900
33.2p
261
Urban Löfvenberg
Axa Sports Club
3:54:56.1409500
+1:55:53.695200
33.0p
262
Andreas Rentner
Lugi
3:55:09.1410800
+1:56:06.696500
33.0p
263
Göran Parkrud
Hermansby IF
3:55:55.1415400
+1:56:52.701100
32.9p
264
Jesper Fogelström
Klubblös
3:57:18.1423700
+1:58:15.709400
32.6p
265
Florian Siegmund
Klubblös
3:58:38.1431700
+1:59:35.717400
32.4p
266
Amir Sam
Axa SC
3:59:12.1435100
+2:00:09.720800
32.3p
267
BO Jonsson
OK Skogshjortarna
4:00:26.1442500
+2:01:23.728200
32.1p
268
Mårten Svensson
Lugi SK
4:15:48.1534700
+2:16:45.820400
29.9p
269
Lennart Lindqvist
Hindås SK
4:17:52.1547100
+2:18:49.832800
29.6p
270
Lars Lundquister
IK Stern
4:22:41.1576000
+2:23:38.861700
29.0p
271
Daniel Thörsman
IK Stern
4:46:05.1716400
+2:47:02.1002100
26.3p
-
Ingebrigt Landsem
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Peter Nohlin
Gkn Aerospace FF
23:59:58.8639700
-
-
Filip Larsed
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Johan Sjöberg
IK Ymer
23:59:58.8639700
-
-
Anders Henriksson
IK Trasten
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Nilsson
Hultsfreds Löparklubb
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Olsson
Axa Sports Club
23:59:58.8639700
-
-
Lennart Bröttgårdh
Gkn Aerospace FF
23:59:58.8639700
-
-
Jimmy Söhrman
IF Rigor
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Persson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Tobias Svensson
Axa Sports Club
23:59:58.8639700
-
-
Stig Bolander
Klubblös
23:59:58.8639700
-
-
Jimmy Ahlgren
Klubblös
23:59:58.8639700
-
-
Nicolai Bendtsen
Klubblös
23:59:58.8639700
-
-
Ronnie Lindström
Klubblös
23:59:58.8639700
-
-
Christoffer Kindlund
Klubblös
23:59:58.8639700
-
-
Agron Basha
Klubblös
23:59:58.8639700
-
-
Jan Berntsson
Magra IS
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Olausson
Klubblös
23:59:58.8639700
-
-
Nicolai Hansen
Klubblös
23:59:58.8639700
-
-
Kari Kurvinen
IK Ymer
23:59:58.8639700
-
-
Jörgen Olson
Horreds SK
23:59:58.8639700
-
-
Peder Forssbaeck
IF Rigor
23:59:58.8639700
-
-
Ove Tisell
Bullarens Goif
23:59:58.8639700
-
-
Peter Thim
Klubblös
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Zachrisson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Anders Carlsson
Istrums SK
23:59:59.8639800
-
-
Hannes Persson
Skanska IF
23:59:59.8639800
-
-
Linus Studahl
Axa Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Söderberg
Navåsens FK
23:59:59.8639800
-
-
Göran Backlund
Hindås SK
23:59:59.8639800
-
-
Gert Johansson
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
-
Jonny Sandström
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Palmér
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Simon Larsson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
-
Per Lilja
Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Rune Magnussen
Birkebeineren IF
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Eriksson
Broby Goif
23:59:59.8639800
-
-
Lars Antonson
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Hinn
Axa Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Johan Andersson
FK Friskus
23:59:59.8639800
-
-
Martin Silverborn
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Friberg
IK Höa
23:59:59.8639800
-
-
Jacob Lund-andersen
Københavns Ski Klub
23:59:59.8639800
-
-
Eskil Mattsson
Urshults IF
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Ekström
OK Kullingshof
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Bergström
OK Kullingshof
23:59:59.8639800
-
-
Erik Karlsson
Bullarens Goif
23:59:59.8639800
-
-
Christer Pinberg
Axa Sport
23:59:59.8639800
-
-
Ove Svensson
Skogsbygdens IF
23:59:59.8639800
-
-
Ola Johansson
Axa Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Fondin
Herrljunga SK
23:59:59.8639800
-
-
Bernt Robertsson
IK Trasten
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Ekman
Tvärreds IF
23:59:59.8639800
-
-
Ola Nordquist
Gällstads IF
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Hallqvist
Mölndal Outdoor IF
23:59:59.8639800
-
-
Claes Stejre
IK Stern
23:59:59.8639800
-