Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
King and Queen of the Hill
2013-01-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Malin Oskarsson
Leksands SK
5:25.32470
2
Josefina Bivstedt
Sundbybergs IK
5:47.34660
+21.2090
3
Emma Lindberg
Funäsdalens IF
5:58.35740
+32.3170
4
Clara Zetterwall
Domnarvets GOIF
6:09.36890
+44.4320
5
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
6:16.37520
+50.4950
6
Maja Bergqvist
Korsnäs IF SK
6:24.38370
+59.5800
7
Maja Unger
Sågmyra SK
6:32.39170
+1:07.6600
8
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
6:34.39350
+1:08.6780
9
Elsa Carling
Falu IK
6:37.39630
+1:11.7060
10
Ellen Björk
Orsa SK
6:40.39930
+1:14.7360
11
Ellen Nilsson
Dala-Järna IK
6:48.40710
+1:22.8140
12
Agnes Krüger
Falu IK
7:10.42990
+1:45.10420
13
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
7:12.43190
+1:47.10620
14
Fanny Jönsson
Falu IK
7:23.44270
+1:58.11700
15
Tilde Friberg
Korsnäs IF SK
7:24.44340
+1:58.11770
16
Kajsa Hindsberg
Domnarvets GOIF
7:26.44510
+2:00.11940
17
Molly Andersson
Domnarvets GOIF
7:28.44720
+2:02.12150
18
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
7:33.45270
+2:08.12700
19
Ella Wilhelmsson
Kvarnsvedens GOIF SK
7:35.45420
+2:09.12850
20
Ida Garfvè
IFK Mora SK
7:40.45980
+2:15.13410
21
Alice Eriksson Björling
Domnarvets GOIF
8:05.48420
+2:39.15850
22
Alice Frisk
IFK Hedemora SK
8:56.53520
+3:30.20950
23
Alma Hägg
Domnarvets GOIF
9:30.56910
+4:04.24340
24
Vilma Eriksson
IFK Grängesberg SK
11:44.70320
+6:18.37750
D 12
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lovisa Bivstedt
Sundbybergs IK
4:55.29490
2
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
4:57.29670
+1.80
3
Gabriella Thors
Malungs IF
5:07.30690
+12.1100
4
Emma Eriksson
Filipstads SF
5:17.31600
+21.2010
5
Julia Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
5:24.32360
+28.2770
6
Linn Tapani
Falu IK
5:24.32380
+28.2790
7
Elina Franzén
Idre SK
5:30.32960
+34.3370
8
Tilda Ström
Dala-Järna IK
5:33.33240
+37.3650
9
Linnea Sjödin
Rembo IK
5:37.33600
+41.4010
10
Alice Heldt Cassel
Källbottens IK
5:38.33760
+42.4170
11
Ida Olaspers
Orsa SK
5:40.33930
+44.4340
12
Sara Eckerlid
Falu IK
5:43.34210
+47.4620
13
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
5:46.34550
+50.4960
14
Julia Andersson
Kvarnsvedens GOIF SK
5:46.34590
+51.5000
15
Ebba Eriksson
Falu IK
5:47.34650
+51.5060
16
Elin Lindberg
Älvdalens IF SK
5:47.34670
+51.5080
17
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
5:48.34750
+52.5160
18
Ida Andersson
Sågmyra SK
5:48.34790
+53.5200
19
Klara Andersson
Domnarvets GOIF
5:49.34870
+53.5280
20
Elin Ljunglund
Falu IK
5:53.35220
+57.5630
21
Alva Björk
Orsa SK
5:54.35360
+58.5770
22
Hanna Bengtsson
Orsa SK
5:55.35440
+59.5850
23
Frida Rundgren
Domnarvets GOIF
6:08.36710
+1:12.7120
24
Hilma Hindsberg
Domnarvets GOIF
6:10.36930
+1:14.7340
25
Elin Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
6:11.37080
+1:15.7490
26
Mirelle Petersdotter
Malungs IF
6:17.37660
+1:21.8070
27
Ronja Lindberg
Funäsdalens IF
6:34.39390
+1:39.9800
28
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
6:40.39910
+1:44.10320
29
Lovisa Theander
Malungs IF
7:11.43070
+2:15.13480
Logga in för att slippa de här annonserna
D 13
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elin Lindroth
IFK Mora SK
6:58.41760
2
Ella Olsson
Sågmyra SK
7:03.42240
+4.380
3
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
7:06.42520
+7.660
4
