Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Engelbrektsloppet
2013-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H/D 14
4.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Håkan Ramberg
Hallstahammars SK SOFK
13:50.82900
2
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
14:31.87000
+41.4000
3
Eric Widegren
Sätra IF
15:10.90900
+1:20.7900
4
Anton Källström
IFK Sala
15:22.92100
+1:32.9100
5
Elvira Danielsson
Hägersta GF
16:57.101600
+3:07.18600
6
Andreas Näslund
IFK Västerås SK
17:21.104000
+3:31.21000
7
Marcus Westén
Norbergs SK
17:22.104100
+3:32.21100
8
Viktor Björklund
IFK Västerås SK
17:24.104300
+3:34.21300
9
Johannes Lundberg
Norbergs SK
17:43.106200
+3:53.23200
10
Viktor Blom
IFK Hedemora SK
17:47.106600
+3:57.23600
11
Oliver Kallin
IFK Västerås SK
17:55.107400
+4:05.24400
12
Lukas Hakso
Norbergs Ck
17:56.107500
+4:06.24500
13
Kalle Åkerman Sjöström
Västerås Skidklubb
17:57.107600
+4:07.24600
14
Agnes Källström
IFK Sala
18:05.108400
+4:15.25400
15
Samuel Jonsson
Hallstahammars SK SOFK
18:06.108500
+4:16.25500
16
Gustav Larsson
Sätra IF
18:07.108600
+4:17.25600
17
Elsa Wallenius
IFK Västerås SK
18:19.109800
+4:29.26800
18
Emilia Brangefält
IFK Västerås SK
18:39.111800
+4:49.28800
19
Gustav Jonsson
Hallstahammars SK SOFK
19:17.115600
+5:27.32600
20
Ludvig Larsson
Västerås Skidklubb
19:18.115700
+5:28.32700
21
Gustav Herweg
IFK Västerås SK
19:23.116200
+5:33.33200
22
Eric Spets
IFK Västerås SK
19:25.116400
+5:35.33400
23
Tina Axelsson
IFK Västerås SK
19:41.118000
+5:51.35000
24
Albin Ingstedt
IFK Västerås SK
20:03.120200
+6:13.37200
25
Alex Vinsanius
Surahammars SOK
20:04.120300
+6:14.37300
26
Klara Berglund
IFK Västerås SK
20:05.120400
+6:15.37400
27
Alex Lindberg
Mariefreds SOK
20:31.123000
+6:41.40000
28
Theodor Axelsson
IFK Västerås SK
20:35.123400
+6:45.40400
29
Johanna Breivold
IFK Västerås SK
20:45.124400
+6:55.41400
30
Adam Rudolfsson
Nacka
21:00.125900
+7:10.42900
31
Linda-louise Köld
Medåkers IF
21:13.127200
+7:23.44200
32
Axel Edlund
Nacka
21:15.127400
+7:25.44400
33
Alfons Lindgren
Norbergs Ck
21:18.127700
+7:28.44700
34
Wilma Svedberg
Norbergs SK
21:25.128400
+7:35.45400
35
Erik Åkesson
Hallstahammars SK SOFK
21:46.130500
+7:56.47500
36
Emmy Nordlund
Sätra IF
22:47.136600
+8:57.53600
37
Kalle Olsson
Mariefreds SOK
22:50.136900
+9:00.53900
38
Gustaf Engström
IFK Västerås SK
23:06.138500
+9:16.55500
39
Isak Runberg
IFK Västerås SK
23:21.140000
+9:31.57000
40
Emil Lidmår
IFK Västerås SK
23:34.141300
+9:44.58300
41
Karin Nordström
Norberg
24:41.148000
+10:51.65000
42
Thor Nilsson
Kloten
24:52.149100
+11:02.66100
43
Simon Magnusson
IFK Västerås SK
26:27.158600
+12:37.75600
44
Adam Andersson
Hallstahammars SK SOFK
26:53.161200
+13:03.78200
45
Irina Lindberg
Mariefreds SOK
27:16.163500
+13:26.80500
46
Ahrn Nilsson
Kloten
27:29.164800
+13:39.81800
47
Anna Cronqvist
Västerås SOK
27:38.165700
+13:48.82700
48
Alva Lidmar
IFK Västerås SK
34:42.208100
+20:52.125100
49
Claudia Sellberg
IFK Västerås SK
34:42.208100
+20:52.125100
-
Lovisa Lööv
Sätra IF
23:59:59.8639800
-
Julia Lööv
Sätra IF
23:59:59.8639800
-
Magdalena Larsson
Sätra IF
23:59:59.8639800
-
Magdalena Pölder
IFK Sala
23:59:59.8639800
-
Albin Lööv
Sätra IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H/D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Adam Brangefält
IFK Västerås SK
6:40.39900
2
Albin Walenius
