Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rallarloppet
2013-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Madeleine Bergqvist
IK Stern
2:32:36.915500
58.9p
2
Sandra Adriansson
Borgstena IF
2:42:56.977500
+10:20.61900
54.4p
3
Anna Green
Eksjö SOK
2:46:15.997400
+13:39.81800
53.1p
4
Ida Sandgren
Tidaholm SOK Sisu
2:47:09.1002800
+14:33.87200
52.8p
5
Karin Soderstrom
IK Stern
2:47:43.1006200
+15:07.90600
52.6p
6
Emelie Stark
Nordingra SK
2:51:37.1029600
+19:01.114000
51.2p
7
Camila Eklof
Annebergs GIF
2:52:49.1036800
+20:13.121200
50.8p
8
Lotta Huselius
IF Ski Team Skåne
2:57:31.1065000
+24:55.149400
49.2p
9
Kristin F Andersson
Skillingaryds
3:05:33.1113200
+32:57.197600
46.7p
10
Marie Vaadre
Nässjo Ski
3:08:43.1132200
+36:07.216600
45.8p
11
Pia Kack Fritzell
Mullsjö SOK
3:11:12.1147100
+38:36.231500
45.1p
12
Karin Hakansson
OK Gränsen
3:13:39.1161800
+41:03.246200
44.4p
13
Malin Josephson
OK Stigen
3:15:40.1173900
+43:04.258300
43.9p
14
Magdalena Eriksson
Skogsbygdens IF
3:19:25.1196400
+46:49.280800
43.0p
15
Malin Berggren
ASK Växjö
3:23:32.1221100
+50:56.305500
42.0p
16
Sandra Karlsson
Bottnaryd IF
3:23:45.1222400
+51:09.306800
41.9p
17
Pernilla Vesterlund
Stadium IF
3:25:05.1230400
+52:29.314800
41.6p
18
Johanna Jonsson
IK Hakarpspojkarna
3:28:07.1248600
+55:31.333000
40.9p
19
Jeanette Petersson
OK Gränsen
3:29:19.1255800
+56:43.340200
40.6p
20
Christina Cullin
IK Stern
3:29:31.1257000
+56:55.341400
40.6p
21
Linnea Park
Gnosjö FK
3:36:11.1297000
+1:03:35.381400
39.2p
22
Marie Strom
Borgstena IF
3:36:29.1298800
+1:03:53.383200
39.1p
23
Sara Andersson
Göteborgs SK
3:37:56.1307500
+1:05:20.391900
38.8p
24
Therese Alfredsson
Göteborgs SK
3:41:00.1325900
+1:08:24.410300
38.2p
25
Britt-mari Eriksson
Gällstads IF
3:49:55.1379400
+1:17:19.463800
36.5p
26
Eva Kris Gustafsson
IFK Stockaryd
3:52:13.1393200
+1:19:37.477600
36.1p
27
Marie Persson
Härlövs IF
4:07:39.1485800
+1:35:03.570200
33.6p
28
Christine Lindstrom
Axa SC
4:08:22.1490100
+1:35:46.574500
33.5p
29
Hanna Isaksson
IF Ski Team Skåne
4:10:33.1503200
+1:37:57.587600
33.2p
30
Ulrika Johansson
Gällstads IF
4:13:20.1519900
+1:40:44.604300
32.8p
31
Linda Rudelius
IF Hallby SOK
4:43:07.1698600
+2:10:31.783000
29.0p