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
7:09.42870
+11.1010
5
Maja Karlsson
Årjängs IF
7:10.42910
+11.1050
6
Maja Eriksson
Filipstads SF
7:14.43300
+15.1440
7
Judith Dolleris
Falu IK
7:14.43340
+15.1480
8
Rebecka Widen
IFK Grängesberg SK
7:23.44240
+24.2380
9
Lina Andersson
Älvdalens IF SK
7:38.45740
+39.3880
10
Alicia Jansson
Filipstads SF
7:40.45930
+41.4070
11
Frida Johansson
Domnarvets GOIF
8:03.48200
+1:04.6340
12
Stephanie Elovsson
Dala-Järna IK
8:05.48400
+1:06.6540
13
Axelina Jonsson
Rembo IK
8:14.49330
+1:15.7470
14
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
8:22.50140
+1:23.8280
15
Emma Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
8:50.52910
+1:51.11050
16
Isabella Norell
Domnarvets GOIF
9:12.55140
+2:13.13280
17
Wilma Nilsson
Dala-Järna IK
9:38.57770
+2:40.15910
18
Märta Bryne
IK Fryken
9:53.59210
+2:54.17350
19
Rebecca Eriksson Brodin
IFK Mora SK
10:03.60250
+3:04.18390
20
Linnéa Davidsson
Malungs IF
11:31.69030
+4:32.27170
D 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
6:54.41310
2
Nora Jacobsson
Rembo IK
7:06.42510
+12.1100
3
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
7:10.42900
+15.1490
4
Tilda Jacobsson
Rembo IK
7:16.43550
+22.2140
5
Clara Lundmark
Rembo IK
7:38.45780
+44.4370
6
Carolina Yngvesson
Rembo IK
7:42.46120
+48.4710
7
Frida Svensson
Filipstads SF
7:54.47390
+1:00.5980
8
Stina Nybacka
Domnarvets GOIF
8:30.50980
+1:36.9570
9
Wilma Berger
Domnarvets GOIF
8:32.51170
+1:38.9760
D 16
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
6:01.36000
2
Sofie Oskarsson
Leksands SK
6:19.37800
+18.1700
3
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
6:26.38540
+25.2440
4
Mathilda Ruus
Gillberga SK
6:26.38580
+25.2480
5
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
6:31.39060
+30.2960
6
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
6:47.40620
+46.4520
7
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
6:50.40920
+49.4820
8
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
6:57.41670
+56.5570
9
Tova Olsson
Sågmyra SK
7:04.42320
+1:03.6220
10
Emma Samuelsson
IFK Grängesberg SK
7:18.43780
+1:17.7680
11
Johanna Andersson
Falu IK
7:25.44400
+1:24.8300
12
Matilda Melén
Falu IK
7:26.44570
+1:25.8470
13
Frida Lindqvist
Hagfors SF
7:27.44610
+1:26.8510
14
Madelene Melin
Malungs IF
7:31.45020
+1:30.8920
15
Erica Edman
Korsnäs IF SK
7:44.46330
+1:43.10230
16
Ida Danielsson
Garphyttans IF
7:48.46700
+1:47.10600
17
Elin Theander
Malungs IF
7:50.46910
+1:49.10810
18
Sofie Nilsson
Töcksfors IF
7:57.47600
+1:56.11500
19
Ebba Einarsson
Källbottens IK
8:01.48060
+2:00.11960
20
Frida Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
8:25.50430
+2:24.14330
D 20
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anna Dyvik
Leksands SK
5:55.35480
2
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
6:11.37000
+15.1420
3
Malin Svensson
Årjängs IF
6:44.40340
+48.4760
4
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
6:50.40960
+54.5380
5
Julia Eriksson
Årjängs IF
6:54.41370
+58.5790
6
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
6:58.41710
+1:02.6130
7
Johanna Björklund
IF Hallby SOK
6:59.41800
+1:03.6220
8
Jennifer Forsmark
Rembo IK
7:06.42530
+1:10.6950
9
Elin Bryne
IK Fryken
7:11.43020
+1:15.7440
10
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
7:15.43460
+1:19.7880
11
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
7:26.44560
+1:30.8980
H 10