IFK Västerås SK
6:40.39900
3
Anton Linden
Medåkers IF
7:03.42200
+23.2200
4
Klara Åkerman Sjöström
Västerås Skidklubb
7:28.44700
+48.4700
5
Alexander Helmin
Ärla IF
7:44.46300
+1:04.6300
6
Karl-filip Köld
Medåkers IF
7:46.46500
+1:06.6500
7
Elin Olsson
Fagersta Södra IK
7:52.47100
+1:12.7100
8
Elin Björklind
IFK Västerås SK
7:59.47800
+1:19.7800
9
Emil Nordlund
Sätra IF
8:27.50600
+1:47.10600
10
Ludvig Bylund
Norberg
8:30.50900
+1:50.10900
11
Adam Branth
Norberg
8:37.51600
+1:57.11600
12
Johanna Lehnung
S.v Pirna
8:43.52200
+2:03.12200
13
Oskar Branth
Norberg
8:51.53000
+2:11.13000
14
Julia Gunnarsson
Norbergs SK
9:02.54100
+2:22.14100
15
Alva Svedberg
Norbergs SK
9:07.54600
+2:27.14600
16
Elliot Wennerström
Norberg
9:08.54700
+2:28.14700
17
Theo Ringström
Norberg
9:12.55100
+2:32.15100
18
Erik Odin
IFK Västerås SK
9:17.55600
+2:37.15600
19
Alice Frisk
IFK Hedemora SK
9:28.56700
+2:48.16700
20
Alma Törnqvist
Norbergs SK
9:38.57700
+2:58.17700
21
Agnes Ramström
Norberg
9:40.57900
+3:00.17900
22
Tyra Ringström
Norberg
9:59.59800
+3:19.19800
23
Tova Eriksson
Rembo IK
10:07.60600
+3:27.20600
24
Fanny Björk
Fagersta
10:24.62300
+3:44.22300
25
Patric Bangenfors
Vingåkers OK
10:29.62800
+3:49.22800
26
Oliver Wahlbäck
Norberg
10:37.63600
+3:57.23600
27
Julian Strijker
Norberg
10:57.65600
+4:17.25600
28
Noah Strand
Rembo IK
11:00.65900
+4:20.25900
29
Karolina Pölder
IFK Sala
11:05.66400
+4:25.26400
30
Ellen Söderberg
Rembo IK
11:06.66500
+4:26.26500
31
Marie Ballnus
Snättringe SK
11:15.67400
+4:35.27400
32
Albin Åkerström
IFK Västerås SK
11:16.67500
+4:36.27500
33
Ivan Adolfsson Ludvigsson
Norberg
11:26.68500
+4:46.28500
34
Ida Blom
Norberg
11:33.69200
+4:53.29200
35
Diana Jonsson
Norberg
11:35.69400
+4:55.29400
36
Siri Ramström
Norberg
11:39.69800
+4:59.29800
37
Linn Jörestig
Fagersta
11:49.70800
+5:09.30800
38
Klara Jonsten
Stockholm
11:53.71200
+5:13.31200
39
Frank Johansson
Ak Stålpojkarna
12:04.72300
+5:24.32300
40
Wilmer Johansson
Norbergs SK
12:14.73300
+5:34.33300
41
Hanna Westén
Norbergs SK
12:44.76300
+6:04.36300
42
Moen Vega Johansen
Norberg
12:57.77600
+6:17.37600
43
Jens Paananen Lindholm
Norberg
13:06.78500
+6:26.38500
44
Tuva Blom
Norberg
13:17.79600
+6:37.39600
45
Elliot Lugnet
Norbergs SK
13:21.80000
+6:41.40000
46
Tova Hietanen
Medåkers IF
13:33.81200
+6:53.41200
47
Lucas Drufva
Lindome Judoklubb
13:37.81600
+6:57.41600
48
Thula Nilsson
Kloten
14:09.84800
+7:29.44800
49
Viktoria Blom
Norberg
14:15.85400
+7:35.45400
50
Emma Brandt
Falun
14:21.86000
+7:41.46000
51
Erik Lindberg
Norbergs SK
14:23.86200
+7:43.46200
52
Elias Ekebergh
Djurhamn
14:34.87300
+7:54.47300
53
Embla Näsbom
Sätra IF
14:36.87500
+7:56.47500
54
Emil Aspholme
Norberg
14:48.88700
+8:08.48700
55
Lovisa Bylund
Norberg
14:58.89700
+8:18.49700
56
Thea Runberg
IFK Västerås SK
15:20.91900
+8:40.51900
57
Elias Törnqvist
Norbergs SK
15:31.93000
+8:51.53000
58
Leonard Solén
Lästringe
15:49.94800
+9:09.54800
59
Ida Svensson
Norbergs SK
16:06.96500
+9:26.56500
60
Gustaf Brandt
Stockholm
16:40.99900
+10:00.59900
61
Emmy Adolfsson Ludvigsson
Norberg
16:49.100800
+10:09.60800
-
Martin Breivold
IFK Västerås SK
23:59:59.8639800
-
Emil Nordlund
Sätra IF
23:59:59.8639800
-
Emil Nordlund
Sätra IF
23:59:59.8639800
-
Lucas Gravningsbråten
Norberg
23:59:59.8639800
-
Anton Linden
Medåkers IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)