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
4:47.28640
2
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
5:18.31700
+30.2960
3
Albin Gezelius
IFK Mora SK
5:24.32350
+37.3610
4
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
5:28.32780
+41.4040
5
Filip Björkman
IFK Mora SK
5:34.33340
+47.4600
6
Christoffer Lindgren
Falu IK
5:39.33820
+51.5080
7
Markus Melén
Falu IK
5:50.34910
+1:02.6170
8
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
5:59.35860
+1:12.7120
9
Isak Lissel
Domnarvets GOIF
6:02.36120
+1:14.7380
10
Hugo Ström
Dala-Järna IK
6:02.36170
+1:15.7430
11
Klockar Eskil Nääs
Leksands SK
6:04.36320
+1:16.7580
12
Erik Bryne
IK Fryken
6:05.36440
+1:18.7700
13
Hugo Hindsberg
Domnarvets GOIF
6:06.36550
+1:19.7810
14
Linus Sjödén
Älvdalens IF SK
6:08.36730
+1:20.7990
15
Jacob Larsson
IFK Mora SK
6:11.37000
+1:23.8260
16
Erik Franzén
Idre SK
6:13.37270
+1:26.8530
17
Ludvig Johansson
Korsnäs IF SK
6:19.37810
+1:31.9070
18
Fabian Nordgren
Falu IK
6:29.38800
+1:41.10060
19
Lucas Wanner
Rembo IK
6:45.40420
+1:57.11680
20
Emil Lindgren
Korsnäs IF SK
6:47.40630
+1:59.11890
21
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
6:53.41240
+2:06.12500
22
Kevin Österås
IFK Hedemora SK
6:56.41500
+2:08.12760
23
Anton Andersson
Falu IK
7:36.45520
+2:48.16780
24
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
7:37.45620
+2:49.16880
25
Clas Zetterwall
Domnarvets GOIF
8:33.51220
+3:45.22480
H 12
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
4:32.27130
2
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
4:36.27500
+3.270
3
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
4:48.28760
+16.1530
4
Isak Garfvé
IFK Mora SK
5:00.29910
+27.2680
5
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
5:03.30290
+31.3060
6
Jakob Tapani
Falu IK
5:04.30340
+32.3110
7
Erik Larsson
IFK Mora SK
5:08.30740
+36.3510
8
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
5:12.31160
+40.3930
9
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
5:14.31310
+41.4080
10
Oscar Andersson
Älvdalens IF SK
5:17.31650
+45.4420
11
Arvid Johansson
Domnarvets GOIF
5:18.31730
+46.4500
12
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
5:19.31870
+47.4640
13
Albin Berger
Domnarvets GOIF
5:19.31890
+47.4660
14
Magnus Österås
IFK Hedemora SK
5:21.32010
+48.4780
15
Adam Jönsson
Falu IK
5:21.32090
+49.4860
16
Albin Köpman
Stora Tuna IK SK
5:27.32630
+55.5400
17
Fabian Hermansson
Filipstads SF
5:34.33310
+1:01.6080
18
Per Jutterström
IFK Mora SK
5:35.33490
+1:03.6260
19
Melker Nordgren
Falu IK
5:38.33750
+1:06.6520
20
Samuel Stålnäbb
Kvarnsvedens GOIF SK
5:50.34930
+1:18.7700
21
Oscar Backlund
IK Jarl Rättvik
5:50.34940
+1:18.7710
22
Gustav Hårrskog
Falu IK
5:50.34950
+1:18.7720
23
Emil Byberg
Kvarnsvedens GOIF SK
5:52.35120
+1:19.7890
24
Dennis Sjöberg
Rembo IK
5:52.35190
+1:20.7960
25
Charlie Eliasson
Rembo IK
5:53.35280
+1:21.8050
26
Olle Spik
Leksands SK
6:00.35900
+1:27.8670
27
Jesper Isaksson
Domnarvets GOIF
6:08.36780
+1:36.9550
28
Gustav Björklund
IFK Mora SK
6:09.36890
+1:37.9660
29
Roney Saiid
Stora Tuna IK SK
7:42.46120
+3:09.18890
30
Emil Andersson
Älvdalens IF SK
8:08.48720
+3:35.21490
H 13
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Samuel Oskarsson
Leksands SK
6:14.37340
2
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
6:30.38990
+16.1550
3
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
7:02.42170
+48.4730
4
Kim Norberg
Filipstads SF
7:06.42530
+51.5090
5
Simon Lundqvist
Garphyttans IF
7:25.44420
+1:10.6980
6
Max Andersson
Domnarvets GOIF
7:28.44750
+1:14.7310
7
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
7:33.45230
+1:18.7790
8
Harald Carling
Falu IK
7:34.45330
+1:19.7890
9
Mika Koskinen
Sågmyra SK
7:40.45970
+1:26.8530
10
Gustav Malmsten
IFK Mora SK
7:43.46260
+1:29.8820
11
Erik Hårrskog
Falu IK
7:52.47190
+1:38.9750
12
Erik Einarsson
Källbottens IK
8:01.48040
+1:47.10600
13
Oscar Lindgren
Malungs IF
8:16.49550
+2:02.12110
14
Rasmus Nordgren
Falu IK
9:09.54810
+2:54.17370
H 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
6:22.38100
2
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
6:24.38370
+2.170
3
David Ljunglund
Falu IK
6:25.38440
+3.240
4
Samuel Björn
Rembo IK
6:32.39100
+10.900
5
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
6:45.40490
+23.2290
6
Viktor Gustafsson
Grava SK
6:53.41230
+31.3030
7
Sebastian Eriksson
Falu IK
7:00.41970
+38.3770
8
Zackarias Björn
Rembo IK
7:07.42610
+45.4410
9
Erik Bergström Frisk
Malungs IF
8:05.48400
+1:43.10200
H 16
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
5:19.31810
2
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
5:28.32710
+9.800
3
Hugo Jacobsson
Rembo IK
5:32.33170
+13.1260
4
Alexander Karlsson
Källbottens IK
5:41.34010
+22.2100
5
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
5:41.34040
+22.2130
6
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
5:43.34240
+24.2330
7
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
5:50.34930
+31.3020
8
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
5:52.35160
+33.3250
9
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
5:57.35630
+38.3720
10
Calle Andersson
Sågmyra SK
6:02.36120
+43.4210
11
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
6:06.36560
+47.4650
12
Albert Carling
Falu IK
6:06.36580
+47.4670
13
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
6:07.36670
+48.4760
14
Joel Burman
Kvarnsvedens GOIF SK
6:09.36860
+50.4950
15
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
6:25.38430
+1:06.6520
16
Simon Lundberg
Hagfors SF
6:28.38700
+1:08.6790
17
William Westerlund
Falu IK
6:33.39280
+1:14.7370
18
Simon Eckerlid
Falu IK
6:39.39860
+1:20.7950
19
Oskar Holm
Falu IK
6:42.40190
+1:23.8280
20
Isak Augustsson
IFK Mora SK
6:49.40840
+1:30.8930
21
Axel Jutterström
IFK Mora SK
6:51.41000
+1:31.9090
22
Emil Furunäs
IFK Grängesberg SK
6:51.41010
+1:32.9100
23
Elias Edvinsson
Hagfors SF
6:59.41810
+1:40.9900
24
Jonatan Palander
Sellnäs IF
7:12.43140
+1:53.11230
25
Jacob Albinsson
IFK Mora SK
7:14.43360
+1:55.11450
26
Allan Saiid
Stora Tuna IK SK
8:45.52420
+3:26.20510
27
Andreas Davidsson
Malungs IF
10:10.60980
+4:51.29070
H 18
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nils Augustsson
IFK Mora SK
5:14.31350
2
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
5:16.31550
+2.100
3
Alfred Buskqvist
IK Stern
5:30.32950
+16.1500
4
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
5:50.34930
+35.3480
5
August Spik
Leksands SK
5:50.34950
+36.3500
6
Oliver Hallberg
Domnarvets GOIF
6:08.36790
+54.5340
7
Gustav Bivstedt
Sundbybergs IK
6:16.37570
+1:02.6120
H 20
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Eriksson
Malungs IF
5:12.31130
2
Marcus Johansson
Gillberga SK
5:30.32990
+18.1760
3
Theo Thåli
Falu IK
5:34.33300
+21.2070
4
Måns Sunesson
Sellnäs IF
5:44.34320
+31.3090
5
Rasmus Andersson
Malungs IF
6:35.39420
+1:22.8190